1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (1 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Klozet Açma Pompası

Klozet açma pompası; tıkanan tuvaletlerde, lavabolarda ve yer süzgeçlerinde kullanılabilir. Üretim mantığına bakarak, tuvalet pistonu diye de adlandırılmıştır. Zaten aynı piston gibi itici bir gücü iletsin diye üretilmiştir. Tıkalı tuvaleti pompayla açmak için, delik üzerine kenarlarından hava kaçırmayacak şekilde yerleştirilip, birden bastırıldığında aradaki havayı itici güç olarak kullanıp, kolunuzun yetişmediği kısma bu gücün iletmesi sağlanır. Tabi bu mantığa göre havanın sıkışması gerektiği için, tamamen tıkanmış olan bir giderde sonuç alınabilir. Yarısı tıkanmış, yarısı açık olan bir hatta pompalama yapmak mümkün olmaz. Çünkü sıkıştırma sağlanamaz ve bu sebeple de eğer pompa ile gider açma işini deneyeceksek, tamamen tıkalı giderde denemeliyiz.

Klozet Açma Pompası Nasıl Kullanılır?

Bu makalemizde aşağıdaki bilgileri bulabilirsiniz.

  1. Pompayla klozet açma
  2. Tuvalet açma pompası nasıl kullanılır
  3. Tıkanan mutfak evyesini pompayla açma
  4. Lavabo giderini pompa kullanarak açma
  5. Tıkalı küveti pompayla açma
  6. Duş teknesi tıkanıklığını pompayla açma
  7. Tıkanan banyo giderini pompayla açma

Klozet açma pompası küçük çaplı ve daha kolay tıkanmalarda işinize yarar. Örneğin klozet deliği ufak olan taşlar vardır. Bu küçük delikler, kâğıttan ya da pislikten çabucak tıkanabilir. Pompa bu aşamada sizi kurtarabilir. Ancak daha sert ve zor açılan bir tuvalet tıkanması olayına denk gelirseniz, elinizdeki tuvalet açma pistonu hiç bir işe yaramayacaktır. Farklı denemeler de yapmak faydalı olabilir.

Tuvalet giderini açmak için kostik dökerek, deneyenler de vardır. Bir şeyi asla unutmamak gerekiyor; bilmediğimiz herhangi bir kimyasal madde, çok zararlı olabilir. Kostikle ilgili bilgiyi kostikle gider açma makalemizde daha önce verdik. Şimdilik gider açan pompayı incelemeye devam edelim.

Tıkanan Lavaboyu Pompa İle Açma

Pompa ile mutfak gideri açma konusundan bahsedecek olursak, özellikle mutfaklarda kullanıldığını anlattığımız pompalar, evyede gerçekten işe yarıyor. Hanımların elinin altında sürekli bulunan bu alet, evyede yapılan yemeklerin artıklarını pompalayıp hemen açıyor. Her bulaşık yıkama sırasında mutfak gideri mutlaka tıkanır. Tabi tıkanmadan kastımız; salata yapılırken ufak parçaların gidere kaçması veya bulaşık yıkarken tabak içindeki küçük yemek artıklarının neden olduğu tıkanmalardır. Mutfak gideri pompası çok işinize yarar. Pompanın da kalitesi elbette çok önemlidir. Çünkü yazının başında bahsettiğimiz gibi, basıncı iletmesi için kaliteli kauçuk ve kenarında hava kaçırmayacak şekilde yüzeye oturan pompa olmalıdır. Aksi takdirde emeğimiz de boşa gider anlattıklarımız da havada kalır. Firmamız size her zaman bu tarz işinizi kolaylaştıracak bilgiler sunmaya devam edecektir. Bizi takip etmeye devam edin tıkanmalara karşı bilgi sahibi olun.

İstanbul Tesisat firması, tıkalı lavaboyu pompayla açma işlemini gerçekleştiremediğiniz takdirde size lavabo açma hizmeti sağlamaktadır. Tıkanan lavabo giderini kamerayla açma hizmetini İstanbul’un tüm semtlerine veren firmamız, sunduğu garantili hizmetler ve lavabo açan makineler sayesinde tıkanıklık problemlerinizi kısa sürede sonlandırmaktadır.

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.