Klozet ve Rezervuar Montajı Sifon Tamir


klozet-sifon-tamir-ve-montaj-islemleri-78

Klozetin içerisinde 5 ile 6 litre su kapasitesi bulunan rezervuarların görevi, klozet içerisindeki pisliklerin kanalizasyona gönderilmesini sağlamaktır. Genelde banyo içerisinde yer alan klozetlerin, rezervuar iç takımları ortalama 2 yılda bir arızalanmaktadır. Klozet iç takımı seçilirken kalitesine bakılmadan alınan ürünlerde, mutlaka sorun yaşanabilir. Sürekli su akıtma probleminin yaşandığı bu ürünlerde, müşteriye yüksek su faturası olarak geri yansıdığı sıkça görülmektedir. Suyun çok önemli bir yaşam kaynağı olduğu günümüzde, su akıtan rezervuar iç takımlarında en az günlük 5 litreye varan su israfı görülmektedir. Zamanında müdahale edilmediğinde tüketilen bu su israfı, 1 yıl süreyle çarpıldığında ortaya çok korkunç rakamlar çıkmaktadır. Bu su israfını önlemek amacıyla, evinizde varsa eski model alaturka tuvaletleri kullanmak bence yeterli olacaktır. Küçük abdestinizi bile yaptığınızda en az 5 litre suyu kanalizasyona gönderiyoruz. Elimizden bir şey gelmiyor çünkü düğmeye bastığımızda birden bir kova su akıtıyor.

Gömme rezervuar tamirleri oldukça zaman alıcı ve tamiri zor klozetlerdir. Hele eskiden kalma asma klozetlerde kullanılan gömme rezervuar iç takımlarının parçalarını bulamadığımız için, tamirlerini de yapamıyoruz. Günümüz şartlarında bir rezervuar iç takımı 25 Tl ile 60 Tl arası değişiyor. Buna bir de ustanın işçiliğini ekleyince toplamda 100 Tl gibi bir rakam çıkıyor. Bu ücretleri 2 yılda bir vermek zorunda kalıyoruz. Ayrıca israf edilen suyun masrafı da eklediğinde alaturka tuvaletin ne kadar masrafsız bir yapı olduğunu göreceksiniz. Tadilat yaptırıp, eldeki alaturka tuvaletleri, yeni alafranga tuvalete çeviren müşterilerimiz, bu hesapları tekrar yapıp bir daha düşünmelerini öneriyoruz.

rezervuar-tamiri-ve-montaj-islemleri-65

WC ve Rezervuar Montajı hakkında Kısa Bilgi

Klozet montajı nasıl yapılır, klozet nasıl değiştirilir gibi sorularınızı cevaplayabilmek için size aşama aşama klozet ve rezervuar montajı nasıl yapılır anlattık.

 • Öncelikle çalışmaya başlamadan önce ana vanadan veya saatin oradaki vanadan su kesilmektedir.
 • Ardından klozetin montaj yapılacağı yer tespit edilmektedir.
 • Klozet belirlenen yere konularak, zeminde delinecek yerler işaretlenir ve klozet tespit dübelinin çapına uygun olarak darbeli matkap ile delinmektedir.
 • Bu işlemden sonra bağlantı parçası atık borusuna sokulmaktadır.
 • Daha sonra klozet atık borusu ile çıkış borusu birleştirilir ve yere delinmiş olan vida yerlerine denk getirilmektedir.
 • Bu işlemlerin ardından klozet vidalar ile yere sabitlenmektedir.
 • Su sızdırmazlığını sağlamak için klozet etrafına ince silikon çekilmektedir.
 • Klozet montajı tamamlandıktan sonra, üzerine uygun olan rezervuar oturtulmakta ve vidaları ile sabitlenmektedir.
 • Rezervuarın su bağlantı muslukları bağlanır.

Klozet ve Rezervuar Montajı işlemi böyle gerçekleşir.

Not: Firmamızda rezervuar montajı, şifon tamiri gibi işlemler yapılmamaktadır. Makale bilgi verme amaçlı yazılmış olup sadece su kaçağı tespit işlemleri gerçekleştirilmektedir.

Klozet ve Rezervuar Montajı Yapan Tesisat Ustası

Klozet ve rezervuar montajı yapan tesisat ustası olmasa da ben bağlantıları yaparım diye mi düşünüyorsunuz? Bu düşünce su tesisatı ve klozet bağlantıları konusunda ciddi sorunlara yol açması muhtemel bir durumdur. Çünkü tesisatta meydana gelecek hasarlar ve bağlantı hataları nedeniyle evinizde ciddi hasarlar oluşması mümkündür. Riskleri ortadan kaldırmanız ve daha başarılı bir sonuca ulaşmanız adına mutlaka uzman bir tesisatçı çağırmalısınız. Aşağıda klozet ve rezervuar bağlantılarını yapan tesisat ustası sayesinde ne tür avantajlar elde edebileceğinize bir göz atabilirsiniz.

Klozet ve rezervuar birbiri ile bağlantılı sistemlerdir. İnsanların tuvalet ihtiyacını gidermek için kullandığı bu sistemlerin atık su ve temiz su bağlantıları vardır. Bu bağlantıların doğru yapılması işlevselliği sağlarken bağlantılardaki herhangi bir hata su sızıntılarına yol açacaktır. Su sızıntılarının evinizi olumsuz etkileyeceği düşünüldüğünde mutlaka bir ustadan hizmet almalısınız.

Klozet ve Rezervuar Montajı Ne Kadar Sürer?

Tesisat ustası çağırarak montaj hizmeti almayı istediğinizde sürecin nasıl devam edeceğini bilmeyi istemeniz oldukça doğal. Ancak her klozet modeli ya da rezervuar için montaj süreci benzer değildir. Bu nedenle İstanbul Tesisat ustaları öncelikle modeli incelemektedir. Buna uygun şekilde montaj yapılarak kaliteli bir kullanım için çözüm elde edilmektedir. Süreç ve fiyatlarla alakalı en kaliteli hizmet için ekibimizle iletişime geçerek gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

“Klozet ve Rezervuar Montajı Sifon Tamir” üzerine bir yorum

 1. Elazığdan arıyorum

  Merhaba
  Elazığdan yazıyorum
  Gömme rezervuar depo dolunca kesmiyor klozetin içine su veriyor ne yapmam lazım

  selamlar

  Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara