Pimaş Aç – Kameralı Robotla Pimaş Açma Fiyatları 2024

Pimaş aç, ülkemizde robot teknolojinin kullanılması ile yaygın hale gelmiştir. Tıkalı tuvalet ve lavabo arıza işlemlerinde yapılan servis hizmetine pimaş açma denir. Aşağıda yer alan tabloda pimaş açma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

robot-ile-pimas-tikanikligi-acan-yerler-464

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kameralı pimaş açma fiyatları

Pimaş Nedir?

Pimaş, mekânlarda kullanılan (banyo, mutfak lavabosu, küvet ya da duşakabin v.b.) pis suların bina dışındaki ana su borusu ya da rögarlara iletildiği PVC borulara denmektedir. 

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanmaları genellikle kullanım hatalarından meydana gelmektedir. Tuvaletin içine atılmış kâğıt artıkları gibi zamanla biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engellemektedir.

Deneyimlerimize dayanarak gözlemlediğimiz diğer bir pimaş tıkanma nedeni ise inşaat malzemelerinin pimaşa sıkışması ve su tahliyesine engel olmasıdır.

Bunların dışında diğer bir sebep olarak borularda meydana gelen çökme ya da hatalı döşenme sonucu eğimlerin yanlış olmasını verebiliriz. Bu konuda önlem olarak sıhhi tesisatınızı yaptırırken hassas terazi kullanan uzmanları tercih edebilirsiniz.

pimaş tıkanıklığı açmaLavabonun Pimaşı Tıkandı

Mutfak lavabonuzda veya evyenizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki lavaboda biriken sabun artıkları zamanla pimaş borularınızı tıkayabilmektedir. Bu tıkanma neticesinde atık sular pimaştan ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından pimaş açma işlemi yapılabilmektedir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

tıkalı pimaş açma

Tuvaletin Pimaşı Tıkandı

Hatalı kullanım sonucu tuvalete atılan kağıtlar zamanla pimaşınızı tıkayacak ve ortaya hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkacaktır. En başından önlem olarak tuvaletinize kağıt atmamak bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilmektedir. Ama kiralık bir evde oturuyorsanız ya da işletmelerde bunun takibini yapmak oldukça zor. Tıkanmayı fark ettiğinizde yani tuvalet giderindeki akış yavaş olduğunda robotla pimaş açtırmak için bir uzmanın yardımını alabilirsiniz. Böylece erken müdahale sayesinde tuvaletinizdeki pis sular taşmayacak ve temizlik aşamasından kurtulmuş olacaksınız.

Apartmanın Pimaşı Tıkandı

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman pimaş tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu pimaş tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için İstanbul Tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

robot-aletlerle-kirmadan-kanal-borusu-acma-hizmeti-462
pimaş aç

Pimaş Boru Tıkanması

Pis su pimaşlarınızın içine atılan kâğıtlar, tuvaletinizi veya lavabonuzdaki borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlayamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte, tesisat sektöründe de yenilikler hızla ilerledi. Yurt dışında üretilen pimaş açma makineleri Türkiye pazarında da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar, boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp, kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden, zemine zarar vermeden ve etrafı kirletmeden çalışan pimaş aç makineleri, borunuzun içindeki tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler. Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde, profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan açıyoruz.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının çoğu zamanın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yemek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilmektedir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya başlar. Bu tıkanma birkaç kez basit yöntemlerle açılabilir durumda olabilmektedir. Pompalama metodu genelde pimaş tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Ama belirli bir aşamaya ulaşan boru içerisindeki tıkanma, gizli bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu, tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra profesyonel bir yardım almak için pimaş açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

kanal-borusunu-kirmadan-robot-ile-acma-servisi-463

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

 • Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapıldıktan sonra tamiri yapılmaktadır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi sayesinde çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera yoluyla, atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.
 • Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılmaktadır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.
 • Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülmektedir. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilmektedir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir ancak lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Neden İstanbul Tesisat?

Tıkanmış pis su borularında çökme yapan yerin tespitini sağlıyoruz. Ters eğim verilen pimaşlarda sık sık tıkanmalar yaşanır. Ana pimaş boruya doğru bir şekilde eğim verildiğinde 20 sene de geçse, yağlanma hariç hiçbir şekilde tıkanma meydana gelmez. Tıkanıklıkların %50’si yanlış döşenen tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Terazi kullanılarak döşenen giderde, ortalama 10 yıl tıkanma olmaz. Çöken yer bulunduktan sonra gerekli onarım çalışmalarını sizlere sağlıyoruz. Borunuzun önünde bulunan yabancı cisimler zamanla suyla birlikte gelen tortunun birikmesine sebep olur. Atık su gider borunuzdan su gidişi artık tamamen durur. Pimaş borularda meydana gelen boru tıkanmaları kırmadan evinizi kirletmeden açıyoruz. Borularınızı tıkayan maddenin boruya zarar verilmeden çıkarmak için makine kullanıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için ise hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Borunuzun yapısı ister plastik ister pik boru kırmadan pimaş açma makineleriyle tıkanıklığı açıyoruz. Servis hizmetimiz İstanbul geneli çalışmaktadır.

 1. Tıkalı tuvalet, lavabo pimaş borularında kırmadan tıkanıklık açma çalışması
 2. Kanal pimaşlarında tıkalı bölgenin yerini tespit ediyoruz.
 3. Kanalizasyon pimaşlarının içini kamera sistemleriyle görüntüleme yapıyoruz.

Kırmadan Pimaş Tamiri Mümkün mü?

Pimaş, sık sık sorunla karşılaşılan bir unsur olduğundan pimaşın kırılmadan tamir edilmesi talep edilmektedir. Ekstra maliyete neden olmayacak şekilde tercih edilen kırmadan pimaş tamiri ile daha kaliteli bir kullanım mümkün olacaktır. Ekibimiz, pimaşınızda meydana gelen bütün sorunları inceleyerek en doğru tamir sürecini gerçekleştirir. Bu sayede sonuç çok daha avantajlı olur. İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek kırmadan pimaş tamiri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Pimaş Yıkama Fiyatı 2023

Pimaş yıkama ya da pimaş açma yaşam alanınızda sık sık ihtiyaç duyabileceğiniz bir hizmet olarak kabul edilmektedir. Lavabo ve tuvalette bulunan pimaşın genellikle yanlış kullanım nedeniyle tıkandığı ve ciddi problemlere neden olduğu bilinmektedir. Bu tip sorunların yaşanması durumunda pimaç yıkama hizmetleri için İstanbul Tesisat ekibinden destek almanızı öneriyoruz. Ekibimiz, pimaşınızdaki sorunun belirlenmesi ve sonrasında yıkama işleminin yapılmasını sağlar.

Pimaş yıkama işlemleri için fiyat 2023 yılı için farklılık göstermektedir. Pimaşınızın kullanılamaz hale gelmesi ve tıkanmanın çok ciddi olması fiyatları doğrudan etkiler. Bu nedenle de pimaş yıkama fiyatı ekibimiz tarafından gerçekleştirilen ön değerlendirme sonrasında belirlenmektedir.

“Pimaş Aç – Kameralı Robotla Pimaş Açma Fiyatları 2024” üzerine 18 yorum

 1. Mutfak lavabosunu kullandığımız zAman balkondan direk taşma yapıyo ,balkon mutfakta bu arada nasıl halledilebilir şu dönemde ustalarda çalışıyomu bilmediğimizden acil bi çözüm bulmamız şart,gelebiliyomusunuz onunda bilgisini alabilirsek

  Yanıtla
 2. Bizim tuvalette her hangi bir tıkanıklık yok ama alt komşumuz bizim borudan su damladığını görmüş nasıl bir müdahale edebiliriz damlamayı kesmek için fiyat nedir acaba

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer hattınızda bir tıkanma yoksa ve alt kata akıntı varsa tesisatınızda kaçak var demektir. Kaçak tespitlerini normal dairelerde 150 dubleks dairelerde 200 tl dir. Yardım almak için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 3. Kardeşim helal olsun sorulara verdiğiniz cevaplar bile işinize nasıl profesyonel yaklaştığınızi açıklıyor. İnşallah büyür de her ile şube açarsıniz, Zonguldak’a da bekleriz, buranın tesisat işlerine başlarsanız bir sene kafanızı kaldiramazsiniz:)

  Yanıtla
 4. İyi gunler , mutfağın giderinde problem var, tikaniklik mi yoksa boru da kirik mi var bilemiyoruz. Bulasik yikadigimiz zaman yan komşunun evinin temeline su sızıyor . Mutfak ile suyun sızdığı yer arasinda 8-10 metre mesafe var robot ile problemi görüntülemek mumkun mu

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Mutfak hatları genellikle yağlanmadan dolayı tıkanır ve ek yerlerinden sızdırma yapabilir. Eğer istenirse hattınız kamera ile kontrol edilip gerekli işlemler yapılabilir. Kanal açma ve görüntüleme yapmak için ücretimiz 150 tl’dir. Daha sonra gerekirse yapılacak işlem için (yıkama, tadilat vb. ) gelen ekipler size bilgi ve fiyat vereceklerdir. 0212 645 33 33 iletişim numaramızdır. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 5. kolay gelsin evimiz bahçe katı ön bahçe den su çıkıyor mutfaktakı lavobayı kullanınca ön bahçeden su çıkıyor evın arka bahçesınde kuyu var o kuyuda arka bınaya balı yanı pis su kokusu gelmıyor mutfak giderleri bağlı galıba bız butun evın borularını gıder borularını temızletmek ıstıyoruz bıze maliyeti ne olur yer gaziosmanpaşa karadeniz mahellesinde ve en erken nezaman gelebilirsiniz

  Yanıtla
  • İyi günler Sinan Bey. Bahçeden su çıkması gibi bir durum var ise bu pimaşları temizleterek çözülemez efendim. Hatta bir kırık ya da bir çökme olabilir. Bunun sonucunda mutfaktan kullanılan su toprağa dolup dışarı çıkacaktır. Yapmanız gereken o bahçe hattından geçen mutfak giderinin içini görüntületip problemin ne olduğunu görmeniz gerekiyor. Buna bağlı olarakta bir çözüm yolu muhakkak bulunur efendim. Direk temizlik yaparak sonuçsuz bırakabiliriz. Ne zaman isterseniz ekip yönlendirilir efendim. Yalnız maliyet konusunda orada yeri gördükten sonra bir görüşme gerçekleştirmemiz lazım.

   Yanıtla
 6. tuvaletin pimaşı tıkandı açtırmak için makinesi olmayan normal bir tesisatçı çağırdık. Elinde demir bir çubukla biraz uğraştıktan sonra pimaşı borusunun tıkandığını söyledi açılması için tuvalet taşının kırılması gerektiğini söyledi. Öğleden sonra bende hortumla su göndermeye çalıştım ama açılmadı. tesisatçı kırılarak tamirine 600 tl fiyat verdi şuan o kadar para verecek durumum yok. Şimdilik ucuz yoldan tuvaleti açtırmanın bir yolu varmı?

  Yanıtla
  • Genelde makinesi bulunmayan tesisatçılar demir çubukla tuvaleti açmaya çalışır. Demir çubuk pimaşları kırabilir bu teknik çok eskide kaldı. Çok zor tıkanmalarda bile makineyle tuvalet pimaşını açmak zor bir olay değil. Ancak tuvaletin pimaşı bodrum katında toprak altında çökme yapar bunu kırarak açmak gerekir. Ama yine de sizin tuvalet kırılmaz çöken yeri robotla yerini bulur ezbere kırım yapmayız.Tuvalet veya lavabo pimaşlarını ana boru olmadığı sürece 150 tl ücret karşılığında açıyoruz.

   Yanıtla
 7. Apartmanın ana pimaş borusunu bir yıl içerisinde birkaç defa makineyle açtırdık. Önceden 6 ayda bir pimaşlar tıkanıyordu şimdi bu süre ortalama 30 güne düştü. Herhangi bir tadilata gerek kalmadan bu sorunu kökünden çözebilir miyiz?

  Yanıtla
  • Pimaş tıkanmalarında ana sebep yağlanmadan kaynaklı ortaya çıkar. Kullanılan her malzemenin belli bir süre kullanım ömrü vardır ve zamanında bakımlarını yapmak gerekir. Pimalardaki tıkanıklığın giderek daha kısa sürelerde meydana gelmesinin sebebi apartmanın ana gider borularında yağlanmanın arttığının belirtisidir. Bu süre ilerde daha da kısalacaktır. Her ay bu tıkanıklığı yaşamak yerine, yüksek basınçlı yıkama makinesiyle pimaşların içini temizletebilirsiniz. Bu makine tıkalı pimaş boruyu yağdan arındırarak suyun akışını kolaylaştırır. Ayrıca bina ana gider borularında tıkanıklık açtırırken zincir kullanmasını pimaş açma işlemi yapan ustadan mutlaka isteyin.

   Yanıtla
 8. dün ufaktan yagan yagmur sebebiyle tıkalı olan bahce pimaşından dolayı bahcemize dolan su yuzunden evimi su bastı acmak için ugrassakta ıslandığımızla kaldık ve profesyonel yardım için istanbul tesisattan servis talebinde bulunduk
  kısa sürede gelen servis ekibi tıkalı olan pimaşı acıp bahceye dolan suyu tahliye ettiler yaptıgınız işi hakkıyla yapıyosunuz gercekten helal olsun

  Yanıtla
 9. öncelikle iyi günler 40 yıllık olan dairemin pimaşları uzun süredir tıkanıp acılmakta idi gecen gün tıkandıgında profesyonel yardım gerektiğini anladım ve istanbul tesisattan pimas acma işlemi için talebte bulundum sağolsunlar gün içinde bana işinin ehli ustalar gönderip tıkalı olan piması actılar ve beni büyük bir sıkıntıdan kurtardılar

  Yanıtla
 10. Titiz bir ev hanımı olarak temizliğe çok düşükünüm. Tuvaletin pimaşına kaçırdığım bir bez tıkanmaya yol açtı. Daha önceden işlerini bilmediğim pimaş aç firmasını arayıp tıkanıklığı kırmadan açabileceklerini sordum öğleden sonraya randevu aldım tesirgin bir bekleyişe geçtim. Etrafı kirletmeden bezi çıkarıp aldılar işlerinde gayet başarılılar herkese tavsiye ederim

  Yanıtla
 11. duşun gideri ağır gidiyordu bizde ne tür bir sorun olduğunu anlamak için İstanbul tesisat şirketinden pimaşın içini gösteren bir kamera istedik. Gelen arkadaş 2 metre ilerde dirseğin sabun artıklarından dolayı kapanma noktasına geldiğini söyledi. Zincire benzer aleti pimaşın tıkalı yerine göndererek sorunu çözdüler. Gelen arkadaşların ellerine sağlık diyorum

  Yanıtla
 12. Gerçekten çok profesyonel çalışanları var. İşlerini çok iyi biliyorlar ve hızlı bir biçimde pratiğe döküyorlar. Bunun dışında oldukça saygılılar.

  Bizi çok berbat bir gider taşmasından en hızlı şekilde kurtardılar, ve sorunun kökünü de anlamamıza yardımcı oldular. Telefonla aradıktan 20 dakika sonra kapımıza geldiler ve olabilecek en hızlı ve temiz şekilde işlerini halledip gittiler. Herkese tavsiye ederim.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara