Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Makine ile tıkalı tuvalet gideri açan tesisatçı sizlere profesyonel bir şekilde destek olmaktadır. Tuvalet tıkanması durumu hepimizin en çok korktuğu tesisat problemlerindendir.

Böyle durumlarda evde kendimizin uygulayabileceği geçici önlemler vardır ancak tuvalet tıkanmasını açmak için mutlaka makineyle tuvalet gideri açan tesisatçı çağırmak gerekmektedir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Her Öneriyi Uygulamayın

Söz konusu tuvalet tıkanıklığı olduğunda, çoğu kez çaresiz kalınmaktadır. Kulaktan dolma bilgiler ile tıkanıklığı gidermeye çalışan ev sahibi, ilk olarak pompayı kullanmayı dener. Fakat unutulan bir detay vardır ki, tuvaletlerde meydana gelen tıkanmalar esas olarak S borusunda oluşmaktadır. Zamanla boruda biriken katı maddeler, borularda tıkanıklığa neden olur. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında yapılması gereken tek şey makine ile tuvalet gideri açan tesisatçı çağırmaktır. Bu doğrultuda teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, eski zamanlarda uygulanan tıkanıklık açma yöntemleri geride kalmıştır. Tıkanıklık açma makinesi sayesinde soruna yerinde müdahaleyle oldukça kısa bir sürede sorun giderl.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tuvalet Gideri Açılmadığında Yapılması Gerekenler

Tuvalet giderinin tıkanmasının birçok nedeni olabilmektedir. Bu nedenle ön görülerek çalışmalara başlanılmalıdır. Aksi takdirde yanlış bir işlem tuvalet giderine ve borularına zarar verebilmektedir. Tuvalet gideri tıkandığında ise unutulmaması gereken bazı maddeler vardır. Dolayısıyla şunları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Tuvalet temizleme işlemi ve gider tıkanıklığını açma sırasında kesinlikle eldiven giyilmeli ve kollar kapatılmalıdır.
 • Eğer tuvalet tıkanıklığına sert bir cisim neden oluyorsa kimyasal tuvalet açıcıları kullanmanız önerilmez.
 • Tuvalet pompası da etkili olmuyorsa, profesyonel bir tesisatçı çağırmalısınız.
 • Tuvalet tıkanıklıklarını önlemek için klozete hijyenik ped, temizlik bezi ve çocuk bezi gibi cisimlerin atılmasını önlemelisiniz.
 • Çocukların klozete cisim atmasını engellemek için klozetin kapağını daima kapalı tutmalısınız.
 • Tuvalet tıkanıklığını açacağınız sırada çok zorlamak, boruların zarar görmesine neden olur.
 • Tıkanıklığı açarken kullanılacak kimyasal maddeler çok fazla solumamalı ve vücutla temas ettirilmemeli.

Tuvalet giderini açmak için tuvalet gideri açan tesisatçı usta çağırmalısınız. Bu doğrultuda profesyonel olarak çalışan ustaların kullandığı kameralı cihazlar, tıkanan lavabo giderinin neden dolayı tıkandığını tespit eder. Yapılan bütün tespit işlemleri ve tıkanan lavaboyu açma işlemi, hem lavabonuzun tıkanıklığını giderirken hemde bütçenizi göz önünde bulundurur. Tuvalet gideri tıkanıklığının giderilmesi işlemi %99 oranında başarı ile sonuçlanır. Dolayısıylaırma işlemine her zaman başvurulmamasına rağmen, bazı durumlarda tesisat ustasının hasarlı bölgeyi kırarak boru içerisindeki hatalı yeri tamir etmesi gerekebilir. Fakat uzman ustalar, bu işlemleri de en kısa sürede gerçekleştirerek sizleri mağdur etmez.

robot-makine-ile-tikali-tuvaletleri-acan-tesisatci-500

Tuvalet Gideri Tıkandığında Ne Yapılmalıdır?

Tuvalet tıkandığında yapılan işlemlerden ilki kullanımına son vermektir. Üst kattaki komşular durumdan haberdar edilmelidir. Aksi takdirde sifonu çeken üst kat komşunuz yüzünden tuvaletten dışarıya suların taşması kaçınılmaz olacaktır. Dolayısıyla tuvaleti tıkayan içine düşürdüğünüz bir nesne ise tel askı kullanarak çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ama unutulmaması gereken nokta kaçırdığınız cismin giderde ulaşabileceğiniz noktada kalırsa bu işlemin işe yarama ihtimali olduğudur. Bu doğrultuda aksi takdirde tıkanan tuvaleti makineyle açan servis çağırmak zorunda kalabilirsiniz.

Makine kullanarak tuvalet tıkanıklığı açan firmalar, robot denilen cihazlar kullanarak tıkanan tuvaleti açma işlemi yaparlar. Makine ile tuvalet gideri açan usta tuvalet giderini açma işleminin ardından kamera ile görüntüleme sağlaması gerekmektedir. Buamerayla tuvalet giderinin görüntülenmesi işlemleri, tıkanıklığının açıldığını garantilediği gibi, gider borularında oluşabilecek potansiyel arızaları tespit etmeye de yaramaktadır.

Tıkanan tuvalet giderini açan tesisatçı arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat, tıkanan giderleri profesyonel yöntemler ve cihazlar kullanarak açmaktadır. Firmamıza gelen bir arıza kaydı doğrultusunda yapılan tüm makineyle tuvalet açma işlemleri garantilidir. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamızı aradığınızda size en yakın cihazlı tesisatçı ekibimizi size yönlendiriyoruz. Tıkanan tuvalet giderini makineyle açmak için evinize gelen ustalarımız, gider üzerinde tıkanıklık açma makinesi adı verilen cihazla çalıştıktan sonra kamerayla tıkanıklığın açıldığını görüntüleme yapmaktadır. Yapılan tüm işlemler servis formu ile garanti altına alınmaktadır. Dolayısıyla açamadığımız tıkanıklık için hiçbir ücret almamaktayız.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan hizmet politikamızın yanı sıra profesyonel tesisatçı ekibimiz problemlerinizi kendilerininki gibi benimseyerek hizmet verdiğinden referans ağımız oldukça geniştir. Profesyonel tesisat firması arayan firmalara kurumsal tesisat çözümleri sunduğumuzdan, kurumlara makineyle tuvalet gideri açan firma arayışlarını sonlandırır.

cihazla-tuvalet-borusu-giderini-acan-tesisatci-firmalar-819

Tuvalet giderlerinin sürekli tıkanma nedenleri

Tuvalet gider boruları kullanımla alakalı tıkanabildiği gibi bazen de yapılan işçilik iyi olmadığı için sık sık tıkanma ile karşılaşılabilmektedir. Bu doğrultuda sürekli tıkanan tuvaletlerdeki sorunlar aşağıdaki gibidir:

   • Tuvalete atılan ıslak mendiller,peçeteler zamanla es dediğimiz boruda birikerek tıkanmaya sebep olabilmektedir.
   • Tuvalet gider boruları dar ağızlı borulardan döşendiğinde atılan yabancı cisimlerde tıkanmaya sebebiyet vermektedir.
   • Tesisat borusu döşenirken ters eğim verilmesi durumunda da su belli bir seyiden geçmeyi başaramadığı için sürekli olarak geri tepme yapabilmektedir.
   • Gider boruları zamanla kireçli sulardan ötürü daralmış boru içerisinde kalıplaşmış olabilmektedir. Suyun geçişini engelleyerek suyu geri vermeye başlamaktadır.

Sorunun kesin olarak hangi sebepten kaynaklandığını öğrenmeniz için görüntülü sistemle boru içerisindeki problemleri saptamak mümkündür. Kamera ile alınan görüntüde tıkanıklığın atılan yabancı maddelerden mi kaynaklandığı veya tesisat hatasından ötürü mü tıkanma olduğu çok net tespit edilebilmektedir.  Boru içerisi çok kireçlendiği için daralma yapıp sık sık tıkanma sorunuyla karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu problemde ise basınçlı jet yıkama moturu devreye girmektedir. Jet yıkama dediğimiz sistem ile tesisata tazyikli su verilerek boru içerisine yapışmış kalıplaşmış olan pislikler tamamen temizlenmektedir. Üstelik bu yıkama işlemi ile gider borularınız yeni döşenen tesisat borusu gibi tertemiz olmaktadır.

Tıkalı Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvalet gideri açma, pis suların evinize dolması gibi sorunları önlemek adına tercih edebileceğiniz oldukça önemli bir hizmettir. Tuvalette yaşanan tıkanmanın genel olarak kullanıcı hatalarından kaynaklandığı bilinmektedir. Ancak bu sorunu çözmeniz adına mutlaka profesyonel desteğe ihtiyaç vardır. Tıkalı tuvalet açma ustası ile iletişime geçerek makineyle tuvalet tıkanıklığı giderme hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Gider açma için evde kendi yöntemlerinizi kullanmanızı kesinlikle önermiyoruz. Çünkü gidere zarar vermeniz tıkanıklık açma maliyetinden çok daha fazlasına katlanmanıza neden olabilmektedir.

Tıkalı Tuvalet Gideri Açma Ücretleri 2023

Tıkalı tuvalet açma hizmeti almak istiyor ama size uygun hizmetin ne kadara mal olacağını da öğrenmeyi mi arzu ediyorsunuz? İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek tıkalı tuvalet açma ustası ücretleri ile alakalı detaylara ulaşabilirsiniz. Ekibimiz hem kaliteli hizmetle tıkanıklığı giderir hem de bütçe dostu bir hizmet almanızı da sağlar.

Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

“Makine ile Tıkalı Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı” üzerine 17 yorum

 1. Merhabalar; oturduğumuz bina çok eski üst kattaki komşumuzda geçen yaz tuvaletlerini yaptırdılar klozet takdırdılar bizimki normal tuvalet ilk başta 3 kere tıkanıklık olmuştu bizim tuvalette sonralarındada üst komşumuz sifona basınca her zaman değil ara ara bizim tuvaletten geri gelip gidiyor tıkanıklıkda yapıyor pompa kullandıkmı düzeliyor bol su döküyoruz nedeni nedir.Birde bizim s borusu kısa biriken su gözüküyor direk çok aşağıda değil ondanda olabilirmi

  Cevapla
  • İyi günler Can Bey. İlk probleminiz için bina çok eski olduğu için boruda kireçlenme olduğu için daralma meydana gelmiş. Bu daralmadan dolayı pimaşa atılan pislikler orada bir tıkanmaya sebep olmuş. Bol su döküldüğünde pislikler gidiyor ve tekrar eski haline dönene kadar normal bir şekilde çalışıyor.Kamera ile pimaşın içinde bir görüntüleme yaptırırsanız daha sağlıklı bir sonuç alırsınız. Belki pimaşı kırmadan genişletebiliriz.

   Cevapla
    • İyi günler Can Bey. Bina çok eski olduğu için neden makine kullanılamaz onu anlayamadım. Yani neden olduğunu size söylemedi mi? Konuyu tam olarak anlayamadım. Bizim ekiplerimiz 30 senelik binayada gidiyor ama bir sorunla karşılaşmıyor ve cihazıda kullanıyoruz gayet sağlıklı olarak. Tamam borular sorunlu daireler problemli oluyor ama cihaz kullanamama gibi bir durum yok efendim kullanılabilir. Özellikle tıkalı borular için makine vazgeçilmez yoksa tamamen kırmak durumunda kalırsınız

     Cevapla
     • Bina eski olduğu için kireçlenme vardır gibi bişe dendi makinaya yazık olur dedi tesisatın değişmesi lazımdır dendi telefonda görüşmüştüm. istanbulda yaşamıyorum.

      Cevapla
      • Kusura bakmayın sorunuzu tam olarak anlayamadım efendim. Bina eski borular mı kireçlenmiş yoksa makine mi kireçlenmiş? Eğer borular kireçlendiyse makinenin çok etkisi olmaz efendim doğru söylemişler. Ama tabi yinede siz nerede oturuyorsanız kamera ile baktırırsanız çok faydalı olur. Direk kırdırmak tabiki çokta mantıklı değil. Daha uzman bir kişiye baktırmanız sizin için daha faydalı.

       Cevapla
       • Borular kireçlenmiştir ondan tıkanmıştır tesisatın değişmesi lazım dediler ama internette araştırdım kırmadanda kireci makinayla temizleyebiliyorlarmış

        Cevapla
        • İyi günler Can Bey. Tesisatta kireçlenme yıllar sonra oluşur. Tesisat çok eskir ve yavaş yavaş kalıp kalıp kireçlenir. Size şöyle anlatayım kısaca borunun içinde kireç kalıplaşmıştır ve betondan hiçbir farkı yoktur efendim. Bu yüzden kolay kolay kireci sökemezsiniz. Makineyle ya da başka bir şeyle o kireci temizleyemezsiniz. Bunun en kalıcı ve sağlam yolu pimaşı değiştirmek olacaktır efendim. Bunun dışında size makine önermem. Yaptırdığınız işlem geçici ve kalıcı sağlıklı bir işlem olmayacaktır. O yüzden makine ile hiç uğraşmadan pimaşınızı değiştiriniz efendim.

         Cevapla
    • tıkanıklığı biz makine ile açıyoruz ve kamera ile görüntülemesini yapıyoruz. Tıkanıklık çelik yay ve makine yardımı ile yapıyoruz. Tıkanıklık açıldıktan sonrada kamera ile görüntülemesini yapıp hatta kalıcı bir problem var mı yok mu bunu belirliyoruz. Efendim tıkanıklık sadece sizin daireniz içerisindeyse 150 TL bir ücreti var. Kamera ile görüntülemede fiyatın içine dahil ekstra bir ücret istemiyoruz. Sorun ana boruda ise 180 TL – 200 TL arasında fiyat değişkenlik gösteriyor. Firmamızı ararsanız profesyonel ekiplerimizle size yardımcı olmayı çok isteriz

     Cevapla
 2. Merhaba, çok yeni bir binada oturuyorum. 1,5-2 haftadır banyo giderinde tıkanmalar oluyor hatta bazen üst kattan sifona basılınca tuvalet pisliği geliyor. Sifona basınca su zor gidiyor ama birkaç kez sifonu çekince kendiliğinden açılıyor ama bir süre sonra tekrar bu durum oluyor. Bunun nedeni nedir?

  Cevapla
  • Merhaba Furkan bey banyo giderlerinde zaman zaman olusan gider tıkanma problemleri ve üst katların kullanımda oldugu zamanlar dairenizden pis su cıkma durumu ana boruda meydana gelen tıkanıklık probleminden olusmaktadır
   bu problemi robot ve kameralı cihazlarla kırmadan daireye ve ana boruya zarar vermeden çözmek ile birlikte kamera incelemesinde tıkanıklık probleminin neden meydana geldiği ayrıca yapılması gereken işlemleri daha detaylı ve görerek söylenmesi gerekmektedir

   Cevapla
 3. merhaba ben antalyada yaşıyorum. yaklaşık olarak 3 yıldır aynı binada oturuyorum. Ara ara tuvaletten geri taşma oluyor. Pompa yardımıyla sorunu o anlık gidermeye çalışıyoruz. Ama geçen gün evde değildik eşimle eve geldiğimizde tuvaletin geri taşma yapmış olduğunu gördük ve bu sefer çok fazla su geri çıkmıştı. Koridora kadar pisli su gelmişti. Eve tesisatçı çağırdık tıkanıklığı giderdi ama bir daha tıkanmayacak garantisi vermedi bize. Kamera ile bakılması gerekiyormuş ama burda kameralı teissatçı bulamadık. Sizce bizim tesisattaki sorun ne olabilir. Sürekli değilde ara ara neden tıkanır. Bilgi verirseniz çok sevinirim

  Cevapla
  • Sürekli tıkanan giderleriniz için öncelikle gider borusu içerisini kamera ile görüntülemek gerekir. İçeride bir kırık ezilme yada çökme varsa tadilat yaparak arızalı bölge tamir edilir. Yada boru içerisinde bir atık madde var ise tıkanıklık makinesi ile açılır. Soruna kalıcı bir çözüm bulmuş oluruz. Ama malesef Antalya da servis hizmetimiz bulunmamaktadır.

   Cevapla
 4. Klozet deliğinden bizim çocuk oyuncak kaçırmış sifona basıyorum suyu ağır ağır çekiyor. Eskiye nazaran daha yavaş su gidiyor. İlerde tıkanma problemiyle karşılaşırmıyım? Makine ile klozetin içine kaçan oarçayı çıkarmak mümkün oluyor mu?

  Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara