Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Pratik Çözüm

kirmadan-tuvalet-tikanikligi-acan-su-tesisatcilari-05

Tuvalet tıkanmalarını, konutunuzda hiçbir yere zarar vermeden açmak ister misiniz? Tıkanmış tuvalet borusunu kırmadan robotla açma işlemini gerçekleştirip kamera ile de görüntüsünü alıyoruz.

Tuvalet tıkanıklığı her kesimden insanın başına gelebilecek, en kötü hadiselerden biridir. Gider borularının suyu geri vermesi sonucu oluşan tıkanmalar, her insanın korkulu rüyasıdır. Yaşanan diğer farklı problemlerden biri de klozetin sifonuna bastığınızda, banyonun ortasındaki giderden (süzgeç) kanalizasyon suyunun geri vermesidir. Bu durum, klozet borusuyla, banyo gider borusunun aynı kanala bağlanmasından kaynaklanmaktadır.

Peki, neden klozetin içinden su geri taşmıyor? Bunun sebebi çok açık; yer gideri daha düşük seviyede olduğu için, su kendini en kolay yerden dışarı atar. Siz banyo giderini kapattığınızda, duş veya lavabonun giderinden su kendini dışarı atacaktır. Bütün giderleri tıkadığınızda, bu sefer de su klozetin içinden dışarı taşma yapacaktır. Tıkanıklık problemlerinin en kötüsü, üst katlardan dökülen suyun en alt kattaki evi mağdur etmesidir. Böyle durumlarda ilk yapılacak işlem, binanızın rögarını kontrol etmektir. Rögar, binanızın kanalizasyon sularının, belediyenin kanalizasyon borularına gitmeden arıtma görevi yaptığı bir çukurdur. Eğer rögarınızın su seviyesi yükselmiş ve binadan gelen ana boruyu göremiyorsanız İski 185 hattından yardım alabilirsiniz. Fakat baktınız ki rögar çukuru boş ve binadan gelen borudan su gelmiyor ise, kanal açma firmasını arayarak yardım alabilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
cihazla-tuvalet-tikanikligi-acma-firmasi-65

Açılan Boru Neden Tekrar Tıkanır?

Evlerinizde, iş yerlerinizde ve her mekânda sık sık yaşanan boru tıkanmalarına karşı alınacak önlemler hakkında biraz bilgi vermek istiyoruz. Tıkanmış tuvalet borularını kanal açma robotu ile açtırdınız fakat 1 ay sonra veya 15 gün sonra yine tıkanıyor. Bu problemin nereden ve neden kaynaklandığı bir türlü bulamadınız; işte tam burada İstanbul Tesisat farkı ortaya çıkmaktadır. Cihazlı tesisatçı ekibimiz, tıkanıklığı açtıktan sonra kamera gönderiyor. Gönderilen bu kamera, borunun içinde ne var ne yok hepsini gösteriyor. Borunun sürekli tıkanmasının nedeni tadilat döneminden kalma bir parça olabilir. Ya da aynı şekilde tahta parçası veya inşaat döneminden kalma bir moloz artığı da tıkanmaya yeter de artar bile. Teknolojinin nimetleri her alanda olduğu gibi burada da hakikaten çok önemli… Biz tam olarak tıkanmaya sebep olan noktayı bulup, sizi çok daha az zararla bu durumdan kurtarıyoruz. Tıkalı borunun yerini kamerayla noktasal olarak tespit ettikten sonra, direk o noktaya kanal açma makinesini yönlendirip, o noktaya daha fazla yoğunlaşıyoruz.

Tuvalet Gideri Açma Servisi

Tıkalı tuvaletleri açma servisimizin amacı, evinizin hiçbir yerinde tadilat yapmadan, en kısa sürede tıkanıklığı açmaktır. Bu sektörde hep farkımızın olması gerekir ki müşteri bizi tercih etsin. Referanslarımız aracılığıyla, bizi daha yakından tanıma fırsatı da sunuyoruz. Tuvaletin gider borusu tıkanmaya eğimli halde mi, onu bile söyleyip, gösterebiliyoruz. Uzun kanal borularında en sık rastlanan problemlerden biri, boruya yeterli eğimin verilmemesi sonucunda dibe çöken pislik miktarı artırmasıdır. Seneler baz alındığında yaşanacak sıkıntılar, tabi ki sizi ve binanızda oturan tüm komşularınızı rahatsız edecektir. Kanal borularında çok nadir olarak rastlasak da bir diğer sıkıntı, boru çökme problemleridir. Toprağın ağırlığına dayanamayan pimaş borusu, çökme yaparak suyun az ya da hiç gitmemesine sebep olmaktadır.

Kırmadan Rögarın Yerini Bulma

Evinizin veya bahçenizin içerisinde gizli bir ikinci rögar çukuru olması durumunda, rögarın yerinin bulunması için, hiçbir yeri kazmaya gerek bırakmayan cihazlara sahibiz. Rögarın tam dolu hale gelmesi durumunda, sizlere hem rutubet sıkıntıları hem de kötü kokular yaşatmaya başlar. Ayrıca suyun tamamen geri gelmesinin önüne de geçemezsiniz. Tuvalet açma servisimiz, söz verdiği gün ve saat içerisinde servis yazdırılan müşterinin evine gitmeye özen gösterir. Tuvalet açma firması arıyorsanız, hem fiyat bakımından, hem de tuvalet gideri açma konusunda sektördeki lider firmalardan biri olan İstanbul Tesisat ile çalışmak ister misiniz?

Tuvalet Tıkanıklığı Açan Firma

Yazımızda boru neden tıkanır, tıkanan borulara neler yapılabilir gibi konuları anlatmaya çalıştık. Firmamız hiçbir yer kırılmadan, robot teknolojisiyle ve çoğu firmada bulamayacağınız kalitedeki hizmeti size sağlıyor. Kanal görüntüleme kameraları çok pahalı sistemler olduğu için, bu kameralarla hizmet veren az sayıda firma bulursunuz. İnternette tuvalet tıkanmalarıyla ilgili forumlarda bir sürü saçma sapan yazılara rastladık. Kullanıcıları yanlış ve tehlikeli yöntemlerden uzak tutmak için de bu yazıyı ekledik. Siz de aşağıdaki soruların cevabını arıyorsanız bu yazıyı sonuna kadar okumalısınız.

 • Kırmadantuvalet tıkanıklığı açma,
 • Tıkalı tuvalet açma firması,
 • Tıkalı lavabo açma,
 • Lavabodan su gitmiyor ne yapabilirim?
 • Tuvalet borusu tıkandı.

Üst katlarda oturuyorum. Tuvaletten su gitmiyor ve üst katlardan su dökülünce benim tuvaletimden dışarı taşıyor.
Binanın ana gider borusuyla sizin dairenizin tuvalet borusunun birleştiği çatalın hemen altında bir tıkanıklık yaşıyorsunuz. Bina ana kanalizasyon borusunda bir problem vardır. Tıkalı tuvaletinizi firmamız hiçbir yeri kırmadan açmaktadır.

Tuvaletin suyu hiç gitmiyor? Ben tuvaletten su dökünce geri geliyor taşma yapıyor?


Ana giderle, sizin tuvalet borunuzu birbirine bağlantı noktası, yani çatalda bir tıkanma problemi yaşanmaktadır. Tıkalı borunuzu kırmadan cihazla açıyoruz.

En alt katta oturuyorum tuvaletin suyu taşıyor? Bütün katların gider suyu benim dairemden taşma yapıyor?


Binanın ana kanal borusu tıkanmış olabilir veya rögarınız dolmuş olabilir. Bu gibi durumlarda, binanın rögarını kontrol edin eğer dolmuşsa İski’ye başvurun.

Logar dolu, su hiç rögardan gitmiyor, ne yapabilirim?

Eğer rögar çukuru tam dolu veya yarısı dolmuş bir şekildeyse İski’nin vidanjör hizmetinden yararlanabilirsiniz.

Logar çukuru boş fakat binanın gider suyu gitmiyor?

Bu gibi durumlarda logar ve bina arasındaki ana hat borusunda bir problem oluşmuştur. Ana boruda tıkanıklık veya çökme yaşanmış olabilir.

Kanal açma makinesi ile müdahale yapıldı fakat ana hattımız hala tıkalı?

Robot veya kanal açma makineleri sadece tıkanmış pimaş boruları açmaya yarar. Eğer kanal açma makinesi tıkalı rögarı açmadıysa açamadıysa, muhtemelen ya ikinci bir rögar daha vardır ya da boru çökmesi yaşanmıştır. Firmamızdan rögar yer tespiti veya çöken yerin tespitini yapan hizmetinden yararlanabilirsiniz.

İski geldi fakat rögarın yeri belli olmadığı için müdahale yapamadı?

Firmamızın rögar yeri tespiti hizmetinden yararlanarak, üstü kapalı olan rögarın yerini buldurabilirsiniz. Bu hizmet, hiçbir yer kırılmadan yapılmaktadır.

Klozet tıkalı, su hiç gitmiyor, ne yapmalıyım?

Tıkalı olan klozetlerinizi, makine ile kanal açma hizmeti veren firmamız tarafından açtırabilirsiniz.

Klozetin sifon düğmesine basınca banyonun ortasındaki giderden su çıkıyor?


Böyle durumlarda klozetin, lavabonun ve yer giderinin ortak bağlantı noktasında bir tıkanıklık problemi yaşanmaktadır.

Mutfak gider borusundan su geri geliyor?

Mutfak sifonundan su geri gelmeye başladıysa, ilk olarak lavabo aç veya diğer kimyasal maddeler ile açmayı deneyiniz. Hala bir sonuç alamazsanız firmamızdan mutfak gider açılmasıyla ilgili yardım alabilirsiniz. Siz su dökmediğiniz halde, su gelip sizin dairenizden çıkıyorsa, ana boruda bir tıkanıklık vardır.

Bulaşık makinesi veya çamaşır makinesi giderinden su geri geliyor?

Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi gideri ve mutfak evyesinin gideri birbirine bağlı borulardır. Bu borularda tıkanma çok çabuk yaşanmaktadır. Nedeni yağ ve çamaşırlardan çıkan tüylerin birbiriyle birleşerek gider borusunda tıkanmasına yol açmasıdır.

İstanbul su tesisat ya da tıkalı tuvalet açma probleminiz mi var? Kırmadan dökmeden zahmetsiz son sistem teknolojinin ortaya koyduğu farkla ve tabi ki profesyonel ustalarımızın yardımıyla, robotlarla ve kamerayla tıkanıklık problemlerinize çözüm buluyoruz. Üstelik kamerayla görüntüleme yaparak, yaptığımız işten emin oluyoruz. Tıkanıklıklar artık sorununuz olmasın, bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır. İstediğiniz gün ve saatte hizmetinizdeyiz.

tuvalet-tikanikligini-robot-cihazla-acma-yontemi-36

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tuvalet tıkanıklığı problemine pratik çözüm arıyorsanız yapılacak en mantıklı işlem tıkalı tuvalet açan firmalar ile irtibata geçmektir. Aksi takdirde hatalı bir işlem yaparak işi daha da içinden çıkılmaz bir hale getirebilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığı açtırmak için servis çağırmadan önce unutmamanız gereken nokta çağıracağınız firmanın görüntüleme sistemleri ve tuvalet gideri açma cihazları kullanması gerektiğidir. Tıkanan tuvaletleri kırmadan açtırmak için ilk olarak kamerayla gider tıkanıklığını tespit etme çalışması yapıyoruz.

Cihazla Gider tıkanıklığı nasıl açılır?

 • Tıkanan tuvalet giderine kamera gönderilerek tıkanmaya neyin sebep olduğu ve yeri tespit edilir.
 • Gidere tıkanıklığı açma robotu gönderilerek tıkanmaya sebep olan kalıntılar parçalanarak dışarı çıkartılır.
 • Son aşamada gider açıldıktan sonra yeniden kamera gönderilerek kontrolü sağlanır. İkinci bir tıkanma varsa tespit edilir.

Tuvaletimizde veya banyomuzda yaşanabilecek en kötü şeylerden biri olan tuvalet tıkanması bizlere zor anlar yaşatır. Bu anın yaşanmasından sonra akla ilk gelen tuvalet tıkandı nasıl açılır sorusu oluyor. Tuvalet giderlerinde boru çapları 100 lük tür. Eğer bu çapın daha altında bir boru döşenmişse tıkanması gayet normaldir. Her tuvaletin tıkanma sebebi aynı değildir. Çok uzun yıllar boyunca kullanılan eski dairelerde gider borusunda kireçlenme olduğundan çok daralır ve atıklar bu dar delikten geçemediği için tıkanır. Zaten böyle bir yerde tuvalet tıkanması çok sık yaşanır. Her defasında gideri açtırmak yerine tadilat yapıp tuvalet taşı ve es ini değiştirmek daha mantıklı olacaktır. Fakat wc giderine bez kaçması sonucu tıkanma yaşandıysa bu iş için üretilen makinelerle bez pimaştan çıkarılabilir. Makine içerisine tıkanıklık açma da kullanılan helezon yaylarından takılır, yayın ucunda da bir kancalı uç bulunur. Yayı döndürerek ileriye doğru iten makine beze değdiği an ucundaki kanca beze takılır ve dönme esnasında sarılır. Makineyi aynı şekilde çalıştırarak bez geri çekilir. Poşet, çuval, ip vb. tele sarılabilecek atıklar tamamıyla geri çekilip temizlenebilir. Fakat bir giderde taş, moloz vb sert bir cisim bulunursa parçalanma yoluyla ancak giderden rögara gönderilebilir, asla geri çekilemez. Parçalanmayacak kadar sert ise ileri itilerek rögara düşürülmeye çalışılır. Her yol denendikten sonra sonuç alınamıyorsa gider yıkama makinesi ile yıkanarak pislikler giderden dışarı atılmaya çalışılır.
Gider borusun su tepmesi sonucu oluşan mağduriyet aslında bilinçli olunursa çok zarar görmeden atlatılabilir. İnsanlar tuvalet tıkandı nasıl açılır sorusu yerine tuvaletin tıkanmaması için ne gerektiğini ve tıkandığında ne yapmaları gerektiğini araştırmalılar. Wc giderine atılmaması gereken şeyler ve kullanım esnasında ne kadar suyun yeterli olacağı konuları çok önemlidir. Örneğin idrar atığı sonucu yeterli miktarda su kullanılmazsa insan vücudundaki kireç bir boruya beton dökülmüş gibi tamamen tıkanmaya sebep olabilir. Bir çok tuvalette özellikle sık kullanılan avm, restorant, otel vb. mekanlarda pisuvarlarda sanki gidere kireç dökülmüş gibi görünür. Halbuki bu tamamen insan vücudundan çıkan kireçtir. Boruda zamanla birikir yeteri kadar su dökülmediği için kireçler birleşerek tıkanmaya yol açarlar. Tuvalete su dökmek bizim elimizde, tuvaletimiz tıkandı demeden önce bir düşünün neden tıkandı? Çünkü neden tıkandığını çözerseniz bir daha olmasına izin vermezsiniz paranız cebinizde kalır.

“Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır? Pratik Çözüm” üzerine 8 yorum

 1. Tuvalet den su sesi geliyo ve cekmis oldugu suyu geri veriyo ust katlara soyledim su doken yok ama alt katimdaki camasir makinesi calistiriyodu ordan geri tepmis olabilir mi

  Yanıtla
  • İyi günler Tuğba Hanım. Alt katın kullanımı sonucunda size su geri taşmaz. Üst kattan kullanım olursa sizden geri taşar su. Kullanmıyoruz denilse bile kullanıyorlardır size söyleyemiyorlardır efendim. Bu tıkanıklığı açtırmadan sorununuz çözülmez maalesef. Makine ile bu tıkanıklığın açılıp kamera ile hattın içinde görüntü alınması gerekiyor

   Yanıtla
  • İyi günler Nur Hanım. Öncelikle tuvaletinizin suyu gitmiyorsa bu konuyla alakalı makalelerde bazı bilgiler ve açılma teknikleri anlatıldı. Onları okuyuğ detaylı bir bilgi alabilrisiniz. Makalede anlatılanları uyguladım hala aynı sorunu yaşıyorum bir sonuç alamadım diyorsanız eğer yapılacak çokta bir şey kalmamış maalesef. Bu tıkanıklığın makine ile açılıp kamera ile kontrolünün sağlanması gerekiyor efendim. En azından hattın neden tıkandığı ve kalıcı bir sorun var mı yok mu bunu öğrenip daha sağlıklı bir işlem yaptırmış olursunuz.

   Yanıtla
 2. Merhaba;

  K. Çekmece\’de bodrum kattaki tuvaletten ara ara taşmalar oluyor. Tıkanıklığı açtırıyoruz ancak düzenli olmayan zaman içerisinde tekrar ediyor. Konuya kalıcı çözüm getirmek istiyoruz. Konu hakkında bilginizi rica ediyorum.

  Yanıtla
 3. merhaba oturdugumuz villanın mutfak gideri direk dısardaki boruya ve ordanda yaklasık 10 metre sonra rogara gidiyor kısın yaglar donarak tıkanmaya neden oluyor bu sorun icin öneriniz nedir tesekkürler

  Yanıtla
  • Ahmet bey boru içerisinde biriken yağları temizlemek için su jeti dediğimiz makineyle temizlik hizmeti sunuyoruz. Boru çeperine yapışan yemek yağlarını, sabun kalıntılarını temizleyip pis su borusunu ilk gün ki haline çevirir. Bu sistem tıkanmalar için kalıcı çözümler sunar.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara