Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti

Gider borularındaki tıkanma problemleri, artık çevremizde görebileceğimiz durumlardan biri haline gelmiş bulunuyor. Bizde bu yazımızda her evde ve iş yerinde oluşan tıkanmalar için ne yapılabilir konusuna değineceğiz. Ayrıca pimaş yıkama işleminin detaylarını da öğrenebilirsiniz.

yikama-motoru-ile-pimaş-borularini-yikayan-firmalar-820

Gider borusu yıkama işlemi, basınçlı su üreten bir makine kullanılarak boru içerisinden yağların veya kirecin sökülmesini sağlamaktır. Bu iş, tıkanan giderlerin sık sık tıkanmaması için yapılmaktadır. Çünkü bir giderin içinde yağ veya kireç varsa, tıkanıklık açılıp tel geri çekildiğinde birikmiş yağ gideri tekrar tıkayabilmektedir. Özellikle mutfaklarda, hele ki restoran mutfaklarında bu durum adeta krize neden olur. Gider tıkalı iken hiç bir restoran çalışamaz ve böyle bir durumda en acil şekilde müdahale gerekir.

Bir işletmede yaşanan gider borusunda tıkanma, maddi olarak çok büyük zararlara uğramasına neden olabilmektedir. Bu sebeple, tıkanıklık açıldıktan sonra gider borusunda yıkama yaptırmaları şarttır. Yemek hizmeti veren işletmelerin, en geç yılda bir pimaş yıkama servisinden hizmet alması gerekir. Gider borusu tıkandıktan sonra açmakla uğraşmak ya da yıkamaktansa bu sorun yaşanmadan evvel atık borusu yıkama işlemi yapılmalıdır. Maddi kayıp yaşamadan önce, gider borusu temizliği için harcanacak olan para çok daha az olacaktır. Hem sorunun yaşanmasını neden bekleyin ki? Sadece maddi açıdan değil, manevi açıdan da olayın stres boyutunu düşününce makineyle gider borusunun yıkanması işinin çok yararlı olduğunu anlayacağız.

gider-borusunu-yikama-moturu-ile-yikayan-tesisatci-821

 Gider borularının kirlendiği nasıl anlaşılır ve yıkamanın faydası nelerdir?

Tesisat borularını neden yıkatmalıyımPimaş borusu yıkanırmı? Gider borularını yıkamanın faydaları nelerdir ? Bunları yazımızın devamında detaylı olarak inceleyeceğiz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
watsap

Eski zamanlarda boruların içerisi kirlendiği zaman tesisat değişimi yapmak şarttı. Şimdi ise gelişen yeni teknolojik cihazlardan sonra kirlenen pimaş borularının değişmesine gerek kalmamıştır. Gider borularını yıkamanın faydası yapılacak olan bir dizi tamiratın önüne geçmektedir. Tadilatta sadece pimaş boruları değiştirilmiyor ek olarak fayanslar ve kullanılan malzeme işçilik hepsi birden oldukça yüksek bir bütçeye çıkmaktadır. Tüm bunların önüne geçebilecek sistem boru içerisini makine ile yıkamaktan geçmektedir.

  • Gider borularının kirlendiğini nasıl anlarız?  Tesisat boruları aslında bize küçük ipuçları vererek ileride yaşayabileceğimiz büyük sorunların habercisidir. İlk başlarda suyu yavaş çekmeye başlayarak kendini belli etse de zamanla ara ara tıkanmalara sebep olacak ve en sonun da pimaş borusunun tamamen tıkanmasıyla kullanılmayacak duruma gelecektir. Acil önlem alınmazsa daha büyük sorunlara gebe olabilecek gider tıkanmaları için uzman bir firmadan yardım almak yapılabilecek en bilinçli davranış şeklidir.
  • Cihazla çalışan şirketler tesisata herhangi bir kırma dökme yapmadan sorunu ortadan kaldırmaktadır.  Yıkama işleminin önemi ise burada ortaya çıkmaktadır. Yıkanmayan tesisat borusu zamanla içerideki atıklardan çürüme yapabileceği gibi geri dönüşü olmayan hasara neden olmaktadır. Kanal görüntüleme makinelerimizle boru içerisindeki sorunları tespit edip yıkama yapılacak olan alanı belirleyebiliriz. Boru içerisini gösteren kameranın ne işe yaradığını anlamak için yandaki linke tıklayabilir ve bilgi edinebilirsiniz.Kanal Boru Görüntüleme-İstanbul Tesisat

Jet Motorla Gider Borusu Nasıl Yıkanır?

Jet motorları basınç prensibine göre çalışan bir alettir. Üstelik Jet motoru mekanizması borudaki tıkanıklığın giderilmesinin ardından tekrar bir tıkanmanın yaşanmasını engellemekle sorumludur. Evinizdeki tesisat sistemine göre su basıncı değişiklik gösterir. Suyun tazyikinin şiddetli olmadığı zamanlarda ise daha etkili bir yıkama işlemi gerçekleştirilir. Jet motorlar her koşula uyum sağlayarak, oldukça az firmanın sahip olduğu bir motor çeşididir.

Müşterilerimizin karşılaştığı sık durumlar arasında yer alan gider borusunun tıkanması, aynı zamanda insan sağlığını da tehdit eder. Doğru yöntemler uygulanmayarak yapılan gider açma işlemlerinin ardından, gider borusunun kullanılmaya devam edilmesi kesinlikte risk oluşturur. Fakat jet motor ile gider borusundaki tıkanıklığın giderilmesi işlemi sonrasında, sorunun kesin olarak giderildiğinden emin olunarak boru içerisindeki bütün pisliklerin sağlığı tehdit etmesi durumu ortadan kaldırılır.

gider-borularini-makine-ile-yikayan-firmalar-2

Makineyle Gider Borusu Temizliği

Bazı borularda tıkanıklık açma makinesi bile sonuç vermez. Çünkü borular o kadar çamurumsu bir tabakayla kaplıdır ki makine yayını boruya salınca, su gider. Ancak yayı geri çekince, çamurumsu tabaka suyun geçişine izin vermez. Böyle bir tıkanmayla karşılaşıldığında tek çözüm jet motorla gider yıkama işlemi yapılmasıdır. Hemen hemen her boruya uygulanabilen makineli gider yıkama işlemi, özellikle otopark ve bahçe giderlerinde sürekli kullanılan bir sistemdir. Otopark giderleri temiz olsa da otoparklarda araç yıkanan kısımlardan giderlere yoğun toz ve çamur akar. Bu sebeple giderler çok çabuk çamur dolabilmektedir. Eğer giderde 1 yıl kadar tıkanma görmek istemiyorsanız, makinelerle yıkama yapılmalıdır. Bahçe giderleri yıkamaya daha çok ihtiyaç duyan giderlerdir. Sebebi ise dışarıda toz, toprak, çöp vb. atıkların bol olmasıdır. Bir de yağmur yağdığında yağmurun sürüklediği çamur ve çöpler boruya dolarak, çok ciddi tıkanıklığa yol açarlar.

Su jeti ile gider yıkama bu sorundan bizi kurtaracak tek yoldur. Mazgal tıkanıklığında da aynı şekilde yıkama makinesi kullanılabilmektedir. Su işleri ilgilenen belediye ekiplerinde de rögar tıkanıklığını açmada kullandıkları büyük kukalar bulunmaktadr. İstanbul Tesisat ustaları tarafından kullanılan makine, onun taşınabilir tekerlekli daire içinde kullanılabilir versiyonudur.

Su Jetiyle Gider Yıkayan Firmalar

Tıkanan gider borusu yıkanmadığı takdirde tekrar tıkanmaya meyilli olur. Bu yüzden gider tıkanıklığı açıldıktan sonra mutlaka yıkama işlemi yapılmalıdır. İstanbul Tesisat, gider borularını makineyle yıkama hizmeti veren bir firmadır. Gider borularını jet motorla yıkayan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamız, otel ve restoran gibi iş yerlerine de su jetiyle pimaş yıkama hizmeti vermektedir. Ayrıca firmamızla bakım anlaşması yaparak, firmalara makineyle gider yıkama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

Gider Borusu Yıkama Neden Tercih Edilmektedir?

Jet motorla gider borusu yıkamak pek çok tüketici açısından kaliteli bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Bu hizmetin en ilgi çekici yanlarından bir tanesi giderde yaşanan tıkanmanın ortadan kaldırılması olarak dikkat çekmektedir. Siz de gider borularınızda yaşanan problemler nedeniyle sorunla karşılaştığınızı mı düşünüyorsunuz? O halde İstanbul Tesisat hizmetleri sayesinde beklentilerinizi karşılamak adına bu çözümün size neler getirdiğini değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

Gider Borusu Yıkama Nedenleri ve Bilinmesi Gerekenler

Gider borusunda yaşanan tıkanmaların en büyük faktörleri tüketici hatalarından kaynaklanan yanlış kullanımdır. Bu nedenle de gider borusu problemlerini çözüme kavuşturarak en kaliteli hizmeti tercih etmek gerekir. Tıkanmanın niteliği ne olursa olsun gider borusu yıkama hizmeti sayesinde çözüme ulaşmak mümkündür. Zira tıkanmayı gidermek amacıyla kullanılan jet motoru oldukça avantajlı bir seçenek sağlar.

Jet motoruyla gider borusu yıkama ve tıkanıklık açma sayesinde boruların zarar görmesi engellenmektedir. Aynı zamanda tıkanma kaynaklı sorunların da kalıcı olarak çözülmesi mümkündür. Tüm tıkanma nedenlerini değerlendirerek siz de yaşanan olumsuzlukları ortadan kaldırabileceğinizi biliyor muydunuz? O halde vakit kaybetmeden tercihinizi yapın. Bu sayede sorunsuz bir deneyime kapı aralayacağınızı da unutmayın!

İstanbul Tesisat Ayrıcalıkları ve Jet Motoruyla Gider Borusu Yıkama

İstanbul Tesisat olarak sektörün en güvenilir markalarından bir tanesi olmayı arzu ediyoruz. Bunu yaparken de kaliteden taviz vermeyen bir bakış açısı sergilemeyi hedefliyoruz. Sizin de tercihiniz sorunsuz bir deneyim mi? O halde İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçerek problemleri ortadan kaldırabilirsiniz. Ekibimiz, sizden gelen talepleri karşılarken aynı zamanda çözüm odaklı bir deneyim elde etmenize de imkân sağlar.

“Jet Motorla Gider Borusu Yıkama Tesisatçı Hizmeti” üzerine 7 yorum

 1. slm benim zemin kat mutfağım var borular tıkanırsa mutfagıma su çıkabilir. giderime mutfağımın içinden hafif meyilli %3-4 bir 50 lik çekvalf taksam uygun olurmu? mutfağımın gideri 40-45 cm görünüyor.

  Cevapla
  • Merhaba. Mutfak hattına takmak istediğiniz çekvalf yoğun bir su olmazsa iş görür. Ancak gelen suyun basıncı fazla olursa çekvalf yerinden çıkabilir. Bunun için hattınız belli aralıklarla periyodik bakım yaptırabilirsiniz. Bu sizin için daha sağlıklı bir çözüm olacaktır. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 2. beykozda bir sitede bulunan müstakil evimizin ana boru hattı kalıp şeklinde yag ve kireç tutmuş durumda.
  evimde kırım döküm yapmadan jet motor ile yıkama yapılarak bu problemi çözebilirmiyiz ve ne kadar etkili bir çözüm olur

  Cevapla
  • İyi günler Hakan Bey. Bu tarz yerlerde zamanla meyilsizlikten hattın biraz eski olmasından kaynaklana yağlanmalar ve daralmalar olduğunu görebiliyoruz. Bunların temizliğini makine ile yapıyoruz efendim. Yıkama cihazı ile içerideki tüm yağları dışarı atabiliyoruz. Bu işlem yalnızca yağlanan hatlarda ve moloz inşaat atığı pislikler olursa dışarı atılabilir. Hattın içinde kireç varsa buna çokta yapılacak bir şey yok. Kireçlenmeyi çözemezsiniz kolay kolay ve dışarıya atamazsınız efendim. Beton gibi kalır çünkü borunun içinde yapışır. İsterseniz firmamızı arayıp daha detaylı bilgi ve fiyat konusunda yardım alabilirsiniz.

   Cevapla
 3. Sarıyerde bir lokantamız var mutfak lavabosu suyu çok az çekiyor ve sürekli olarak pompa yardımıyla gideri rahatlatmaya çalışıyoruz. Bu yaptığımız yöntem doğru bir uygulama şeklimidir. Tesisatın içerisinde büyük sorunlar olabilirmi. Çünkü biz pompa kullanınca suyu çekiyor herhangi bir geri tepme de yapmıyor. Burada bir sorun olabilirmi ileride daha büyük bir problemle karşılaşabilme ihtimalimiz varmı. Tüm yağları ve yemek artıklarını çöp kutusuna atmaya özen gösteriyoruz. O yüzden borunun içerisinin kirlendiğini düşünmüyorum. Yaklaşık olarak 2 yıldır buradayız önceki sahiplerinde aynı sorun oldumu bilemiyorum. Bu anlattığımız problemde yazınızda bahsettiğiniz gibi yıkama yaptırmak gereklimidir?

  Cevapla
 4. Sarıyerde bir lokantamız var mutfak lavabosu suyu çok az çekiyor ve sürekli olarak pompa yardımıyla gideri rahatlatmaya çalışıyoruz. Bu yaptığımız yöntem doğru bir uygulama şeklimidir. Tesisatın içerisinde büyük sorunlar olabilirmi. Çünkü biz pompa kullanınca suyu çekiyor herhangi bir geri tepme de yapmıyor. Burada bir sorun olabilirmi ileride daha büyük bir problemle karşılaşabilme ihtimalimiz varmı. Tüm yağları ve yemek artıklarını çöp kutusuna atmaya özen gösteriyoruz. O yüzden borunun içerisinin kirlendiğini düşünmüyorum. Yaklaşık olarak 2 yıldır buradayız önceki sahiplerinde aynı sorun oldumu bilemiyorum. Bu anlattığımız problemde yazınızda bahsettiğiniz gibi yıkama yaptırmak gereklimidir?

  Cevapla
  • Restoranlar da otellerde ve avm lerdeki mutfaklarda sürekli bulaşık yıkandığı için yağlanma ve tıkanma daha fazla olur. Ne kadar dikkatli kullanılırsa kullanılsın en geç 2 yılda bir tıkanmalar yaşanır. Yıkama yapılırsa sürekli tıkanma yaşamazsınız, 1 – 2 yıl sorunsuz kullanırsınız.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara