Tıkalı Tuvalet Açma

kamerali-cihaz-ile-kirmadan-tikali-tuvalet-acma-yontemi-65

Makine ile tıkalı tuvalet açma firması garantili şekilde tıkanıklık işlerinizi yapmaktadır. Helezon yay şeklinde teller kullanılarak üretilen tuvalet açma makinesini, gider borusundan içeri gönderip tıkanıklığı açıyoruz. Tellerin esnek olması, dönemeçlerde kolay bir şekilde ileri geri hareket etmesini sağlar. Bu sayede örneğin, 20 metre ileride tıkanmaya yol açan bezi çekip, alır. Tuvaletin içine kaçan sert cisimler, kırılgan yapıya sahip oldukları için, borularda daralmaya sebep olur. Sert maddeleri dışarı çıkarmak ya da parçalayarak kanala göndermek için, telin kafa kısmına kırıcı uç takılarak gönderilir. Başlangıçta içeriye kaçan madde mahiyeti bilinmiyor ise, yoklama dediğimiz uç takılarak maddenin cinsi anlaşılır. Böylelikle tuvalet tıkanıklığı açma işleminiz sorunsuz bir şekilde yapılmış olur.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-tuvaleti-robot-makine-ile-kirmadan-acan-sirketler-65

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklıkları birçok insanın evinde yaşadığı kâbuslardan birisidir. Giderin tıkanıklıklarına, lavabo tıkanıklıkları, klozet tıkanıklıkları, küvet tıkanıklıkları vb. gibi örnekler verebiliriz. Özellikle yaz döneminde bu sıkıntılar artarak can sıkıcı bir hale gelmektedir. Yıl içerisinde ihmal edilip bakımı yapılmayan bu gider tıkanıklıkları sıcak havanın da etkisiyle dayanılmaz bir hâl alır.

Kimi zaman korkunç boyutlara ulaşan bu problemler yüzünden evlerin içini adeta çöplük gibi bir koku sarar. Genellikle ev hanımları tarafından dikkate alınmayıp, geçici çözümler aranan gider tıkanıklıkları için, internetten ya da komşularından duydukları yöntemleri uygulayarak sorunun çözüldüğü zannediliyor. Oysa hasıraltı edilen bir lavabo tıkanıklığı, önce kokusu ile hem çok rahatsız edici olacak hem de giderek çözümsüzlüğe doğru ilerleyecektir. Banyo ve tuvalet giderlerinden (klozet vs.) gelen kokular da aynı şekilde evi yaşanmaz duruma getirmektedir. Geçici çözümler bulunması, giderin daha fazla tıkanmasına ve başınıza daha büyük işlerin açılmasına sebep olabilmektedir. Örneğin sık sık tıkanan bir klozeti, ev yöntemleri ile açmak sadece tıkanıklığı daha fazla büyütecek ve bir gün klozetin iğrenç bir şekilde taşmasına sebep olacaktır. Çünkü geçici yöntemler sorunu ötelemesine rağmen asla çözüme ulaştırmamaktadır.

Evinizin, taşan bir gider yüzünden kirlendiğini bir düşünün. Sanırım bu tahammül edilemez bir durum. Ama ne yazık ki birçok insan, ihmalkârlığı ve bilinçsizliği sebebiyle bu sonuçla karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca taşan bir tuvaletin bulunduğu mekânı, hijyenik olarak temizlemek, korkunç derecede külfetlidir. Hatta bu temizliğin maliyeti de tıkanıklığı açtırmak için ödeyeceğiniz ücretin onlarca kat üstüne mâl olmaktadır. Oysa bu kadar sıkıntıya katlanmadan, sadece 15-20 dakika sürecek bir işlemle bu sıkıntılarınıza son vermek mümkün. Üstelik hiç bir şekilde yorulmadan ve kirlenmeden!

robot-alet-ile-tikali-tuvalet-acma-servisi-87

Cihazla Gider Tıkanıklığı Açma

Tabiî ki aynı sıkıntılar tuvalet ve banyolar için de geçerlidir. Giderlerde oluşan tıkanıklıklar sebebiyle, evin içine dolan kötü kokularla (hava yoluyla) birlikte mikroplar da taşınacaktır. Profesyonel bir yardım alınmadığında, bu problemler bir kâbusa dönüşebiliyor. Önceki yıllarda, gider tıkanmalarına uygulanan çözüm yolları sıradan ve ilkeldi. Çoğu zaman sorun bir çözüme kavuşturulamıyor ve evinizin kırılan dökülen yerleri de cabası oluyordu.

Tıkanıklıkları açtıralım derken kendinizi kocaman bir tadilatın içinde buluveriyordunuz. Ama artık işini iyi yapan profesyoneller sayesinde, tüm bu sorunlarınız kolayca ve tertemiz bir şekilde halledilebiliyor. Firmamız bünyesindeki cihazlarla, giderlerdeki tıkanıklıkları noktasal olarak tespit ediliyor. Tıkanıklığa sebep olan bölge, mekân kırılıp dökülmeden, kirletilemeden profesyonel ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Eğer tıkanıklık eviniz dışındaki rögarlardan kaynaklanıyor ise, tespit kamerayla yapılıp, sorununuz çözüme kavuşturuluyor. Üstelikte iş sonunda kameramızla tekrar kontrol sağlanarak, tıkanıklığın giderilip giderilmediğini ekibimiz tarafından size görsel olarak gösteriyor. Ekibimiz mekândan sorununuz çözüme kavuşturulmadan ayrılmıyor. Özetle İstanbul Tesisat olarak zor problemleri çözüme kavuşturmak bizim işimiz. İmkânsız iş yoktur, sadece zaman alır.

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri Nelerdir?

 • Sirke ve Karbonat kullanarak gider tıkanıklığı açma
 • Lavabo açıcı gibi kimyasal ürünler kullanarak tuvalet tıkanıklığı açma
 • Sirke ve Tuz kullanarak gider tıkanıklığı açma
 • Pompa ile tuvalet tıkanıklığı açma
 • Tel, ya da elbise askısı kullanarak tıkanıklık açma
 • Kameralı cihazlarla tuvalet tıkanıklığı açma

Unutmayın, yukarıda saydığımız yöntemler arasında lavabo açıcı kimyasal kullanarak tıkanıklığı gidermek tesisat borularınıza zarar verebilir. Ayrıca tel ve askı kullanmak da en az kimyasal kadar risklidir.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvaletleriniz tıkanıklık açma makinesiyle kırmadan dökmeden açılıp, içerisine kamera salarak, borunun içinde tıkanıklığa neden olan maddeler size de gösterilerek bilgilendirir. Kameralı sistem sayesinde, boruyu kontrol ederek tıkanıklığın açıldığından tam olarak emin olunur. Tıkanan tuvaletinizi, lavabonuzu, pimaş, kanal vs. son sistem robot makinalarla ve kamera yardımıyla açılır. Bunun için bize ulaşıp servis kaydı yazdırmanız yeterli olacaktır. Sizlere her zaman en kaliteli ve modern hizmeti sunmaya hazırız.

Evde Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri İşe Yarar mı?

Tuvalet tıkanıklığı hijyen sorunlarına yol açan bir sorun olduğundan evde tıkanan tuvaleti derhal açmanız gerekir. Bu anlayışla tesisatçıdan randevu alma ve randevu saatini bekleme çoğu tüketici için mantıklı değildir. Peki, evde tıkalı tuvalet açma yöntemleri sayesinde kesin sonuca ulaşabilir misiniz?

Tuvalet tıkanıklığı çoğu zaman pompa ya da sıcak su ile giderilebilen bir sorundur. Ama bu daima işe yarayan bir yöntem değildir. Çünkü tıkanıklığın ciddi olduğu durumlarda pompa ya da sıcak su yerine daha profesyonel bir yönteme başvurmanız gerekir. Bu da robotla tuvalet tıkanıklığı açma olacaktır.

Tıkalı Tuvalet için Tesisatçı Çağırmak Gerekir mi?

Tesisatçı çağırmadığınız durumlar borulara ve gidere zarar verme riskinin çok artmasına yol açacaktır. Neden mi? Aşağıda bütün nedenleri sizler için sıraladık.

Tuvalet tıkanmalarına sert cisimlerle müdahale ederek tıkanıklığı açmanız ilk etapta çok başarılı bir çözümmüş gibi gelebiliyor. Ancak farkında olmadan boruyu kırabilir ya da delebilirsiniz. Bu tür sorunlarda ise alt komşunuzun tavanına sızan sular daha ciddi sorunlara neden olacaktır. Tesisatçı masrafından kurtulmayı isterken daha ciddi masraflarla karşılaşmanız söz konusu olacaktır. O halde tıkalı tuvalet açma konusunda risk almamaya ve İstanbul Tesisat ekibinin hizmetlerinden yararlanmaya yönelmelisiniz.

“Tıkalı Tuvalet Açma” üzerine 2 yorum

 1. MERHABA APARTMANIMIZDA TOPLANTI SALONUMUZUN TUVALETİ BÜTÜN BİNANIN GİDERİYLE BİRLİKTE KANALİZASYONA GİDİYOR. TAM KANALA YAKIN BİR YERDE DAHA ÖNCEDEN KAMERA İLE TESBİT ETTĞİMİZ BİR CİSİM DİK VAZİYETTE TAKILMIŞ DURUMDA FAKAT PİMAŞ YADA KOLA ŞİŞESİ VS.. ÇÖZEMEDİK 3 AYDA BİR TIKANIYOR SAPLANAN CİSİMİN KENARLARI DOLUNCA TIKANIYOR TESİSATÇI GELİYOR MAKİNE SOKUYOR 2 DAKİKADA AÇIYOR 100 TL ALIP GİDİYOR ADAMI MAAŞA BAĞLADIK. O CİSİM DEVAMLI TIKANMAYA YOL AÇIYOR KIRIP DÖKECEK BİR POZİSYON PEK YOK CİHAZLA İÇERDEN KESİLEREK PARÇALANARAK AÇILMASI GEREKİCEK DÜN İTİBARİYLE TESİSATÇI GELDİ AÇTI FAKAT BEN CİSMİN PARÇALANMASINI TAM ANLAMIYLA GİDERİN AÇILMASINI İSTİYORUM. WHATSAPTAN KAMERAYLA ÇEKİLMİŞ CİSMİN VİDEOSUNUDA ATABİLİRİM KIRILMADAN YAPILABİLECEK BİR ÖNERİNİZ VARMI

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Hattınızda bulunan cismi kırmadan almak mümkün değildir. Ancak cismin nokta yerini dedektör ile tespit edip küçük bir alan kırılarak yerinden çıkartılabilir. Bunun için bize 0212 645 33 33 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara