Sifon Tamiri | Gömme Sifon Arızası

Eskiden daha çok tamiri yapılan sifonlar, artık kimsenin uğraşmak istememesinden ya da fiyatları biraz da ucuzladığı için komple değiştiriliyor. Sifon tamir ve bakım işlemlerini, bahsettiğimiz bu sebeplerden dolayı yapmıyoruz. Rezervuarların içlerinde bulunan ve rezervuar iç takım diye tabir edilen malzemenin, zamanla contasının eskimesi, su doldurma şamandırasının suyu artık kapatmaması gibi arızalar nedeni ile su sızıntıları olur. Bu contayı bulmak da epey zor olur. Çünkü bir sürü marka var ve hepsi de değişik tiplerde. Tüm markaların yedek parçalarını bulmak maalesef imkânsızdır. Zaten nalburlar da 2 -3 liraya conta satmayı da onunla uğraşmayı istemez. Bu sebeplerden dolayı da sifon tamamen değişir.

Gömme Rezervuar Tamiri

Ülkemizde cihazla yapılan bu işlerin yaklaşık 6 yıllık bir geçmişi vardır. Bu zaman içerisinde de çok daha yeni model ve yüksek teknoloji ürünü cihazlar üretildi. Firmamız hep kendini yenilemiş ve bu sayede büyümüş kurumsallaşmıştır. Bu tarz işlerde teknolojiyi yakından takip etmek, her zaman yenisini öğrenmek ve sürekli yenilenebilmek önemlidir. Dinamik kadromuz ile bunu sağlayabiliyoruz. Sifon tipleri de gelişen teknoloji ile gelişti. Özellikle gömme rezervuar arızası durumu kafaları çok karıştıran ve arıza yaptığında servis hizmeti alınamayan ve usta bulunması zor olan bir arızadır. Usta bulunamamasının nedeni, hem sifonun yapısının pek bilinmemesi yani ustaların kendini geliştirmekten çok uzak olması, hem de yedek parça bulunamamasıdır. Firmalar ürettiği gömme sifon tamiri için, sadece kendi servis elemanlarına yedek parça sağlıyorlar.

Gömme Sifon Arızaları

Gömme rezervuarda sık karşılaşılan sorunlardan biri musluk açıldığında yeterli tazyikte su gelmemesidir. Bu arızanın sebebi rezervuarın montajının yapıldığı asma klozet monte edilirken bağlantı spiralinin ezilmesi ya da katlanmasıdır. Klozet montajını bitirmeden evvel suyun tazyik derecesinin kontrol edilmesi bu tip bir arızanın oluşumunun önüne geçecektir.

Sifon Tamiri Nasıl Yapılır?

Dolduğunda suyu kesmeyen sifon arızası sıklıkla karşılaşılan bir arıza türüdür. Bu tip bir arızayla karşılaşıldığında sifon tamiri yapan firmalardan destek istenmelidir.

  1. Sifonda bulunan doldurma grubu suyu almayı kesmiyordur.
  2. Sifonda bulunan boşaltma grubu contası eskimiştir.
  3. Her ki durumda da rezervuar iç takımının değiştirilmesi sorunun çözümü olacaktır.

Not: İstanbul tesisat firmasında şifon arızaları ve değişimleri yapılmamaktadır. Makale bilgi vermek amaçlı yazılmıştır.

“Sifon Tamiri | Gömme Sifon Arızası” üzerine 2 yorum

Yorum yapın

Tıkla Ara