Musluk Bataryası Montaj ve Tamiri Nasıl Yapılır

batarya-montaji-ve-tamiri-nasil-yapilir-05

Batarya montaj ve tamiri hakkında kısa bilgi:

Batarya Nasıl Değiştirilir?

  • Öncelikle her tesisat işleminde yapıldığı gibi, ana vanadan daire suyu kesilmektedir.
  • Eski musluk taharet borularından sökülür
  • Yeni musluk contaları unutulmadan, aynı şekilde taharet musluklarına bağlanarak monte edilmektedir.

Musluk Tamiri Nasıl Yapılır?

  • Var olan musluk eğer su akıtıyor ise, göbek contasına ulaşmak için musluk başı sökülmektedir.
  • Kurbağa anahtarı ile saatin ters yönünde çevrilerek musluk göbeği çıkarılmaktadır.
  • Göbekte olan conta musluk modeline göre değiştirilmekte ve yeni conta takılmaktadır.

Böylece musluk su akıtmaz ve tamiri yapılacaktır. Batarya montaj ve tamir işlemi böyle gerçekleşir.

Ayrıca musluk tamirlerini size yakın bir tesisatçı bularak yaptırabilirsiniz.

Not: Yazı bilgi vermek amaçlı yayınlanmıştır. Firmamızda musluk tamir ve batarya değişimi işlemleri yapılmamaktadır.

musluk-degisimi-nasil-yapilir-03

Musluk alırken nelere dikkat etmek gerekir

Yeni bir musluğa ihtiyacınız olduğunda çok fazla görünüşe aldanmamak gerekmektedir. Kaliteli ve garantili musluk satan yerlerden satın alacağınız musluklar, daha uzun ömürlü olacaktır. Bu konuda en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri, satın aldığınız musluğun servisinin bulunmasıdır. Yetkili servisi bulunmayan Çin malı musluklardan uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Batarya Modelleri

Çok satılan her üründe olduğu gibi batarya ve musluk çeşitlerinde de çok farklı kalite, model ve fiyatlar karşımıza çıkmaktadır. Dışarıdan hepsi hemen hemen aynı görünen bu bataryaların kimisi Çin’de kimisi de Türkiye’de üretilmektedir. İyi bir batarya almak istiyorsanız mutlaka servisine ulaşabileceğiniz bir marka tercih etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde ucuz etin suyu yavan olacağı gibi ucuz bataryanın bozulması halinde tamirini yaptırmak da mümkün olmamaktadır.

Musluk Bataryası Montajı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Musluk bataryası montajı temiz su kullanımının devamlılığı açısından fazlasıyla önemlidir. Çünkü doğru monte edilmeyen bir musluk su akışını sağlayamayacağı gibi suyun kaçak yapmasına da neden olacaktır. Bu nedenle batarya montajı yaptırmak istediğinizde uzman bir tesisatçı arayarak musluk bataryası değişimi ya da montajı için hizmet alabilirsiniz. Peki, musluk bataryası montajı sırasında tesisat ustası nelere dikkat etmelidir?

  • Musluk montajı sırasında sıcak su ile soğuk su bağlantılarının ters yapılmamasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde soğuk su akması gereken yerden sıcak su akması kaçınılmazdır.
  • Mevcut musluğu sökerken borularda kırılmaya neden olacak şekilde sıkma yapmamaya dikkat etmek gerekir. Aksi takdirde borudaki kırılma boru değişikliğini de gerekli kılacaktır.
  • Montaj sonrasında suyun kaçırmadan aktığını kontrol etmek önemlidir. Aksi takdirde musluk bataryası kaynaklı su kaçakları ortaya çıkacaktır.

Musluk Bataryası Takmak için Usta Gerekir mi?

Musluk bataryası değiştirmeyi düşünüyorsanız bir usta çağırmanız şart. Aksi takdirde bataryanın yanlış takılması ya da borulardaki bir gevşeklik nedeniyle evinizde ciddi hasarlar oluşması kaçınılmayan bir durum olacaktır. Su kaçağı ya da musluk kullanamama sorunlarıyla karşılaşmamanız adına mutlaka bir su tesisatçısı çağırın. İstanbul Tesisat bu konuda en kaliteli çözümleri sağlar. Ekibimizden destek alarak en makul hizmetlerden faydalanmanın şimdi tam zamanı!

Yorum yapın

Tıkla Ara