Apartmanda Tuvalet Tıkanması

apartmandaki-tuvalet-tikanmalarini-robotla-acan-tesisatci-firmalar800

Uğruna tartışmalar çıkan, herkesin bir başkasını suçladığı apartmanda tuvalet tıkanması durumu, sürekli ve her binada yaşanan sorunlardandır. Sorun çoğu zaman en alt kattan patlak verir. Ana borunun tıkanması kolay olmaz ama borunun eğimsiz bir kısmında ya da çok keskin bir dönüş olan kısımda tıkanmalar yaşanır. Bahsettiğimiz bu kısımsa, genellikle bodrum katlarda olur ve bu sebeple su hep oradan taşar. Ev alırken ya da kiralarken bu hususa dikkat edilmektedir. Zaten ev satış ve kiralama fiyatları da buna göre değişir.

Tuvalet Tıkanıklığının Sağlığa Zararları

Tuvalet tıkanıklığının giderilmesi zamanında yapılmadığında bazı sorunlar ile karşılaşılır. Temizliği yeteri kadar yapılmadığı pis lavabolar, biraz zalimce gelse de mikropların yuvası olmuştur. Aklınıza gelebilecek her türlü mikrobun tıkanan tuvaletlerden, tuvalet kapakları ve lavabolara kadar rahatlıkla ulaşabileceğini biliyor muydunuz?  Söz konusu tuvaletlerden kapılabilecek hastalıklar ise azımsanamayacak kadar çoktur. Hepatit A, Menenjit, koli basili gibi pek çok hastalığa ortam hazırlayan tuvaletlerde, meydana gelen tıkanmalara derhal müdahale edilmesi şarttır!

kameral-cihazla-tuvalet-giderini-kirmadan-acan-sirketler-801

Apartmanda Tuvalet Tıkanmasının Nedenleri

Apartmanlarda ana gider borusunun tıkanması çok sık karşılaşılan bir durum değildir. Bu yüzden bir apartmanda tuvalet borusunun tıkanması görünüyorsa sebebi araştırılmalı ve çözüm buna göre belirlenmelidir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi apartmanlardaki tuvalet tıkanmaları genelde bodrum katındaki dairelerde görülmektedir ve daha sonra üst katlarda hissedilmektedir. Bu yüzden ev alınacağı zaman bu durumlara dikkat edilmelidir.

Apartmanlarda tuvalet tıkanmalarının genel sebepleri ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

 • Apartmanın ana giderindeki rögar kısmına uzanan tesisatta bozulmalar meydana gelmesi.
 • Pimaşların dönüş kısımlarında keskin dirseklerin kullanılması.
 • Yapı halen inşaat durumundayken boruların bir şekilde zarar görmesi ya da üstüne duvarın çökmesi.
 • Deprem gibi doğal afetlerden sonra tesisatta meydana gelen çökmeler.

Apartmanda Tuvalet Tıkanmasını Açan Tesisatçı

Bir de bodrum katlardan geçen ana boru betonun içine, yani temele döşenir. Temele döşenen apartman borusu tıkanması, yaşanan en kötü tıkanıklık hadisesidir. Çünkü temelde tıkanıyorsa, borunun eğimsiz olma olasılığı ve temel betonu dökülürken, borunun içine beton dökülme ihtimali yüksektir. Binalarda ortaya çıkabilecek böyle bir tıkanma robotla kırmadan ana gider açma işi yapan firmalar tarafından çözülürse ne ala. Çözülmez ise o bölümde kırma dökme olması kaçınılmaz olur.

Apartmanın üst katında da tıkanıklık yaşanabilir. Örneğin balkon çıkmalarında pimaş dönmek zorunda kaldığından, keskin ve eğimsiz boru döşenirse pimaşın tıkanma riski çok yüksektir. Mutfak ana gideri tıkanması da bu şekilde olur. Çözümü çıkmanın altından dönüp, cepheye doğru dönüş kısmında dönüşe açık dirsek yani 45 derece dirsek kullanılırsa daha yumuşak bir dönüş sağlanmış olur. Bu da gidere dökülen yağların veya yemek artıklarının birikmeden akıp gitmesini sağlar. Kırmadan apartman borusu açma konusunda geliştirilmiş olan makineler sayesinde, sizin için temiz, güvenli ve garantili bir şekilde işinizi yapıyoruz.

Ortak kullanılan gider borusu tıkanması halinde, açmak için yapılan çalışmaların bedelini, binanın tamamının karşılaması gerekir. Su kimin evinden geri teperse tepsin, o katın üstünde bulunan tüm daireler o boruyu kullanırlar. Bu yüzden tıkanmaya sebep olan şey, herkesten dökülen yemek artığı ve yağlardır. Ancak bu konuda her zaman tartışmalar çıkmıştır. Mağdur olan daire sakini suyu keser. Çünkü kullanıldığı anda onun dairesinden su çıkıyordur. Buna sinirlenen diğer kat sakinleri ise suyu açar vb. durumlar söz konusu olur. Böylece iş uzar ve neticede herkes para verir. Olan biten tüm macera sadece boşa vakit kaybı olarak kalır. Ana gider sorunu, anlayışla ve komşuların üzerine düşeni yapmasıyla; hem daha hızlı, hem de üzülmeden, yorulmadan, sinirlenmeden çözülebilmektedir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Binanın Ana Borusu Tıkandı

Binalarda yaşanan tesisat sorunlarında, binanın ana gider borusunu açma servisi veren firmamızdan destek alabilirsiniz. İstanbul Tesisat, yılların tecrübesi ve binadaki ana boruyu açan makineler sayesinde tuvalet tıkanması sorunlarına hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır. Binanın ana pimaşı tıkandı diyorsanız ana boruyu açan firma arayışınıza son veriyoruz. Firmamızda kullanılan kameralı kanal açma aletleri sayesinde apartmanda yaşanan tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. İstanbul Tesisat firması hem Avrupa, hem de Anadolu yakasında tüm semtlere apartmanda kanal tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir. Bunun için bizi arayıp servis kaydı açtırmanız yeter. Size en yakın kameralı tuvalet açma servisini yönlendiriyoruz.

apartmandaki-tuvalet-tikanmalarini-bilgisayarli-sistemle-bulan-firmalar-823

Tıkalı gideri evde açma yöntemleri- Pimaşları makine ile açan servis

Dairlerde meydana gelen tıkanıklık problemini çözebilmeniz için öncelikle görüntülü sistemlerle sorunun ana kaynağına ulaşmak gereklidir. Kameralı robotlar sayesinde boru içleri görüntülenerek tıkanıklığa neden olan faktörün ana borudan mı yoksa en alt kattaki dairenin kendi hattından mı olduğunu anlamak mümkündür.

En alt kattaki tuvalet taşması ana borudan mı kaynaklanır ? Alt kattan geri gelen su logardan mı gelir ? bunları anlamanın yolu aletle çalışan şirketlerden yardım almaktan geçmektedir. Cihazla çalışan tesisatçılar nasıl bir yol izlemektedir ve tıkanıklığın sebepleri nelerdir ?bunları kısaca özetleyelim;

 • Dairelerden gelen su kimi zaman yer süzgeçlerinden çıkmaktadır. Bunun nedeni ana boru tıkanıklığından kaynaklanmaktadır. Yer süzgeç gideri ana pimaşa en yakın boru sistemi olduğu için ilk olarak pis su buradan geri tepmektedir. Ana gideri robotla açan sistemler sayesinde kısa sürede bu probleme son verilir.
 •  Tuvalet tıkanması sorununu evde çözmenin yolları nelerdir? diye düşünebiliriz ama bu pimaşlar geniş ağızlı ve büyük borulardan oluşur. Bu gider borularını kendimiz açmaya çalışırsak daha büyük sorunlara ve tadilatlara sebep olabiliriz. Tesisatı koruma ve bu sorundan en kısa sürede kurtulma için aletle tuvalet açan şirketlerden yardım almak gereklidir.
 •  Robot cihazla kanal açma işlemi düşük masraflı ve içinde açma garantisi olan bir sistemdir. Bazı durumlarda makinenin tüm gücüyle çalışmasına rağmen yinede tıkanıklık açılamamaktadır. Oysaki logarda kontrol edilmiştir orada da bir sorun yoktur. İstisnai durumlarda hattın çökmüş olabilme ihtimali vardır. Gerekli kontroller yapıldığında sorunun tespit edilmesi muhtemeldir. Peki bu durumda ne yapmamız gerekli? İstanbul Tesisat tüm sorunlarınıza çözüm bulan ekipmanlara ve yetkin personele sahiptir. Hattın çökmesi durumunda yerinin tespit edilmesi kesinlikle gereklidir. Sizde pimaşlarda çökme olduğunu düşünüyorsanız aşağıdaki linkten detayları öğrenebilirsiniz.
 • Dedektörle Kanal Tespiti

Binada Tuvalet Tıkanması Nasıl Geçer?

Binada tuvalet tıkanması nasıl geçer? siz de merak ediyorsunuz değil mi? Çünkü bir apartman sakini için en can sıkıcı durumlardan bir tanesi tuvalette yaşanan tıkanmalar olarak kabul edilmektedir. Tuvaletin tıkanması sadece hijyenik problemlere neden olmakla kalmaz. Alt kattaki komşunun tavanının akması ve apartman sakinlerinin farklı problemler yaşamaları da muhtemeldir. Bu tür sorunları ortadan kaldırmayı sağlayansa apartmanda tuvalet tıkanması açma ustasıdır. Tıkanıklık açan usta sayesinde apartman sakinlerinin herhangi bir sorunla karşılaşması söz konusu olmaz. 

Apartman tuvalet tıkanması ile karşılaşıldığında sorunu daha çetrefil bir hale sokmamak adına siz müdahale etmemelisiniz. Profesyonel desteğe başvurmalı ve tıkanıklığın giderilmesini talep etmelisiniz. Bu aşamada İstanbul Tesisat ekibi olarak apartman tuvalet tıkanması sorunlarına etkin bir çözüm suacağız.

Apartmanda Tuvalet Tıkanıklığı Açma Servisi

Tuvaletinizin çeşitli nedenlerle tıkanması sonrasında bırakın tuvalete gitmeyi evinizde hijyeni sağlamak dahi çok zor olacaktır. Çünkü suyun giderden akmaması tuvalette birikmesine neden olur. Bu nedenle de pis suyun başta tuvalet olmak üzere her yeri sarması söz konusu olur. Bu tür problemlerle karşılaştığınızda İstanbul Tesisat ile iletişime geçmelisiniz. Apartmanda tuvalet tıkanıklığı açma servisi olarak hizmet veren ekibimiz ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılar. Tuvalet tıkanması açma konusunda hızlı ve etkin bir hizmet anlayışı sayesinde tıkanıklıkta kurtulmanız çok kolaydır.

İstanbul Tesisat olarak apartmanda tuvalet tıkanıklığı açma servisi çözümleri sunarken bu hizmet için uygun fiyatlarla da hareket etmeyi arzu ediyoruz. Böylelikle tıkanıklık açma fiyatları konusunda da endişelerinizi ortadan kaldırıyoruz.

“Apartmanda Tuvalet Tıkanması” üzerine 27 yorum

 1. Merhabalar ya bizim tuvaletimiz tıkandı da diyelim ki Biz 3 katlı binada oturuyoruz dünkü üst kattaki şey üst kattaki bez falan atsam 1 kata gelir mi Biz birinci katta oturuyoruz mesela obez 1 kata geliyor mu yani yukarıdan atılan bir cisim bizim kadar gelebiliyor mu 1 katta oturuyoruz da 3 katlı bina mesela

  Yanıtla
 2. Merhaba dairenizin içerisinde bulunan atık su boruları yapım sırasında meydana gelen sebeplerden dolayı arıza meydana gelmiş olabilir kameralı cihazlar ile içerisine bakıp incelendikten sonra problem tespiti yapılır ve çözüme ulaştırılır

  Yanıtla
 3. merhaba benim ev 9.cu katta bizim tuvalet(alaturka tuvalet) ana boruya bağlı, yani apartman olarak ortak boruyu kullanıyoruz. tıkanma olursa 9.cu kattaki alaturka tıkanır mı yoksa zemin kattaki tuvalet tıkanır merak ediyorum.

  Yanıtla
  • boru tıkanıklıklarında tıkanmaya sebep olan cisimlerin veya durumların hangi katta olduğuna bağlıdır örneğin: 5 inci kattan tuvalete atılan bir cisim eğer ana boruya ulaşmadan daire içinde kalırsa daire içerisini tıkar ama ana boruya ulaşır ise gidebildiği son nokta neresi ise o alanı tıkamakla birlikte onun bir üstündeki daireyide etkileyebilir

   Yanıtla
 4. Sa. Ben ters dubleks dairede oturuyorum binamız 4 katlı. Fakat bina yapılırken ters dubleks dairelerin ana gider borularını mütehhit ayrı yapmış. Yani giriş katta ters dubleks olarak 3 daire var. Bu 3 dairenin gider boruları vir ana borudan geçiyor. Üst katta oturan 6 dairenin ana gider borularını mütahhit 1 gidere bağlamış yani 2 tane ana gider boruları döşenmiş. Böyle durumda. İkinci katın iki dairesinin tuvaletinden pislik gelmiş tesisistçı çağrıldı bakıldı mısır koçanının tuvalete atılmış olduğu tespit edildi. Ama bunu kimse üzerine almıyor biz attık diye. Bu sebebten ters dubleks te oturan daireyi su bastı parkeler kabardı duvarları battı. .sorum şu 2 tane ayrı ana giderin olmasına rağmen sorun yukarıdakilerin ana giderinde sorun tespit edildi. Ama masraflari bizden de talep ediyolar böyle bişey olabilir mi

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer alt kattaki ters dublekslerin hattı ayrı üst katlarınki ayrı ise ve sorun üst katlardan kaynaklanıyorsa sizden talep edemezler. Ancak apartman ve sitelerde bu gibi durumlarda ortak gider olduğundan talep edebiliyorlar. İleride aynı sıkıntı sizde bile olsa üst katların bizim hattımız ayrı ödemeyiz deme şansları olmamaktadır. Bu durumda apartman yöneticisi ile sorununuzu giderebilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 5. Merhaba ben bodrum da üst katta oturuyorum alt komşumun makinasından su geri gelmiş ve su basmış uğraşmalara rağmen olmamış tanker su basmış yap bitikintileri çıkmış ben istanbuldayım evim bodrum da acaba benim kata su gelmişdir tanker su basınca

  Yanıtla
 6. Kolay gelsin ben 3 katta oturuyorum altimizda bir daire bir dükkan var geçen yağmur yağdığında tuvaletin şu giderinden ve klozetten simsiyah şu geldi şimdi yağmur başladı komu yapıyor neden olabilir çok korkuyorum tekrar olacak diye ne yapmam lazım

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Anladığımız kadarıyla hattınızda bir tıkanma oluşmuş ve bundan kaynaklı olarak banyo kısmınızdan su geri gelmiştir. Bunun kamera ile tespit edilip sorunun giderilmesi gerekmektedir. 0212 645 33 33 bu numaradan daha detaylı bilgi ve randevu alabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 7. Ben 2. Katta oturuyorum klozetteki pislik banyonun logarindan atiyor alt kata da cok kötü koku gidiyor tesisatci borunun benden sonra L seklinde oldugundan tikanma oldugunu soyluyor.yani mütahit hatası sizce ucretini kim ödemeli

  Yanıtla
 8. Cift katli dairede yasiyorum.surekli tuvalet giderlerinde tikanma oluyor.o kadar dikkat etmemize ragmen.ucretinide bizim taraftakilerden istyrlar..alt kattada firin var.atik yag atmalrndan suphelenyrm.soyledikleiene gore .bizim dairenin tarafinda tikanma oluyrmus.neden anlam veremiyoruz.sebebi nedir ?

  Yanıtla
  • İyi günler Sema Hanım. Sürekli tıkanmasının sebebi eğer tuvalet ve mutfak hatları birbirine bağlıysa ve ana boru sürekli tıkanıyorsa yağlanmayla alakalı bir problem olabilir. Burada eğer binanın hatları sağ ve sol taraftaki giderler farklı gidiyorsa eğer tek bir taraftan toplanılması mantıklı. Eğer kesin çözüm istiyorsanız kamera sistemi ile hattınızın içini kontrol edip problemin kaynağını tespit eder ve gereken tüm işlemleri yapabiliriz. Tek yapmanız gereken firmamızı arayıp bir servis talebinde bulunmak ve bu sorundan tamamen kurtulmak

   Yanıtla
 9. Meraba bizim 4 kattaki komşumuz su döktüğü zaman bizim tuvalete doluyor 4 katlı binayız biz 3 \’üncü katındayız 4 \’üncü katımızdan su döktükçe bize doluyor tıkanma oluyor ve bizde 2 kat komsumuzdan kaynaklandı sanıyoruz onlarında tuvaletinin tabanından şu akıyormuş sizce nerden kaynaklanıyor olabilir bizdenmi onlardanmi alt kata gider yapamadığı için bize basınç yapabiliyor olabilirmi sorun giderilmesi için uğraştık 2 kattaki komşumuzun ev sahibi bizden kaynaklanmıyor diyip geri çekiliyor ne yapmam gerekir. Sorun kimde olabilir .

  Yanıtla
  • Merhaba. Burdan bahsettiğiniz konuda anladığım kadarıyla bina ana hattınızda bir sorun var. Bu sorunda muhtemelen hattın kireçlenme yapmasından kaynaklanmıştır. Bina ana hattınız kamera ile kontrol edilip ona göre bir yol çizilmelidir. Bizi 0212 645 33 33 numaralı hattan arayıp destek alabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 10. merhaba,
  biz de 4 katlı bi apt.da oturuyoruz ancak tek sorunu ben mi yaşıyorum bilmiyorum tuvalette kısmi tıkanıklık var galiba yavaş gideri var alt kattaki komşu sorun yaşıyor mu bilemiyoruz ama üst kattaki komşu yaşamıyor çalıştıklarından kullanımları da az.. acaba bu sorun genel mi yoksa kat sorunu mu? ancak dediğim gibi tam tıkanma yok yavaş gidiyor sadece

  Yanıtla
  • Merhaba, Eğer binanız eski ise hatlarınızda kireçlenme olabilir bu kireçlenme borularda daralmaya sebeb oluyor ve suyun gidişi yavaşlıyor bunun için teçhizatı olan bir ekibin hattınız kamera ile kontrol edilmesi gerekmektedir. bunun içinde bizden yardım alabilirsiniz.

   0212 645 33 33

   Yanıtla
 11. Merhaba 5. Katta oturuyorum üst kat komşum su bıraktığı zaman benim tuvaletime geliyor sorun hangisinde olabilir dün üst kat temizledi tuvaletini bugün yine benim tuvaletime su geri geliyor açan alt kattan kaynaklana bilir mi

  Yanıtla
 12. Selamaleyküm usta bahçe katında oturuyorum ve ana hatta tıkanıklık oluyor haliyle bize patlıyor fakat binadakiler ortak ödeme ye yanaşmıyor bu konuda ne yapabilirim

  Yanıtla
  • İyi günler Mehmet Bey. Artık tıkanıklığı sürekli açtırmak yerine bir tadilat yaptırıp tek seferde sorunu köklüce çözmeniz gerekir. Sürekli tıkanıklığı açtırıp para ödeyerek bir yere varamazsın. Apartman sakinleriyle görüşüp bir toplantı yapıp tadilat yaptırmanız gerekiyor. Şayet kimse bu duruma yanaşmaz ise beyaz masaya ya da zabıtaya şikayette bulunarak duruma bir çözüm bulabilirsiniz. Gereken her şeyi komşularınıza söyleyin yanaşmazlarsa gerekeni yaparsınız efendim.

   Yanıtla
 13. Merhaba ben adanadan yazıyorum sizlere. Bina olarak genel bir sorun olduğunu düşünmekteyiz. Ben en alt kattaki dairede oturuyorum ve yer tuvaletinde su geri tepmeye başladı yaklaşık olarak 1 saat sonrada benim üstteki dairemden aynı şekilde taşma yaptı haliyle benim kadar evi batmasa da üst daireden de taşma oldu. Buradaki sorun benim dairemle alakalımıdır. Yani benim evimde tıkanma olduğu için üst daireden de çıkma ihtimali varmıdır. Tesisatçı çağırdık benim daireden tıkanıklığı açtı ve üst dairenin de tıkanıklık problemi kendiliğinden çözülmüş oldu. Biz komşumla ilerde tekrar böyle bir sorun yaşamak istemiyoruz. Problem benim dairemle alakalımıdır yoksa ana giderdemi bir sorun vardır bunu nasıl anlayabiliriz. Burada kamera ile bakan bir usta malesef bulamadık.

  Yanıtla
  • Bizim orada servisimiz yok malesef ancak yaşadığınız sıkıntı bütün binayı ilgilendiren bir sorun. Çünkü üst kattanda kullanıldığında geri tepme olması bunun bina ana giderinde sorun olduğunu gösterir.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara