Klozet Montaj ve Tamiri

klozet-arizalarina-servis-hizmeti-veren-firma-194

Klozetin Tıkanmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Klozet kullanımı hakkında sizi masraflardan kurtaracak bir takım bilgiler verelim. Klozetin içine astığınız koku gidericileri, sağlam bir şekilde yapıştırın. İçine kaçırdığınız kokulu parfüm şişeleri, gider borusunda kaçarsa klozetin tıkanmasına sebep olur. Klozetin içine düşen cisimleri sakın sifonun düğmesine basıp kanalizasyona göndermeye çalışmayın. Tıkamaz dediğiniz parçalar, suyun önüne bir set gibi engel olduğunda bir klozeti açacak tesisatçı aramaya başlarsınız. Bu cisimlerin borudan çıkarılması, düşündüğünüz kadar kolay değildir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda iğrenmeden elinize bir poşet geçirip, klozetin içinden kaçırdığınız parçayı geri alın. Bazen tuvaletin içine yemek döken vatandaş bile rastlayabiliyoruz. Düşüncesizce yapılan bu hareketler, size para kaybı olarak geri yansır. Klozet tamircileri uzun uğraşlar sonucunda belki tuvaletinizi tamir edebilirler.

tikali-gider-acma-servisi-kamerali-193

Rezervuar Tamiri Yapan Firma

Aslında rezervuar arızaları bilinçsiz kullanım sonucu ortaya çıksa da iyi bir malzemenin arıza yapma olasılığı da olabiliyor. Gördüğümüz iç takım arızalarının çoğu contanın erimesi sonucu oluşmaktadır. Suyun içerisinde gelen kum tanecikleri, rezervuar contasının su boşaltma haznesini engellediğine şahit olduğumuz oluyor. Genelde doldurma hazneleri bozuk olan rezervuarların, komple elden geçmesi yerine sadece sökülerek parçanın temizlenmesi tamiri kolaylaştırır.

 • Klozetten koku gelmesi
 • Klozetin altından su gelmesi,
 • Klozet tıkanmalarına
 • Su sızıntılarına neden olabilir.

Klozetten gelen kötü kokular belki de bir tıkanıklığın belirtisi olabilir. Bu yüzden en iyisi klozet tıkanıklığı açan firmalardan destek almaktır. Akıtan rezervuar iç takımı değiştirilmezse kabarık su faturaları ile karşılaşmanız kısa zamanda gerçekleşecek bir durumdur. Bu sebeple rezervuar iç takımı tamir eden tesisatçı bulup bir an önce tamir ettirmelisiniz. Verdiğimiz bilgiler ışığında klozet ve rezervuar tamirinin önemini etraflıca anlattığımızı düşünüyoruz.

Not: İstanbul tesisat firmasında klozet tamiri ve montaj işlemleri yapılmamaktadır. Firmamızda verilen hizmetlerden bazıları;

“Klozet Montaj ve Tamiri” üzerine 6 yorum

  • İyi günler Sedat Bey. Klozetinizden kirli bir su geldiyse bağlantı noktasında bir problem olabilir. Eğer böyle bir problem olursa kadayı değiştirerek problemi çözebiliriz. Geçici bir tıkanıklıkta oluşmuş olabilir. Kullandıkça geri tepme olabiliyor. Kamerayla pimaşın içine bakarsak arızayı net olarak çözebiliriz.

   Yanıtla
 1. Merhaba. Bizim alaturka tuvaletimiz var onu kırdırıp klozet yaptırmak istiyoruz. Klozeti alacagız işçilik ücreti ne kadar olur

  Yanıtla
  • İyi günler Halil Bey. Yeni klozet yapılacağı için önce pimaşınızın değişimi gerekiyor. Sonrasında ise klozet için taharet musluklarına yeniden bir tesisat çekilmesi gerekiyor. Klozetinizi aldıysanız eğer ortalama fayanslı ve fayanssız olarak değişkenlik gösteriyor fiyatlarımız. Yapılacak işlem ortalama 700TL ile 1500TL arasında değişkenlik gösterebilir. Yİnede en sağlıklı fiyat için firmamızdan detaylı bir teklif alabilirsiniz.

   Yanıtla
 2. Ustam benim klozet kırıldı yeni yaptırmak istiyoruz yerden gideri var ama biz duvara monte olmasını istiyoruz nasıl olur ve fiyat kaç tl olur teşekkür

  Yanıtla
  • İyi günler Doğan Bey. Öncelikle tesisatı yerden duvara almak gerekiyor. Eski hattın yerden olan kısmı iptal edip duvarı kırıp duvara geberit için gider ayarlamamız gerekiyor. Ayrıca dahada yukarıyı kırıp depo için bir alan oluşturulması gerekiyor. 1 gün sürecek bir işlem bu efendim. Bunun içinde ortalama geberitte içinde olmak üzere fayans ve tesisatı malzemeli olarak ortalama 1.300 TL ile 2000 TL arasında değişim göstermekte. Firmamızı arayarak iş ve fiyat hakkında detaylı bir bilgi alabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara