Radyatör Petek Temizliği Fiyatları

En ucuz petek temizliği fiyatlarını araştırırken bu işin nasıl yapıldığını bilmeyen kullanıcılar 2 kere para ödemek zorunda kalıyorlar. Petek temizlik işlemi bir hizmettir. Hizmet satın alırken dikkat edeceğiniz 2 konu var. Birincisi kullanılan kimyasalın markası diğeri işçiliktir. Hizmet satın aldığınızda çok farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Günümüzde radyo reklamlarıyla 70 tl den tutun 100 tl ye kadar petek temizleyen şahıslarla karşılaşabilirsiniz.

Kullandıkları kimyasalların litresi 10 tl yi geçmez. Firmamızın kullandığı kimyasalın markası dr. combi litre fiyatı 50 tl dir. Bunu diğer firmaların kullandığı markalarla kıyaslama yaparak farkı anlayabilirsiniz. Her insan işini ucuza çözdürmek ister fakat bu işi basit mantıkla düşünüp bir internet sitesi açıp binlerce yapanlar var. Peteklerin suyunu boşaltıp müşterinin 100 tl sini alıp giden, peteklerin havasını alıp işlemi bitiren sonunda 70 tl alan şahıslara lütfen güvenmeyin. İnternet sitesinde adresini bile yazmayan kendilerini firma diye adlandıran şahıslara işinizi vermeyin. Şu anda petek temizliğini sulu sistem makinelerle yarım saat kimyasalı devir daimi yapıp kireci söktüne inan şahıslara kanmayın. Petek temizleme ilacı sistemde kalması gerekir.

Petek Temizliği Firması

Müşterilerimizi uyarıyoruz bu işi bilinçli bir şekilde yapan bir sürü firma var. Yarım saatte evinize girip çıkan personelin yaptığı işden hayır gelmez. Bir petek temizliği en az 1 saat sürer. Fiyat araştırırken A firmasının temizlik ilacı sende kaç para onda kaç para diye sormuyorsunuz. Kullanılan kimyasalın markasını ve temizlik süresini sorun. A marka araç bayinin birinde farklı fiyattır diğerinde farklı fiyattır burada fiyat araştırmasına gidebilirsiniz. Sonuçta her bayide aynı arabayı satın alacaksınız. Ama evinize hizmet satın alırken herkes aynı temizliği yapıyor düşüncesiyle hareket etmeyiniz. Sizce bir firma web sitesinde neden adresini yazmaz, bir düşünün.

Radyatör petek temizliği fiyatlarını her yıl olduğu gibi bu yılda en kaliteli servis ağıyla uygun ücretlerle evinize getiriyoruz. Ayrıca daha konforlu en ekonomik bir ısınma için uygun servis fiyatıyla petek temizlik işlerinizi firmamıza yaptırabilirsiniz. Temizliği makine ve kimyasal kullanarak yapmaktayız. Böylelikle son teknoloji ayağınıza geliyor! Radyatör temizlik fiyatları dairelerin metre karesine göre değişmektedir. Radyatör temizlik fiyatlarını, dairelerinin ortalama metrekaresine göre aşağıda görebilirsiniz. Çünkü petek temizlik fiyatları 4 grupta fiyatlandırılmaktadır. Panel radyatör temizliği, alüminyum radyatör temizliği, yerden ısıtma sistemi radyatör temizliği, döküm radyatör temizliği olarak aşağıdaki listeden bakabilirsiniz. 2018 yılı tesisat temizliği fiyatlarıyla rakiplerimize yine fark atıyoruz. O halde fiyatlarımızı kıyaslama yapmak için kullanılan makine, kimyasal ilacı ve işçilik farklarını göz ardı etmeyin.

2023 yılı Güncel Petek Temizliği Fiyatları

2023 yılı Güncel Petek Temizliği Fiyatları
  Panel Petek Temizliği Döküm Petek Temizliği
  Panel Petek Temizleme fiyatı
₺ 900 / 1.5 saat
Döküm Petek Temizleme fiyatı
₺1200 / 2 saat
Petek Sayısı 6 Petek 6 Petek
Kimyasal 1 lt 2 lt
Koruyucu var var
Reglaj Ayarı var var
Petek Havası Alma var var
İşlem Süresi 1.5 Saat 2 Saat
Filtre Temizliği var var
Garanti Süresi 1 Yıl 2 Yıl

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

4 daire veya üzeri petek temizliği yaptırmak isteyen müşterilerimize 50 TL değerinde olan koruyucu kimyasal ücretsiz olarak verilmektedir. 2 ile 4 daire arası petek temizliği yaptırmak isteyen müşterilerimize %10 indirim yapılmaktadır.

Kış geldiğinde petek temizliği fiyatı hesaplanırken banyolarda bulunan havlupan radyatör adet olarak sayılmaz. Sadece odalarda bulunan petekler sayılarak fiyat hesaplaması yapılır. Özellikle de eski tip radyatör temizleme zaman aralığı yenilere göre biraz daha uzun sürmektedir. Çünkü üzeri ızgara şeklinde olan panel radyatörlerin bakım aralıkları 3 yılda bir iken, eski tip döküm radyatörlere 5 yılda bir bakım yapılması yeterli olacaktır. Cep telefonunuza mesaj yoluyla gelen kampanya mesajlarına fazla takılmayın. Kombi bakımını fiyatın içerisinde gösterip 5 dakikada yapılan hizmetten ne kombiye nede cebinize hayır gelmez. İlk defa yaptıracağınız bu işi ayrıntılı olarak incelemeniz için petek temizliği sayfamızı ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Firmamız telefonla müşteri bulmak yerine, tavsiye üzerine iş yapmayı tercih etmektedir. İstanbul tesisat markasıyla sizi arayıp, petek temizliği reklamı yapan şahıslarla hiçbir bağlantımız yoktur. “Firmamız müşterilerine hiçbir şekilde reklam içerikli mesaj atmaz. Ya da telefonla arayıp rahatsız etmez.” Çünkü biz şuna inanıyoruz en büyük reklam müşterinin başkalarına tavsiyesidir.

NOT: Petek başına verilen 30 TL fiyat en az 6 petek olması halinde geçerlidir.

kalorifer peteklerinin altı neden ısınmaz

Petek Temizleme Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Petek temizlerken verilen ücret dairede bulunan peteklerin sayısına göre belirlenir. Kullanılan kimyasal fiyatı çok etkilemez. Bunun yerine yapılan işçilik fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Çünkü ortalama petek başına 25 TL gibi bir rakam olarak hesaplama yapılır. Ya da kat farkı fiyata ilave edilir. Petek temizleme fiyatı hesaplanırken evinizde bulunan radyatörlerin modeline göre üç şekilde hesap yapılmaktadır.

Radyatör Petek Temizliği, kimyasal kullanılarak petek temizleme cihazıyla yapılmaktadır. Üstelik kalorifer tesisatınıza verilen petek temizleme kimyasalı tesisatın içinde suyla birlikte dolaşarak suyun basıncının da etkisiyle kireçlenmeleri çözer ve içerideki tortular cihazla dışarı alınır.

Unutmayın ki petek temizliğini kesinlikle bu iş için üretilmiş özel petek temizleme kimyasalı ve cihaz kullanarak yapılması gerekmektedir. Bu şekilde peteklerdeki çamur pas gibi ısıtmayı olumsuz etkileyen tortular alınarak kalorifer tesisatınızdan verim alarak yakıt tasarrufu yapabilirsiniz. Petek temizliğini konunun ehli olmayan kişiler tarafından yapıldığında kombi ve ısıtma tesisatınıza zarar verilebilir.

Petek Sayısı Petek Temizleme Fiyatlarını Etkiler mi?

Radyatör petek temizleme fiyatları ile alakalı bilgi almayı istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli konulardan bir tanesi de petek temizlik fiyatlarıdır. Çünkü firmaların farklı fiyat uygulamaları nedeniyle tüketiciler en uygun fiyat ve en kaliteli hizmete ulaşmayı arzu eder. O halde siz de bu anlayışla hareket eden bir tüketici misiniz? Bu durumda petek radyatör temizlik fiyatları konusunda etkili hususları ele almak en önemlisidir.

Petek sayısı, radyatör temizliğinde fiyatları doğrudan doğruya etkilemektedir. Bu nedenle de bir radyatör temizlik hizmeti almak istiyorsanız evinizde ya da iş yerinizde kaç petek olduğunu öğrenmelisiniz. Petek sayısına uygun olarak İstanbul Tesisat’tan bilgi almanız en doğru ücretlere ulaşmanızı sağlayacaktır.

Petek Temizliği Sırasında Kombi de Temizlenir mi?

Peteklerin temizlenmesi daha yüksek bir ısınma performansına işaret etmektedir. Ancak peteklerin temizlenmesi kadar önemli bir konu da kombi temizliği olmaktadır. Peki, petekler temizlenirken eş zamanlı olarak kombi de temizlenir mi?

Kombi ve petek temizliği birbirinden bağımsız iki hizmettir. Bu kapsamda tercih edeceğiniz hizmete bağlı olarak kombi ve petekleriniz aynı anda temizlenebilmektedir. Ancak alacağınız hizmetin her biri için ödeme yapmanız gerekir. İstanbul Tesisat hem kombi hem de petek temizliği ile ilgili kaliteli hizmetler sunmaktadır. O halde siz de bu hizmetlerden yararlanmayı istiyorsanız bizimle iletişime geçerek en makul seçenekleri değerlendirmeye başlayabilirsiniz.

“Radyatör Petek Temizliği Fiyatları” üzerine 68 yorum

 1. Merhaba bizm kombimizin su seviyesi kombi yanınca yükseliyor yanmaincada çok düşüyor peteklerimizide çoktandır bakımını yaptırmadık ve evimizde altı normal bir havlupen var üçreti ne kadar olur

  Cevapla
  • İyi günler Ayten Hanım. Kombi seviyesinin artması ve azalmasının kombi parçalarıyla alakalı bir problemidir. Muhtemelen hava tankında ya da başka bir parçasında arıza olduğunu gösterir. Uzun zamandır bir bakım yaptırmadıysanız kombinize mutlaka bir bakım yaptırmanızı öneririm. Petek temizliği içinde petek adetine göre fiyat verilmektedir. Ortalama 180 TL’den başlıyor petek sayısına göre fiyat artış gösterebilir. Firmamızı arayarak detaylı bir bilgi ve fiyat hakkında bilgi alabilirsiniz.

   Cevapla
 2. Merhaba,

  Kaçak kimyasalı ile kombi tesisatı kaçak giderme işini ne kadara yapıyorsunuz? Bilgi verriseniz sevinirim.

  Cevapla
  • İyi günler Orkun Bey. 6 ile 7 petekli bir evde ortalama fiyatlarımız 350 TL ile 400 TL arasındadır. Kaçak kimyasalı uygulanmadan önce peteklerinizin temizliğinin yapılması gerekiyor. Temizlik yapıldıktan sonra kombi filtreniz sökülüp kaçak kimyasalı uygulanacak ve kombi basıncındaki düşüş duracaktır efendim.

   Cevapla
 3. Merhaba maltepe’de giriş kat ters dublex dairede oturuyorum. 18 yıllık bir kombim var. Alt katta 3 petek var. 2si hiç yanmıyor. 1’i ise çok az yanıyor.üst katta ise 4 petek var. Hepsi iyi yanıyor. Sorun temizlikle çözülür mü? Çözülürse fiyat alabilir miyim? (Toplam 7 panel.)

  Cevapla
  • İyi günler Şahin Bey. Ev tek kat 7 petek olsaydı tanesi 25 TL’den hesaplanırdı. Yalnız dublex olduğu için iki katta işlem yapacak dolayısıyla petek başı fiyatı 30 TL oluyor. Toplam 210 TL bir ücreti var yaptıracağınız bu işlemin. Ayrıca sisteme 1 litre koruyucu ilaç döküyoruz. Ve kombininde filtresi sökülüp temizleniyor fiyatın içinde. Pislikle alakalı bir problem var ise temizlendikten sonra petekleriniz ısınır. Yalnız bağlantılarla ilgili bir hata var ise tamiratı yapılmadan hiçbir sonuç alınamaz maalesef.

   Cevapla
 4. Kadıköy Kozyatağında 14 daireli bir apartmanda merkezi ısıtmalı 6 radyatörlü döküm kalorifer tesisatında bihassa salondakı iki radyatör hava yapmaktadır, Temizliğini kaç liraya yapıyorsunuz?

  Cevapla
  • İyi günler Mehmet bey binanızdaki merkezi sistem temizliği ve radyatörlerde zamanla meydana gelen hava problemleri çözümü mevcut olup binanızdaki ısıtma sisteminin merkezi sistem temizlik makinaları ve asit özelliği olmayan merkezi sitemler için özel üretilmiş olan kimyasallar ile temizlenmesi gerekmetedir.
   ayrıca merkezi sistem binanıza kullanılan mobil borularda zaman ile olusan camurlasma dokulmeler meydana gelebilecegi için detaylı ve hassas temizlik yapılması gerekmektedir
   sistemde olusan hava problemlerini otomatik hava alma sistemleri kullanarak çözmekle birlikte probleminizi ortadan kaldıra biliriz

   Cevapla
 5. Merhabalar Evimde 4 normal boyutta petek, mutfakta ise 1 adet küçük petek var. Ayrıca 1 tane de havlupan mevcut. Toplamda 5 petek ve 1 adet havlupan bulunmaktadır. Kombim ise Demirdöküm marka. Kombi dahil tümünün bakım ve temizliğinin ücreti ne kadar acaba.

  Cevapla
  • 1 ile 6 adet arası panel petek temizlik ücretimiz 150 tl dir. Kombinizin filtresini temizliyoruz ve işlem sonunda sisteme koyduğumuz koruyucu bakım sıvısı doktor kombi ürünü sayesinde bakır ve demir parçalardaki kireç, tortu, su taşınıda eritir.

   Cevapla
 6. Merhaba, oturduğum ev henüz 1 senelik binada bir dubleks daire.
  Tesisat yeni; kombi yeni ve 24.000’lik yeterli bir kombi; ev yaklaşık 140m2 ve 6 adet petek 2 adet havlupan mevcut.
  Sorunum şu ki tüm peteklerimin alt kısmı, üst kısımları kadar ısınmıyor.
  Özellikle üst kattaki peteklerin alt kısımları neredeyse soğuk, alt kattaki peteklerde de makul sayılamayacak derecede bir fark var.
  Kombi yetkili servisi geldi olmadı, tesisatçı geldi “tesisatınız temiz, kombi gaz ayarı çok yüksek, bunu kısalım” dedi, şimdi kombi sürekli çalışıyor ve hala petekler aynı durumda, yine altları üstleri kadar ısınmıyor.
  Tüm petekler ısınır ancak ev ısınmaz bunu anlarım ancak petekler doğru düzgün yanmıyor ki ev ısınsın..
  Halen güvenilir, işinin ehli ustaların, insanların kaldığını düşünmek istiyorum.
  Ne yapmamız gerekir lütfen yardımcı olabilir misiniz?
  Şimdiden çok teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar.

  Cevapla
  • Şükrü bey hala işini bilen ustalar var fakat önemli olan doğru ustayı bulabilmek. Maalesef ustalarımız çözüm odaklı çalışmadığı için tesisat problemini çözememeniz normal. Firma olarak sizi bu sıkıntıdan kurtarıp peteklerin daha iyi ısınacağını garanti edebilirim. Siz sadece bize güvenin…

   Cevapla
 7. Sultangaziye servisiniz var mı? Evimde değişik boyutlarda 6 petek + havluluk var. Bunların temizliğini yaptırmak istiyorum.

  Cevapla
 8. Dairemde bulunan peteklerin biri hiç yanmıyor, bazılarıda verimsiz yanıyor. Sanırım temizletmem gerekiyor. Ne kadar ücret alınıyor?

  Cevapla
 9. Vaillant kombi ve 6 adet Petek var tesisat yerden gidiyor Üsküdar Kuzguncuk tayız kombi ve Petek temizliği ne kadar fiyat

  Cevapla
 10. Petek temizliğini petek başına ne kadara yapıyorsunız. Banyoda havlupan ile birlikte 6 petek var. Havlupanı kullanmıyorum. Onun temizliğini yaptırmam gibi düşünmüştüm ama sanırım temizlik hepsine yapılmış oluyor. Benimle email yolu ile iletişime geçerseniz memnun olurum.

  Cevapla
 11. 2 yıldır kiracıyım bazı petekler tam ısı vermemekte. Hsvasını alamadığım Petek’te var. Gözden geçirilmesi gerekir. Petek başına mı ya da ücret politikanız nedir?

  Cevapla
 12. İyi akşamlar petekleri tek tekmi temizliyoruz yoksa bir merkezden basınçlı su vererek temizlik işlemlerini gerçekleştiriyoz benim 1 adet 180 cm 2adet 140 cm 2 adet 60 cm 1 adet havlupan petekgim var yapılan işlemi ve fiyat alabilirmiyiz iyi çalışmalar

  Cevapla
 13. herkez iyi hoş yorum yapmış banada güvenilir geldi bende petekleri temizletmek istiyorum ama önce fiyat alsam iyi olacak 7 petek 1 havluluk var?

  Cevapla
 14. merhabalar,ben internetten bulduğum başka bir firmaya petek temizliği yaptırdım gerçeği söyleyim. sizin müşteriniz gibi yaklaşmıcam. 4 büyük,2 küçük 6 radyatör var. 100 TL aldılar ilaç (beyaz pvc şişe Türk malı) ve 40 dk sürdü tek kırmızı bir makine ve mutfaktaki peteği söküp,döktü eleman,diğerlerinin vanasını kapattırıp,açtırdı ben 2 kova verdim bişeyler döktü boşalttı neticede 40 dk iş bitti fakat 2 gündür mutfak peteğinden paslı su akıyor.tül halı masa örtüsü berbat oldu pas içinde o gün 2,5-3 saat sürdüğünü okudum netten dedim yalan olmaz yapan yalandan duruyodur 3 saat olurmu dedi…ben şu an kime neye inananyım. Vanalar sorun dedi tamam değiştiricem ama o dürüst biçimdemi çalıştı?lütfen yazarmısınız

  Cevapla
  • Zeynep hanım işinizi hangi firmaya verdiniz bilemiyorum ama açık söylemek gerekirse tam bir acemi ustaya denk gelmişsiniz. Petekleriniz temizlendikten sonra güzelce durulanması gerekir. Gerekli yıkama düzgün bir şekilde yapılmaz ise temizleme için kullanılan kimyasal ilaç içerde kalır. Kalan kimyasalda içerde kombiye ve tesisatınıza zarar verir. Ayrıca gaz yaparak kombinin basıncını yükseltir. Petek temizliği süresi ortalama 1 ile bir buçuk saat sürer. Bu süre tesisatın kirliliğine göre değişebilir. Firmamız petek temizliğini hava su sistemini kullanarak asitli ilaç kullanmadan yapıyor. Bu işlemin sonunda koruyucu ilaç eklenerek sistemin içerisi pırıl pırıl olur.

   Cevapla
 15. Merhaba telsizler mah.gültepe de oturuyorum evimde iki tane petek var alttaraflat ısınmıyor üstler az ısınıyor. Sanırım temizletmem gerekiyormuş çalışan bir insan olduğum için hafta içi evde olmıyorum akşam saatinde yada öğlen arasında yapılabilir mi? Temizlik için ne kadr ödeyeceğim bilgi ve geri dönüşünüzü rica ediyorum.

  Cevapla
 16. Merhaba; Ayazağa Oyak Sitesinde ikamet ediyorum. İkamet ettiğim daire 11 katlı apartmanın en üst katında ve merkezi sistemle ısınıyor. Radyatörlerin havasını almama, hatta alt ve üst bağlantı borularından su boşaltmama rağmen bazı radyatörler geçici süre ısınıyor fakat sonra sürekli soğuk kalıyor. Isınıyor gözüken radyatörler arasında dahi ısı farklılığı var veya bazı radyatörlerin üst ve alt, sağ ve sol bölümleri arasında ısı farklılığı mevcut. 1. Merkezi sistemle ısınan dairelerde apartman genelinden bağımsız olarak radyatör temizliği yapılabilir mi? 2. Dairenin radyatör temizliğinin apartman genelinden bağımsız olarak yapılması yeterli midir? 3. 6 adet radyatöre sahip dairenin radyatör temizliği herşey dahil (Temizleyici ve koruyucu kimyasal + KDV) ne kadardır? İyi çalışmalar.

  Cevapla
 17. Bizim evde de peteklerin alt kısmı ısınmıyor. Sadece toplam üç peteğimiz var evde ne kadar olur fiyatı acaba

  Cevapla
  • Merkezi ısıtma sistemlerinde temizlik yapılabilmesi için öncelikle daireye giriş ana vanaları olması gerekir. Sistemde bulunan suyu tamamen boşaltmak çok zaman alacağı için ve diğer daire sahiplerini rahatsız edici bir durum olacağından ana vanaların olması şarttır. 8 adet petek temizliği 250 tl dir.

   Cevapla
 18. Merhaba 7 adet petek var 2 ayrı odadaki petek hic yanmiyor. sebebi ne olabilir. temizlemeyle bu problem giderilir mi.

  Cevapla
  • Daha önceden ısınan petekleri temizledikten sonra eski haline çevirebiliriz. Ama kullanıma başladığınızdan beri hiç ısınmayan bir peteği ısıtmak için söz veremeyiz. Temizliğin dışında farklı bir durum olabilir.

   Cevapla
  • Peteklerin alt taraflarında ki yanmama problemi genelde kirlenmeden yaşanmaktadır. İkisini temizletmeniz pek fazla işe yaramaz. Tesisatı komple temizletmek size daha uygun bir fiyata yapılabilir. Normal daire temizlik ücretleri 150 TL den başlamaktadır.

   Cevapla
 19. 6 adet petegim var alt kismi soguk oluyor temizleyince duzelirmi ve 6 petegi kac liraya temizliyorsunuz ist pendik guzelyali mahallesi

  Cevapla
 20. Kartal Soğanlık ta oturuyorum 7 petekli bir dairenin petek temizleme ücreti nedir. Kasım ayında temizletmeyi düşünüyorum.

  Cevapla
 21. Petek temizleme fiyatlar ne kadar olmaktadır? Dairemizde banyoda bulunan havlupan dahil toplam 11 petek bulunmaktadır.

  Cevapla
 22. İstanbul Beylikdüzü Gürpınar’da dubleks bir daireye taşındım Demirdöküm Nova marka kombi mevcut Demirdöküm servisinden bakım talebim oldu fakat üst kattaki peteklerden randımanlı ısı alamıyorum 7 Petek 2 havulupan mevcut Petek temizliği için bilgi ve fiyatlarınız ile ilgili detay paylaşabilir misiniz Teşekkürler

  Cevapla
 23. Slm ben peteklerimi temizletmek istiyorum şubeleriniz ist Anadolu yakasında nerelerde ve ne kadara temizliyosunuz acaba

  Cevapla
 24. Kurtköye servisiniz var mı? Kombi bakımı ve petek temizliği yaptırmak istiyorum fiyat bilgisi rica ediyorum

  Cevapla
 25. İyi günler, evdeki peteklerin alt yarısı ısınmıyor. Muhtemelen temizlenmesi gerekecek. 6 tane peteğimiz var. İstanbul çapada evimiz. Ücreti ne kadar olur? Sms veya email atarak cevaplarsanız sevinirim.

  Cevapla
  • Tesisat temizliği fiyatları radyatör sayısına göre değişiklik gösterir. Kullanılan tüm ilaçlar koruyucu dahil verilen fiyata dahildir. Sayfamızda yer alan bütün petek temizlik fiyatlarına koruma kimyasalı eklenerek yazılmıştır.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara