1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Apartmanda Tuvalet Tıkanması

Uğruna tartışmalar çıkan, herkesin bir başkasını suçladığı apartmanda tuvalet tıkanması durumu, sürekli ve her binada yaşanan sorunlardandır. Sorun çoğu zaman en alt kattan patlak verir. Ana borunun tıkanması kolay olmaz ama borunun eğimsiz bir kısmında ya da çok keskin bir dönüş olan kısımda tıkanmalar yaşanır. Bahsettiğimiz bu kısımsa, genellikle bodrum katlarda olur ve bu sebeple su hep oradan taşar. Ev alırken ya da kiralarken bu hususa dikkat edilir. Zaten ev satış ve kiralama fiyatları da buna göre değişir.

Apartmanda Tuvalet Tıkanmasını Açan Tesisatçı

Bir de bodrum katlardan geçen ana boru betonun içine, yani temele döşenir. Temele döşenen apartman borusu tıkanması, yaşanan en kötü tıkanıklık hadisesidir. Çünkü temelde tıkanıyorsa, borunun eğimsiz olma olasılığı ve temel betonu dökülürken, borunun içine beton dökülme ihtimali yüksektir. Binalarda ortaya çıkabilecek böyle bir tıkanma robotla kırmadan ana gider açma işi yapan firmalar tarafından çözülürse ne ala. Çözülmez ise o bölümde kırma dökme olması kaçınılmaz olur.

Apartmanın üst katında da tıkanıklık yaşanabilir. Örneğin balkon çıkmalarında pimaş dönmek zorunda kaldığından, keskin ve eğimsiz boru döşenirse pimaşın tıkanma riski çok yüksektir. Mutfak ana gideri tıkanması da bu şekilde olur. Çözümü çıkmanın altından dönüp, cepheye doğru dönüş kısmında dönüşe açık dirsek yani 45 derece dirsek kullanılırsa daha yumuşak bir dönüş sağlanmış olur. Bu da gidere dökülen yağların veya yemek artıklarının birikmeden akıp gitmesini sağlar. Kırmadan apartman borusu açma konusunda geliştirilmiş olan makineler sayesinde, sizin için temiz, güvenli ve garantili bir şekilde işinizi yapıyoruz.

Ortak kullanılan gider borusu tıkanması halinde, açmak için yapılan çalışmaların bedelini, binanın tamamının karşılaması gerekir. Su kimin evinden geri teperse tepsin, o katın üstünde bulunan tüm daireler o boruyu kullanırlar. Bu yüzden tıkanmaya sebep olan şey, herkesten dökülen yemek artığı ve yağlardır. Ancak bu konuda her zaman tartışmalar çıkmıştır. Mağdur olan daire sakini suyu keser. Çünkü kullanıldığı anda onun dairesinden su çıkıyordur. Buna sinirlenen diğer kat sakinleri ise suyu açar vb. durumlar söz konusu olur. Böylece iş uzar ve neticede herkes para verir. Olan biten tüm macera sadece boşa vakit kaybı olarak kalır. Ana gider sorunu, anlayışla ve komşuların üzerine düşeni yapmasıyla; hem daha hızlı, hem de üzülmeden, yorulmadan, sinirlenmeden çözülebilir.

Binanın Ana Borusu Tıkandı

Binalarda yaşanan tesisat sorunlarında, binanın ana gider borusunu açma servisi veren firmamızdan destek alabilirsiniz. İstanbul Tesisat, yılların tecrübesi ve binadaki ana boruyu açan makineler sayesinde tuvalet tıkanması sorunlarına hızlı ve güvenilir çözümler sumaktadır. Binanın ana pimaşı tıkandı diyorsanız ana boruyu açan firma arayışınıza son veriyoruz. Firmamızda kullanılan kameralı kanal açma aletleri sayesinde apartmanda yaşanan tıkanıklık sorunlarını ortadan kaldırıyoruz. İstanbul Tesisat firması hem Avrupa, hem de Anadolu yakasında tüm semtlere apartmanda kanal tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir. Bunun için bizi arayıp servis kaydı açtırmanız yeter. Size en yakın kameralı tuvalet açma servisini yönlendiriyoruz.

 

 

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.