Kanal Boru Görüntüleme-İstanbul Tesisat


kamerali-sistemler-ile-kanal-borusu-goruntulemesi-yapan-firmalar-87

Kanal Görüntüleme sistemleri, tesisatınızdaki tıkanıklıkları kırmadan çözüme ulaştırmanın yegâne yoludur. Burunun içine salınan kanal boru görüntüleme kamerası sayesinde borunun içindeki tıkanıklığın kaynağı görüntülenerek noktasal olarak yeri tespit edilmektedir. Böylece deneme yanılma yöntemiyle tıkanıklık arayarak boşu boşuna kırılmaların önüne geçilmiş olmaktadır.

Kameralı cihazlar ile kanal borusunu görüntüleyen firmalar

İstanbul Tesisat son sistem teknolojiyi Avrupa’dan sonra Türkiye’ye getirdi. Son sistem teknolojinin getirdiği faydalar su tesisat sektöründe Türkiye’de yeni yeni uygulamaya başlamıştır. Firmamız bu işi yapan ilklerden ve lider firmalardan biri olarak, fiyatlandırmada gayet uygundur. Teknolojinin getirdiği yenilikler ile borunuzda herhangi bir kırık, çatlak veya ek yerlerinde herhangi bir su sızıntısı gibi arızalar varsa, hiçbir yeri kırmadan görüntüleme sistemi ile buluyoruz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

İnşat zamanında gider borularınızın içinde kalan moloz veya katı atık gibi yapı malzemeleri zamanla tıkanmaya yol açabilmektedir. Kanal ve boru görüntüleme sistemimizle gider borunuzun içerisinde tıkanıklığa neyin yol açtığını tespit edip, size gösteriyor ve tıkanıklığı açabiliyoruz.

Su Tesisat İşleriniz İçin Servis Hizmeti

kanal-borusunu-goruntuleme-sistemleri-ıstanbul-65

Kameralı robot ile su sızıntısı tespit etme

Kamera ile su sızıntısı bulma konusunda lider firmalardan biri olan İstanbul Tesisat, tam olarak kırık veya çatlak borunun yerini tespit edebilmektedir. Su kaçak tespitini noktasal bulabilmekteyiz. Su kaçağını neden olan inşaat zamanında kalan kırık ve çatlaklar, zamanla alt tarafta kireç biriktiğinden, zamanla su üst yüzeye çıkmaya başlar. Bu durumda üst yüzeyde bulunan çatlak veya kırıktan su sızacaktır. Gider borusunda tıkanıklık olduğu zaman, su ileri gidemediği için ek yerlerinden dışarı sızarak kaçağa neden olabilmektedir. Boru tıkanmışsa bir an önce açılmalıdır. Peki, kırmadan pimaş nasıl açılır?

Kırmadan robot makine ile tıkanıklık açma nasıl yapılır

Kırmadan tıkanıklığı açmanın mümkün hale geldiği bir zamanda yaşamaktayız ve bunun içinde yeni aletlerin sayesinde ortaya süper sonuçlar çıkmaktadır. Meydana gelen tıkanmalar, çoğu zaman sorun hale gelse de teknoloji boyutunun ve alt yapı çalışmalarının daha ileri seviyelere gitmesi sayesinde, tıkanmalar açılarak temizlenecektir. Kırmadan tıkanmaları çözerek ve bununla beraber ortaya sorunsuz çalışmalar çıkararak, alt yapının sağlam şekilde oluşması da sağlanacaktır. Bu nedenlerden dolayı, boru hatları, giderler ve lavabo kısımlarında oluşan tıkanmalar daha iyi incelenerek, daha iyi  tekniklerle bu sorunun kökü çözülmüş olacaktır. Boru hatlarını kırılmadan ve daha sağlam bir şekilde halledilme için, bu sorunu çözerken, tıkanmalara nedenleri ortadan kaldırılarak tıkanıklık en iyi şekilde açılacaktır ve sorunsuz bir temizleme meydana gelecektir.

Kırmadan tıkanıklık açılması ve boruların temizlenmesi amaçlanmaktadır. Bunun için yeni teknoloji makinelerle, ortaya tertemiz işlerin çıkması mümkün duruma gelecektir. Kırmadan tıkanıklığı halletmek ve boruların daha net şekilde temizlenmesi için kamera sistemi kullanılmaktadır. Var olan tıkanıklığı kırmadan, daha doğal ve daha temiz bir biçimde halletmek mümkündür. Bunun için tam olarak uzman ellere teslim etmek gerekir. Aynı zamanda kırılmadan boru içlerini temizlemek, ortaya daha temiz bir işçilik çıkması anlamına gelmektedir. Kırılmaların daha verimli şekilde önlenmesinin yanı sıra avantajlı bir biçimde borulara hasar vermeden tıkanıklar açılacaktır.

Kameralı Boru Görüntüleme Hangi Durumlarda Tercih Edilmektedir?

Kameralı boru görüntüleme hizmeti, tesisat borularında ortaya çıkan pek çok problem için bir çözümdür. Çünkü kanal borularının içindeki durumu değerlendirmek çoğu zaman fiziki anlamda mümkün olmamaktadır. Bu durumda teknolojiden faydalanarak kameralı boru görüntüleme sistemlerinden faydalanılması mümkün olacaktır. Peki, hangi sorunlarla karşı karşıya kalındığında kameralı boru görüntüleme çözümleri gündeme gelir?

Kameralı boru görüntüleme tercihi boru çatlakları, tıkanıklıklar, delinmeler ya da sızıntılar ortaya çıktığında önemsenmektedir. Özellikle de kameralı boru görüntüleme sistemlerinin hızlı ve kaliteli bir çözüm sağlaması söz konusudur. Bu sayede bu yönteme başvurulmalıdır. Üstelik kullanılan kamera ve görüntüleme sistemlerinin çok yüksek performans sunmaktadır. Bu da görüntüleme ile alakalı avantajları da öne taşımaktadır.

Kırmadan Cihazla Boru İçi Görüntüleme

Kırmadan boru içi görüntüleme kullanılan yüksek teknolojili cihazlarla mümkün olmaktadır. Bu kapsamda termal kamera özellikli aletler sayesinde kırmaya gerek kalmamaktadır. Böylelikle boru içerisinde neler olup bittiği değerlendirilmektedir. Sonrasında varsa bir sorunun noktasal olarak tespit edilmesi işlemleri tamamlanmaktadır. 

Kırmadan cihazla boru görüntüleme hizmetleri gerçekleşirken amaç sadece borunun iç kısmına bakmak değildir. Sorunun noktasal tespitini yaparak tamir sürecini de en verimli şekilde gerçekleştirmektir. Siz de bu konuda en makul seçenekleri mi tercih etmek istiyorsunuz? Bu durumda İstanbul Tesisat ile iletişime geçebilirsiniz.

“Kanal Boru Görüntüleme-İstanbul Tesisat” üzerine 4 yorum

  • Lavabo ve banyo giderinizde biriken pislik yüzünden hatlar tıkanmış. Lavabo açıcılar herzaman bu sorunu gidermeye yaramaz. Ve bazende iyice tıkanmasına ve boruların zarar görmesine yol açar. Bu tarz sorunları makine ve kameralı sistemle arkadaşlarımız kısa süre içerisinde eve ve borulara zarar vermeden profesyonel bir şekilde hallediyor. Firmamızı arayarak detaylı bilgi ve teknik destek alabilirsiniz

   Yanıtla
 1. Lavabo ve banyo ;giderinden su gitmiyor sıvı lavabo açıçı kullandığım halde giderler açılmadı sebebi nedir

  Yanıtla
  • Merhaba. Giderlerinizde oluşan tıkanıklık için sıvı lavabo açıcılar sizin için çözüm olmayacaktır. Bunun için robot sistemi ve kamera sistemi vardır. Makine yardımı ile hatta çelik tel gönderilip herhangi bir kırılma olayı olmadan tıkanıklık açılacaktır. Bunun için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara