Üst Katın Tuvaletinden Su Akıyor

kamerali-su-sizintisi-tespiti-yapan-sirketler-87

Üst katın tuvaletinden su akıyor ise zamanlamasına dikkat edilmelidir. Çünkü tuvalet tıkanınca su sızdırıyor veya hiç bir şey yokken birden akmaya başlıyorsa, bu belirtiler arızanın temiz sudan mı, yoksa pis sudan mı olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler, oluşan arızaları kırmadan çözüme ulaştırmak üzerinedir. Eğer üst kat wc de su kaçağı var ise tuvalet tıkalı olmadan da aşağı su damlaması olur. Sadece tıkandığında su damlıyorsa, su ileri gidemeyince pimaşın ek yerlerinden dışarı atması yüzünden aşağıya sızdırır.

Tıkanıklığın giderilmesi halinde sorunda ortadan kalkacaktır. Yine de burada makineler devreye girer ve robotla kırmadan tıkanıklık açma işlemi yapılmaktadır. Açılan tıkanıklık sayesinde, aşağı damlayan su da kesilecektir. Şayet bir su kaçağından kaynaklanan damlama, ise eğer bunu bulmanın yolu da yine su kaçağı tespit cihazı ile kırmadan yapılmaktadır. Temiz su tesisatı ile başlanan işlemde manometre ile basınç uygulanan tesisat test edilmektedir. Basınç sabitse kaçak yoktur, kaçak varsa zaten su kaçak cihazı ile tam olarak kaçağın noktası bulunabilmektedir. Belirlenen kısımda 1 ya da 2 seramik sökerek kaçağın tamirini yapılmaktadır. Bütün evi kırmadan, az masraf ile su sızıntısından kurtulmuş olursunuz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Pis Su Kaçak Tespiti

Şayet kaçak pis su tesisatında ise; kameralar sayesinde gider borusunun içini görüntüleyerek kırık, çatlak, geçmemiş bir ek yeri vb. durumlar gözlenmekte ve böylece kaçak nedeni bulunmaktadır. Bazen her iki tesisat da sağlam çıkabilmektedir. Bu durumda tuvalet taşının kenarlarındaki derz dolgular, zamanla açılan su aralardan aşağı sızıyor olabilmektedir. Böyle sıkıntılar komşular arasında tartışmaya, hatta mahkemelik hale gelecek bir duruma sebep olabilmektedir.

Karşılıklı anlayışla sorunlar çözülmelidir. Aksi takdirde hukuki süreç iki tarafı da işinden alıkoyar ve mağdur eder. Üstelik böyle bir süreç, tuvaletten su sızıntısı ile alakalı yapılacak tüm masrafların da üstüne çıkar. Komşudan sızan suyu bulma çalışmaları tesisatçı çağırarak başlar. Fakat gelen ustalarda cihaz olmadığından doğruyu da söylese, iş tahmine dayalı olduğu için kimse söylenenlerle ikna edilemez. Su kaçağı problemi olan daire tesisatçının sözüne güvenemediği için kırdırmak istemez. Alt komşu ise bir an önce her yerin kırılıp, komple yenilenmesini ister. Böyle bir durumda bu işi su kaçağı tespit cihazı çözer. Elektronik cihazlar yalan söylemediği için, alt katta mağdur olan da, üst katta evini kırdırmak istemeyende sonuca razı olur. Sizde bu tür problemleri yaşamak istemiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

kamera-ile-su-borusu-patlak-bulan-tesisatcilar-65

Üst Kat Tuvaletinden Neden Su Akar?

Üst katınızdaki dairenin tuvalet ya da banyosundan su sızmasının üç nedeni olabilmektedir. Bunlardan ilki temiz su tesisatında kaçak vardır. İkincisi pis su borularında tıkanıklık sonucu ya da pimaş contaları su kaçırıyor olabilmektedir. Son olarak da üst kat tuvaletindeki derzler ve dolgular zamanla aşınıp su sızıntısına neden oluyordur. Bu üç sorundan herhangi biri sizin tuvaletinizden su damlamasına neden olabilmektedir.

Su Sızıntısının Kaynağı Nasıl Anlaşılır?

Üst kattan gelen su sızıntısının kaynağını anlamak için çeşitli yöntemler vardır. İlk olarak temiz su kaçağı yüzünden oluşan damlamaların belirtilerinden bahsedecek olursak üst katta su faturalarında artış görünebilmektedir. Bütün vanalar kapalı olmasına rağmen su saati hala dönmeye devam ediyorsa temiz su tesisatında kaçak vardır.

Pis su kaçaklarını tespit etmek için uygulanacak yöntemlerden biri sızıntının aralıklarla, yani üst kat tuvaleti kullanıldığında meydana gelmesinden anlaşılabilmektedir. Bu tip bir durumda pis su gider borularında tıkanıklık varsa sifon çekildiğinde su gitmekte zorlanacak ve bu durumda pimaşlarda sızıntıya neden olacaktır.

Komşunun Tuvaleti Su Sızdırıyor Ne Yapmalıyım?

Komşunun tuvaleti aşağı su sızdırıyorsa tuvaletinizin tavanı mahvolacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırmanız ve yaşadığınız sorunu bir daha yaşamamanız için en doğru çözüm su tesisatçısı çağırmaktır. Çünkü su tesisatçısı sızıntının kaynağını tespit ederek en kaliteli hizmetlerden faydalanmanıza yardımcı olacaktır. O halde komşunun tuvaleti su sızdırıyor sorunu için karşı karşıya kalacağınız süreci titiz bir şekilde değerlendirmeye başlayalım!

Komşunun tuvaletinden su sızıyorsa sizin tuvaletinizin tavanında sararma ve küflenmeler oluşacaktır. Bu durumu fark eder fark etmez İstanbul Tesisat ekibini aramalısınız. Ekibimiz, adresinize gelerek sorunun nereden kaynaklandığını belirlemeye çalışacaktır. Çünkü sızıntının kaynağını bulmadan soruna müdahale etme imkânsızdır. Tuvalet su sızıntısı tespiti için kameralı su kaçağı tespiti işlemleri gerçekleşmektedir. Bu çözüm sonrasında sızıntının noktasal olarak belirlenmesi sağlanmaktadır. Sonrasında ise tuvalet su kaçağı tamiri gerçekleşecektir.

Tuvalet Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

WC su kaçağı hem alt komşu hem de tuvaletin bulunduğu ev için önemli bir sorundur. Bu sorunu en kısa sürede gidermeyi arzu eden ekibimiz tamir için minimum seviyede kırma tercih etmektedir. Kırma işlemlerini en az seviyede yaptıktan sonra boru patlağı ya da diğer sorunlara müdahale edilmektedir. Soruna bağlı olarak tamir süreci ve ücretleri de farklılık göstermektedir.

Tıkla Ara