Su Kaçağını Bulan Cihaz | Su Sızıntısını Bulan Makina

bilgisayarli-cihaz-ile-su-borusu-patlagina-bakan-firmalar-901

En yeni teknolojileri takip ederek hızlı bir şekilde bulunması gereken su kaçaklarını bulan İstanbul Tesisat hizmetlerinden siz de faydalanarak su kaçağı tamiri yaptırabilirsiniz. Mobil araçlarımız sayesinde, İstanbul’da hizmet vermediğimiz bölge yoktur. Her yere aynı fiyat garantisi ile gönderdiğimiz araçlarımızın içinde cihaz ve tespit kameraları bulunmaktadır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı meydana geldiğinde kaçağın nerede olduğunu bulmak cihaz kullanmadan pek mümkün değildir. Eski yöntemler kullanılarak su kaçağını tespit etmeye çalışılırsa şüphelenilen her noktayı kazmak gerekmektedir. Ancak bu yöntem her zaman ve her yerde mümkün olmadığı gibi çok zaman istemektedir. Bu yüzden fiziki su kaçak tespit cihazları devreye girer ve hiçbir kazı yapmadan kaçağın olduğu yer tespit edilerek, tam olarak noktasını bulmamızı sağlar.

Zemin mikrofonu BO-4 1 – asfalt yüzeyler için idealdir. Ayrı akustik merkeziyle optimal hareket özgürlüğünü için, yeni sağlam metal ısıtma sayesinde zemin eşitsiz şekilde ayarlanabilir. Zemin mikrofon 3P-4 2 – asfalt yüzeyler için kullanılır.  Yumuşak zemin için üzerine bir başak vidalanabilir. Üçayak her zaman istikrarlı temas sağlayacaktır.

Yenilikçi teknolojiler

Prensip
Basınçlı boru hatlarında sızıntı olduğunda, su toprak çatlaklarından fışkırır.
Boru malzemesi sızıntı noktasında titreşir. Borudaki titreşimleri uzak temas noktasında da fark edilmeyecek kadar az noktalarda da tespit edilir. Bu yapı-kaynaklı ses olarak bilinir ve AQUAPHON ® A 100 tarafından ses tespiti yapılır. Su jeti ve sızıntının yakınındaki boru da zeminde titreşime neden olur. Sızıntılar nerede olduklarını zeminde gürültü olarak gösterecektir nerede.

Akustiği

İnsan kulağının yardımına rağmen geliştirilmiş ekran gürültü analizinde önemli bir rol oynamaya devam etmektedir. Edinilen deneyimi sayesinde farklı sesleri, bir sızıntı ve arka plan gürültüsü gürültüsünü ayırt edebilirsiniz. Kulaklık aracılığıyla yayılan ses, AQUAPHON ® A 100 üstün kalitesi  ile kullanıcıya yardımcı olur.

Bir test çubuğu ile Tespit Hazırlığı

Metal boru malzemelerinin, özellikle uzun mesafelerde yapı-kaynaklı ses iletimini sağlar. Test çubuğu, bu boru hattı sistemlerinde sızıntı tespit öncesi için idealdir.

Zemin mikrofonu ile çiziliyor

Metal olmayan boru malzemeleri metal olanlara göre yapı-kaynaklı ses iletimi az etkilidir. Basitçe test çubuğu ile boru bağlantı parçaları kontrolü genellikle tatmin edici sonuçlar üretmemektedir. Parçaları arasındaki boru uzunluğu da zemin mikrofonu ile incelenmelidir. Düzenli aralıklarla zemin mikrofonu kullanarak kaçak arama kazı için yeterli doğrulukta yer sağlayacaktır. AQUAPHON ® A 100 gürültü yoğunlukları doğru bir görsel karşılaştırmayla görüntüler. Gürültü yüksek sesle veya yumuşak olarak mı alınıyor? Görsel ekran, acemiler ya da sık sık sistemi kullanmak istemeyenler için özellikle yararlıdır.

kamerali-cihaz-ile-su-kacagi-bulma-sirketi-900

İşitme koruma fonksiyonu

AQUAPHON ® A 100  mevcut iş sağlığı ve güvenliği gereksinimleri sağlayacak kriterlerdir. Yeterli işitme koruması özellikle önemlidir. Test çubuğunun temas noktası kaymış haldeyse, hatta bazen geçmişte tehlikeli akustik basınç meydana gelmişse, kulaklıklar çok erken veya çok geç aktive edilebilir veya bir nesne doğrudan zemin mikrofonu yanındaki yere düşer. Bu artık yeni teknoloji sayesinde geçmişte kalan bir şeydir. Gelen ses sinyali sürekli olarak izlenmektedir. Gürültü çok yüksek alınırsa, kulaklık tarafından geçirilen ses boğuk olur. Sinyalleri yüksek sesle almaya devam ederseniz, kulaklıklar kapatılmaktadır. Gürültü kaynağı sessiz bir alandaysa AQUAPHON ® A-100 otomatik çalışmalarına başlanması tavsiye edilmektedir. İşitme koruma fonksiyonu çeşitli operasyonel ortamlarda ve farklı kullanıcılar için özelleştirilebilmektedir.

Filtre Optimizasyon fonksiyonu

AQUAPHON ® A 100 yenilikçi filtre Optimizasyon fonksiyonu, su sızıntılarını daha kolay doğru saptamak içindir. Bu zemin mikrofonu, bir kaçak gürültüsü tespit etmiştir durumlarda özellikle yararlıdır ama sızıntının tam konumunu gürültülü ortam etkileri nedeniyle belirlemek zordur. Alıcı zemin mikrofonunu kullanarak ses örneği kaydederek ve analiz eder. Daha sonra otomatik olarak, özellikle kaçak yapı-kaynaklı ses açıksa uygun bir frekans aralığına geçer.

Kolay Hizmet Mikrofonları: Tüm mikrofonların üzerindeki kablolar, kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir. Bu düşük bakım ve minimum kesinti garanti eder. Ulaşılmayacak kapalı sızıntıları kısa prob ucu ile küçük, kullanışlı EM 30 mikrofon kullanılarak tespit edilmektedir. İç mekan kullanımı için özel olarak bir mıknatıs, tripod ve kompakt kasası da mevcuttur.

Cihazla Su Sızıntısını Bulma

İstanbul Tesisat kullandığı AQUAPHON ® A 100 ile su sızıntısının kaynağını çok kısa sürede tespit edebilmektedir. Su kaçağının tespiti ardından müşterilerimize yapılan tamirat önerilmektedir. Su kaçağının tamiri sonucunda kaçağın tekrarlanmaması için uygulanan çözümler oldukça önem teşkil etmektedir. Deneyimli ustalarımız arızaya özel çözüm sunarak garantili bir şekilde tamiratını sağlar. Su sızıntısı kabusu da böylelikle sona erer.

Kaynak: Kaynağa git

Cihazla Su Kaçağı Bulan Tesisat Ustası

Su sızıntısı bulan makine kullanmak son yıllarda su tesisatçıları için vazgeçilmeyen bir yöntem olmuştur. Ancak su kaçaklarını tespit etmek ve kaçağa müdahale etmek adına sadece cihaza sahip olmak yeterli değildir. Evinize çağıracağınız tesisatçının su kaçağı bulan makine kullanımını çok iyi bilmesi gerekmektedir. Aksi durumlarda su kaçağını buldum düşüncesi yanlış noktaların kurulmasına neden olacaktır. Bu da evinizin adeta bir şantiye alanına dönüşmesine yol açacaktır.

İstanbul Tesisat ustaları cihazla su kaçağı bulma konusunda oldukça tecrübelidir. Firmamız bünyesinde bulunan cihazların tamamı yüksek standartlarda olduğu gibi ekibimizin her bir üyesi cihazları kullanmayı bilmektedir. Bu nedenle de cihazla su kaçağı bulan tesisat ustası konusunda bütün taleplerinize kolayca cevap verebiliyoruz.

Cihaz Kullanarak Su Kaçağı Bulan Usta Fiyatları

Su kaçakları tesisatla ilgili önemli bir problem olduğundan herhangi bir kaçak ya da sızıntı durumunda cihaz kullanan bir usta çağırmalısınız. Ancak çoğu tüketici usta çağırırken acaba ne kadar ödemem gerekir diye düşünmek zorunda kalır. Çünkü cihazla su kaçağı tespiti pahalı ön yargısı vardır. Ancak durum öyle değildir. Su kaçağı tespit işlemleri söz konusu olduğunda ücretlendirme her durumda farklıdır. Burada önemli olan sorunun ne olduğu ve nasıl bir uygulama gerçekleşeceğidir. Cihaz kullanarak su kaçağı bulan usta fiyatları konusunda en net bilgilere ulaşmak adına mutlaka ekibimizden bilgi almalısınız.

Yorum yapın

Tıkla Ara