1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (6 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Gider borularındaki tıkanma problemleri, artık çevremizde görebileceğimiz durumlardan biri haline gelmiş bulunuyor. Her evde ve işyerinde oluşan tıkanmalar için ne yapılabilir, yazımızda bundan bahsedeceğiz. Bugün de pimaş yıkama işinden bahsedeceğiz.

Gider borusu yıkama işlemi, basınçlı su üreten bir makine kullanılarak boru içerisinden yağların veya kirecin sökülmesini sağlamaktır. Bu iş, tıkanan giderlerin sık sık tıkanmaması için yapılır. Çünkü bir giderin içinde yağ veya kireç varsa, tıkanıklık açılıp tel geri çekildiğinde birikmiş yağ gideri tekrar tıkayabilir. Özellikle mutfaklarda, hele ki restoran mutfaklarında bu durum adeta krize neden olur. Gider tıkalı iken hiç bir restoran çalışamaz ve böyle bir durumda en acil şekilde müdahale gerekir. Bir işletmede yaşanan gider borusunda tıkanma, maddi olarak çok büyük zararlara uğramasına neden olabilmektedir. Bu sebeple, tıkanıklık açıldıktan sonra gider borusunda yıkama yaptırmaları şarttır. Yemek hizmeti veren işletmelerin, en geç yılda bir pimaş yıkama servisinden hizmet alması gerekir. Gider borusu tıkandıktan sonra açmakla uğraşmak ya da yıkamaktansa bu sorun yaşanmadan evvel atık borusu yıkama işlemi yapılmalıdır. Maddi kayıp yaşamadan önce, gider borusu temizliği için harcanacak olan para çok daha az olacaktır. Hem sorunun yaşanmasını neden bekleyesiniz ki? Sadece maddi açıdan değil, manevi açıdan da olayın stres boyutunu düşününce makineyle gider borusunun yıkanması işinin çok yararlı olduğunu anlayacağız.

Makineyle Gider Borusu Temizliği

Bazı borularda tıkanıklık açma makinesi bile sonuç vermez. Çünkü borular o kadar çamurumsu bir tabakayla kaplıdır ki makine yayını boruya salınca, su gider. Ancak yayı geri çekince, çamurumsu tabaka suyun geçişine izin vermez. Böyle bir tıkanmayla karşılaşıldığında tek çözüm jet motorla gider yıkama işlemi yapılmasıdır. Hemen hemen her boruya uygulanabilen makineli gider yıkama işlemi, özellikle otopark ve bahçe giderlerinde sürekli kullanılan bir sistemdir. Otopark giderleri temiz olsa da otoparklarda araç yıkanan kısımlardan giderlere yoğun toz ve çamur akar. Bu sebeple giderler çok çabuk çamur dolabilir. Eğer giderimizde 1 yıl kadar tıkanma görmek istemiyorsak, makinelerle yıkama yapılmalıdır. Bahçe giderleri yıkamaya daha çok ihtiyaç duyan giderlerdir. Sebebi ise dışarıda toz, toprak, çöp vb. atıkların bol olmasıdır. Bir de yağmur yağdığında yağmurun sürüklediği çamur ve çöpler boruya dolarak, çok ciddi tıkanıklığa yol açarlar.

Su jeti ile gider yıkama bu sorundan bizi kurtaracak tek yoldur. Mazgal tıkanıklığında da aynı şekilde yıkama makinesi kullanılabilir. Su işleri ilgilenen belediye ekiplerinde de rögar tıkanıklığını açmada kullandıkları büyük kukalar bulunur. İstanbul Tesisat ustaları tarafından kullanılan makine, onun taşınabilir tekerlekli daire içinde kullanılabilir versiyonudur.

Su Jetiyle Gider Yıkayan Firmalar

Tıkanan gider borusu yıkanmadığı takdirde tekrar tıkanmaya meyilli olur. Bu yüzden gider tıkanıklığı açıldıktan sonra mutlaka yıkama işlemi yapılmalıdır. İstanbul Tesisat, gider borularını makineyle yıkama hizmeti veren bir firmadır. Gider borularını jet motorla yıkayan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamız, otel ve restoran gibi iş yerlerine de su yetiyle pimaş yıkama hizmeti vermektedir. Ayrıca firmamızla bakım anlaşması yaparak, firmalara makineyle gider yıkama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

 

 

 

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.