Pimaş Aç – Kameralı Robotla Pimaş Açma Fiyatları 2023

Pimaş aç, ülkemizde robot teknolojinin kullanılması ile yaygın hale gelmiştir. Tıkalı tuvalet ve lavabo arıza işlemlerinde yapılan servis hizmetine pimaş açma denir. Aşağıda yer alan tabloda pimaş açma fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

robot-ile-pimas-tikanikligi-acan-yerler-464m

2023 Güncel Pimaş Açma Fiyatları 400 – 500
Kamera Sistem ile Pimaş Boru Kontrolü Var
Pimaş Açma Garanti Süresi 60 gün
Pimaş Yıkama Hizmeti Var
Pimaş Boru Tamiri Var
Pimaş açma fiyatları

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kameralı pimaş açma fiyatları

Pimaş Nedir?

Pimaş, mekânlarda kullanılan (banyo, mutfak lavabosu, küvet ya da duşakabin v.b.) pis suların bina dışındaki ana su borusu ya da rögarlara iletildiği PVC borulara denmektedir. 

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanmaları genellikle kullanım hatalarından meydana gelmektedir. Tuvaletin içine atılmış kâğıt artıkları gibi zamanla biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engellemektedir.

Deneyimlerimize dayanarak gözlemlediğimiz diğer bir pimaş tıkanma nedeni ise inşaat malzemelerinin pimaşa sıkışması ve su tahliyesine engel olmasıdır.

Bunların dışında diğer bir sebep olarak borularda meydana gelen çökme ya da hatalı döşenme sonucu eğimlerin yanlış olmasını verebiliriz. Bu konuda önlem olarak sıhhi tesisatınızı yaptırırken hassas terazi kullanan uzmanları tercih edebilirsiniz.

pimaş tıkanıklığı açmaLavabonun Pimaşı Tıkandı

Mutfak lavabonuzda veya evyenizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki lavaboda biriken sabun artıkları zamanla pimaş borularınızı tıkayabilmektedir. Bu tıkanma neticesinde atık sular pimaştan ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından pimaş açma işlemi yapılabilmektedir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

tıkalı pimaş açma

Tuvaletin Pimaşı Tıkandı

Hatalı kullanım sonucu tuvalete atılan kağıtlar zamanla pimaşınızı tıkayacak ve ortaya hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkacaktır. En başından önlem olarak tuvaletinize kağıt atmamak bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilmektedir. Ama kiralık bir evde oturuyorsanız ya da işletmelerde bunun takibini yapmak oldukça zor. Tıkanmayı fark ettiğinizde yani tuvalet giderindeki akış yavaş olduğunda robotla pimaş açtırmak için bir uzmanın yardımını alabilirsiniz. Böylece erken müdahale sayesinde tuvaletinizdeki pis sular taşmayacak ve temizlik aşamasından kurtulmuş olacaksınız.

Apartmanın Pimaşı Tıkandı

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman pimaş tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu pimaş tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için İstanbul Tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

robot-aletlerle-kirmadan-kanal-borusu-acma-hizmeti-462

pimaş aç

Pimaş Boru Tıkanması

Pis su pimaşlarınızın içine atılan kâğıtlar, tuvaletinizi veya lavabonuzdaki borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlayamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte, tesisat sektöründe de yenilikler hızla ilerledi. Yurt dışında üretilen pimaş açma makineleri Türkiye pazarında da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar, boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp, kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden, zemine zarar vermeden ve etrafı kirletmeden çalışan pimaş aç makineleri, borunuzun içindeki tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler. Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde, profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan açıyoruz.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının çoğu zamanın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yemek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilmektedir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya başlar. Bu tıkanma birkaç kez basit yöntemlerle açılabilir durumda olabilmektedir. Pompalama metodu genelde pimaş tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Ama belirli bir aşamaya ulaşan boru içerisindeki tıkanma, gizli bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu, tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra profesyonel bir yardım almak için pimaş açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

kanal-borusunu-kirmadan-robot-ile-acma-servisi-463

Tıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

  • Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapıldıktan sonra tamiri yapılmaktadır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi sayesinde çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera yoluyla, atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.
  • Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılmaktadır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.
  • Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülmektedir. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilmektedir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir ancak lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Neden İstanbul Tesisat?

Tıkanmış pis su borularında çökme yapan yerin tespitini sağlıyoruz. Ters eğim verilen pimaşlarda sık sık tıkanmalar yaşanır. Ana pimaş boruya doğru bir şekilde eğim verildiğinde 20 sene de geçse, yağlanma hariç hiçbir şekilde tıkanma meydana gelmez. Tıkanıklıkların %50’si yanlış döşenen tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Terazi kullanılarak döşenen giderde, ortalama 10 yıl tıkanma olmaz. Çöken yer bulunduktan sonra gerekli onarım çalışmalarını sizlere sağlıyoruz. Borunuzun önünde bulunan yabancı cisimler zamanla suyla birlikte gelen tortunun birikmesine sebep olur. Atık su gider borunuzdan su gidişi artık tamamen durur. Pimaş borularda meydana gelen boru tıkanmaları kırmadan evinizi kirletmeden açıyoruz. Borularınızı tıkayan maddenin boruya zarar verilmeden çıkarmak için makine kullanıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için ise hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Borunuzun yapısı ister plastik ister pik boru kırmadan pimaş açma makineleriyle tıkanıklığı açıyoruz. Servis hizmetimiz İstanbul geneli çalışmaktadır.

  1. Tıkalı tuvalet, lavabo pimaş borularında kırmadan tıkanıklık açma çalışması
  2. Kanal pimaşlarında tıkalı bölgenin yerini tespit ediyoruz.
  3. Kanalizasyon pimaşlarının içini kamera sistemleriyle görüntüleme yapıyoruz.

Kırmadan Pimaş Tamiri Mümkün mü?

Pimaş, sık sık sorunla karşılaşılan bir unsur olduğundan pimaşın kırılmadan tamir edilmesi talep edilmektedir. Ekstra maliyete neden olmayacak şekilde tercih edilen kırmadan pimaş tamiri ile daha kaliteli bir kullanım mümkün olacaktır. Ekibimiz, pimaşınızda meydana gelen bütün sorunları inceleyerek en doğru tamir sürecini gerçekleştirir. Bu sayede sonuç çok daha avantajlı olur. İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek kırmadan pimaş tamiri hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Pimaş Yıkama Fiyatı 2023

Pimaş yıkama ya da pimaş açma yaşam alanınızda sık sık ihtiyaç duyabileceğiniz bir hizmet olarak kabul edilmektedir. Lavabo ve tuvalette bulunan pimaşın genellikle yanlış kullanım nedeniyle tıkandığı ve ciddi problemlere neden olduğu bilinmektedir. Bu tip sorunların yaşanması durumunda pimaç yıkama hizmetleri için İstanbul Tesisat ekibinden destek almanızı öneriyoruz. Ekibimiz, pimaşınızdaki sorunun belirlenmesi ve sonrasında yıkama işleminin yapılmasını sağlar.

Pimaş yıkama işlemleri için fiyat 2023 yılı için farklılık göstermektedir. Pimaşınızın kullanılamaz hale gelmesi ve tıkanmanın çok ciddi olması fiyatları doğrudan etkiler. Bu nedenle de pimaş yıkama fiyatı ekibimiz tarafından gerçekleştirilen ön değerlendirme sonrasında belirlenmektedir.

Tıkla Ara