Duş Gideri Suyu Çekmiyor

cekmeyen-dus-giderini-kamerali-makine-ile-acan-sirketler-963

Yorucu bir günün sonunda hepimize en iyi gelen şey bir duş almaktır. Sanki sonrasında bütün yorgunluklarımız da su ile birlikte akıp gider. Sonrasında da koltuğa uzanıp keyif kahvesi içmek gibisi yoktur. Ama bazen bu keyif işkenceye dönüşebilmektedir. Büyük yorgunlukla bitirdiğimiz günü, akşamında duş keyfi yapamayınca tadımız kaçabilmektedir. Çünkü sık sık tıkanan ve aldırış etmediğimiz duş gideri bir anda tıkanmakta ve duş teknesinde adeta bir gölet oluşur.

Sonrasında başlarız harıl harıl çözüm aramaya ilk çözüm yolu pompa kullanarak açmaya çalışmak olur. Ama banyo ve duş giderlerinde bu işe yaramayabilmektedir. Çünkü genelde banyo gideri ve duş gideri tıkanıklıkları, diğerlerinden farklıdır. Banyo giderine dökülen kıl, tüy, saç gibi atıklar, kireçli suyun tıkadığı bir gider söz konusudur. Özellikle gidere atılan saç ve tüyler zamanla birikerek, giderde bir set oluştururlar ve tüm pislikleri tutmaya başlarlar. Tabi bir süre sonra giderin bu kısmında tıkanma başlar. Ve bunun sonucunda ortaya tıkanmış duş gideri sorunu çıkar. 

Tıkanmış bir gideri açmaya çalışırken yapılan yanlış müdahale nedeniyle, tesisat üzerinde başka problemlere neden olmamak için dikkat etmek gerekir. Örneğin yanlış bir müdahale ile tıkanıklık problemine bir de su kaçağı ya da su sızıntısı problemi eklenebilmektedir. O sebeple tıkanıklığa bilinçsizce müdahaleler yapılmamalıdır. Küvet, duş teknesi, hamam gibi banyo yapılan bölümler bir süre sonra kireçlenmeden ve saç ve tüylerden tıkanmaktadır. Bu tıkanıklığa  lavabo açıcılarla müdahale edildiğinde kullanılan ürünler kimyasal yapılarından dolayı, boruların contalarını eritmektedir. Bu da bir alt kata su sızması sebep olmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikanmis-dus-giderini-robotla-acma-yontemi-748

Duş Gideri Suyu Neden Çekmez?

Duş giderinin suyu çekmemesinin nedeni giderin tıkanmasıdır. Gider tıkanmalarının çeşitli sebepleri vardır.

 • Usta hatalarından kaynaklanan gider tıkanması, gider borularını montajı sırasında hatalı eğim verilmesinden kaynaklanan hatalardır. Gider suyu iyi çekmediğinden zamanla tıkanma ortaya çıkar.
 • Duş giderine kaçırılan saç, tüy gibi kozmetik kalıntıları sabun ve şampuan atıklarıyla birleşerek katılaşarak gideri tıkar.
 • Kanal borularının bulunduğu yerde toprak çökme yapabilmektedir. Böyle bir durumda duş gideri suyu çekmez.

Duş Giderini Temizleme Yöntemleri

Duşlar, evlerde en çok kullanılan alanlardan olduğu için temizliği de önemlidir. Temizliği gerektiği gibi yapıldığı zaman gider tıkanmaları ve diğer olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığı en aza indirgenmiş olmaktadır. Duş giderlerini temizleme yöntemleri aslında çok kolaydır. Giderlerde genelde saç ve sabun artıkları bol miktarda bulunabileceğinden dolayı tıkanma ihtimalinin de görülmesi yüksektir. Eğer problem gider süzgecinin alt kısmında ise, gider bölümünün sökülerek temizliğinin yapılması gerekmektedir. Duş giderini temizlerken, giderin tıkanmanın sebep olan kısım borunun içindeyse bu temizleme sırasında el pompasından faydalanılabilmektedir. El pompasıyla tıkanıklığın açılması mümkün olur ve duş giderinin temizlenmesi sağlanır. Kimyasal maddeler ile duş gideri temizliği yapılabilir fakat bunu yaparken dikkatli olunmalıdır. Kimyasal maddeler cilt ile temas ettirilmemelidir. Ayrıca bu maddelerin yanlış kullanımları da bir süre sonra tıkanmalara yol açabilmektedir.

Aslında en kısa ve etkili çözüm profesyonel bir yardım almaktır. Çünkü gider açma ve temizleme hem çok kirli, hem de yorucu bir iştir. Oysa profesyonel tıkanıklık açan firmalar bunu hem çok kısa sürede, hem de çok daha az kirlilik ile yaparlar. Çünkü her problem ve tıkanıklık için farklı cihazlar ve yöntemler vardır. Üstelikte zahmetsizce ve eviniz kirlenmeden yapılan bu tıkanıklık açma işlemi tahmin ettiğinizin çok altında bir fiyata yapılmaktadır.

tikali-dus-giderini-acma-yontemleri-25

Tıkalı duşgideri nasıl açılır?- Tıkanmış küvet giderini açan firmalar

Giderlerden geri tepen pis sular önlem alınmazsa ve bir an önce müdahale edilmezse mikrop yuvasına dönerek sağlımığımızı tehdit etmektedir. Giderler ilk başlarda suyu yavaş çekmeye başlamakla ileride olacak sorunun habercisidir. Öncelikle telaşa kapılmayıp hemen aletle duş giderini açan firmalardan yardım alarak problemi çözüme kavuşturabilirsiniz. Kamera ile duş gideri nasıl açılır? Robotla küvet gideri açma işlemi nasıl yapılır? Şimdi adım adım yapılan işlemleri sizlere anlatmaya çalışacağız.

 • Tıkalı duş giderinin açım çalışması için yaylı sistemle gidere gönderilen tel önünde ki tüm engelleri aşarak boşluğa doğru ilerlemektedir.
 • Üstelik bu yaylar o kadar rahat hareket edebilmektedir ki boruların eğim yerlerinden bile rahatlıkla geçebilmektedir.
 • Tamamen zararsız olan bu yöntem sayesinde atık su borularına hiç bir zarar verilmeden tıkanıklık giderilmektedir.

Kameralı sistemle duş gideri açma nedir? Bu konuyu ele almak gerekirse;

 • Bu sistem sanılanın tam aksinedir. Gider açarken kullanılan makinede kamera bulunmamaktadır.
 • Aslında burada bahsedilen kamera tıkalı duş gideri açıldıktan sonra boru içerisine gönderilmektedir.
 • Açılan giderden görüntü alınarak borunun neden tıkandığını ve ileride tekrar tıkanıp tıkanmayacağını anlamak mümkündür.

Robot ile açılan duş gideri tekrar tıkanırmı? Elbetteki boru içerisinde ki bazı problemlerden ve dikkatsiz kullanım sonrasında atık su borusunun tekrar tıkanması kaçınılmazdır.  Örneğin aşırı derecede kalıplaşmış pisliklerin temizleme makinesi ile yıkama yapılması tesisatın ömrünü uzatmakta ve tıkanmalara engel olmaktadır. Daha detaylı bilgi için linke tıklamanız yeterlidir.  Yüksek Basınçlı Su ile Kanal ve Boru Yıkama Hizmeti

Yorgun gününüzün sonuna, başka bir yorgunluk daha eklemeyin. İstanbul Tesisat firmasının deneyimli kadrosu ve teknolojik ekipmanlarından faydalanmak için bizi arayın. Siz kahvenizi yudumlarken, duş gideri açan usta ekibimiz evinizi kirletmeden, kırmadan, dökmeden tıkanan gideri açsınlar. Üstelik gider borularında kalıcı bir hasar da yoksa işlemlerimiz garantilidir.

Tıkanan Duş Gideri Nasıl Açılır?

Duş gideri suyu çekmiyor problemi sizin için de can sıkıcı sonuçlara mı neden oluyor? Üstelik duşa her girdiğinizde karşılaştığınız bu olumsuzluktan kötü mü etkileniyorsunuz? Bu durumda yapmanız gereken uzman bir tesisat firmasından hizmet almak olmalı.

Duşa her girdiğinizde suyu açtığınız andan itibaren ayaklarınızın altında adeta bir gölet oluştuğunu fark edersiniz. Bu durum küvet ya da duşakabin giderinin tıkanmasından kaynaklanmaktadır. Genellikle kıl, tüy, saç ve sabun artıklarından kaynaklanan bu tıkanma giderin yanlış yapılandırılmasına da bağlanabilmektedir. Sorunun kaynağını tam anlamıyla bilmeniz için uzman desteği alarak kalıcı bir çözüme ulaşabilirsiniz. Çümkü siz gideri sürekli temizliyor olsanız dahi yapısal sorunlar da tıkanmaya yol açabilecektir.

Küvet Giderinden Su Gitmiyor Ne Yapmalıyım?

Evinizin küvetinde duş almak sürekli tıkanan gider nedeniyle ciddi bir soruna dönüşebilmektedir. Bu soruna gider pompası, lavabo açıcı ya da sıcak su yöntemleriyle müdahale akla gelen ilk seçeneklerdir. Ama giderin iç kısmında bulunan tıkayıcıları temizlemeden giderden tam randıman almak imkânsızdır.

Küvet gideri tıkanmaları durumunda İstanbul Tesisat ekibi ile iletişime geçmelisiniz. Bu sayede ekibimizin tıkanıklık açma hizmetiyle dakikalar içerisinde suyun kolayca aktığı bir gidere ulaşabilirsiniz. Ancak şunu da ifade etmek gerekir ki pek çok tüketicinin tel ve benzer diğer sert cisimlerle gidere müdahale etmesi delinmelere yol açmaktadır. Böylesi durumlar da daha ciddi maliyetlere neden olmaktadır. Giderden su gitmiyorsa tehlikeli yöntemler denemek yerine mutlaka bizi aramalısınız.

“Duş Gideri Suyu Çekmiyor” üzerine 4 yorum

 1. Merhabalar ben 2 yıllık binada oturmaktayım mutfaktaki lavabo gideri ve çamaşır makinası pis suyu dusa kabinin içinden cikiyir ne yapmalıyım kabinin gider borusu değilde binanın tesisat borusudnan geliyor pis giderler neden oluyor öğrenebilir miyim

  Yanıtla
 2. Mrb duşakabin de duş aldıktan sonra alttan su geliyor tahminine göre pis su eşim dusakabinci kendisi yapmak istiyor ne derece sağlıklı acaba sorunu çözebilir mi sebep neden kaynaklanıyor ogrenebilirmiyim

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara