Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? Robotla Gider Açma

tikali-banyo-giderini-robot-makinerle-acan-tesisatci-firmalar-720

Tıkalı banyo gideri dendiğinde, aklımıza birçok seçenek gelmelidir. Çünkü banyolarda yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderlerinin tümü bunun kapsamı içindedir. Bu durum suyu çekmeyen gider olarak banyolarda karşımıza çıkar. Bunun için elbette birbirinden farklı birçok sebep ve buna bağlı gelişen gider tıkanmaları vardır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Banyo Giderleri Neden ve Nasıl Tıkanır?

Bu bir alt başlık gibi görünse de suyun gitmediği banyo gideri tek bir ana başlık olarak bile ele alınabilmektedir aslında. Çünkü birçok sebebi olduğu gibi, sonuçları da bazen sizin için kabus olabilmektedir. Tıkanmış yer süzgeci ya da başka bir gider için ilk neden olarak banyolarda en yaygın kullanılan sabundan bahsedebiliriz. Sabun bildiğiniz gibi gliserin yani yağ demektir. Banyoların da olmazsa olmazı olduğu için, banyo giderlerinin de tıpkı mutfaktaki gibi yağlı atıklara mahsur kaldığını unutmayın. Ve gliserin katı bir yağ olduğundan, mutfaktakinin aksine çok daha fazla boruları tıkayıcı etkisi var.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebidir. Hele de banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son.

Tıkanan banyo gideri durumunun diğer bir sebebi de tesisatın düzgün eğimle ve doğru döşenmemiş olmasıdır. Aslında en önemli sorun budur çünkü geri dönüşü ve tadilatı zordur. Üstelik de mülk sahibi için bazen ciddi mali külfet anlamına gelebiliyor.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır?

Tıkanan banyo giderini açmak için yapılacakları bir kaç madde ile adım adım anlattık:

  • Tıkanmanın ilk belirtisi suyun akışının yavaşlamasıdır. Bu yüzden bu durumu fark ettiğinizde gidere sıcak su dökerek açılıp açılmadığını kontrol edebilirsiniz. Az evvel de bahsettiğimiz gibi sabun, yani gliserin katı bir madde olduğundan sıcak su onu gevşeterek çözer ve böylece giderdeki atıklar, su ile temizlenebilmektedir.
  • Sıcak su yöntemi işe yaramadığında giderde bol miktarda saç veya kıl olduğundan şüphelenebiliriz. Bunu temizlemek için ihtiyacınız olan bir karga burun ve tel askıdır. Tel askıyı açarak ucunu kanca şekline getirerek burgu yapın. Bu kancayı giderin içine sıkarak oradaki saçları temizleyebilirsiniz. Bu işlemi birkaç defa tekrarlayarak tüm giderin temizlendiğinden olduğundan emin olun.
  • Tel işleminin ardından gidere sıcak su ve karbonat dökerek gideri kirlerden arındırabilirsiniz.
  • Bazı durumlarda yukarıda saydığımız ilk üç adım fayda etmez. Eğer tıkanıklığınız açılmadıysa kimyasal kullanma zamanı gelmiştir. Lavabo giderini kostikle açma işlemi yapabilirsiniz ancak çok dikkatli olmanızı öneriyoruz.
  • Kimyasal kullanarak lavaboyu açma işlemi de başarılı olmadıysa başka işlem yapmanıza gerek yoktur. Son seçenek olarak tıkanıklık açma servisi çağırmanız gerekmektedir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır?

Geleneksel yöntemlerin aksine, gelişen teknoloji ile birlikte sorun tespitini kolaylaştıran cihazlar tasarlanmıştır. Tıkanıklık açma servisi olarak İstanbul Tesisatı çağırdığınız takdirde, tespit aşamasında kameralı cihazlar ile banyo tıkanıklığının giderilmesi işlemine başlanacaktır. Buradaki hedef yerler, pimaştır. Kamera görüntüsünden net olarak gözlemlenebilen boru, tıkanıklığın meydana geldiği yerlerde bulanıklaşacaktır. Sorunlu bölgenin tespit edilmesinin ardından tıkanıklık açıcı teller kullanılarak tıkanıklığın giderilmesi mümkün olmaktadır. Tesisat boruları zarar görmeden gerçekleştirilen işlemde, lavabo tıkanıklığı sorunu giderilene kadar aynı işlem tekrarlanır.

tikanmis-giderleri-cihazla-acan-sirketler-721

Banyo gideri neden tıkanır ve çözüm yolları nelerdir ?

 • Banyo duş giderleri tıkanıklığın yoğun yaşanabileceği bir yerdir. Buradaki borular tuvalet gider borusu gibi geniş çaplı olmadığından dolayı tıkanma olasılığı da yüksektir. Her ne kadar dikkatli kullanım olsa da boru içerisine kaçan kıl vb cisimler tıkanıklığı oluşturur.
 • Tıkanıklığın sebebi bazen de ana borulardan gelen suyla da oluşmuş olabilmektedir. Tüm binada ki tesisatlar tek bir noktaya ana boru dediğimiz daha büyük çaptaki 100’lük 125’lik pimaşlara bağlanmıştır. Bu pimaş borularında tıkanıklık oluşursa en alt kattaki dairenin tuvaletinden, yer süzgeçinden ve duş giderinden geri taşma yapmaktadır. Ana borular neden tıkanır sorusunun yanıtı ise hemen alttaki linkten kanalizasyon açma ustası yazımızda detaylı olarak inceleyebilirsiniz. Kanalizasyon Açma Ustası | Lağımcı
 • Tesisatlarda birden fazla problem olabileceğini düşünerek ve asitli kimyasalların borulara zarar verebileceğini de göz önüne alacak olursak en akıllıca yöntem görüntülü sistemle banyo giderlerini açan firmalardan yardım almaktan geçer. İşinde uzman bir tesisatçı problemin kaynağını 10-30 dakika arasında çözebilmektedir. Tıkalı olan gider açıldıktan sonra boru içerisine gönderilen kamera ile tesisattaki sorun tespit edilmektedir.

Tıkalı Banyo Giderini Açan Firmalar

Tıkanan banyo giderini açmak için yukarıda saydığımız adımları uygulamanıza rağmen banyo giderinde tıkanma sorununuz çözülmediyse kamerayla banyo gideri açan firmalardan destek almanızın zamanı gelmiştir. Küvet giderinde tıkanıklık açma olsun, banyo giderinde tıkanıklık açma olsun, duş giderinde tıkanıklık açma işlemi olsun tüm problemlerinizi çözebilen aletle gider açan usta arayışınıza son verebiliriz. İstanbul Tesisat firması, cihazlı tesisatçı ustaları ve kullandıkları cihazla lavabo tıkanıklık açma aletleriyle İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir.

Eğer siz de gider tıkanıklığı problemlerinden yakınıyorsanız bizi arayarak üstün hizmet kalitemizden yararlanabilirsiniz. Banyo giderlerinde oluşan tıkanmaları açma işleminin yanı sıra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve tesisat borularında ileride çıkan sorunları kameralı aletlerle görüntüleyip size rapor sunuyoruz.

Tıkalı Duş Gideri Nasıl Açılır?

Tıkalı duş gideri nasıl açılır? sorusu tüketicilerin sık sık karşılaştığı banyo gideri tıkanması ile ilgili önemli bir konudur. Banyo giderine biriken saç, kıl ve diğer unsurların neden olduğu tıkanıklık suyun akışına engel olur. Duş alırken suyun giderden çok yavaş akması ya da akmaması nedeniyle ayaklarınızın altında belli miktarda su birikmesi doğaldır. Hijyenik olmayan ve sizi rahatsız eden bu durum için kendi yöntemlerinizle gideri açmaya çalışabilirsiniz. Fakat bu çok da sağlıklı sonuçlar sunmayacaktır. Özellikler gider borusunun delinmesine neden olacak uygulamalardan kaçınmalısınız. Bu nedenle  tıkalı duş gideri açma için profesyonel destek almanız gerekir.

Tıkalı Duş Gideri Açma Servisi

Tıkalı duş gideri açma servisi, duşta meydana gelen tıkanmaları giderirken borulara zarar vermeden çözüm üretmektedir. Bu sayede daha kaliteli bir sonuç ortaya çıkar. Üstelik gider borularında hasar ortaya çıkması pek de mümkün değildir. Daha kaliteli bir seçenek olarak tercih edeceğiniz tıkalı duş gideri açma servisi için bize ulaşın. Böylece İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından faydalanmalısınız. Ekibimiz beklentilerinizi tam anlamıyla karşılayacak çözümlerle kaliteli bir sonuca ulaşmanızı destekler. Hizmetlerimizden faydalanma için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Tıkla Ara