Evimde Su Sızıntısı Var Kameralı Kırmadan Tespit!

evdeki-su-sizintisini-kamerali-alet-ile-tespit-etme-65

Her evde büyük bir öneme sahip su tesisat borularını, üzeri yapı malzemeleri kapandığından dolayı göremezsiniz. Bu sebeple su tesisatında oluşan sızıntıları da görmeniz mümkün değildir. Ancak bu durum batılı ülkelerde farklı şekilde yapılmaktadır. Tesisat borularını açıktan döşeyerek, oluşan kaçaklarda evin hiç bir yerini kırmadan tamir yapılabilmektedir. Bizde ise, evin içinden giden boruları kötü bir görüntü oluşturduğu için, zeminin altından ya da duvar içlerinden yapılır. Yapıların farklılık gösterdiği ülkemizde, patlayan su borularını modern teknoloji yardımı ile bulabilmekteyiz. Su damlayan yerin tespitini yapmak hiç bu kadar kolay olmamıştı!

Eski zaman tesisatçılarından kalma su kaçıran yeri kulakla dinlemek, günümüze kadar gelerek farklı bir hale bürünmüştür. Artık akustik ses dinleme cihazları ile kaçak yapan noktanın hızlıca tespiti çok kolay. Unutulmamalıdır ki; Evde su sızıntısının yerini bulmak kendi başınıza mümkün değildir. Kaçağın yerini bulsanız dahi tamir işlemi için bir tesisatçıya ihtiyaç vardır. Su tesisatçıların yaptığı boru kaynağı ile sizin evde yaptığınız tesisat kaynak işlemi bir olmayacaktır. Nedeni ise fazla ısıttığınız boru, başlangıç noktasında büzülmeye uğrar. Siz kaynağın sağlam olduğunu düşünüp üzerini kapatabilirsiniz. Ancak 2 gün sonra bir bakmışsınız ki evinizde yine su sızıntıları meydana gelmiş.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
bilgisayarli-cihaz-ile-su-sizintisini-tespit-eden-firmalar-69

Evdeki Su Sızıntısını Kırmadan Tamir Eden Firma

Evinizde nereden geldiğini bulamadığınız su sızıntılarının yerini noktasal tespit edip tamir ediyoruz. Su sızıntısını teknolojik bilgisayarlı detektör ve görüntülü kameralar ile yer tespiti yaptıktan sonra onarıyoruz. Eskiden olsa suyun geldiği noktadan kırmaya başlar, bulana kadar eviniz delik deşik edilirdi. Ama şimdi teknoloji gelişiyor teknolojinin nimetlerini İstanbul’a kadar getirdik. Hizmetimiz tüm İstanbul ve çevresine vardır. Kırmadan, yüzeyden evinizin neresinden su sızıntısı geldiğini bulabiliyoruz. Boşu boşuna evinizi kırdırıp, cebinize zarar vermeyin.

Bazı durumlarda su sızıntılarının kaynağı, kaçağın olduğu dairede değildir. Üst kattan ya da onun çaprazındaki dairede meydana gelen su kaçağı dairenizden çıkıyor olabilir. Su kaçak yaptığı noktadan değil de en rahat dışarı çıkabileceği noktadan kendini dışarı verir. Suyun sızıntı yaptığı noktadan kırmaya başlanılması durumunda 3 dairede boşu boşuna tadilat işleri yapılmak durumunda kaldığı gibi zaman kaybı da yaşanacaktır. Böyle bir durumun önüne geçmek bizi aramadan evinizi kırdırtmayın.

  • Evinizde Su kaçağının nereden geldiğini buldurabilirsiniz.
  • Banyoda ya da mutfakta su sızıntısı yapan yerin noktasını tespit ettirebilirsiniz.
  • Kalorifer sızıntılarını tamir ettirebilirsiniz.
  • Kombi tesisatındaki kaçakların kırmadan onarımını gerçekleştirebilirsiniz.

Evimde su sızıntısı var, nereden geldiğini bulamıyorum, diyorsanız bize ulaşın, tespit edelim. Kırmadan, dökmeden son sistem teknolojik cihazlarla su kaçağı arama makinesiyle su kaçağının yerini kesin olarak tespit ediyoruz.

Tıkla Ara