1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (92 oy, ortalama puan: 4,70 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Robotla Pimaş Tıkanıklığı Açma

kirmadan-robotla-pimas-tikanikligi-acma

Pimaş Nedir?

Pimaş, mekânlarda kullanılan (banyo, mutfak lavabosu, küvet ya da duşakabin v.b.) pis suların bina dışındaki ana su borusu ya da rögarlara iletildiği PVC borulara denmektedir. Günümüzde tüm tesisat sistemlerinde kullanılan bu borular 1963 yılında Enka Grubu tarafından kurulan PİMAŞ ismiyle anılmaktadır. O tarihlere kadar Türkiye genelindeki gerek içme suyu olsun gerek atık su olsun tüm sıhhi tesisat sistemlerinde asbest ya da demirden yapılmaktaydı. Bu ağır borular, taşıması zor, döşenmesi uzun süren ama kısa sürede işlevini kaybeden ve sağlığa zararlı malzemeden olduklarından PİMAŞ’ın PVC boruları imal etmesiyle geçerliliğini yitirmiştir. Böylece kısa sürede Anadolu’daki binlerce köy sağlıklı içme suyuna kavuşurken geleneksel sulama sistemlerinin yerini Yağmur Sulama Sistemleri aldı. Böylece PVC boru Türkiye’de PİMAŞ adını aldı.

(Kaynak: pimas.com.tr)


Servis Bölgelerimiz


Kullanılan Cihazlar


Telefonla Servis İsteyin

Pimaş Neden Tıkanır?

Pimaş tıkanmaları genellikle kullanım hatalarından meydana gelmektedir. Tuvaletin içine atılmış kâğıt artıkları gibi zamanla biriken yabancı maddeler su giderini tıkayarak suyun tahliye olmasını engeller.

Deneyimlerimize dayanarak gözlemlediğimiz diğer bir pimaş tıkanma nedeni ise inşaat malzemelerinin pimaşa sıkışması ve su tahliyesine engel olmasıdır.

Bunların dışında diğer bir sebep olarak borularda meydana gelen çökme ya da hatalı döşenme sonucu eğimlerin yanlış olmasını verebiliriz. Bu konuda önlem olarak sıhhi tesisatınızı yaptırırken hassas terazi kullanan uzmanları tercih edebilirsiniz.

tıkalı pimaşın yerini bulan tesisatçıLavabonun Pimaşı Tıkandı

Mutfak lavabonuzda veya evyenizde biriken yemek artıkları ve yağlar ya da banyonuzdaki lavaboda biriken sabun artıkları zamanla pimaş borularınızı tıkayabilir. Bu tıkanma neticesinde atık sular pimaştan ilerleyerek kanalizasyon sistemine gitmeyecek ve evinizin atık sular sonucu kirlenmesine neden olacaktır. Bu gibi durumlarda tıkanıklığın açılması için kanal açma makinelerini kullanan uzman bir firmanın yardımını istemek en mantıklı seçenek olacaktır. Kırmadan yapılan tıkanıklık tespiti ardından pimaş açma işlemi yapılabilir. Böylece tadilat masraflarından da kurtulursunuz.

lavabo pimaşını robotla temizleyen ustaTuvaletin Pimaşı Tıkandı

Hatalı kullanım sonucu tuvalete atılan kağıtlar zamanla pimaşınızı tıkayacak ve ortaya hiç hoşunuza gitmeyen sonuçlar çıkacaktır. En başından önlem olarak tuvaletinize kağıt atmamak bu sorunun ortaya çıkmasına engel olabilir. Ama kiralık bir evde oturuyorsanız ya da işletmelerde bunun takibini yapmak oldukça zor. Tıkanmayı fark ettiğinizde yani tuvalet giderindeki akış yavaş olduğunda robotla pimaş açtırmak için bir uzmanın yardımını alabilirsiniz. Böylece erken müdahale sayesinde tuvaletinizdeki pis sular taşmayacak ve temizlik aşamasından kurtulmuş olacaksınız.

robotla tuvaletin pimaşını açan firmaApartmanın Pimaşı Tıkandı

Evinizde ne kadar dikkatli kullanım yaparsanız yapın, birden fazla evin bulunduğu apartmanlarda ya da iş hanlarında apartman pimaş tıkanması görülebilir. Birden fazla dairenin bulunduğu bir yerde pimaşın nereden tıkandığını öğrenmenin yegâne yolu pimaş tıkanıklık açma robotu kullanmaktır. Pimaş tıkanıklığı açtırmak için İstanbul Tesisat uzmanlarından yardım alabilirsiniz.

apartman boru tıkanıklığını makineyle açan şirketapartman pimaş tıkanıklığını cihazla açan servisPimaş Boru Tıkanması

Pis su pimaşlarınızın içine atılan kâğıtlar, tuvaletinizi veya lavabonuzdaki borusunu bir müddet sonra tıkar. Sular banyonuzdan dışarı çıkana kadar hiçbir şey anlayamazsınız. Gelişen teknolojiyle birlikte, tesisat sektöründe de yenilikler hızla ilerledi. Yurt dışında üretilen pimaş açma makineleri Türkiye pazarında da oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaya başlandı. Kanal açma makineleri diye adlandırılan bu araçlar, boru içinde tıkanmaya yol açan atık maddeleri parçalayıp, kanal borusuna göndermeye yarar. Yüzeyden, zemine zarar vermeden ve etrafı kirletmeden çalışan pimaş aç makineleri, borunuzun içindeki tıkanıklığın tam bölgesini bulur ve temizler. Kırmadan pimaş tıkanıklığı açma robotu sayesinde, profesyonel eleman ve ekipmanlarımız ile pimaş borularda meydana gelen tıkanmaları kırmadan açıyoruz.

Mutfak Pimaş Tıkanıklığı Açma

Ev hanımlarının çoğu zamanın dörtte birini mutfakta geçirmektedir. Yemek yapma telaşı sonunda biriken bulaşıklar aceleye gelip tam temizlenmeden mutfağın borusundan gidere gönderilir. Tencerelerden çıkan yağlar ve bulaşık bezlerinden kopan parçalar birbirine karışarak mutfağın pimaşını tıkamaya başlar. Bu tıkanma birkaç kez basit yöntemlerle açılabilir durumda olabilir. Pompalama metodu genelde pimaş tıkanıklığı açmak için en çok kullanılan yöntemdir. Ama belirli bir aşamaya ulaşan boru içerisindeki tıkanma, gizli bir şekilde giderek artar. Katı bir maddenin mutfağın pimaşına kaçması sonucu, tıkanıklık içinden çıkılmaz bir duruma gelir. Bu durumdan sonra profesyonel bir yardım almak için pimaş açma firmasına ihtiyacınız olacaktır. Özel robot makine ile mutfak pimaşların da yaşanan tıkanmalar kırmaya gerek kalmadan açılmaktadır.

tıkanan mutfak evyesini robotla açan ustalartıkalı mutfak lavabosunu makina ile açan tesisatçıTıkalı Pimaş Açma Yöntemleri

 • Tıkalı pimaşın noktasal olarak tespiti yapıldıktan sonra tamiri yapılır. Tıkalı bölgenin yer tespit işlemi sayesinde çok fazla yerin kırılmasının önüne geçmiş olur. Ayrıca gönderilen kamera yoluyla, atık su giderlerinin içerisindeki problemi de görmüş olursunuz.
 • Tıkanan pimaş giderinin içerisine robot makine (kanal açma makinesi) gönderilerek, hiçbir yer kırılmadan tıkanıklık açılır. Tıkalı bölgedeki yağlanma veya katı atıkları parçalayıp kanalizasyon borusuna gönderir.
 • Yüksek basınçlı yıkama makineleri ile pimaşların içerisindeki yağlanma çözülür. Bu genelde yemek firmaları, oteller ve restoranlarda devamlı yaşanan problemler arasındadır. Bulaşıklar yıkanırken birçok yağ benzeri atıklar gider borularından ana kanal borularının içerisine tahliye edilir. Ana pimaş tesisatında sıkıntı olmayabilir ancak lokal borularda aşırı yağlanma meydana gelebilir.

Neden İstanbul Tesisat?

tıkalı pimaş borusunu kırmadan açan tesisatçı
Tıkanmış pis su borularında çökme yapan yerin tespitini sağlıyoruz. Ters eğim verilen pimaşlarda sık sık tıkanmalar yaşanır. Ana pimaş boruya doğru bir şekilde eğim verildiğinde 20 sene de geçse, yağlanma hariç hiçbir şekilde tıkanma meydana gelmez. Tıkanıklıkların %50’si yanlış döşenen tesisat borularından kaynaklanmaktadır. Terazi kullanılarak döşenen giderde, ortalama 10 yıl tıkanma olmaz. Çöken yer bulunduktan sonra gerekli onarım çalışmalarını sizlere sağlıyoruz. Borunuzun önünde bulunan yabancı cisimler zamanla suyla birlikte gelen tortunun birikmesine sebep olur. Atık su gider borunuzdan su gidişi artık tamamen durur. Pimaş borularda meydana gelen boru tıkanmaları kırmadan evinizi kirletmeden açıyoruz. Borularınızı tıkayan maddenin boruya zarar verilmeden çıkarmak için makine kullanıyoruz. Açılmayan tıkanıklık için ise hiçbir ücret talep etmiyoruz.

Borunuzun yapısı ister plastik ister pik boru kırmadan pimaş açma makineleriyle tıkanıklığı açıyoruz. Servis hizmetimiz İstanbul geneli çalışmaktadır.

KIRMADAN KANAL AÇMA MAKİNESİ SAYESİNDE TIKALI PİMAŞ AÇILIR !

 1. Tıkalı tuvalet, lavabo pimaş borularında kırmadan tıkanıklık açma çalışması
 2. Kanal pimaşlarında tıkalı bölgenin yerini tespit ediyoruz.
 3. Kanalizasyon pimaşlarının içini kamera sistemleriyle görüntüleme yapıyoruz.
Bu içeriği paylaş

7 Yorum

 • Alper

  Apartmanın ana pimaş borusunu bir yıl içerisinde birkaç defa makineyle açtırdık. Önceden 6 ayda bir pimaşlar tıkanıyordu şimdi bu süre ortalama 30 güne düştü. Herhangi bir tadilata gerek kalmadan bu sorunu kökünden çözebilir miyiz?

  • Kameralı Su Tesisatçı

   Pimaş tıkanmalarında ana sebep yağlanmadan kaynaklı ortaya çıkar. Kullanılan her malzemenin belli bir süre kullanım ömrü vardır ve zamanında bakımlarını yapmak gerekir. Pimalardaki tıkanıklığın giderek daha kısa sürelerde meydana gelmesinin sebebi apartmanın ana gider borularında yağlanmanın arttığının belirtisidir. Bu süre ilerde daha da kısalacaktır. Her ay bu tıkanıklığı yaşamak yerine, yüksek basınçlı yıkama makinesiyle pimaşların içini temizletebilirsiniz. Bu makine tıkalı pimaş boruyu yağdan arındırarak suyun akışını kolaylaştırır. Ayrıca bina ana gider borularında tıkanıklık açtırırken zincir kullanmasını pimaş açma işlemi yapan ustadan mutlaka isteyin.

 • tarıkkur

  dün ufaktan yagan yagmur sebebiyle tıkalı olan bahce pimaşından dolayı bahcemize dolan su yuzunden evimi su bastı acmak için ugrassakta ıslandığımızla kaldık ve profesyonel yardım için istanbul tesisattan servis talebinde bulunduk
  kısa sürede gelen servis ekibi tıkalı olan pimaşı acıp bahceye dolan suyu tahliye ettiler yaptıgınız işi hakkıyla yapıyosunuz gercekten helal olsun

 • mehmet erbilir

  öncelikle iyi günler 40 yıllık olan dairemin pimaşları uzun süredir tıkanıp acılmakta idi gecen gün tıkandıgında profesyonel yardım gerektiğini anladım ve istanbul tesisattan pimas acma işlemi için talebte bulundum sağolsunlar gün içinde bana işinin ehli ustalar gönderip tıkalı olan piması actılar ve beni büyük bir sıkıntıdan kurtardılar

 • Yeliz D.

  Titiz bir ev hanımı olarak temizliğe çok düşükünüm. Tuvaletin pimaşına kaçırdığım bir bez tıkanmaya yol açtı. Daha önceden işlerini bilmediğim pimaş aç firmasını arayıp tıkanıklığı kırmadan açabileceklerini sordum öğleden sonraya randevu aldım tesirgin bir bekleyişe geçtim. Etrafı kirletmeden bezi çıkarıp aldılar işlerinde gayet başarılılar herkese tavsiye ederim

 • Murtaza Karasu

  duşun gideri ağır gidiyordu bizde ne tür bir sorun olduğunu anlamak için İstanbul tesisat şirketinden pimaşın içini gösteren bir kamera istedik. Gelen arkadaş 2 metre ilerde dirseğin sabun artıklarından dolayı kapanma noktasına geldiğini söyledi. Zincire benzer aleti pimaşın tıkalı yerine göndererek sorunu çözdüler. Gelen arkadaşların ellerine sağlık diyorum

 • Ali

  Gerçekten çok profesyonel çalışanları var. İşlerini çok iyi biliyorlar ve hızlı bir biçimde pratiğe döküyorlar. Bunun dışında oldukça saygılılar.

  Bizi çok berbat bir gider taşmasından en hızlı şekilde kurtardılar, ve sorunun kökünü de anlamamıza yardımcı oldular. Telefonla aradıktan 20 dakika sonra kapımıza geldiler ve olabilecek en hızlı ve temiz şekilde işlerini halledip gittiler. Herkese tavsiye ederim.

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.