İstanbul Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 2023

Su kaçağı tespiti servisinde bulunması gereken özellikler nelerdir? Bir kaçak tespit firmasında olmazsa olmazlar tecrübe ve personel kalitesi olarak kabul edilmektedir. Bu durumun bilincinde olan İstanbul Tesisat, kurulduğu günden bugüne tecrübe ve kaliteyi öne çıkaran bir marka olmuştur. Bu yönüyle ilk günden bu yana tecrübeli ve eski personelini bünyesinde tutmayı başarmış tek su kaçağı tespit firmasıdır.Su kaçak tespit firması için tecrübeli ve kaliteli ekibe sahip olmak çok değerlidir. Çünkü su kaçağı işi uzmanlık ve tecrübe ister. Bu nedenle de öyle her eline cihaz alan bu işi yapamaz.

İstanbul Tesisat olarak yapılan işlerde müşterilerimizden olumsuz dönüş almak istemiyoruz. Bu yüzden personel maaşlarını yüksek tutuyor ve tecrübeli ustalar çalıştırıyoruz. Çoğu su kaçağı ustamız çocukluğundan bu yana tesisat işiyle uğraşmaktadır. Bu da ustalarımızın tecrübeleri sayesinde arıza tespitini kolaylıkla yapmalarına yardımcı olur. Bu da tecrübeli ustaların su kaçağını kontrol ederken hata yapma oranını düşürmektedir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

termal kameralı su kaçağı kontrolü
Termal kamera ile su kaçağı nasıl bulunur?


kameralı su kaçağı tespiti fiyatları

2023 Güncel Su Kaçağı Tespiti Fiyatları500 – 850
Cihazla Su Kaçağı Kontrolü
Kameralı Pis Su Kontrolü
Termal Kamera ile Tesisat KontrolBelirtilmesi Gerekiyor
Fayans – Seramik Tamir Hizmeti
Su kaçağı tespit fiyatlarımız daire büyüklüğüne göre değişiklik göstermektedir. En düşük su kaçak tespit fiyatımız 500 tl

Su Kaçağı Nedir, Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su Kaçağı Nedir? Günümüzde yaşam alanlarında su ihtiyacının karşılanabilmesi için tesisatın gerekliliği kaçınılmazdır. Suyun geçtiği tesisat borularında oluşan sızıntı su kaçağı olarak tanımlanmaktadır. Gider borularında, duvarlarda, fayans aralarında istenmeyen durumlara yol açabilecek bir hata olarak görülebilir.
Yapılan su tesisatının devamlılığı, aksamaması gerekir. Ayrıca yapılan bir tesisatın ek parçalarında mümkün olduğu kadar az sızıntı yapması istenir. Su sızıntısı başladığında tesisatın en kısa sürede tamir edilmesi gerekir. Sonrasında tekrar sızdırmazlık testi yapılması önemlidir. Bundan dolayı ıslak zemin alanlarında bulunan su borularında herhangi bir kaçak olduğunda tüm tesisat kameralı sistemle kontrol edilmelidir. Zeminin altında yer alan boru tamir işlemleri, en kısa sürede ve en kaliteli bir şekilde yapılmalıdır.

banyodan alt kata su kaçırıyor

Su Kaçağı Bulma

Su kaçağı bulma, kırık bir borunun tespit edilmesi işlemleri olarak kabul edilmektedir. Bu da sistemli olarak tesisatı analiz etmekle sağlanır. Duvar, tavan ve zeminlerde oluşan bazı unsurlar genel olarak su kaçağı oluştuğuna işarettir. Su kaçağını bulmak için birçok kaçak bulma yöntemi vardır. İlk önce su damlatan bölgenin veya alt yapının verdiği belirtiler dikkate alınmalıdır. Belirtileri tespit etmek, en önemli basamak olabilir. Bu yüzden belirtileri uzun süre raporlamak gerekir. Bazı durumlarda özel bir belirti, su sızıntısı olan bölgeyi işaret edebilir ve su kaçağının nereden başladığı hakkında bir fikir verebilir. Konut sahibi müşterinin bilgisi olmadan arıza tespitinin sonuca bağlanması, geri dönüşü olmayan hatalara yol açabilir. Müşterinin kullanıma bağlı olarak değişkenlik gösterdiği su kaçaklarında, hasta doktor ilişkisine benzer yol izlenmelidir. Tespit işleri devam ederken arıza hakkında mutlaka müşteriden bilgi almak gereklidir.

görüntülü su kaçağı tespiti

Kameralı Su Kaçağı Kontrolü

Kameralı sistemle su kaçağı kontrolü en yaygın su kaçağı bulma yöntemidir. Halk arasında kameralı tesisatçı olarak tabir edilen bu sistemle, su kaçağı kontrolü daha hızlı bir biçimde yapılmaktadır. Kamera, gider tesisatlarında delik noktanın tespiti için en ideal cihazdır. Ayrıca tahmin yürüterek su borusunda kırık noktayı göstermek, samanlıkta iğne aramaktan farkı yok. Uzun zamandır kameralı sistem kullanılarak su kaçaklarına müdehale ediliyor. Tıpkı doktorun ameliyattan önce röntgen çektirmenizi istemesine benzetebilirsiniz. Teknolojiye o kadar bağımlı kaldık ki en basit tamir de bile kameralı sistemle arızalı bölgeyi kontrol etmeden artık tamir yapmıyoruz. Önce kameranın borunun içinde kontrol yapmasını istiyoruz. Banyolar ve mutfaklarda bulunan zemin malzemeleri artık çok pahalı. Üstelik banyolarda rastgele yapılacak tadilat bir sürü fayansın kırılmasına yol açar. Tadilat maliyetlerini azaltmak amacı ile oluşan su kaçağını kameralı cihazlar ile kontrol ettirin.

pis su borularını kamera ile kontrol

Su Kaçağı Tespiti Hakkında Püf Noktaları

 • İyi bir su tesisatı yaptırmış olsanız dahi beklentiniz musluklardan hemen su gelmesidir. Fakat yeni yapılan tesisatlarda arıza çıkma olasılığı eski tesisatlara göre çok daha yüksektir. Eski ustaların kaliteli işçiliği yeni ustalarda pek az görülmektedir. Borularda patlak meydana gelmemesi için usta seçiminizi iyi bir araştırmadan sonra yapmanız gerekir.
 • İnternet üzerinden su kaçağı firmaları aramasını yaptırdığınızda firma seçimi yapmadan önce Google yorumlarını mutlaka dikkate almanız gerekir.
 • Tespit ve onarım işini aynı firmaya yaptırmanız en önemli işlemdir. Su kaçağını bulan şirket arızalı bölgenin tamirinide kendi yaptığında ortada suçu başkasına yıkacak hiçbir faktör kalmaz.
 • Su tespiti oranı çok önemlidir. Birçok yerde farklı noktalar gösteren usta ile karşılaştığınızda doğruluk payının %10 ila % 20 olduğunu aklınızdan çıkarmayın.
 • Her firmanın bütün elemanları aynı kalitede değildir. Tespit sonucundan memnun kalmadığınız da ücreti ödemeden önce firmadan farklı bir ekibin tekrar kontrol etmesini isteyebilirsiniz.
 • Su kaçağı tespiti yapılmadan önce evinizde su tesisat bağlantılı tüm cihazların basınca maruz kalmaması için bağlantıların hepsinin sökülmesini isteyin.
 • Duvarda ıslaklık sorunu yaşadığınızda, kalorifer borularının ölçülmesi gerekir. Tabii kontrol etmeden önce kombide su eksiltmesi sorunu yoksa ölçüm işlemine gerek kalmaz.
 • Eski demir borularda su akıntısı var ise kesinlikle tespit işlemi yaptırmanızı tavsiye etmiyoruz. Bu tarz sorunlarda demir boruların plastik borular ile tamamen değiştirilmesi daha mantıklı ve maliyeti daha ucuzdur.
bilgisayarlı cihazla görüntülü su kaçak tespit

Evde su kaçağı varsa nasıl anlaşılır?

Evde su kaçağı varsa ilk belirtiler duvarların alt kısımlarında boya kabarması şeklinde ortaya çıkar. Su sızıntısı çoğaldığında alt katın tavanlarında sararma ve kabarma şeklinde şikayetler alırsınız. Su faturası yüksek geldiğinde evde su kaçağı olduğu anlaşılır.

Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su tesisat borularında kameralı cihazlar ile yapılan tüm kontrollere bilgisayarlı cihazla su kaçağı tespiti denir. Su kaçağı bulma işlemlerinde kullanılan birden fazla cihaz vardır. Bu cihazların her biri farklı su kaçaklarını bulmak için kullanılır. Örneğin iski’nin tesisat borularında bulunan su kaçağını aramak boru kamerası kullanmanız bir işe yaramaz. Bunun yerine dinleme cihazı veya termal kamera kullanılması daha doğrudur.

kameralı cihazla kırmadan su kaçağı tespiti

Firma Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Su kaçağı bulma işleminde kamera fiyatları pahalı bir alet olduğu için çoğu su kaçağı bulan firmalarda görüntülü kaçak arama cihazı bulunmaz. Evinizde işlem yaptırırken mutlaka kameralı cihaz kullanılmasını isteyin.
 • Abartıldığı gibi su kaçağını bulan cihazlar toprağın ya da beton zeminin altını göstermez. Basit bir dinleme ve kameradan oluşan bir düzenektir. Su kaçağını bulmada en etkili faktör cihazları kullanan ustanın tecrübesidir. Deneyimli bir su tesisatçı çoğu zaman cihaza ihtiyaç duymadan su kaçağının yerini nokta atışı gösterir.
 • Su kaçağını bulamayan ustalar genelde birden fazla yerde kaçak gösterip evinizin bütün tesisatını değiştirmenizi önerebilyoir. Birden fazla patlak boru olmadığı sürece tesisatı yenilemenize gerek yoktur.
 • Kırmadan su kaçağı tamir edilemez. Su sızıntısı tespiti yapılırken kırma çalışması yapılmamaktadır. Çok nadir basit kaçaklar kırmadan tamir edilyoir.
 • Su kaçağı tespiti yapılırken basınçlı su ile borular test ediliyor. Bu işlem zaman aldığı için çoğu zaman bu kontrol yapılmamaktadır. Yüksek maliyetlerle karşılaşmamanız için temiz su borularında basınç testi yapılıyor.


İstanbul Tesisat Firmasını Farklı Kılan Özellikler

bilgisayarlı cihazla su kaçağı tespiti
Su borusunun geçtiği güzergah tespiti yapılırken çekilen resim
 1. Firmamız farklı yerlerde kendini yetiştirmiş ustalarla çalışmaz. Çalışan tüm personel kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz tesisat ustalarından oluşmaktadır.
 2. Kuruluşumuzda firmamızda işe başlayan su kaçağı ustaları ile hala devam ediyoruz. 10 yıldır firmamız usta değiştirmemiştir. Yeni aldığımız ustalar olmuştur fakat firmamızdan çıkan personel olmamıştır. Su kaçağı makine ile bulunmamaktadır tecrübe ile bulunmaktadır. Tecrübeli personel çalıştırmanın zahmeti ağır olur bilirsiniz.
 3. Sektörde istanbul tesisat ismi bir marka olmuştur. Google arama motorunda istanbul tesisat yazın ve arama yapın. Adımıza verilen tüm reklamları görebilirsiniz. Herhangi bir firmayı telefonla arayıp orası İstanbul Tesisat mı diye sorun size verecekleri cevap evet burası istanbul tesisat. İnternet sitelerinde firma isimleri farklı olduğu halde firmamızın markasıyla reklam veren bu firmalar sizleri yanıltabiliyor. Sizce kaliteden yoksun su kaçağı arama firmasını kim taklit etmek ister.

Evlerde Oluşan Su Kaçakları ve Nedenleri

Banyoda Su Sızıntısı Tamiri

aletle banyodan alt kata su kaçağı tespit

Evinizde en fazla tesisat borusunun bulunduğu yer banyolardır. Klozet, duş, el yıkama lavabosu, çamaşır makinesi gideri, banyo yer süzgeci borularının geçtiği kısım banyoda bulunmaktadır. Bu kadar çok borunun geçtiği bölgede su sızıntısı olma ihtimali çok yüksektir. Banyolarda oluşan su akıntısının genel sebebi duşun gider borusunun veya klozetin pis su borusunun eskimesinden kaynaklanır. Ustalarımızın yaşadığı tecrübelere dayanarak bazen cihaz kullanmadan su sızıntısının yerini tespit etmek mümkündür. Çok nadir de olsa seramik aralarında bulunan derz açıklıkları banyolarda su kaçağına sebebiyet verir.

Tuvalet İçerisinde Oluşan Su Sızıntıları

tuvalet alt kata su damlıyor, tuvaletin tavanından su kaçırıyor, Tuvaletten alt kata su sızması, 
Alaturka tuvalet alt kata su kaçırıyor

Eski yapılar içerisinde tuvalet ve banyo genelde ayrı bölümlerden oluşur. Yeni yapılarda tuvalet, banyo içerisinde klozet dediğimiz seramik taş yerleştirilerek yapılmıştır. Alaturka tuvalet gider borularında genelde kireçlenme ve conta sızıntısı şeklinde oluşan su kaçaklarını bulma kolaydır. Evinizde sizde bu sızıntı testini basit bir şekilde uygulayabilirsiniz. Tuvaletin deliğini kalın poşetle sızdırmaz şekilde kapatıp içini su doldurun. Suyun seviyesinde azalma oluyorsa tuvalet taşının görünmeyen bir noktasında çatlak vardır. Bu çatlaktan sızan su alt dairenin tavanında sarı lekeler şeklinde ortaya çıkar. Toplu iğne deliği kadar boşluktan su betonun içerisine sızar. Bunu yaparken tuvaletin fayans aralarında boşluklar var mıdır dikkat etmeniz gerekir. Evinizde iki tuvalet bulunuyorsa, şüphelendiğiniz yerin kapısını bir hafta kapalı tutun. Alt katın tavanındaki su azalırsa tahminleriniz doğru demektir.

Mutfak Giderlerinde Meydana Gelen Su Kaçakları

mutfaktan alt kata su sızıntısı tespit

Her evin mutfak dolabının içerisinde evyenin tam alt kısmına denk gelen yerinde pis su ve temiz su boruları geçmektedir. Mutfağın gider borusuna bulaşık makinesi ve evyenin hortumu bağlıdır. Yemek artıklarından çıkan yağlar boru içinde biriktiğinde tıkanmaya sebebiyet verir. Atık su boruları birbirine contalarla sabitlenmiştir. Kullandığınız deterjanlar ve kir çıkarmak için kullandığınız kimyasallar bu contaların erimesine sebep olur. Conta görevini yitirdiğinde duvarın içerisinde yer alan borularda su sızdırmaya başlar. Bu sebepten oluşan su kaçaklarında boruları yenilemekten başka çareniz kalmaz. Önerimiz kesinlikle lavabo aç gibi kimyasalları kullanmayın. Yemek yağlarını ayrıştırmadan kirli tabaklarınızı makineye atmayın.

Duvara Asılı Klozetlerden Kaynaklı Oluşan Problemler

pis su gider borularında su kaçağı tespit

Yeni tip klozetlerin doldurma haznesi duvar içerisinde gizli yapılmıştır. Su haznesinin yapısı plastik depoya benzer. Bu depolarda bazen fabrika çıkışlı bazen de kullanım kaynaklı hatalardan delinmeler oluşur. Tabi bu delik boruyu dışardan gözle görmeniz mümkün değildir. Ustalarımız kameralı su kaçak cihazı yardımı ile deponun içini kontrol edip herhangi bir kaçak var mıdır diye kontrol eder. Diğer bir arıza da klozetin siyah renkteki pis su borusunun yerine tam oturmamasından kaynaklanır. Klozeti sökme kabiliyetiniz var ise bu sıkıntıyı gözle kontrol edebilirsiniz. Siyah boru kırık ya da tam geçmediği evlerin banyolarında kötü kanalizasyon kokusu alabilirsiniz.

Sıcak ve Soğuk Su Borularında Sızıntılar

kameralı tesisat arıza kontrol

Tamiri en kolay su kaçakları temiz su borularında meydana gelir. Bu tarz sıkıntıların başlıca nedenleri ustaların kaynak yaparken kaynak makinesini tam ısıtmadan kullanmalarıdır. Plastiği tam erimeden yapılan soğuk kaynak noktasından ufak ufak sızdırmalar meyana gelir. Bir diğer sebep şebeke basıncandan kaynaklanır. Şebeke basıncının çok fazla olduğu bölgelerde boru ek parçaları basınca dayanamayıp su kaçırmaya başlar.

Derz Arası Boşluklardan Su Kaçırması

banyo derz aralarında su sızıntısı tespiti

Derz arası boşluklardan su kaçırması problemi su kaçaklarında başımıza en sık gelen durumdur. Banyo veya tuvalet gibi ıslak zeminlerde fayans aralarında boşluk bırakılır. Bu boşlukların arasına sıvı derz uygulaması yapılır. Bu derz zamanla özelliğini yitirdiğinde fayans aralarından su kaçırmaya başlar. Alt katın tavanından su akmaya başladığında ilk yapmanız gereken derz arası boşluklarını kontrol edin. Fayans aralarını kontrol ederken yer süzgecinin kenarlarında boşluk kalmamasına dikkat etmelisiniz.

Termal Kamera ile Su Kaçağı Araması

termal kamera ile su kaçağı tespiti

Termal kamera ile su kaçağı araması, su biriken noktalarda farklı renklerde görüntü elde edilerek yapılır. Boru patlaklarının noktasal yeri tespit edilirken kullanılan görüntülü makinadır. Termal kamera ile tesisat kaçaklarında tespit aşamasında kullanılır. Evinizde bir arıza oluştuğunda genellikle gösterge alt katın tavanında su damlaması oluşur. Ancak bazen damlama olmamasına rağmen bir sorun olduğunu tavan boyalarının kabarmasından anlamanız mümkündür. Böyle durumlarda sorunun sebebini anlamak için araç termal kamera ile su kaçağı tespiti yapmak gerekir. Su tesisat arıza tespit işlemi sırasında evinizin şebeke suyu sistemi, kalorifer tesisatı, pis su ve daha pek çok parçası incelemeye alınır. Sorun bulunana kadar teknik inceleme devam eder.

Dış Alanda Su Kaçağının Bulunması

dış alanda su kaçağı tespit

Dış alanda su sızıntısı tespit yöntemleri mevcut alanın taraması yapılırken oldukça zorlaşır. Tesisat teknolojisi geliştikçe yaşam alanında detaylar arttıkça arıza tespiti de eskiye oranla zorlaşıyor. Bu nedenle güncel su kaçağı tespit cihazlarıyla çalışarak sorunun tespitini yapmak da önemli hale geliyor. Son teknoloji ile çalışan cihazlarla halk arasındaki tanımıyla görüntülü su kaçağı tespiti için size en yakın şubemizi arayabilirsiniz. Dış alandaki kaçakları belirlemek üzere iletişim sayfamız üzerinden hızlıca online randevu alabilirsiniz. Bu bağlamda yaşadığınız sıkıntının sebebini telefon iletişim seçeneklerini kullanarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. Su faturalarında beklenmeyen artışlar toprak altında veya beton içerisinde su patlaklarının habercisi olabilir. Firmamız dış alanlarda su kaçağını en doğru tespit eden ustalara sahip lider firma konumundadır.

Kalorifer (Kombi Tesisatı) Tesisatlarında Kaçak Tespiti

robotla su kaçağı bulma

Artık bir elektronik cihaz haline gelen kombilerde, arızalar daha komplike ve tespiti daha karmaşıktır. Kalorifer tesisatlarında bir arıza ile karşılaşıldığında, sızıntının zamanında ve doğru olarak tespit edilmesi zaman ve para kayıplarını en aza indirmekte, arızanın yayılmasını engellemektedir. Yanlış kaçak tespiti yanlış borunun değiştirilmesine, daha sonra kombide su eksiltmesinin devam etmesine sebep olmaktadır. Bu durumda müşterinin kombisi bir deneme tahtasına dönüşür, tamir maliyeti artar. Arızanın sebebini kombi ustası tesisatçıya, tesisat ustasıda kombiciye suçu atar. Kombi tesisatlarında su kaçağı bulma eğitimi verilmesinin temel amacı kombiye ait mekanik kısımlarda meydana gelen arızaları tespit edebilmemizi sağlamaktır. Kombi üzerinde bulunan basınç göstergesinde yaşanan değişimler kombi tesisatında kaçak olduğunu işaret eder.
Kalorifer tesisatının karmaşıklığına ve arıza teşhisinin zorluğuna örnek olarak; fabrikadan yeni çıkmış sıfır kombide yaşanan su basınç kaybı ve kombi yetkili servisinin hatayı kombi tesisatına bulması sorunu işin içinden çıkılmaz bir hale dönüştürür. Kombiye ait tüm bilgiler, tüm teknolojik cihazlar, tüm kameralı arıza teşhis aletlerine rağmen, bazen bulunamayan su kaçakları karşımıza çıkabilmektedir.

Su Kaçak Tespit Yöntemleri

Su kaçak tespit yöntemleri, su sızıntısı ile alakalı problemlerin bulunduğu noktalarda tercih edilen oldukça avantajlı çözümler olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede önemli olan su kaçağı tespit işlemlerinin beklentileri ciddi anlamda karşılıyor olmasıdır. Peki, suyun kaçak yaptığı noktaların belirlenmesinde dikkatleri çeken seçenek olarak hangisi tercih edilmelidir? Hazırsanız bilmeniz gerekenlerin neler olduğunu değerlendirerek size en uygun çözümlere odaklanmaya başlayabilirsiniz. İşte su kaçağı tespitinde en sık tercih edilen alternatifler!

1.1 Kamera ile su kaçak tespit yöntemi

1.2 Ses cihazı ile su kaçak tespit yöntemi

1.3 Nem ölçer ile su kaçak tespiti

1.1 Kamera ile Su Kaçak Tespiti

cihazla su kaçağı tespiti
Dinleme cihazı ile su kaçak tespiti yapılırken

Kamera ile su kaçak tespiti, en başarılı seçeneklerden bir tanesi olarak kabul görmektedir. Özellikle de beklentileri karşılaması açısından tercih edilen bu yöntem hızlı ve aktif bir sonuç olarak öne çıkar. Üstelik tercih edilen kameraların teknolojik anlamda güçlü olması da tespit süreçlerinde performansı öne çıkarır. Kamera kullanımı sayesinde elde edilen avantajlarla siz de tercihinizi en iyi şekilde gerçekleştirmek istemez misiniz? O halde kusursuz bir seçim için İstanbul Tesisat ayrıcalıklarını elde etmeye başlayabilirsiniz.

1.2 Ses Cihazı ile Su Kaçak Tespiti

kırmadan su kaçağı tespiti
su kaçağının yeri bulunduktan sonra kırmadan seramik çıkarılıyor.

Ses cihazı ile su kaçak tespiti en çok tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olarak kabul edilmektedir. Bu yöntemin tercih edilmesinde kırmaya gerek kalmadan elde edilen avantajlı seçeneklerin çok büyük etkisi vardır. Tespitin zamanında ve sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi adına siz de ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayın. Üstelik tercih edeceğiniz bu hizmet sayesinde avantajlı olduğunuzu da unutmayın.

1.3 Nem Ölçer ile Su Kaçak Tespiti

su kaçağı tamir servisi
Seramik kırmadan çıkarıldıktan sonra patlak borunun tamiri yapılıyor.

Nem ölçer ile su kaçak tespit işlemleri hem daha kaliteli hem de daha avantajlı bir seçenek olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda önemli olan nem ölçer ile doğru bir ölçümün gerçekleştirilmesidir. Siz de kaliteli ve beklentilere en iyi şekilde cevap verecek bir hizmete başvurabilirsiniz.

“İstanbul Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti Fiyatları 2023” üzerine 42 yorum

 1. Merhabalar. İçeride hiç bir sızıntı falan yok,ıslaklık yok,alt kata sızan bir su yok ama evde hiç bir musluk açık olmadığı halde su saati dönüyor. Kaçak olmadan dönmez dedi iski ama aylardır hiç bir yerde islaklik veya alt katta şikayet yok. Sizce sorun nedir acaba. Yardımcı olurmusunuz.

  Cevapla
 2. 1-2 senedir uğraştığımız birkaç ustanın da bakıp bulamadıkları su kaçağını bulduğunuz için teşekkür ederim .Tavsiye üzerine sizi aramıştım . Gerçekten de işinizde iyiymişsiniz. Bizim sorunumuz su kaçağı idi . Hem duvarlarımızda belli kabartılar vardı .Hem de arada alt komsumuza akıntı oluyordu. Farklı zamanlarda birkaç usta çağırdık . Araştırdılar birşey yok deyip gittiler. Bazıları da farklı yerlere müdahale etti . Ama sorun tamamen çözülmedi . En son sizden servis talep ettik .Samet Usta ve arkadaşınız kaçağı tespit etti . Kendilerine çok teşekkür ederim.

  Cevapla
  • Serap hanım merhaba öncelikle ilginiz için teşekkür ediyorum. Firmamız 12 senedir bu sektörde faaliyet göstermektedir. Çalışan tüm personel firmamızda bu işi öğrenip yıllardır çalışmaktadır. Bu işte makine işin hikaye kısmıdır. En önemli faktör ustanın tecrübesidir. Su kaçağını bulan ustalarımıza çok güveniyorum. Bizi size tavsiye eden kişilerden Allah razı olsun.

   Cevapla
 3. Su kaçağı tespit etme ücreti ne kadar? Termal kamera ile evin her yerine bakılmasını istiyorum. Koridorun duvarlarında hep kabarma var

  Cevapla
  • Su kaçağı tespit ücreti 2023 olarak termal kamera ile tüm dairenin bakılması 600 tl’dir. Koridorun duvarları genelde banyonun derzlerinden kaynaklanır. Bunun için servis ücreti ödemenize gerek yok. Bir fayanscı bulun banyonun derzlerini baştan yaptırın.

   Cevapla
 4. benim sıkıntım kombi su tutmuyor 5veya 6 yıloldu yeni taktırrdktesisatı bu duvardan karşı duvara aldrdık neolduysa ondan sonra başladı sorun tesisatçı bulamadı sorunu kombide dedi kombiservisi kombide sorun yok diyor yanız kombiyi taktırdıktan sonra salondan parke şişme yaptı tamir ettirdk 2 veya 3 ay sonra yine başladı halen sürüyor arıza hergün su veriyorum kombiyekobidende su akıyor az fazla kaçırsan suyu kafayı yiyecem
  bir çare lütfen

  Cevapla
  • Ayşe hanım sorunuzu sorarken zaten cevabınıda yazmışsınız. Salonda parkeler şişiyor diyorsunuz cevap işte burada saklı. İsterseniz cihazla su kaçıran borunun yerini bulup o noktada parke sökülüp tamir yaparız. İsterseniz hiç bir yeri kırmadan özel bir solüsyonla tüm kalorifer tesisatı üzerinde ki kaçakları giderebiliriz. Günümüzde bu tarz sıkıntıları gidermek çok kolay.

   Cevapla
 5. Merhaba su saatinden gelen borunun arkasındaki duvar su alıyor bakabilirmisiniz ücret ne kadar ne zaman gelirsiniz

  Cevapla
  • Sığınak içerisinden geçen borular ana boru olduğu için kullanım süreleri daire içlerine göre daha azdır. Tıkalı borularda sürekli kullanılan asit içerikli lavabo açıcılar contaları bitirmiştir. Bu yüzden su damlatma devam ediyor. Bir tesisatçı bulduktan sonra boruların contalarını değiştirin. Boruların birbirlerine geçişleri sırasında silikon kullanmayı unutmayın. Silikon pis su borularında ikinci conta görevi görür.

   Cevapla
 6. Merhaba ustam uzun zamandır merdivenin altında su geliyor İSKİ test yaptı ve şebeke suyu olduğunu söyledi duvarlada herhangi bir ıslaklık yok
  Akan yerin bir metre ilerisinde eve gelen İSKİ borusu var
  Yardım edersiniz makbule geçer

  Cevapla
 7. Merhaba,
  Evye ve duşun pis su giderinin çalıştığı pimaşlara kamera ile bakıp pimaştaki kaçakları tespit edebiliyor musunuz? Kameralarınızı pimaş borulara nereden, nasıl sokuyorsunuz? pis su giderlerinde basınç ve su olmadığı zaman kaçak tespit edilebiliyor mu?

  Uzun bir süredir alt katımıza banyonuzda akıntı oluyor, her iki banyoda iki tane pimaş kırılıp değiştirilmesine rağmen gene aynı yerden akıntı devam ediyor. Alt komşumuzun tavanından damlama şeklinde akıntı olup, bir süre sonra duruyor. Bu 2-5 ayda bir tekrarlayan bir sürece döndü. Sıkıntı bir türlü bulunamıyor. Bu sistemlerle tespit etmeniz mümkün müdür?

  Cevapla
  • Mutfak atık su gider borularına kamera ile kontrol edebiliyoruz. Evyenin altında bulunan sifonu çıkarıp borunun içerisine kamerayı gönderiyoruz. Aynı şekilde duşun sifonu sökülüp banyoda su kaçağını kontrol ediyoruz. Muhtemel olarak sizin çamaşır makinesi gider borusunda bir kaçak vardır. Tamiratını herhangi bir ustaya yaptırabilirsiniz.

   Cevapla
 8. Selamlar
  Alt katındaki dairede banyonun tavanında su damlıyor,bazen benim banyonun tavanından da su akıyor, benim üstümdeki daireden geldiğini düşünüyorum
  Bu tür bir sorunda tüm dairelerin tesisatına bakıyor musunuz?
  Fiyat ne kadar olur.

  Cevapla
  • Bu tarz sıkıntılarda genelde bir dairede sorun ortaya çıkıyor. Çok nadirde olsa iki daire kontrol etmemiz gerekebiliyor. Ama genelde bir üst daireden kaçak çıkar. Bir daire su kaçağı tespiti ücretimiz 200 tl’dir

   Cevapla
 9. 2 yıl önce banyodan lavaboya uzanan boru kırıktı yaptırdık. Yan dairedeki komşu su akıntısı devam ediyor dedi. Acaba onun doğalgaz borularında mı sorun var? Yoksa bizim musluk giderinde mi sorun var?

  Cevapla
  • Bu problemi anlamanın tek yolu cihazla dairedeniz bir su tespiti yaptırmanızdır. Her iki dairede sıkıntı olabilir. Yan dairenin kombisine sürekli su eksiltmesi yaşanıyorsa kalorifer tesisatında kaçak vardır. Kombide su eksiltmesi yoksa doğalgaz borularında kaçak yoktur.

   Cevapla
 10. İyi günler benim üst katın tuvalet kısmından su geliyor dairem tavanda sıvalar patlamaya başladı belli bölgelerde sararma çıkmaya başladı bu üst katın daha önce banyodan şu geliyordu o yapıldı halen terleme var acaba banyo işlemi yapılırken tuvalet tesisasıtına zararmı verildi çünkü banyo tesisatı yapıldıktan sonra tuvalet tarafından benim kata sızıntı gelmeye başladı bu arada üst katta tuvalet banyo ayrı ustam bu sıkıntı neden oluyor sizce yada çözümü nedir kolay gelsin iyi günler

  Cevapla
 11. Dubleks dairemizde çatıdan su akıtıyor 6 aydır bulamadık tüm çatı izalasyonu 5 kat yeniden kırılıp yapıldı (üstü açık çatı) ancak su kesilmedi damlalar bi kaç yerden aynı hat boyunca akıyor. Odanın tavanı çöktü en son. Paslı su akıyor üst katta birde kazan dairesi var ama su sızsa basınç değişiminden anlaşılırdı kaç usta getirdik çözüm yok kova kova su boşaltıyoruz 4-5 günde bir. Apartmanda diğer dairelere su yürümüş o dairelerde de tavan su damlıyor. Kamerayla bakıldı denildi ama sonuç yok. Şehir dışı iş alıyormusunuz ne yapılması gerekir

  Cevapla
 12. Çatı katı dubleks evimin alt katından tavandan su akıyor ve oldukça ilerleyip duvarın diğer kısımlarınada yayıldı.çatıdaki gizli dereden olduğunu düşünüp orayı yaptırdık ancak hala akmaya devam ediyor.su akan odamın üst katında mutfak var ancak mutfakta akıtan bir yer yok sadece duvarları nem almış(gizli dere mutfağın orada).çatı katından herhangi bir akma yok.

  Cevapla
  • Su akıtan yerin üstüne mutfak bulunuyor demişsiniz. Muhtemel olarak su tesisatçınız mutfağın giderine yağmur suyunu bağlamış olabilirler. Üst katın atık su borularını kamera ile kontrol ederek sıkıntının ne olduğunu ortaya çıkabilir.

   Cevapla
 13. Ustam Merhaba,

  Mutfak dolaplarımızın arkasından üst dairelerin mutfak giderinin boruları geçiyor kaçak var mı emin değiliz fakat dolaplarda küf oluşuyor bunun tespit edilmesi mümkün mü?

  Cevapla
  • Mutfak dolaplarında herhangi bir kaçak var mı bakılır. Su kaçağı kontrolünü yapabilmemiz için bir üst kat komşunuzun biz geldiğimizde evde olması gerekiyor. Üst kattaki dairenin mutfak giderinden kamera ile bakmamız gerekiyor

   Cevapla
  • Dış cephe yani izolasyon kaçakları bazen yağmur giderlerinden kaynaklı çıkabiliyor. Ama dış cephede herhangi bir boru yoksa ancak termal kamera ile bakılır. Termal kamera su kaçağını bulmada kesin sonuç vermediği için işi görmeden bulabiliriz diyemeyiz.

   Cevapla
  • Binaların gider boruları beton zeminlerden geçerken ara boşluklar vardır. Örneğin 2. katta meydana gelen su kaçağından dolayı beton zeminde alt kata delik olan nokta gider borusunun geçtiği yer olduğu için gideri takip ederek bir su akar. Bu tarz su kaçakları her zaman karşımıza çıkabiliyor. Firmamız gelişmiş cihazlar ile su kaçağının yerini noktasal oalrak tespit edip 1 yıl garantili tamirat işlemi gerçekleştiriyor.

   Cevapla
 14. Merhaba,daha önce kombiden dolayı alt kata su akıntısı olmuştu onu bulup tamir ettik. Bu sefer gece duş aldıktan sonra ertesi gün alt katın odası ,balkonu ve mutfağına akıntı olmuş

  Cevapla
  • Bu sefer oluşan su kaçağının önceki tamiratla alakası yok. Duş aldığınızda gider borusunda oluşan bir patlak alt kata su akmasına sebep olmuştur. Muhtemelen banyonun derzleri veya duş gider borusunda açılmalar olmuştur. Size tavsiyem duşun gider borusuna ana bağlantı noktasına kadar değiştirin alt kata su akıntısı kesin olarak çözülecektir.

   Cevapla
 15. Asansor boşluğuna su doluyor boru vs olmadan duvardan suyun nereden geldiği belli olur mu yoksa sadece borulardan kamera salımı ile mi tespit edilir?

  Cevapla
  • Yaşadığınız problem bodrum katlarda yaşanan genel bir sıkıntıdır. Bodrumda bulunan dairelerin atık su gider borularına kamera ile baktırın. Kanalizasyon borularında kırık var ki asansör boşluğuna su doluyor. Asansör boşluğu mevcut zeminden daha aşağıda olduğu için topraktan sızan su asansör boşluğuna doluyor.

   Cevapla
 16. Benim evim bağcılarda bir aydır nereden geldiği belli olmayan bir su kaçağı işe uğraşıyoruz. Mahallemizden bir usta çağırdık bir kaç defa geldi bişe bulamadı. En sonunda makine çağırmamı söyledi. Öyle bir saçma durumla karşı karşıyayız ki su gündüzleri duruyor fakat geceleri akmaya başlıyor. Sizin geldiğinizde suyun akması mı gerekiyor?

  Cevapla
  • Biz geldiğimizde suyun akmasına gerek yok. Su kaçağını aramaya başladığımızda tespit için borulara fazladan basınç verip kaçağın yerini tespit ediyoruz. Gerekli tüm kontroller yapıldıktan sonra su kaçağının nerede olduğu bulunabilir. Belki de kaçak yan dairede olabilir. Geceleri su kullanımı düştüğü için borularda bulunan suyun basıncı yükselir. Sızıntı yapan bölgede açılma meydana gelir. Bu yüzden gündüzleri alt kata akıntı olmaz.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara