Su Tesisat Arıza Bulma

kamerali-alet-ile-atik-su-gider-borularinda-kacak-bulma-301

Su kaçağı tespitinde detektör ve kameralı ekipmanlarla, su sızdıran bölgenin noktasal yerini tespit edip, onarımını kendimiz yapıyoruz. Yerin 1,5 metre altından su kaçağını noktasal bulan tesisatçı ekiplerimiz, firmamızın kuruluşundan beri aynıdır. Profesyonel ekipman ve elemanlarla çalışmayı prensip edinen firmamız, sizlere en iyi hizmeti sunmaktan gurur duyar. Evinizdeki bahçeden geçen su borusundaki kaçağı her tarafı kazdırarak değil, su kaçak cihazlarıyla bularak direk kaçak yapan bölgeyi açabilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
bilgisayarli-su-tesisat-arizasi-tespit-etme-233

Su kaçağı tespitini kameralı sistemler ile yapan firmalar

Geniş alanda su kaçağı tespiti yapmak için sabır ve yüksek teknoloji gereklidir. Gelişmiş su kaçak cihazlarına sahip ekiplerimizde, tarama seviyesi yüksek üç ayaklı donanım bulunmaktadır. Fiyatı yüksek olduğu için ve çok az kullanılan bu makine, her su kaçak araması yapan firmada bulunmaz. Çağa ayak uydurmak ve teknolojiyi yakından takip etmek zorunda olan firmamız, su kaçağı detektörü konusunda gelişmiş bir alt yapıya sahiptir. Arızası belli su kaçaklarını, makine gerektirmeden de mahallenizdeki tesisatçıya yaptırabilirsiniz. Ama biz bilinmeyen su sızıntılarında ustalarımızın tecrübesinin yanında su kaçağı bulma makinesi birlikte, tadilatı minimum seviyede tutarak çalışıyoruz. Konutunuza, iş yerinize ya da işletmenize, su tesisat kaçak bulma hizmetini profesyonel anlamda dürüst çalışma prensibiyle veren kuruluşlardan biriyiz.
Bu işe kırmadan su kaçak tespiti nasıl yapılır? düşüncesiyle başlayıp, yaptığımız araştırmalar sonucu hizmete başladık. Öncellikle kendi test alanımızda yapay su tesisat arızaları oluşturarak, bu alanda su kaçak cihazlarıyla aramalar yaptık. Kaçakların yerini belirleyip, kırmadan kimyasal ile onarım gücümüzü ölçtük. Kapasitemizi biraz daha artırarak, su sızıntısı tespitini 2 metre derinliğe kadar ulaştırmayı başardık. Üst kattan su sızıntısı problemi yaşayan müşterilerimiz, komşusunun bilgisi ve izni olmadan firmamızdan randevu talep edemez. Bu şekilde yazılan servislerde firmamıza telefon açan müşteri, dairede su kaçak testi yapılsın veya yapılmasın, yasal prosedüre uymak zorundadır. Su damlaması görülen dairedeki müşteri ne kadar haklı olsa da üst kat komşusunun hiçbir şeyden haberi olmadığı için, farklı zorluklarla karşılaşıyoruz. Üst kattaki komşudan su sızıntısı şikayetlerinizde, komşunuz sorumluluk üstlenmiyorsa bağlı bulunduğunuz belediyelerde beyaz masaya başvurabilirsiniz. İkamet ettiğiniz dairede kiracı olarak kalıyorsanız, ev sahibinizin bilgisi dahilinde su sızıntısı tamirini yaptırabilirsiniz. Su tesisatı demirbaş sayılabilecek bir yapı olduğu için, çıkabilecek masrafları ev sahibinizle konuşarak halledebilirsiniz. Ev sahibinizden onay aldıktan sonra, herhangi bir su kaçağı tespit merkezinden yardım alabilirsiniz. Evi sigortalı müşterilerimizin evlerinde su tesisat kaçağı meydana geldiyse, poliçesi hangi firma nezdinde yapıldıysa, o firmaya arıza kaydı yaptırarak; sigorta eksperinin evde hasar kontrolü yapması beklemelisiniz. Su tesisat kaçağını sigorta şirketiniz karşılıyorsa özel firmalardan yardım almanıza gerek kalmaz. Evinizdeki;

 • Nem,
 • Rutubet,
 • Duvarda su sızıntısı,
 • Seramiklerin üzerinde sararma,

cihazli-su-borusu-arizasini-bulma-yontemi-300

Üst kattan akan su damlamalarını bilgisayarlı alet ile tespit eden firmalar

Tavanda siyahlanma veya küflenme, gibi problemin neden kaynaklandığını araştırmak için firmamıza bir telefon açmanız yeterlidir.
Bodrum kattaki su kaçakları bina için çok büyük önem arz eder. Bodrum katlarda yaşanan rutubet ve kötü kokularda, su tesisatınızı gözden geçirmenizi öneririz. Zira tabanda yaşanan su sızıntıları belki size zarar vermeyebilir fakat binanızın temel ve demirlerini içten içe çürütmeye yeterlidir.

Bu su kaçak yazısını şuan okuyorsanız kendinizi şanslı hissetmeniz gerekir. Çünkü çoğu insanın farkında bile olmadığı bu teknolojiyi biliyorsunuz demektir. Genelde müşterilerimiz banyo, mutfak ve koridor fayanslarını kırdırdıktan sonra bizi çağırır. Eğer üst kattaki komşunuzdan tavanınız rutubet veya kararma yaptıysa, evinizde bir su sızıntısı tespiti yaptırmak gereklidir. Kameralı cihazlarla kırdırmadan sonuç almanız mümkün iken, diğer yöntemlerle boşuna vakit kaybetmeyin. Her gün yeni sistemlerin geliştirildiği dünyamızda, biz de Türkiye şartlarını biraz zorlayarak, zoru başardık. Son dönemlerde yapılan daire su tesisat boruları plastik olmasına rağmen, kaçak oranı daha fazladır. Su kaçaklarında en önemli sıkıntı ve şikayetler, su tesisatçı ustalarından kaynaklanmaktadır.
Üst katın banyosundan, alt kattaki banyo tavanına su kaçağı şikayetiyle ilgili her gün onlarca telefon almaktayız. Evini bin bir güçlükle yeni boyatmış ama su problemi yüzünden mağdur olan kişi, komşusunun ilgisizliği karşısında kesinlikle çaresizce beklemesin. Devletimiz vatandaşın mağdur olmaması için bir sürü tedbir almıştır. Bu amaçla, su kaçağı tespiti yaptırmak isteyen müşterilerimize gereken kolaylıkları sağlamaktayız. Ayrıca üst kattaki su sızıntısı yüzünden mağdur müşterilerimiz ödemeyi kendileri yaptığı takdirde, çıkan masraflardan %10 indirim garantisi veriyoruz. Su borusu patlaması evinizin her yerinin kırılması anlamına gelmez.
Banyonuzun tavanında rutubet,nem ve su sızıntısı belirtisi meydana geldiğinde, üst kattaki komşunuzun banyosunun tesisatlarını kontrol etmesi gerekir. Üst katınızdaki komşunuz banyosunu yeni tadilat yaptırmış olması, banyoda su kaçağı olmayacağı anlamına gelmez. Bazıları bu nasıl olur, banyonun tesisatını tamamen değiştirdim. Su kaçağı mümkün değil, diyebilir. Fakat piyasada su tesisat ustasıyım diye gezen bir sürü çalışan var. Banyo tadilatı yaptırırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, gider borularıdır. Pis su pimaşlarının eğimi dikkatli bir şekilde verilmeli, her borunun geçişleri birbirine bağlandıktan sonra kontrol edilmelidir. Conta sıyırması dediğimiz olay çok fazla rastladığımız problemler arasındadır. Boruların döşeme işlemi bittikten sonra, basınçlı teste tabi tutulmalıdır.

bilgisayarli-sistemler-ile-su-borusu-patlagi-bulma-firmasi-306

Su sızıntılarını teknolojik aletler ile çözen firmalar

Öncelikle su kaçağının yer tespiti için firmamızdan randevu almanız gerekir. Size verilen servis günü ve saati içerisinde ekiplerimiz adreste olmaya özen gösterirler. Servisimiz adrese gittikten sonra ilk olarak temiz su tesisatı yani şebeke suyunda herhangi bir kaçak var mı, yok mu kontrol eder. Şebeke suyundaki kaçak kontrolleri yapılırken, su kaçak bulma detektörleri sayesinde yer tespiti daha hızlı ve noktasal olarak ortaya çıkar. Şebeke suyundaki kontrol, tesisata uygulanan basınç testi ile kendini belli eder. Temiz su tesisatınızda, sıcak su ve soğuk su ayrımı yapılmaksızın, tüm tesisat kontrol edilir. Su kaçağının yeri bulunduktan sonra, o noktayı bir iki fayansı geçmeyecek şekilde kırıp müşteriye gösteririz. Çıkan arızaya göre fiyat verilerek, tamiratı ve onarımı gelen ekibimiz aynı gün içerisinde gerçekleştirir. Su tesisat borularında çürüme meydana gelmiş ise, onarımı bir sonraki güne sarkabilir. Ekiplerimiz temiz su tesisatında herhangi bir su kaçağına rastlamazsa bir sonraki aşama; atık su gider borularında su kaçağını kontrol etmek olur. Atık su gider boruları işin en zor kısmıdır. Boru görüntüleme kameraları ile contası sıyrılmış veya borularda kırık, çatlak aramaya başlanır. Sizlere kaçak burada demek hakikaten çok zor bir iştir. Aslında iki dudağımızın arasından çıkacak bir kelimedir fakat atık su gider boruları çok oyalayan ve ekiplerimizi yanıltmaya yönelik bir çok etkeni içinde bulunduran bir borudur. Dikkat edin, zaten çoğu firma atık suya bakmıyoruz derler. Su yürür, bu yüzden bazen farklı bir daireden sızan su, üst kattan geliyormuş gibi görünebilir. İki banyo sırt sırta ise, sakın benden kaynaklanıyor diye kırdırmayın. Karşı dairenizin de banyosundan bu sızıntı gelebilir. Bu yüzden kırdırmadan önce tespit yaptırmak en doğru karardır. Su sızdıran bölgeyi tespit ettikten sonra, boruda meydana gelen hasarı onarmak için en uygun çözüm borunun yenisi ile değiştirilmesidir. Borunun su kaçıran yeri tespit edildikten sonra, bir veya iki seramik kırılıp borunun kaynağı ek yerlerinden tekrar yapılır. Kimyasal veya ilaç uygulamalarına, en son çare olarak başvurmanızı öneririz. Plastik boruda kimyasal uygulama bulunamayan kaçaklar için uygulanır. Kimyasal uygulamanın ömrü az olduğu için bu çözüm şeklini firmamız tarafından önermiyoruz!..

giderlerdeki-su-siznitilarini-kamera-ile-bulma-305

Kırmadan Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kırmadan su kaçağı tespiti servis hizmeti sunan firmamız, profesyonel ustalarla su kaçağının yerini bulduktan sonra garantili şekilde onarıyor.

 • Su kaçağı bulma,
 • Su kaçağı arıza tespit,
 • Su sızıntısı tespiti,
 • Kombi su kaçağı,
 • Su kaçak tespiti,
 • Su sızıntısı bulma,
 • Banyodan alt kata sızıntı,
 • Tavandan su akıyor,
 • Su tesisat arıza tespiti,
 • Su borusu tamir,
 • Su arıza bulma v.b. gibi tüm arızalarınız için bizi arayıp bilgi alabilirsiniz.

Su kaçağı arama detektörleri ve kameralı görüntüleme ekipmanlarımız ile su sızıntısı olan bölgeyi KIRMADAN tespit edip onarımını yapıyoruz. Profesyonel su tesisat ustalarımız, su kaçak yer tespiti için tecrübeleri ve teknolojiyi birleştiriyor.
Cihazla su kaçağı tespiti konusunda uzman ustalar ve bilgisayarlı kameralarımız ile hizmetinizdeyiz. Profesyonel ustalar tarafından şikayetiniz önce sizin ağzınızdan dinlenip, daha sonra su kaçağı bulma işi yapılmalıdır. Bu ustalar firmamızda tesisat yeteneği üst düzey ustalar arasından seçilerek, evinize en az 5 yıl deneyimi olan ustalar gönderilmektedir. Su tesisat ustalarımız, kaliteli, konusunda uzman, sıfırdan bir inşaat yapabilecek kapasiteye sahiptirler. Ekiplerimiz temelden bu işi iyi bildikleri için, tesisat borularının nereden geçtiğini tahmin edebilmektedirler. Tesisatınızı döşeyen usta gibi düşünerek, yanlış bir teşhise meyil vermemek için uzun uğraşlar sonucu su kaçağının yerini tespit etmektedirler. Su boruları genelde sıcak su hatlarında patlak meydana gelir.
Tadilat sonrası geçen süreçte; belki 10 gün, belki de 3 ay sonra alt kata su sızıntıları yaşanabilir. Tesisat borularınızda değişiklik yapmanız, borularda kaçak olmayacak anlamına gelmez. Boru kaynaklarında yapılan hatalı bir kaynak veya atık su giderlerinde çatlak bir borunun döşenmesi, tesisatınızda kaçakların oluşmasına sebep olur. Boru içerisinde görüntü yapan kameralar, sızıntı yapan bölgeyi tespit edebilmektedir. Firmamızın amacı daha az maliyetle, kesin çözüme gidebilmektir. Yapılan iş aynı hasta doktor ilişkisine benzer modeldir. Ekiplerimiz konuta girdikten sonra gerekli araştırmaları yaparak, doğru teşhisi yapmak için çaba sarf ederler. Makinelerle su kaçıran nokta veya bölgenin yerini bulup, onarımı firmamız tarafından garantili olarak yapılmaktadır. Basit su kaçaklarını cihaz olmadan da bulabilirsiniz. Fakat önemli olan zor kaçakları bulmaktır. Sadece su kaçağı yerini bulmak için eğitilmiş elemanlarımız, her gün farklı problemlerle karşılaşıp tecrübelerine bir yenisi eklemektedirler. Çalışan ustalarımız firmamız kurulduğu günden beri hiç değişmemiştir.
Unutmayın sadece tesisatınızdan dolayı su kaçakları meydana gelmez. Farklı sebeplerden dolayı da su akması meydana gelebilir. Su damlayan yerin tespitinde, firmamız sektörde lider firmalar arasına girmiş köklü kuruluşlardan biridir. Su patlağı arama çalışmalarında kaçak yerini Alman teknolojisi Sewerin marka AQUAPHON A 100 modeli ile buluyoruz. Son sistem teknolojilere sahip firmamızda, kameralı tespitin yanında detektörlü kameralar bulunmaktadır. Bu kameralar boruda meydana gelen kırık veya çatlağın tam noktasal yerini tespit etmeye yarar. Size metre olarak, kırık 5 metre sonra şuralarda olabilir, demiyoruz.

robot-kullanarak-su-tesisat-kacagina-bakan-firmalar-304

Kameralı su kaçağı bulma fiyatları

Su kaçakları konusunda yetiştirilmiş konusunda uzman ekiplerimizle tanışmak ister misiniz? Müşterilerimiz hep sorar, sizdeki de makine, onlardaki de makine. Sizin diğerlerinden farkınız ne? Bizim farkımız, kullanılan su kaçak makineleri son teknolojiye dayanmaktadır. Piyasadaki en pahalı sistemler ile çalışmaktayız. Ayrıca randevu gün ve saatlerine sadık kalarak müşterilerimizin vakitlerini boşa harcamıyoruz. Su kaçak tespit fiyatlarımızı belirlerken, en ucuz ve en pahalı yapan firmalarla fiyatımızı karşılaştırmayız. Su sızıntısının hangi borudan geldiğine bakmadan, ekibimiz tarama yapar. En ucuz su kaçak tespiti yapıyoruz demiyoruz ama işimizi layıkıyla uygun fiyata su sızıntısı tespiti yapıyoruz.
Su kaçaklarını kırmadan onarım yaptırmanız 2 farklı durumda yapılmaktadır. Kaçak bulma hizmetinden yararlandıktan sonra su sızdırmasının yeri tespit edilir. Plastik boruda herhangi bir kaçak varsa, biz buna temiz su kaçağı diyoruz. Temiz su borularında kırmadan kimyasal ilaç sayesinde kapatma işlemi gerçekleştirilebilir. Ama biz bu yöntemi çok sağlıklı bulmuyoruz. İmkansız durumlarda kullanılmasını öneriyoruz. Su kaçağı bulma cihazı su sızdıran bölgenin noktasal yerini bulur fakat temiz su hattında sadece diğer tesisat boruları için gözlem kamerası denilen boru içi endoskopi gerekir. Her iki hizmeti de su kaçağı servisinde bulabilirsiniz.

Kombi su kaçakları genelde tespit yapılmadan direk ilaçlı onarım ile tamamen kaybolmaktadır. Bu uygulamalarda dikkat edilmesi gereken kural, bu işlemleri uygulayan firmanın güvenilirliğidir. Kalorifer tesisatına yapılan her ilaçlı onarım % 100 olumlu sonuçlar veremez. Sisteme yapılan kimyasal onarım, bilinçli ve su tesisat ustaları tarafından yapılması gerekir. Kalorifer borularında meydana gelen su kaçağı, bir günde sıfıra kadar düşebilir. Ortalama su basıncı 1,5 bar olmalıdır. Eğer kombinizin su basınç değerleri bir kaç günde bu değerin altına düşüyorsa, ilk yapmanız gereken kombinin denge tankının havasını kontrol etmenizdir. Denge tankının havası bittiğinde içine su almaya başlar ve kombinin suyu düşmeye başlar. Eğer denge tankının hava değerleri normal ise, kalorifer borularında kaçak var demektir.
Yerden ısıtma tesisat borularında böyle su sızıntıları da olabilir. Kombili sistemlerdeki bu tür su kaçaklarını Almanya ve İngiltere’den ithal kimyasallarla onarabiliyoruz. Kimyasal kullanarak kombinizdeki su düşüşlerini kontrol altına almadan önce, sisteminizin bakımını mutlaka yaptırmanız gerekir. Aletle su kaçağı tespitini kombiniz su eksilttiğinde her zaman yapamayabiliriz. Peteklere giden borularda kaçak olması durumunda, genelde tercih edilen yöntem bellidir. Kimyasal uygulama su tesisat borularında veya yerden ısıtma sistemlerinde çok etkili uzun ömürlü bir çalışmadır. Bizi aramadan önce kombinizin denge kabındaki havasını yetkili servislere kontrol ettirin. Eğer sistemdeki hava normal düzeyde ve kombinizde su eksilmesi şikayeti hala devam ediyor ise, tesisatınıza kimyasal ilaç basılır. Kalorifer tesisatına kimyasal ilaç yaptırmadan önce kombinizin alt tarafında bulunan vanayı açarak tesisatınıza su verin. Su basıncını 2 bar olarak ayarlayın. Eğer su basıncı 2 saatin üzerinde 1,5 bara düşüyorsa ilaçlı onarım için uygundur.

Su Patlağı Bulan Cihazlar

Patlayan su borusu çevredeki seslere nazaran fısıltı şeklinde bir ses etrafına yaymaktadır. İnsan kulağı bu sesleri derinden geldiği için duyamaz. Bunun için yüksek kapasiteli akustik ses dinleme cihazlarına ihtiyaç vardır. Su tesisatçı ustalarının tamamında kullanılan cihazların genel mantığı budur. Kaçak yapan bölgeden gelen seslerin frekanslarını tespit edip, tamir etmektir. Bu anlatılan yöntem sadece temiz su kaçaklarında meydana gelen patlakları bulmak için kullanılır. Bunun dışında su patlağı arama çalışmalarında nem ölçerler, termal kameralar da kullanılmaktadır. Ancak temiz su tesisatında kullanılan bu cihazların dışında atık su tesisatında kaçak arama çalışmalarında kullanılan kameralı bir sistem de mevcuttur. İstanbul Tesisat, tüm bu saydığımız cihazları bünyesinde bulunduran bir tesisat firmasıdır. Ustalarımızın deneyimi cihazlarımızın gücüyle birleşerek İstanbul’un tüm semtlerinde yeri bulunmayan su kaçağı bırakmıyoruz.

Yorum yapın

Tıkla Ara