Fırınlı Ocak Doğalgaz Dönüşümü Servisi

Ocak doğalgaz dönüşüm servisi olarak İstanbul’un her bölgesine hizmet vermekteyiz. İş yerlerinde kullanılan sanayi tipi ocakların doğalgaza dönüşüm işleri ve gaz ayarları yapılmaktadır. Periyodik bakım isteyen müşterilerilerimizle çalışmaktayız. Önceden tüp ile kullanılan set üstü ocakların doğalgaza uyumlu hale getirebilmek için yapılan çalışmalara; ocak doğalgaz dönüşü denir. Fırın içerisinde yer alan ocak memeleri, biraz daha geniş delikli parçalar ile değiştirildikten sonra ocağınızı doğalgazda kullanabilirsiniz.

DOĞALGAZ DÖNÜŞÜM SERVİSİ İÇİN 0544 383 21 23 numaralı telefonu arayabilirsiniz

Sanayi Tipi ocaklarda lpg den doğalgaza ve doğalgazdan lpg’ye dönüşüm yapılmaktadır. Bizi arayarak doğalgaz için dönüşüm yapılacak ocağın marka modelini söyleyip doğalgaz dönüşüm servisinden yararlanabilirsiniz.

Doğalgaza Dönüşüm İşlemlerinde Dikkat Edilecek Hususlar


Doğalgazla, fırın veya set üstü ocağınızın bağlantısının sağlam bir şekilde yapılması gerekir. Bağlantı borusu sıkıldıktan sonra, gaz kaçağı testi yapılmalıdır.
Gaz kaçağı testi yapmak için, bulaşık süngerine bulaşık deterjanı sürülerek köpürtülür. Köpük bağlantı kısımlarına sürülerek test gerçekleştirilir. Daha güvenli bir doğalgaz testi için test makinesi ile test yapılması gerekmektedir.

Ayrıca ocak için takılacak doğalgaz memelerinin, cihazınızın markasıyla uyumlu olması gerekir. Ocak alev ayarının da iyi yapılması gerekir. Aksi takdirde fazla yanan ocaklarda tencere ve tavalarda siyahlanma ve alevin boşa yanması durumu ortaya çıkacaktır.

Ocaklarda Görülen Problemler

  1. Ocaklarda çakmak problemi yaşıyorsanız elektrik bağlantınızı kontrol edin ve bizi arayın.
  2. Ocaklarda alevin az olması veya çok yanması durumunda memelerin temizlenmesi gerekir. Sıcak suda kaynatılan memeler, iyice temizlendikten sonra yerine takılır ve sağlam şekilde eski çalışmasına devam eder.
  3. Rezistans ve termostatı kontrol edin. Doğalgaz ya da LPG ile çalışan ocaklar zaman içerisinde alevlenme bölümlerindeki gözeneklerin tıkanması sonucu ocağın verimli çalışmasını engeller. Ocak üzerindeki alev gözeneklerini çıkartıp iyice temizleyiniz. Sıcak suda kaynatırsanız tıkalı gözenekleri açmanız kolaylaşır.
  4. Musluklar dönmüyorsa fırınınızı bakıma ihtiyacı var demektir.
  5. Gazlı fırınlar, gaz çıkış gözeneklerindeki tıkanıklıklar sebebiyle düzgün çalışmazlar. Gözeneklerin temizlenmesi sorunu giderecektir

Doğalgaz Dönüşümü Nasıl Yapılır?

Set üstü ocak ya da fırınlarda doğalgaz dönüşümü yapılırken çok dikkatli olunmalıdır. Aksi takdirde bağlantıların kötü yapılması nedeniyle gaz kaçağı gibi riskler ortaya çıkabilecektir. Ocak ya da fırınınızda doğalgaz dönüşümü için enjektör takımı alınması gerekmektedir. Enjektör takımları, ocağınızın marka ve modeline göre değişiklik göstereceğinden temini sağlanırken bu özellikler servis ya da bayiye belirtilmelidir. Enjektör takımının yanı sıra doğalgaz hortumu da elde edilmelidir. Bu hortumun sağlamlığından emin olmalı ve bağlantı yapıldıktan sonra ocağa sabitlenmesi için çeşitli bantlar ya da macunlar kullanılmalıdır.

Unutulmamalıdır ki doğalgaz konusu şakaya gelmez. Bu nedenle dönüşüm sırasında iyi malzemeler kullanılması ve montajının çok dikkatli yapılması gerekmektedir. Bu yüzden doğalgaz dönüşümlerini mutlaka bir servise yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Fırınlı Ocak Doğalgaz Dönüşümü Yapan Ustalar

Eski tip fırınların doğalgaz enerjisine uyumlu hale getirilmesi hem enerji verimliliği hem de yüksek performans açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle eski tip fırın kullanan tüketiciler açısından doğalgaz kullanımını destekleyecek bir çözüm için profesyonel bir ustaya başvurma önemlidir. Çünkü tüple çalışan fırınları doğalgaza dönüştürmek teknik bilgi birikimi gerektirmektedir. Her ustanın gerçekleştiremeyeceği bu dönüşümü sağlamak için İstanbul Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz. Ustalarımız tesisat süreçlerini titiz bir şekilde tamamlayarak doğalgaz dönüşümü konusunda ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. 

Fırınlı Ocak Doğalgaz Dönüşümü Fiyatları

Fırınlı ocak doğalgaz dönüşümü sayesinde ocak kullanımını daha verimli bir seviyeye taşımak mı istiyorsunuz? Bu durumda dikkat etmeniz gereken en önemli detaylardan bir tanesi fiyatlar olacaktır. Çünkü fırınınızı dönüştürmek isterken aşırı yüksek bedeller ödemeniz sizin için kârlı bir hizmetten uzaklaşmaya neden olacaktır. Peki, İstanbul Tesisat fırınlı ocak doğalgaz dönüşümü konusunda ne kadar ödemeniz gerekir?

Fırınlı ocak doğalgaz dönüşümü için ücretler sabit değildir. Ocak tipi, markası ve özelliklerine bağlı olarak ücretlerde farklılıklar ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle de İstanbul Tesisat ustaları fırınınızı inceledikten sonra ücretler konusunda sizleri bilgilendirecektir. Fiyat almak ve randevu oluşturmak için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

“Fırınlı Ocak Doğalgaz Dönüşümü Servisi” üzerine 4 yorum

  1. ENDÜSTRİYEL MUTFAK MALZEMELERİNİ DOĞALGAZA UYUMLU HALE GETİRMEK İÇİN KULLANILAN ENJEKTÖRLERİN FİYATLARI NE KADARDIR

    Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara