Klozet Montaj ve Tamiri

klozet-arizalarina-servis-hizmeti-veren-firma-194

Klozetin Tıkanmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

Klozet kullanımı hakkında sizi masraflardan kurtaracak bir takım bilgiler verelim. Klozetin içine astığınız koku gidericileri, sağlam bir şekilde yapıştırın. İçine kaçırdığınız kokulu parfüm şişeleri, gider borusunda kaçarsa klozetin tıkanmasına sebep olur. Klozetin içine düşen cisimleri sakın sifonun düğmesine basıp kanalizasyona göndermeye çalışmayın. Tıkamaz dediğiniz parçalar, suyun önüne bir set gibi engel olduğunda bir klozeti açacak tesisatçı aramaya başlarsınız. Bu cisimlerin borudan çıkarılması, düşündüğünüz kadar kolay değildir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda iğrenmeden elinize bir poşet geçirip, klozetin içinden kaçırdığınız parçayı geri alın. Bazen tuvaletin içine yemek döken vatandaş bile rastlayabiliyoruz. Düşüncesizce yapılan bu hareketler, size para kaybı olarak geri yansır. Klozet tamircileri uzun uğraşlar sonucunda belki tuvaletinizi tamir edebilirler.

tikali-gider-acma-servisi-kamerali-193

Rezervuar Tamiri Yapan Firma

Aslında rezervuar arızaları bilinçsiz kullanım sonucu ortaya çıksa da iyi bir malzemenin arıza yapma olasılığı da olabiliyor. Gördüğümüz iç takım arızalarının çoğu contanın erimesi sonucu oluşmaktadır. Suyun içerisinde gelen kum tanecikleri, rezervuar contasının su boşaltma haznesini engellediğine şahit olduğumuz oluyor. Genelde doldurma hazneleri bozuk olan rezervuarların, komple elden geçmesi yerine sadece sökülerek parçanın temizlenmesi tamiri kolaylaştırır.

  • Klozetten koku gelmesi
  • Klozetin altından su gelmesi,
  • Klozet tıkanmalarına
  • Su sızıntılarına neden olabilir.

Klozetten gelen kötü kokular belki de bir tıkanıklığın belirtisi olabilir. Bu yüzden en iyisi klozet tıkanıklığı açan firmalardan destek almaktır. Akıtan rezervuar iç takımı değiştirilmezse kabarık su faturaları ile karşılaşmanız kısa zamanda gerçekleşecek bir durumdur. Bu sebeple rezervuar iç takımı tamir eden tesisatçı bulup bir an önce tamir ettirmelisiniz. Verdiğimiz bilgiler ışığında klozet ve rezervuar tamirinin önemini etraflıca anlattığımızı düşünüyoruz.

Not: İstanbul tesisat firmasında klozet tamiri ve montaj işlemleri yapılmamaktadır. Firmamızda verilen hizmetlerden bazıları;

  • Aletle su kaçağı tespiti
  • Kırmadan tıkalı gider açma
  • Koku tespiti
  • Rögar yeri tespiti
  • Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tıkla Ara