Klozet ve Rezervuar Montajı Sifon Tamir

klozet-sifon-tamir-ve-montaj-islemleri-78

Klozetin içerisinde 5 ile 6 litre su kapasitesi bulunan rezervuarların görevi, klozet içerisindeki pisliklerin kanalizasyona gönderilmesini sağlamaktır. Genelde banyo içerisinde yer alan klozetlerin, rezervuar iç takımları ortalama 2 yılda bir arızalanmaktadır. Klozet iç takımı seçilirken kalitesine bakılmadan alınan ürünlerde, mutlaka sorun yaşanabilir. Sürekli su akıtma probleminin yaşandığı bu ürünlerde, müşteriye yüksek su faturası olarak geri yansıdığı sıkça görülmektedir. Suyun çok önemli bir yaşam kaynağı olduğu günümüzde, su akıtan rezervuar iç takımlarında en az günlük 5 litreye varan su israfı görülmektedir. Zamanında müdahale edilmediğinde tüketilen bu su israfı, 1 yıl süreyle çarpıldığında ortaya çok korkunç rakamlar çıkmaktadır. Bu su israfını önlemek amacıyla, evinizde varsa eski model alaturka tuvaletleri kullanmak bence yeterli olacaktır. Küçük abdestinizi bile yaptığınızda en az 5 litre suyu kanalizasyona gönderiyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor çünkü düğmeye bastığımızda birden bir kova su akıtıyor.

Gömme rezervuar tamirleri oldukça zaman alıcı ve tamiri zor klozetlerdir. Hele eskiden kalma asma klozetlerde kullanılan gömme rezervuar iç takımlarının parçalarını bulamadığımız için, tamirlerini de yapamıyoruz. Günümüz şartlarında bir rezervuar iç takımı 25 Tl ile 60 Tl arası değişiyor. Buna bir de ustanın işçiliğini ekleyince toplamda 100 Tl gibi bir rakam çıkıyor. Bu ücretleri 2 yılda bir vermek zorunda kalıyoruz. Ayrıca israf edilen suyun masrafı da eklediğinde alaturka tuvaletin ne kadar masrafsız bir yapı olduğunu göreceksiniz. Tadilat yaptırıp, eldeki alaturka tuvaletleri, yeni alafranga tuvalete çeviren müşterilerimiz, bu hesapları tekrar yapıp bir daha düşünmelerini öneriyoruz.

rezervuar-tamiri-ve-montaj-islemleri-65

Klozet ve Rezervuar Montajı hakkında Kısa Bilgi

Klozet montajı nasıl yapılır, klozet nasıl değiştirilir gibi sorularınızı cevaplayabilmek için size aşama aşama klozet ve rezervuar montajı nasıl yapılır anlattık.

  • Öncelikle çalışmaya başlamadan önce ana vanadan veya saatin oradaki vanadan su kesilir.
  • Ardından klozetin montaj yapılacağı yer tespit edilir.
  • Klozet belirlenen yere konularak, zeminde delinecek yerler işaretlenir ve klozet tespit dübelinin çapına uygun olarak darbeli matkap ile delinir.
  • Bu işlemden sonra bağlantı parçası atık borusuna sokulur.
  • Daha sonra klozet atık borusu ile çıkış borusu birleştirilir ve yere delinmiş olan vida yerlerine denk getirilir.
  • Bu işlemlerin ardından klozet vidalar ile yere sabitlenir.
  • Su sızdırmazlığını sağlamak için klozet etrafına ince silikon çekilir.
  • Klozet montajı tamamlandıktan sonra, üzerine uygun olan rezervuar oturtulur ve vidaları ile sabitlenir.
  • Rezervuarın su bağlantı muslukları bağlanır.

Klozet ve Rezervuar Montajı işlemi böyle gerçekleşir.

Not: Firmamızda rezervuar montajı, şifon tamiri gibi işlemler yapılmamaktadır. Makale bilgi verme amaçlı yazılmış olup sadece su kaçağı tespit işlemleri gerçekleştirilmektedir.

 

Tıkla Ara