Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Eski alışkanlıklarınızı bir kenara bırakıp,  kırmadan su kaçağı bulan İstanbul Tesisat ile tanışın! Yetkili su tesisat ustalarından oluşan kadromuz su kaçağı tespiti yapmak için kameralı sistemler kullanmaktadır. Kadromuzdaki su kaçağı tespiti ekibinin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamera ile kontrol etmesinin ardından su kaçağını bulmasıdır. Daha sonrasında tespit edilen sorunlu bölgeye profesyonelce tamir yapmasıdır. İstanbul Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

watsap

Su Tesisatında Kaçak Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Tesisat borularında su kaçağı olduğundan şüpheleniyorsanız yazımızda vereceğimiz ufak ipuçlarını takip ederek evinizdeki sorunlu bölgeye müdahale yapmalısınız. Öncelikli olarak sorunun soğuk su tesisatında kaynaklandığını düşünüyorsanız, dairenin ana vanasını kapatıp bir kaç saat beklemelisiniz. Su kaçağı, alt kattaki komşunuzun tavanından sular damlasına neden olabilir. Kapatılan ana vananın ardından damlayan sular hala azalmadıysa, müdahale edilecek yerin sıcak su boruları olduğunu söyleyebiliriz. Kaçağı gidermek için kombinin altında bulunan sıcak su vanasını kapatıp bekleyiniz. Uygulama yeniden yanıt vermiyorsa ve pis su borularında kaçak olduğunu düşünüyorsanız, şüphelendiğiniz boruları bir kaç gün kullanmadan beklemeniz gerekmektedir.

Kameralı sistemler kullanarak borulardaki su kaçaklarının nedenini tespit ederek doğru müdahaleler yapacak olan İstanbul Tesisat yetkilileri, su kaçaklarında size yardımcı olacaktır.

plastik-boru-temiz-su-kacagi-kontrol

Hangi Dairenin Su Kaçırdığını Bilmiyorsanız:

Söz konusu su kaçağının hangi daireden kaynaklandığını bilmiyorsanız ve üst kattan damlayan bir su akıntısı varsa; sorun üst kattan kaynaklanıyor olabilir. Fakat üst kattaki komşunuz sorunun kendi tesisatından kaynaklanmadığını iddia ediyorsa o zaman ne yapmalısınız? Başka bir örnek verecek olursak üst katınızda iki daire olduğunu varsayalım. Sorun teşkil eden sıkıntının hangi daireden geldiğini kestiremiyorsanız ne yapmalısınız?

Sızıntıların kaynakladığı yeri bulamamak elbette pek çok problemi beraberinde getirebilir. Sızıntıyı unutup kendinizi komşularınızla tartışıyorken bulabilirsiniz. Her ne olursa olsun durum oldukça can sıkıcı ve kızdırıcı bir hal alabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken şey; sakinliğinizi koruyarak havalandırma boşluğundan bakmak ve hangi daireden su sızdığını tespit etmektir. Tespit edemediyseniz İstanbul Tesisatın görüntülü cihazla su kaçaklarına bakan su tesisatçıları olduğu gibi; robotla su kaçağının nerede olduğunu tespit edebilen ustaları da bulunmaktadır. İstanbul Tesisatın güvenilir ekibinden yardım isteyebilirsiniz. Böylelikle hiçbir daire ile muhatap olmadan, duvarlarda kırma yapmadan su sızıntısının kaynağını öğrenebilirsiniz. Ek olarak tecrübelerimiz doğrultusunda şunu da belirtmeliyiz ki, kaçakların %99’u üst kattaki dairelerin banyolarından kaynaklanmaktadır.

Su Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Yazımızın devamında ev içerisinde karşılaşılabilecek su kaçağı problemine erkenden müdahale yapılabilmesi için bazı ipuçlarına değineceğiz. Bunlar:

 1. Su sayacınız, musluklar açık olmadığı halde sürekli dönüyorsa,
 2. Su faturanıza yüksek ücretler ödemek zorunda kaldığınızda,
 3. Banyonuza tadilat yaptırdığınız halde, alt katın tavanındaki sararmalar hâlâ devam diyorsa,
 4. Seramiklerin arasında bulunan derzler renk değiştirmeye başlamışsa,
 5. Islak ya da kuru zeminlerde, sürekli yüzeye su çıkması halinde,
 6. Duvarlarda rutubet veya ıslanma şikâyeti olduğunda,
 7. Evinizde normalde kanalizasyonda yaşayan böceklerde çoğalma yaşandığında,

Su kaçağı meydana gelebilmektedir. Su kaçağının meydana gelmeden önce tespit edilebilmesi, sorunun büyümeden çözülmesi için önem teşkil etmektedir!

kamerali-cihazla-su-kacagi-tespiti-yapan-firma

Cihazla Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Su kaçağının tespit edilebilmesi için bazı teknik cihazlar kullanılmaktadır. Bu cihazlar suyun aktığı yeri tespit ederek, mevcut kaçağı bir ekran yardımıyla göstermektedir. Fakat genel bir kanının aksine, betonun altındaki su kaçaklarının merkezini tespit edebilen cihazlara sahip değiliz.

Bütün tesisat şirketlerinin kaçak bulmak için kullandığı 3 farklı cihaz bulunmaktadır. Bunlar kullanım yerlerine göre;

Dinleme Cihazı: Su kaçaklarını bulmak için en çok kullandığımız cihaz, Dinleme Cihazıdır. Cihazın diğer cihazlardan ayrılan bir özelliği olarak, en hassas verileri veren alet olduğunu söyleyebiliriz. Sıcak su ve soğuk su şebeke tesisatlarında su kaçağının yerini hızlıca tespit edebilen Dinleme Cihazı, kaçağın yerini noktasal veriler ile kullanıcıya sunan oldukça kullanışlı bir alettir.

Termal Kamera: Genellikle sıcak su borularında meydana gelen sızıntının yerini tespit etmek için kullanılmaktadır. Fakat diğer cihazlardan eksik bir yönünün olduğunu söyleyebiliriz. Markası ne olursa olsun Termal Kameralar, yardımcı bir cihazdan öteye gidememektedir. Cihaz sayesinde önce sıcak su borularının tespiti yapılır. Daha sonrasında Dinleme Cihazı ile nokta atışı yapılarak kaçağın yerinin tespit edilmesi gereklidir.

Pis Su Kamerası: Sızıntının meydana geldiği pis su giderlerinde bazı hasarlar meydana gelmektedir. Pis Su Kamerası sayesinde, el yardımıyla servis hizmeti verdiğimiz yerlere göndermiş olduğumuz kamera ile tespitler yapılmaktadır. Yapılan tespitler sonucunda tesisat hataları ve boru kırıkları, cihazın ekranında görülmektedir. Böylelikle sorunlu yerlere müdahaleler mümkün hale gelir.

Nem Ölçer: Sıvı ile temas halinde bulunan ortamların 3 cm kadar derinliğine inebilen Nem Ölçer cihazı, nem seviyesini ölçmek için kullanılmaktadır. Cihazın eksik bir yönü olarak, sızıntının yeri tam olarak tespit edilememektedir. Tıpkı Termal Kamerada olduğu gibi Nem Ölçer cihazı da yardımcı bir cihaz olarak kullanılmaktadır. Böylelikle iş yükü azaltılarak, sorun giderilebilmektedir.

Su Kaçağı Bulma Yöntemleri

Binalarda meydana gelebilen su kaçaklarını tespit etmek için, pek çok yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemlerin hepsi doğru ve hassas sonuçlar verebilir fakat her yöntemin kullanıldığı yer farklılık göstermektedir. Kullanıldıkları yere ve koşullara göre değişkenlik gösteren yöntemin, doğru bir şekilde seçiminin yapılması önem taşımaktadır. Su kaçağının tespit edilmesi sırasında hangi yöntem ile tekniklerin kullanılacağı seçiminin yapılabilmesi için, öncelikli olarak bölgenin durumu gözden geçirilmelidir. Daha sonrasında mevcutta bulunan ekipmanlar kontrol edilmelidir.

Belirtmeliyiz ki; gaz izleme tekniği hariç bütün su kaçak bulma teknikleri, su sızıntısının çıkardığı sesten hareket ederler.

En Fazla Kullanılan Su Kaçağı Bulma Teknikleri

 1. Tahmin yürütüp seramikleri kırarak su kaçağını bulma tekniği,
 2. Termal kamerayla sıcak su kaçaklarını tespit etme,
 3. Boru kamerası kullanarak görüntüleme,
 4. Boruya verilen gazı izleyerek kaçağı bulma,
 5. Boyalı su kullanarak kaçak bulma yöntemi
 6. Akustik cihazla dinleme yaparak kaçağın sesini bulma
 7. Kimyasal ilaç kullanılarak patlak borunun tamiri
 8. Ortamda en fazla nem bulunan noktayı tespit etme

Teknikleri, su kaçağının tespit edilmesi sırasında en fazla kullanılan tekniklerdir. Su kaçağı tespitinin yapılamadığı durumlarda ise İstanbul Tesisatın donanımlı ekibinden yardım alabilirsiniz.

Tamirat Fiyatları Nasıl Değişir? Neye Göre Belirlenir?

Su kaçağının tespit edilmesi için İstanbul Tesisatın donanımlı ekibi, doğru yöntem ve tekniklerin kullanılması üzere fiyat listesi oluşturmaktadır. Ücret tarifemize göre onarım fiyatımız minimum 50 TL’den başlamakla birlikte, işçilik ve kullanılan malzeme çeşitlerine göre ücret değişiklik göstermektedir. Temiz su tamirlerinde 50 TL ile 150 TL arasında fiyat tayini yapılmaktadır. Tamir fiyatını müşteriye sunan ekip ustalarımız, müşteriden onay almaları dahilinde çalışmalarına devam eder.

Kırılan Yerin Onarımını Yapıyor musunuz?

Su sızıntılarının meydana geldiği yerler fayans, granit gibi seramik malzemelerden meydana gelen bölgelerde ise; kırma işleminin yapılması kaçınılmazdır. Patlayan borunun üzerinde bulunan seramik, kırılarak çıkartılmalıdır. Sızıntının meydana geldiği borunun tamiri yapıldıktan sonra; müşterinin elinde benzer bir fayans var ise ustalarımız kapatma işlemini gerçekleştirerek onarımı tamamlar. Müşteride benzer bir fayansın bulunmaması durumunda, seramik temininin sağlanması gereklidir. Seramikler temin edildikten sonra usta ekibimiz ile İstanbul Tesisat olarak seramik yapıştırma hizmeti vermekteyiz!

Demir Borularda Kaçak Tespiti Yapılıyor mu?

Demir yani galvaniz borularda oluşan patlaklar için yer tespiti yapılmalıdır. Bu tespit ise teknik cihazlar aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Su sızıntısının meydana geldiği yerlerde, arza tespit çalışması yapılması için öncelikle suyun çıkardığı ses dinlenmelidir. Bütün kaçak tespit cihazlarında ses takip etme özelliği bulunduğundan, su tesisat borularının tümünde kaçak bulma hizmeti verilmektedir. Bu sayede demir borularda da kaçak tespiti yapabilen İstanbul Tesisat, su kaçağının nerede olduğunu gösteren ustaları ile sizlere yardım etmeye hazırdır!

parkenin-altinda-su-kacagi-tespit-tamiri-calismasi

Parke Altında Su kaçağı Bulunabilir mi?

Parkelerin altında şilte adında, ses geçirmeyen izolasyon tabakası bulunmaktadır. Söz konusu izolasyon tabakası, su kaçağının tespiti sırasında su sesinin dinlenmesini zorlaştırsa da; parkenin altındaki kaçaklar yetkili ustalarımız tarafından bulunmaktadır. Boruyu onarma aşamasında ise parkenin yerinden çıkartılması gerekmektedir. Ek olarak değinmeliyiz ki, su çeken parkelerin altı tam olarak kurumadan kapatma işlemi gerçekleştirilirse; parkelerde kabarma yaşanmaktadır. Fakat İstanbul Tesisatın işinde usta ekibi sayesinde böyle bir durum ile karşılaşılması söz konusu bile olmayacaktır.

betonun-altinda-su-ariza-tespiti

Betonun ya da Duvarın İçini Görebiliyor musunuz?

Sahip olduğumuz teknik ekipmanlar arasında yerin altındaki su sızıntılarının tespitini yapan bir cihazımız bulunmamaktadır. Çünkü İstanbul Tesisat kendi bünyesinde bütün cihazları bulundurmaktadır ve böyle bir cihaz henüz tasarlanmamıştır. Peki o zaman betonların veya duvarların içindeki su sızıntılarını nasıl tespit etmekteyiz? Yanıtımız çok basit, teknik kameralar! İstanbul Tesisat, her koşulda her yöntem ile sınırları zorlayarak sizi asla mağdur bırakmayacaktır. Termal kameralar sayesinde boruların yerini görerek sızıntıların kaynağını tespit edecek, sorunlu noktalara hassas müdahaleler yaparak sizlere en iyi hizmeti sunacaktır!

termal-kamerayla-patlak-boru-bulan-firma

Birden Fazla Patlak Boru Nasıl Tespit Ediliyor?

Banyonuzda su sızıntısı meydana geldiğinde, sızıntı noktalarının bir değil birden fazla nokta olduğunu görebilirsiniz. Bu durumun meydana gelmesinin nedeni, banyonun zeminine yayılan sudan kaynaklanmaktadır. Yayılan su alt katın tavanından, birden fazla nokta aracılığı ile damlamaya başlayacaktır. Böyle bir durum ile karşılaşıldığında, kaçağın kaynağı bulunup sızıntı borularının tamir edilmesi gerekmektedir. Tamir ve onarım işlemlerinin ardından ise basınç testi ile evde başka bir kaçak olup olmadığına bakılmalıdır. Eğer varsa, sorunun tekrarlanmaması için kaçakların olduğu diğer bölgelere de müdahale edilmelidir.

pis-su-borusunda-kacak-tespiti

Evim Sigortalı Ne Yapmalıyım?

Evinizin su tesisatı sigorta kapsamı içerisine dahil edilmiş ise, acente şirketini arayıp arıza talebinde bulunmalısınız. Firmanın anlaşmış olduğu Eksper, önce su hasarını kontrol eder. Daha sonra tamir için gerekli çalışmayı başlatır. Ayrıca su hasarının yol açtığı maddi kayıpları sigorta şirketinizin karşılayacağını söylemekte yarar vardır. Eğer durum çok acilse, Ekspere bildirmeniz ve onay almanız şartıyla istediğiniz tesisat firmasına onarım işlemini yaptırabilirsiniz.

Bahsetmiş olduğumuz konuyla ilgili detaylı bilgi almak için  İstanbul Tesisatı arayarak, Murat Bey’den bilgi alabilirsiniz.

su-tesisat-borularinda-patlak-bulan-firma

Dış Alanlarda Su Kaçağı Tespiti

Su kaçakları her zaman daire içinde meydana gelmemektedir. Bazen ana su saati binanın girişinde, dış kısımda bulunabilir. Tesisat boruları ise toprak altından uzun bir mesafe boyunca uzayabilir. Bu nedenden dolayı iç teçhizatlarda kullanılan tespit cihazlar, dış mekanlarda işe yaramamaktadır. Derinliği 1 metreden daha derin seviyede döşenen borularda su kaçağını bulmak için, geniş alan mikrofonlarına sahip makineler kullanılmalıdır. İstanbul Tesisat, büyük bir alana yayılmış arazilerde su kaçağını bulmak için Sewerin Aquaphon a200 modelini kullanmaktadır. Söz konusu cihazın diğer cihazlardan ayrılan en önemli özelliği; dış hat kaçaklarında 3 metre derinliğe kadar etkili olmasıdır.

İstanbul Tesisat; gerek iç teçhizatlarda duvar içerisinde patlayan su borularının yerini tespit etmesi gerekse dış teçhizatlarda ki tesisat borularında meydana gelen su kaçaklarını tespit etmesi bakımından oldukça donanımlı ekipmanlara ve deneyimli ustalara sahiptir. Kullanılan cihazlar ve teknikler yardımıyla su kaçağı meydana gelen duvarın kırılmasına gerek kalmadan, müdahale yapılabilmektedir. Cihazların yetersiz kaldığı yerlerde bile kameralar kullanarak su kaçağının kaynağı bulunabilmektedir. Bu anlamda ise alanında tek firma İstanbul Tesisat’dır. Söz konusu bütün su kaçaklar ve detaylı bilgi için İstanbul Tesisattan yardım alabilir, profesyonel ekip desteğinden faydalanabilirsiniz!

[Toplam:76    Ortalama:4.1/5]

Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

 1. Sinan Balılar 14 Kasım 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 15 Kasım 2018
 2. Ahmet ugur 12 Kasım 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 13 Kasım 2018
 3. Hafız bakırhan 11 Kasım 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 12 Kasım 2018
 4. Bülent 5 Kasım 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 5 Kasım 2018
 5. süleyman demircioglu 3 Kasım 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 3 Kasım 2018
 6. Esra 11 Ekim 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 5 Kasım 2018
 7. cagatay 19 Eylül 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 3 Kasım 2018
 8. Ali Kağan 16 Ağustos 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 24 Eylül 2018
 9. Mehmet Aydın 18 Mayıs 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 12 Eylül 2018
 10. ENGİN 22 Nisan 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 28 Mayıs 2018
 11. İLKNUR 10 Nisan 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 18 Nisan 2018
 12. Cihan Akcan 3 Nisan 2018
 13. İLHAN BAYRAM 2 Nisan 2018
 14. Can 29 Mart 2018
 15. SEVCAN/ANKARA 26 Mart 2018
 16. ümit yılmaz 12 Mart 2018
 17. ŞULE ÇEVİK 28 Şubat 2018
 18. MURAT KOŞAR 26 Şubat 2018
 19. fazlı aybulut 20 Şubat 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 24 Şubat 2018
 20. Caner 9 Şubat 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 10 Şubat 2018
 21. hüseyin 29 Ocak 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 10 Şubat 2018
 22. Birol 28 Ocak 2018
  • Kameralı Su Tesisatçı 10 Şubat 2018
 23. murat 23 Ocak 2018
 24. miquel anteras 15 Ocak 2018
 25. Ahmet Bodur 28 Aralık 2017
 26. Ahmet 27 Aralık 2017
 27. Özkan AYDEMİR 27 Aralık 2017
 28. volkan 21 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 23 Aralık 2017
 29. nevzat 19 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 20 Aralık 2017
 30. bilgehan biçer 13 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 14 Aralık 2017
 31. Berkan 4 Aralık 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 5 Aralık 2017
 32. Dilek YALÇIN 25 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 4 Aralık 2017
 33. Oktay ZERİN 24 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 2 Aralık 2017
 34. Serhat 14 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 15 Kasım 2017
 35. Berk 14 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 15 Kasım 2017
 36. ENGİN 14 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 14 Kasım 2017
 37. uğur 7 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 8 Kasım 2017
 38. Hande 6 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 7 Kasım 2017
 39. AYTEN 23 Ekim 2017
 40. gonca yeşilsever 21 Ekim 2017
 41. sercan acar 20 Ekim 2017
 42. AHMET 15 Ekim 2017
 43. Derya eken 10 Ekim 2017
 44. Emrah Sağkol 5 Ekim 2017
 45. Sinan Yavuz 29 Eylül 2017
 46. nurten 26 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 47. Elif bakır 26 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 48. Voljan 23 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 49. Harun Demir 17 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 50. Adem 16 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 51. Emir Mustafa 15 Eylül 2017
  • cihazlı tesisatçı 15 Eylül 2017
 52. Metehan 15 Eylül 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 15 Eylül 2017
 53. selim 28 Ağustos 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 54. Bahar 23 Ağustos 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 55. Huseyin sahinkayasi 15 Ağustos 2017
  • cihazlı tesisatçı 27 Eylül 2017
 56. Ilhan Yaz 7 Ağustos 2017
 57. alican vatansever 3 Ağustos 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 58. Hatice Çilek 28 Temmuz 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 59. Nuriye 23 Temmuz 2017
 60. Ahmet rüzgar 19 Temmuz 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 61. Ergin karatekin 17 Temmuz 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 62. canbükey 2 Temmuz 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 63. müzeyyen harika 29 Haziran 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 64. tuncay 29 Haziran 2017
 65. Osman 28 Haziran 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 66. Ferdi 27 Haziran 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 27 Eylül 2017
 67. Sebahattin Adıgüzel 14 Mayıs 2017
 68. Aliye Soydanlı 28 Mart 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 17 Nisan 2017
 69. Rifat Kangi 12 Mart 2017
 70. ILIMDOR MERT 10 Mart 2017
 71. Çiğdem bağlar 21 Şubat 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 22 Şubat 2017
 72. müslüm yeditepe 7 Şubat 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 12 Şubat 2017
 73. Gökmen Tanören 1 Şubat 2017
 74. Mehmet Özgüç 27 Ocak 2017
 75. Figen Kaya 15 Ocak 2017
 76. Murat sanli 4 Ocak 2017
 77. ismet yıldız 2 Ocak 2017
 78. Güven Yazici 22 Aralık 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 23 Aralık 2016
 79. Alpay 13 Aralık 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 13 Aralık 2016
 80. mehmet 24 Kasım 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 24 Kasım 2016
 81. Ahmet Çamlıca 10 Kasım 2016
 82. Pırıl Özsu 8 Kasım 2016
 83. tolga özden 8 Kasım 2016
 84. ismail üstün 7 Kasım 2016
 85. nurullah aksar 7 Kasım 2016
 86. timur sökmen 31 Ekim 2016
 87. Ismail gündogan 31 Ekim 2016
 88. Çağlar torun 22 Ekim 2016
 89. ahmet ateşçelikler 21 Ekim 2016
 90. Firdevs Sancaktutan 12 Ekim 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 12 Ekim 2016
 91. hakan mustafaoğulları 10 Ekim 2016
 92. Gürsel 6 Ekim 2016
 93. Ali Rıza Sırma 28 Eylül 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 29 Eylül 2016
 94. Osman Kaya 28 Eylül 2016
  • Murat Taştan 28 Eylül 2016
 95. Murat Taşdemir 28 Eylül 2016
  • Murat Taştan 28 Eylül 2016
 96. Hakan Koç 29 Ağustos 2016
 97. MAHİR ÜLKÜ DEMİRBAŞ 15 Ağustos 2016
 98. Ayşe Güney 15 Ağustos 2016
 99. Serdar Seyhan 14 Ağustos 2016
 100. Ahmet Akcan 14 Ağustos 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 14 Ağustos 2016
 101. Zülküf Dereci 14 Ağustos 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 14 Ağustos 2016
 102. ayşegül ocak 9 Ağustos 2016
 103. Nihat A. 8 Ağustos 2016
 104. Nihat 8 Ağustos 2016
  • Cihazlı Tesisatçı 14 Ağustos 2016
 105. MELTEM AYGÜN ÖZİN 8 Ağustos 2016
 106. Mehmet Raylı 8 Ağustos 2016
 107. H. Uğur 8 Ağustos 2016
 108. Yusuf Karadeniz 7 Ağustos 2016
 109. Kemal Güven 6 Ağustos 2016
 110. Onur 6 Ağustos 2016
 111. Özkan YÜCEL 6 Ağustos 2016
 112. salim biryürekli 6 Ağustos 2016
 113. yusuf sakallı 5 Ağustos 2016
 114. fatih daştan 5 Ağustos 2016
 115. Erhan Aydemir 5 Ağustos 2016
 116. Şakir TEKİN 3 Ağustos 2016
 117. Ali Canpolat 3 Ağustos 2016
 118. Cafer Hoca 9 Temmuz 2016
 119. Neslihan Serin 30 Haziran 2016
 120. Furkan Arıcı 27 Haziran 2016

USTAYA SOR

Tıkla Ara