Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? Robotla Gider Açma

tikali-banyo-giderini-robot-makinerle-acan-tesisatci-firmalar-720

Tıkalı banyo gideri dendiğinde, aklımıza birçok seçenek gelmelidir. Çünkü banyolarda yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderlerinin tümü bunun kapsamı içindedir. Bu durum suyu çekmeyen gider olarak banyolarda karşımıza çıkar. Bunun için elbette birbirinden farklı birçok sebep ve buna bağlı gelişen gider tıkanmaları vardır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Banyo Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır?

Bu bir alt başlık gibi görünse de suyun gitmediği banyo gideri tek bir ana başlık olarak bile ele alınabilmektedir aslında. Çünkü birçok sebebi olduğu gibi, sonuçları da bazen sizin için kabus olabilmektedir. Tıkanmış yer süzgeci ya da başka bir gider için ilk neden olarak banyolarda en yaygın kullanılan sabundan bahsedebiliriz. Sabun bildiğiniz gibi gliserin yani yağ demektir. Banyoların da olmazsa olmazı olduğu için, banyo giderlerinin de tıpkı mutfaktaki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın. Ve gliserin katı bir yağ olduğundan, mutfaktakinin aksine çok daha fazla boruları tıkayıcı etkisi var.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebidir. Hele de banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son.

Tıkanan banyo gideri durumunun diğer bir sebebi de tesisatın düzgün eğimle ve doğru döşenmemiş olmasıdır. Aslında en önemli sorun budur çünkü geri dönüşü ve tadilatı zordur. Üstelik de mülk sahibi için bazen ciddi mali külfet anlamına gelebiliyor.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Tıkanan banyo giderini açmak için yapılacakları bir kaç madde ile adım adım anlattık:

  • Tıkanmanın ilk belirtisi suyun akışının yavaşlamasıdır. Bu yüzden bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Az evvel de bahsettiğimiz gibi sabun, yani gliserin katı bir madde olduğundan sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar, su ile temizlenebilmektedir.
  • Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde bol miktarda saç veya kıl olduğundan şüphelenebiliriz. Bunu temizlemek için ihtiyacınız olan bir karga burun ve tel askıdır. Tel askıyı açarak ucunu kanca şekline getirerek burgu yapın. Bu kancayı giderin içine sıkarak oradaki saçları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi birkaç defa tekrarlayarak tüm giderin temizlendiğinden olduğundan emin olun.
  • Tel işleminin ardından gidere sıcak su ve karbonat dökerek gideri kirlerden arındırabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda yukarıda saydığımız ilk üç adım fayda etmez. Eğer tıkanıklığınız açılmadıysa kimyasal kullanma zamanı gelmiştir. Lavabo giderini kostikle açma işlemi yapabilirsiniz ancak çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.
  • Kimyasal kullanarak lavaboyu açma işlemi de başarılı olmadıysa başka işlem yapmanıza gerek yoktur. Son seçenek olarak tıkanıklık açma servisi çağırmanız gerekmektedir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır?

Geleneksel yöntemlerin aksine, gelişen teknoloji ile birlikte sorun tespitini kolaylaştıran cihazlar tasarlanmıştır. Tıkanıklık açma servisi olarak İstanbul Tesisatı çağırdığınız takdirde, tespit aşamasında kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemine başlanacaktır. Buradaki hedef yerler, pimaştır. Kamera görüntüsünden net olarak gözlemlenebilen boru, tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde bulanıklaşacaktır. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından tıkanıklık açıcı teller kullanılarak tıkanıklığın giderilmesi mümkün olmaktadır. Tesisat boruları zarar görmeden gerçekleştirilen işlemde, lavabo tıkanıklığı sorunu giderilene kadar aynı işlem tekrarlanır.

tikanmis-giderleri-cihazla-acan-sirketler-721

Banyo gideri neden tıkanır ve çözüm yolları nelerdir ?

 • Banyo duş giderleri tıkanıklığın yoğun yaşanabileceği bir yerdir. Buradaki borular tuvalet gider borusu gibi geniş çaplı olmadığından dolayı tıkanma olasılığı da yüksektir. Her ne kadar dikkatli kullanım olsa da boru içerisine kaçan kıl vb cisimler tıkanıklığı oluşturur.
 • Tıkanıklığın sebebi bazen de ana borulardan gelen suyla da oluşmuş olabilmektedir. Tüm binada ki tesisatlar tek bir noktaya ana boru dediğimiz daha büyük çaptaki 100’lük 125’lik pimaşlara bağlanmıştır. Bu pimaş borularında tıkanıklık oluşursa en alt kattaki dairenin tuvaletinden, yer süzgeçinden ve duş giderinden geri taşma yapmaktadır. Ana borular neden tıkanır sorusunun yanıtı ise hemen alttaki linkten kanalizasyon açma ustası yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Kanalizasyon Açma Ustası | Lağımcı
 • Tesisatlarda birden fazla problem olabileceğini düşünerek ve asitli kimyasalların borulara zarar verebileceğini de göz önüne alacak olursak en akıllıca yöntem görüntülü sistemle banyo giderlerini açan firmalardan yardım almaktan geçer. İşinde uzman bir tesisatçı problemin kaynağını 10-30 dakika arasında çözebilmektedir. Tıkalı olan gider açıldıktan sonra boru içerisine gönderilen kamera ile tesisattaki sorun tespit edilmektedir.

Tıkalı Banyo Giderini Açan Firmalar

Tıkanan banyo giderini açmak için yukarıda saydığımız adımları uygulamanıza rağmen banyo giderinde tıkanma sorununuz çözülmediyse kamerayla banyo gideri açan firmalardan destek almanızın zamanı gelmiştir. Küvet giderinde tıkanıklık açma olsun, banyo giderinde tıkanıklık açma olsun, duş giderinde tıkanıklık açma işlemi olsun tüm problemlerinizi çözebilen aletle gider açan usta arayışınıza son verebiliriz. İstanbul Tesisat firması, cihazlı tesisatçı ustaları ve kullandıkları cihazla lavabo tıkanıklık açma aletleriyle İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir.

Eğer siz de gider tıkanıklığı problemlerinden yakınıyorsanız bizi arayarak üstün hizmet kalitemizden yararlanabilirsiniz. Banyo giderlerinde oluşan tıkanmaları açma işleminin yanı sıra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve tesisat borularında ileride çıkan sorunları kameralı aletlerle görüntüleyip size rapor sunuyoruz.

Tıkalı Duş Gideri Nasıl Açılır?

Tıkalı duş gideri nasıl açılır? sorusu tüketicilerin sık sık karşılaştığı banyo gideri tıkanması ile ilgili önemli bir konudur. Banyo giderine biriken saç, kıl ve diğer unsurların neden olduğu tıkanıklık suyun akışına engel olur. Duş alırken suyun giderden çok yavaş akması ya da akmaması nedeniyle ayaklarınızın altında belli miktarda su birikmesi doğaldır. Hijyenik olmayan ve sizi rahatsız eden bu durum için kendi yöntemlerinizle gideri açmaya çalışabilirsiniz. Fakat bu çok da sağlıklı sonuçlar sunmayacaktır. Özellikler gider borusunun delinmesine neden olacak uygulamalardan kaçınmalısınız. Bu nedenle  tıkalı duş gideri açma için profesyonel destek almanız gerekir.

Tıkalı Duş Gideri Açma Servisi

Tıkalı duş gideri açma servisi, duşta meydana gelen tıkanmaları giderirken borulara zarar vermeden çözüm üretmektedir. Bu sayede daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkar. Üstelik gider borularında hasar ortaya çıkması pek de mümkün değildir. Daha kaliteli bir seçenek olarak tercih edeceğiniz tıkalı duş gideri açma servisi için bize ulaşın. Böylece İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından faydalanmalısınız. Ekibimiz beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak çözümlerle kaliteli bir sonuca ulaşmanızı destekler. Hizmetlerimizden faydalanma için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

“Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? Robotla Gider Açma” üzerine 22 yorum

 1. Banyo giderinde sifonu cekince giderden su geri geliyor sicak su ve karbonat döktüm ama ise yaramadi acma yapabiloyormusunuz ve ucretiniz ne kadar tesekkurler

  Yanıtla
 2. Merhaba, Evdeki küvetimiz tıkandı, evimiz Şişli\’de ücret bilgisi alabilir miyim sizden? Tlf numaram 532 6621723 teşekkürler

  Yanıtla
 3. Banyo, tuvalet ve mutfak gider boruları birbirine bağlı olduğu için bütün pislik banyo giderinde çıkıyor yani banyo dolu su ve pislik oluyor . Arada bir kendi kendine dolup sonra gidiyor peki biz bu durumda ne yapabiliriz

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Banyo giderlerinden su geri geliyor ise hattınız tıkanmıştır ve su ileri gidemediği için geri tepmektedir. Bunun için hiç bir yeri kırmadan robot ve kamera yardımı ile hattınız açıp kontrollerini yapabiliriz. Bunun 150 tl bir ücreti vardır. Yardım almak için 0212 645 33 33 numaralı telefomdan bizi arayabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA.

   Yanıtla
 4. Merhabalar bende aynı sorunlarla alakalı yazıcam banyo giderindr su hiç gitmiyo sıcak su döktüğümde gidiyor ayrıca 3 4 defa da lavoba açıcı kullandım. Yine fayda etmedi banyoya sonradan duşa kabin eklenmiş gider dr sanırım sonradan yapılmış gider kısmı da yüksek kalıyor bunu nasıl halledebilirim bir kaç kişi tel dene dedi ama ben en etkılı açıcıları döktüm işe yaramadı ne yapmam lazım bilgi verir misiniz

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER AHSEN HANIM ANLATMIŞ OLDUGUNU PROBLEMİ KIRMADAN ROBOT İLE ACIP ARDINDAN KAMERA GÖRÜNTÜLEMESİ YAPIP MEVCUT HAT İÇERİSİNDE OLUŞAN PROBLEMLERİ TESPİT EDİP KALICI ÇÖZÜMLERİN TESPİTİ YAPILABİLİR.
   ROBOT İLE ACILAN TIKANIKLIKLAR DAHA UZUN BİR SÜRE SİZE KULLANIM SAĞLAYIP PİMAŞ İÇERİSİNDE PROBLEM OLMAMASI DURUMUNDA PROBLEM COZÜLENE KADAR HATTI RAHATLATIP TIKANMASINI ENGELLEYEBİLİR

   Yanıtla
 5. 2.katta oturuyorum banyo yer sifonunda herhangi bir tıkanıklıklık olmadığı su dökünce hızla gittiği halde acaib bir lağım kokusu geliyor poşet tıkarak kokuyu önlemeye çalışıyorum ama olmuyor ne yapabilirim

  Yanıtla
  • iyi günler çetin bey anlatmış oldugunuz koku problemi dairelerin yada binaların tesisatlarındaki yanlış yapım dan veya zaman ile oluşan problemlerden oluşmaktadır ve çözümü tespiti mümkün olan problemdir.
   kameralı koku tespit cihazları ile tespiti yapılıp gerekli kesin çözümler belirlenmektedir

   Yanıtla
 6. MERhaba, Bizim giderlerde tıkanıklık YÖK ama ayda bir lavabo açıcı kullanıyorum hem duş hem lavabo giderlerine önlem için. Zarar verir mi?

  Yanıtla
  • İyi günler Cemile Hanım. Çok sık bunu tekrarlarsanız pimaşlardaki contaları yakarsınız ve alt kata bir su akıntısı başlar. Böyle bir şey yapacağınıza haftada bir iki kez toplu sıcak su dökerek daha verimli bir hale getirebilirsiniz hattı ve yağlarda orada donmamış olur.

   Yanıtla
 7. Bizim mutfak ve banyo gideri bir birine bağlı banyoda tıkanıklık oluştu telle banyo borusunu açmaya çalıştım yağ kıl ve artıklar çıkıyor ama su hiç bir şekilde gitmiyor ne yapmalıyız bilgi veriyormuşsunuz

  Yanıtla
  • Mutfak gideriniz ve banyo gideriniz tıkanmış efendim. Bunu malesef artık ilaçla açamazsınız. Makine ile susta yardımı ile açabiliriz bunu. Hattın içi pislik doluysa ve çok yağlanma varsa makine harici açmanız çok zor. Konu ile daha detaylı bilgi almak ve servis hizmeti almak isterseniz firmamızı arayabilirsiniz.

   Yanıtla
 8. Banyoda duştan sonra su birikti gitmiyo pompaladık ama işe yaramadı su birikintisi olduğu için açıçı ilaçlarda dökemiyotux

  Yanıtla
  • İyi günler Sinan Bey. Duş gideriniz tıkalı öncelikle sizin yapabileceğiniz şu an için sadece pompa yaparak tıkanıklığı bir nebze rahatlatıp suyun gitmesini sağlamak. Ama o da zor gibi gözüküyor efendim. Pompa ile açılsa bile siz yinede pmaşınızın içine ilaç dökmeyiniz. Çünkü bu dökülen ilaçlar boruya zarar veriyor. Pimaşların ek yerlerinde contalara zarar veriyor. Bir iş yapalım derken yeniden daha büyük masraflı işlere yol açmakta maalesef. Siz en iyi makine ve kamera ile hattınızın içine baktırıp net bir sonuç almanız.

   Yanıtla
  • sıfır evde banyo giderinden duş aldığımız su çok az gidiyor, haliyle göllenme oluyor yıkanırken. Sıfır daire bazen de durduk yere koku oluyor

   Yanıtla
 9. merhaba benim zekeriyaköyde müstakil bir evim var. En alt kattaki banyomun duş giderinde sık sık tıkanma sorunu ile karşılaşıyorum. 2 kez makine ile çalışan bir firmadan destek aldım. Ama bana tıkanmanın nedeni söylemediler ve bu akşam bu sorunla tekrar karşılaştım. Tahmin ettiğim kadarıyla çok fazla büyük bir sorun yok çünkü biraz uğraşınca açılıyor. Ama sürekli aynı sorunu yaşamaktan gerçekten bunaldım. Beni bu sorundan tamamen kurtaracak bir firma arayışı içerisindeyim. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz.

  Yanıtla
  • Tabiki efenedim kamera sistemi sayesinde gider açıldıktan sonra görüntüleme yapılır ve sorunun ne olduğu anlaşılır. Kırılmadan halledebileceğimiz bir şeyse makinelerle sorunu çözeriz. Eğer boruda hata varsa ne tür bir tadilat gerekiyorsa onuda yapabiliriz ve sorunu kökten çözmüş oluruz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara