Üst Katın Tuvaletinden Su Akıyor

kamerali-su-sizintisi-tespiti-yapan-sirketler-87

Üst katın tuvaletinden su akıyor ise zamanlamasına dikkat edilmelidir. Çünkü tuvalet tıkanınca su sızdırıyor veya hiç bir şey yokken birden akmaya başlıyorsa, bu belirtiler arızanın temiz sudan mı, yoksa pis sudan mı olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler, oluşan arızaları kırmadan çözüme ulaştırmak üzerinedir. Eğer üst kat wc de su kaçağı var ise tuvalet tıkalı olmadan da aşağı su damlaması olur. Sadece tıkandığında su damlıyorsa, su ileri gidemeyince pimaşın ek yerlerinden dışarı atması yüzünden aşağıya sızdırır.

Tıkanıklığın giderilmesi halinde sorunda ortadan kalkacaktır. Yine de burada makineler devreye girer ve robotla kırmadan tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır. Açılan tıkanıklık sayesinde, aşağı damlayan su da kesilecektir. Şayet bir su kaçağından kaynaklanan damlama, ise eğer bunu bulmanın yolu da yine su kaçağı tespit cihazı ile kırmadan yapılmaktadır. Temiz su tesisatı ile başlanan işlemde manometre ile basınç uygulanan tesisat test edilmektedir. Basınç sabitse kaçak yoktur, kaçak varsa zaten su kaçak cihazı ile tam olarak kaçağın noktası bulunabilmektedir. Belirlenen kısımda 1 ya da 2 seramik sökerek kaçağın tamirini yapılmaktadır. Bütün evi kırmadan, az masraf ile su sızıntısından kurtulmuş olursunuz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Pis Su Kaçak Tespiti

Şayet kaçak pis su tesisatında ise; kameralar sayesinde gider borusunun içini görüntüleyerek kırık, çatlak, geçmemiş bir ek yeri vb. durumlar gözlenmekte ve böylece kaçak nedeni bulunmaktadır. Bazen her iki tesisat da sağlam çıkabilmektedir. Bu durumda tuvalet taşının kenarlarındaki derz dolgular, zamanla açılan su aralardan aşağı sızıyor olabilmektedir. Böyle sıkıntılar komşular arasında tartışmaya, hatta mahkemelik hale gelecek bir duruma sebep olabilmektedir.

Karşılıklı anlayışla sorunlar çözülmelidir. Aksi takdirde hukuki süreç iki tarafı da işinden alıkoyar ve mağdur eder. Üstelik böyle bir süreç, tuvaletten su sızıntısı ile alakalı yapılacak tüm masrafların da üstüne çıkar. Komşudan sızan suyu bulma çalışmaları tesisatçı çağırarak başlar. Fakat gelen ustalarda cihaz olmadığından doğruyu da söylese, iş tahmine dayalı olduğu için kimse söylenenlerle ikna edilemez. Su kaçağı problemi olan daire tesisatçının sözüne güvenemediği için kırdırmak istemez. Alt komşu ise bir an önce her yerin kırılıp, komple yenilenmesini ister. Böyle bir durumda bu işi su kaçağı tespit cihazı çözer. Elektronik cihazlar yalan söylemediği için, alt katta mağdur olan da, üst katta evini kırdırmak istemeyende sonuca razı olur. Sizde bu tür problemleri yaşamak istemiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

kamera-ile-su-borusu-patlak-bulan-tesisatcilar-65

Üst Kat Tuvaletinden Neden Su Akar?

Üst katınızdaki dairenin tuvalet ya da banyosundan su sızmasının üç nedeni olabilmektedir. Bunlardan ilki temiz su tesisatında kaçak vardır. İkincisi pis su borularında tıkanıklık sonucu ya da pimaş contaları su kaçırıyor olabilmektedir. Son olarak da üst kat tuvaletindeki derzler ve dolgular zamanla aşınıp su sızıntısına neden oluyordur. Bu üç sorundan herhangi biri sizin tuvaletinizden su damlamasına neden olabilmektedir.

Su Sızıntısının Kaynağı Nasıl Anlaşılır?

Üst kattan gelen su sızıntısının kaynağını anlamak için çeşitli yöntemler vardır. İlk olarak temiz su kaçağı yüzünden oluşan damlamaların belirtilerinden bahsedecek olursak üst katta su faturalarında artış görünebilmektedir. Bütün vanalar kapalı olmasına rağmen su saati hala dönmeye devam ediyorsa temiz su tesisatında kaçak vardır.

Pis su kaçaklarını tespit etmek için uygulanacak yöntemlerden biri sızıntının aralıklarla, yani üst kat tuvaleti kullanıldığında meydana gelmesinden anlaşılabilmektedir. Bu tip bir durumda pis su gider borularında tıkanıklık varsa sifon çekildiğinde su gitmekte zorlanacak ve bu durumda pimaşlarda sızıntıya neden olacaktır.

Komşunun Tuvaleti Su Sızdırıyor Ne Yapmalıyım?

Komşunun tuvaleti aşağı su sızdırıyorsa tuvaletinizin tavanı mahvolacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırmanız ve yaşadığınız sorunu bir daha yaşamamanız için en doğru çözüm su tesisatçısı çağırmaktır. Çünkü su tesisatçısı sızıntının kaynağını tespit ederek en kaliteli hizmetlerden faydalanmanıza yardımcı olacaktır. O halde komşunun tuvaleti su sızdırıyor sorunu için karşı karşıya kalacağınız süreci titiz bir şekilde değerlendirmeye başlayalım!

Komşunun tuvaletinden su sızıyorsa sizin tuvaletinizin tavanında sararma ve küflenmeler oluşacaktır. Bu durumu fark eder fark etmez İstanbul Tesisat ekibini aramalısınız. Ekibimiz, adresinize gelerek sorunun nereden kaynaklandığını belirlemeye çalışacaktır. Çünkü sızıntının kaynağını bulmadan soruna müdahale etme imkânsızdır. Tuvalet su sızıntısı tespiti için kameralı su kaçağı tespiti işlemleri gerçekleşmektedir. Bu çözüm sonrasında sızıntının noktasal olarak belirlenmesi sağlanmaktadır. Sonrasında ise tuvalet su kaçağı tamiri gerçekleşecektir.

Tuvalet Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

WC su kaçağı hem alt komşu hem de tuvaletin bulunduğu ev için önemli bir sorundur. Bu sorunu en kısa sürede gidermeyi arzu eden ekibimiz tamir için minimum seviyede kırma tercih etmektedir. Kırma işlemlerini en az seviyede yaptıktan sonra boru patlağı ya da diğer sorunlara müdahale edilmektedir. Soruna bağlı olarak tamir süreci ve ücretleri de farklılık göstermektedir.

“Üst Katın Tuvaletinden Su Akıyor” üzerine 43 yorum

 1. Merhabalar üst kat alaturka tuvaletinden bize su damlıyor, tuvalet gider boruları bizim tuvaletde tavandan geçiyor ve borular değişti tıkanıklık açıldı.Ayrıca bas sifon vanası iptal edildi.Buna rağmen damlama devam ediyor.Usta taşı çimento ile sıvayacak size faydalı olur mu.

  Yanıtla
 2. Merhaba benim alaturka tuvaletim kalın kireç oluşmuş kağıt peçete de gitmiş biraz tıkanmış ve sonucunda aşagı pis su damlatıyor ben açma teliyle açmaya çalıştım biraz açıldı gibi bu pimaştaki kireç giderse pimaş açılırsa aşağı akan su kaç günde durur acil cevap verirseniz sevinirim birde sizi bu iş için çağırırsak ücret nedir..

  Yanıtla
 3. Su gitmediği zaman pimaşın içinde şişme yaptığı için ek yerlerinden suyu sızdırabiliyor denmiş . peki tıkanıklık giderildikten sonra sızdırma devam eder mi ?sızdırma kaç gün içinde kesilir ? sızdırma devam ederse ne yapılması lazım masrafı ne kadar civarı tutar ?

  Yanıtla
  • tıkanıklıklardan kaynaklı olan su kaçakları tıkanıklık açıldıktan sonrada devam edebilmektedir.
   tıkanıklık pimaş içerisinde biriken su basıncı atık su borusunun ek yerlerine uyguladığı basınç dolayısı ile ek yerlerine zarar vermektedir ve onarımı yapılması lazımdır .
   geçici su akıntısı ise 3 ile 5 gün arasında bir sürede kesilmektedir.

   Yanıtla
 4. Alt komşumuzun tuvalet tavanı bayağı kötü olmuş bizden su gidiyormuş.Tesisatçı geldi tuvalet taşının altından gidiyor su dedi Kırıp bakmam gerekiyor diyor neyapmamız gerek.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Ustanızı dinleyebilir yada dairenize cihaz çağırıp su kaçağının sebebinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Bu işlem için 200 tl bir servis ücretimiz vardır. Cihazlarla kaçağın yerini bulup ekipler size gösterir istersenizde tamiratı için de size fiyat verebilirler. Yapılan tamiratlarımız 1 yıl garantilidir. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 5. Merhaba Üst katın sadece tuvalet taşına su dökünce aşağıda bizim tavana su damlıyor.Fakat damlayan su taşın tam arkasından geliyor. Yani boruda ve derz de sıkıntı yok.Tuvalet taşında nasıl bir sıkıntı olabilir.Teşekkür ederim

  Yanıtla
  • merhabalar tuvalet taşının su kacırmasının 3 nedeni olablilir ilk neden tuvalet taşı zaman ile çatlamıs olabilir 2 inci neden tuvalet taşı pimaş ile tam bağlantı sağlanmadan yerine koyulmus olabilir 3 üncü neden ise tuvalet taşlarının sifon bağlantı bölümünde bulunan boğazı düzgün takmamıs olabilir

   Yanıtla
 6. Hayırlı akşamlar bizim üst katta kiraci oturuyor tuvaletten su akitiyor ayni sekilde bnyoda oyle ve bnyo duvarlri hep dökülmeye basladi ev sahibini birkac kez aramamkza ragmen yptirmayacagini sery bir dille soyledi ama kiracimiz tuvaleti gecici birsekilde yaptirdi ucretinide bölusmemizi istiyor kabul etmedik peki nasil bir çözume varilmali sizce ve masraflr bize mi ait oluyor.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer kaçak üst kattan geliyorsa ve mağdur olan sizseniz masrafların sizinle bir alakası yoktur. Üst katınız yaptırmak istemiyorsa bağlı olduğunuz belediye ye gidip şikayette bulunabilirsiniz. Çünkü bu akan sular binanın ömrünü kısaltmaktadır. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 7. Ustam su kaçağı vardı Bi tesisatçı çağırdık kameralı cihazlarla sıkıntının nerede olduğunu buldu ama parayı aldı tamir için başka güne randevu verdi o günde biz müsait olamadık haliyle yine mağdur olduk olan bizim verdiğimiz paraya oldu bu tesisatçının yaptığı doğru Bi işlemmiydi yani kaçak tespit edilip kırma işlemi için başka günlere randevu verilmesi? Yoksa bizi kandırdılar mı?

  Yanıtla
  • Necmettin Bey iyi günler. Temiz su tesisatında kaçak olduğu zaman biz anında kırıp yerini gösteriyoruz. Pis su tesisatında bir işlem yapılacaksa ve sorun büyükse aynı gün içinde halledilemeyecek gibiyse ekiplerimiz gün verip tamir işlemini yapıyor. Bizimde çalışma şeklimiz tespit ücreti nakit alınır. Ama garanti veriliyor. Sonuç olarak tespit yaptığımız yere garanti veriyoruz ve bir sorun olursa arkasında duruyoruz. Aradığınız firma hakkında yorum yapmam pekte doğru olmaz. İyi günler Necmettin Bey

   Yanıtla
 8. S.a tuvaletin tavanı sarardı damlamaya başladı üst kart komşu derz dolgu felan yaptı damlama arttı sararma çoğaldı sonra ben çıktım baktım musluğun dibinde sıkıntı vardı onu yaptırmasını söyledim. Damlama kesildi tavan kurudu ama tavan sürekli pamukluyor dökülür ama tavanda ıslaklık ve akıntı yok kuru halde. 1 aydır pamuklama ve döküntü devam ediyor neden acaba kacak devammı ediyor yardımcı olurmusunuz

  Yanıtla
 9. Merhaba altkat banyosuna su sizdiriyordu usta çağırdık cihazla baktı herhangi birkacak bulamadı tesisatta tekrar derz ve bongo giderinin orayada der çekin dedi bizde yaptik ve banyoyu 2gundur kullanmıyoruz fakat hala altkata su sizdiriyor acaba zemindeki biriken suyun kuruyana kadar devam edecek mi ne kadar sürer bu durum. Teşekürler.

  Yanıtla
  • merhabalar derz ile alakalı kaçaklar makisimum 3 gün içerisinde akıntı durmaklar beraber kuruması 3 ay gibi bir süreyi bulabilmektedir.
   3 gün içerisinde durmayan kaçaklar ise yapılan işlem sağlıklı ve düzgün yapılmamasından veya farklı bir kaçaktan olabilir

   Yanıtla
 10. Merhabalar on senedir üst kattan akan su banyoda rutubet yapıyordu en sonunda yaptılar fakat şimdi de banyonun yanındaki cocuk odasi ve koridordan damlama yapiyor bir on senede bunu yaptırsin diye bekleriz artik yasal olarak ne yapabilirim bu durumdan sıkıldım artık evin her yeri su

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Yasal olarak işlem yaptırmak istiyorsanız önce zabıta çağırıp evinizde tutanak tutturmanız gerekmektedir. Eğer bu işlemden sonra yapılmazsa mahkemeye başvurma hakkınız bulunmaktadır. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 11. Merhaba ben üst katta oturuyorum ben tuvalete girdiğim zaman su açıyorum ver o su alt komşunun tavandaki borudan tuvalete damlıyor alt Komşum iki kere geldi sen yaptırmalısın dedi bende bu konuyu yöneticiye bildireyim dedim bildirdim yönetici baktı benim daireye geldi ve aşağıdan sızan boruyu sen yaptırıcaksın dedi ben mi yaptırırım yoksa aşşağıdaki komşummu

  Yanıtla
 12. Merhabalar, tuvaletin her iki kismindan su geliyor. Fakat suyun pis veya temiz oldugunu anlayamadik. Sifonu cektigimde ekstra bir su geldigini gormuyorum. Sizce nedeni ne olabilir? Daha once de ust katimdan banyo tavanima su akiyordu.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Tuvaletin her iki kısmından su geliyor demişsiniz. Eğer bu akıntı tavanda ise üst katınızdan geliyor demektir. Eğer sizin dairenin tabanından çıkıyorsa bu sıkıntı sizin dairenizden de olabilir. Bunun için detaylı tespit yapılması gerekmektedir. 0212 645 33 33 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMLA

   Yanıtla
 13. merhaba tuvaletin tavanından büyük ihtimal temiz su sızıntısı var yağmur yağdığı zaman artıyor sanki, havalandırma boşluğundan yağmur suyu sızdırması olabilir mi yoksa yukarı katın temiz su tesisatından mı hangisi olduğuna karar veremedik 1. durum mümkün mü mümkünse üst dairelerde de aynı sorun olması gerekir mi teşekkürler

  Yanıtla
  • iyi günler erdoğan bey anlatmış oldugunuz su kacagı atık su tesisatlarında meydana gelen bir su sızıntısını işaret etmekte olup havalandırma boşlugundan yağmur yagınca su akıntı olabilmektedir öncelik olarak tesisat kontrolunun yapılması gerekmektedir

   Yanıtla
 14. Hayırlı akşamlar bizim üst katın tuvaletinde su akıyor tesisatçı getirdiler ama bir türlü bir çözüm bulunamadı yardımcı olur musunuz?

  Yanıtla
  • İyi günler efendim. Tabii ki konuyla alakalı üst kattaki komşunuza bizimle alakalı ve cihazlarla alakalı bilgi vermeniz yeterli. Komşunuz evini fazla fazla kırdırmak istemiyorsa yapması gereken profesyonel bir ekip çağırıp cihazlarla kaçağının yerini buldurmak. Temiz su ve pis su tesisatında kaçağın yerini bulmak için tüm cihaz ve ekipmanlara sahibiz efendim.Bu şekilde bir çözüm bulabiliriz efendim.

   Yanıtla
 15. merhaba banyomu sil bastan yaptirdim fakat banyonun duvarinda iskaklik var banyonun karsisinda yatak odasi var onunda yan duvarinda ve yantarafinda cocuk odasininda duvari ayni islaklik mevcut tesisatci cagirdim bakti su kacagi yok dedi fakat 1 ay oldu hala islaklik devam editor.ne yapcan lazim yardimci olursaniz sevinirim.

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER ÖZLEM HANIM DAİRE İÇERİSİNDE ISLAKLIK OLUŞMASI SADECE TESİSAT İLE ALAKALI BİR PROBLEM OLAMAYA BİLİR.
   SU KACAKLARINDA NET OLARAK SONUÇ ALINABİLMESİ İÇİN TESİSATINIZIN KAMERALI CİHAZLAR İLE KONTROL EDİLMESİ ARIZA DURUMUNDA NOKTA YER TESPİTİ YAPILMASI GEREKİR.
   TESİSAT KAÇAGI DIŞINDA OLUSAN SIZINTILARI ÖZEL NEM VE TERMAL KAMERA YARDIMI İLE DE DAİRE İÇERİSİN DE OLUSABİLECEK ARIZALARIN TESPİTİ MEVCUTTUR.

   Yanıtla
 16. Merabalar ust kat komsumdan benim tuvalete su damliyr iki hafta once tuvaletin tavaninda sararma oldu hala var dun gecede borudan su damlamaya basladi soyledim komsuma tuvaletinde bi sorun olmadigini soyledi ben bu konuda cok hassasim yani morelim cok bozuk sizce ne olabilir yardimci olursaniz sevinirim simdiden tesekkurler

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER ÇİĞDEM HANIM ÜST KATTAN DAİRENİZE GELEN SU SIZINTISI PROBLEMİ SÜPHELENDİĞİNİZ DAİRENİN TESİSATLARINDA ZAMANLA OLUSAN TESİSAT ARIZALARINDAN MEYDANA GELMEKTEDİR.
   SU KAÇAK DURUMLARINDA CİHAZLAR İLE KIRIM İŞLEMİ OLMADAN NOKTA ATIŞI YERİNİN TESPİTİ YAPILIP SADECE KAÇAK OLAN BÖLÜMDE TAMİRAT YAPILMAKTADIR

   Yanıtla
 17. Slm yukarıdaki ev sahibim tuvaleti kullandığında az da olsa yukardaki kalın borudan aşağıya yani benim tuvaletime su damliyor o borunun değişmesi mi lazım aşağıdan mi değişir yukarıdan mi nolur yardım ben bu tuvalet konusunda çok titizim ne olur aşağıdan demeyin yada başka bir yolu olmaz mi

  Yanıtla
  • İyi günler Seda Hanım. Bu durumun bir şekilde çözülmesi gerekiyor. Boru şayet aşağıda ise üzülerek söylüyorum mecburen alt kattan değişmesi gerekiyor. Çünkü üst katta sadece tuvalet taşı vardır ve oradan bir işlem yapılması anlamsız. Üst kat ile görüşüp bir tesisatçı getirtip sorunu bu şekilde çözebilirsiniz sadece. Bunun dışında pekte bir yol yok maalesef.

   Yanıtla
 18. Merhaba alt komşuma s borudan pis su akıntısı oluyor fakat komşum s boru gözükmesin diye tavanını alçıpan yaptırmış bu tadilat işleminde kırılıcak alçıpan masrafı da banamı aittir yasal sorumluluğu nedir şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
  • İyi günler efendim. Borunun değişimi zaten size ait. Alt katınızda doğal olarak çirkin bir görüntü oluşmasını istemediği için tavana alçıpan yapıp tuvaletin esini gizlemiş.Bu zaten en doğal hakkı. Değişimi mecburen aşağıdan yapmanız gerektiği için alt katın tavanına sizin borunuz için zarar vermiş olacaksınız. Bunun sonucunda alçıpan kırılacak ve siz yerine alçıpan yaptırmak zorundasınız. Çünkü sorun size ait.

   Yanıtla
 19. Bugün duştayken evin banyosundan aşağıki dairenin banyosuna musluktan akar gibi banyo tavanından su gelmiş sonra duşa kabinin suyunu açtım aşağıki dairenin banyo tavanında su damlası vardı gider tıkandığı için olabilir mi

  Yanıtla
  • İyi günler Ahmet Bey. Öncelikle bu su akarken duşun suyu gitmiyordu ve siz bu tıkanıklığı kendi imkanlarınızla açtınız sanırım anladığım kadarıyla. Eğer su akarken duş tıkalıysa sebebi bu olabilir. Su gitmediği zaman pimaşın içinde şişme yaptığı için ek yerlerinden suyu sızdırabiliyor. Ya da pimaşın üst tarafında kalan bir yerde kırık olabilir. Pimaşın içinde su şiştiğinde üstteki kırıktan su akabilir. Kamerayla duşun giderini kontrol ettirmenizde fayda var efendim.

   Yanıtla
 20. Üst kattaki wc den altkattaki wc ye su damliyor dairenin vanasini kapatın ca 3 gün içinde damlama kesiliyor açınca 3 veya 4 gün sonra yine damlamaya başlıyor nedeni ne olabilir

  Yanıtla
  • merhabalar daire içi tesisatınızda su kacagı meydana gelmiş olabilir efendim kameralı cihazlarla noktasal olarak yer tespit işlemi yapmaktayız.
   işlem ile ilgili detaylı bilgi ve ücret bilgisi için lütfen çağrı merkezimizi arayınız

   Yanıtla
 21. Merhaba bir şey danışmak istiyorum üst komşumuz evini yaptırıyor bir kaç gündür tuvaletten su akıyor ama borulardan değil tavandan çünkü tavanda ıslaklık var evde ustalar var kendileri yok neden su akıtıyor tuvaleti kırdıkları için olabilir mi ?

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara