Üst Katın Tuvaletinden Su Akıyor

kamerali-su-sizintisi-tespiti-yapan-sirketler-87

Üst katın tuvaletinden su akıyor ise zamanlamasına dikkat edilmelidir. Çünkü tuvalet tıkanınca su sızdırıyor veya hiç bir şey yokken birden akmaya başlıyorsa, bu belirtiler arızanın temiz sudan mı, yoksa pis sudan mı olduğunu anlamamıza yardımcı olur. Firmamızın vermiş olduğu hizmetler, oluşan arızaları kırmadan çözüme ulaştırmak üzerinedir. Eğer üst kat wc de su kaçağı var ise tuvalet tıkalı olmadan da aşağı su damlaması olur. Sadece tıkandığında su damlıyorsa, su ileri gidemeyince pimaşın ek yerlerinden dışarı atması yüzünden aşağıya sızdırır. Tıkanıklığın giderilmesi halinde sorunda ortadan kalkacaktır. Yine de burada makineler devreye girer ve robotla kırmadan tıkanıklık açma işlemi yapılır. Açılan tıkanıklık sayesinde, aşağı damlayan su da kesilecektir. Şayet bir su kaçağından kaynaklanan damlama, ise eğer bunu bulmanın yolu da yine su kaçağı tespit cihazı ile kırmadan yapılır. Temiz su tesisatı ile başlanan işlemde manometre ile basınç uygulanan tesisat test edilir. Basınç sabitse kaçak yoktur, kaçak varsa zaten su kaçak cihazı ile tam olarak kaçağın noktası bulunabilir. Belirlenen kısımda 1 ya da 2 seramik sökerek kaçağın tamirini yapılır. Bütün evi kırmadan, az masraf ile su sızıntısından kurtulmuş olursunuz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Pis Su Kaçak Tespiti

Şayet kaçak pis su tesisatında ise; kameralar sayesinde gider borusunun içini görüntüleyerek kırık, çatlak, geçmemiş bir ek yeri vb. durumlar gözlenir ve böylece kaçak nedeni bulunur. Bazen her iki tesisat da sağlam çıkabilir. Bu durumda tuvalet taşının kenarlarındaki derz dolgular, zamanla açılmış su aralardan aşağı sızıyor olabilir. Böyle sıkıntılar komşular arasında tartışmaya, hatta mahkemelik hale gelecek bir duruma sebep olabilir. Karşılıklı anlayışla sorunlar çözülmelidir. Aksi takdirde hukuki süreç iki tarafı da işinden alıkoyar ve mağdur eder. Üstelik böyle bir süreç, tuvaletten su sızıntısı ile alakalı yapılacak tüm masrafların da üstüne çıkar. Komşudan sızan suyu bulma çalışmaları tesisatçı çağırarak başlar. Fakat gelen ustalarda cihaz olmadığından doğruyu da söylese, iş tahmine dayalı olduğu için kimse söylenenlerle ikna edilemez. Su kaçağı problemi olan daire tesisatçının sözüne güvenemediği için kırdırmak istemez. Alt komşu ise bir an önce her yerin kırılıp, komple yenilenmesini ister. Böyle bir durumda bu işi su kaçağı tespit cihazı çözer. Elektronik cihazlar yalan söylemediği için, alt katta mağdur olan da, üst katta evini kırdırmak istemeyende sonuca razı olur. Sizde bu tür problemleri yaşamak istemiyorsanız hemen bizi arayabilirsiniz.

kamera-ile-su-borusu-patlak-bulan-tesisatcilar-65

Üst Kat Tuvaletinden Neden Su Akar?

Üst katınızdaki dairenin tuvalet ya da banyosundan su sızmasının üç nedeni olabilir. Bunlardan ilki temiz su tesisatında kaçak vardır. İkincisi pis su borularında tıkanıklık sonucu ya da pimaş contaları su kaçırıyor olabilir. Son olarak da üst kat tuvaletindeki derzler ve dolgular zamanla aşınıp su sızıntısına neden oluyordur. Bu üç sorundan herhangi biri sizin tuvaletinizden su damlamasına neden olabilmektedir.

Su Sızıntısının Kaynağı Nasıl Anlaşılır?

Üst kattan gelen su sızıntısının kaynağını anlamak için çeşitli yöntemler vardır. İlk olarak temiz su kaçağı yüzünden oluşan damlamaların belirtilerinden bahsedecek olursak üst katta su faturalarında artış görünebilir. Bütün vanalar kapalı olmasına rağmen su saati hala dönmeye devam ediyorsa temiz su tesisatında kaçak vardır.

Pis su kaçaklarını tespit etmek için uygulanabilecek yöntemlerden biri sızıntının aralıklarla, yani üst kat tuvaleti kullanıldığında meydana gelmesinden anlaşılabilir. Bu tip bir durumda pis su gider borularında tıkanıklık varsa sifon çekildiğinde su gitmekte zorlanacak ve bu durumda pimaşlarda sızıntıya neden olacaktır.

Tıkla Ara