Tıkalı Tuvalet Açma

kamerali-cihaz-ile-kirmadan-tikali-tuvalet-acma-yontemi-65

Gideri tıkalı tuvalet açtırmak için, cihazla çalışan tesisatçı bularak çözüme ulaşabilirsiniz. Tuvalet tıkandığında dışarı taşan pisliği, gider suyu çekmediği için gönderemezsiniz. Tuvaletin deliğini dolduran havlu peçeteleri elle geri çıkarıp, kılavuz yöntemiyle tıkanmayı açmak pratik bir yoldur. Aslında tesisat firmalarının kullandığı cihazların da kılavuzdan pek farkı yoktur. Elle gönderilen kılavuzun, gelişmiş bir modeli olan elektrikli susta yöntemini, tuvalet açmak için kullanıyoruz. Helezon yay şeklinde teller kullanılarak üretilen tuvalet açma makinesini, gider borusundan içeri gönderip tıkanıklığı açıyoruz. Tellerin esnek olması, dönemeçlerde kolay bir şekilde ileri geri hareket etmesini sağlar. Bu sayede örneğin, 20 metre ileride tıkanmaya yol açan bezi çekip, alır. Tuvaletin içine kaçan sert cisimler, kırılgan yapıya sahip oldukları için, borularda daralmaya sebep olur. Sert cisimleri dışarı çıkarmak ya da parçalayarak kanala göndermek için, telin kafa kısmına kırıcı uç takılarak gönderilir. Başlangıçta içeriye kaçan cismin mahiyeti bilinmiyor ise, yoklama dediğimiz uç takılarak maddenin cinsi anlaşılır. Böylelikle tuvalet tıkanıklığı açma işleminiz sorunsuz bir şekilde yapılmış olur.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

tikali-tuvaleti-robot-makine-ile-kirmadan-acan-sirketler-65

Gider Tıkanıklığı Açma

Gider tıkanıklıkları birçok insanın evinde yaşadığı kâbuslardan birisidir. Gider tıkanıklıklarına, lavabo tıkanıklıkları, klozet tıkanıklıkları, küvet tıkanıklıkları vb. gibi örnekler verebiliriz. Özellikle yaz döneminde bu sıkıntılar artarak can sıkıcı bir hale gelmektedir. Yıl içerisinde ihmal edilip bakımı yapılmayan bu gider tıkanıklıkları sıcak havanın da etkisiyle dayanılmaz bir hâl alır. Kimi zaman korkunç boyutlara ulaşan bu problemler yüzünden evlerin içini adeta çöplük gibi bir koku sarar. Genellikle ev hanımları tarafından dikkate alınmayıp, geçici çözümler aranan gider tıkanıklıkları için, internetten ya da komşularından duydukları yöntemleri uygulayarak sorunun çözüldüğü zannediliyor. Oysa hasıraltı edilen bir lavabo tıkanıklığı, önce kokusu ile hem çok rahatsız edici olacak hem de giderek çözümsüzlüğe doğru ilerleyecektir. Banyo ve tuvalet giderlerinden (klozet vs.) gelen kokular da aynı şekilde evi yaşanmaz duruma getirmektedir. Geçici çözümler bulunması, giderin daha fazla tıkanmasına ve başınıza daha büyük işlerin açılmasına sebep olabilmektedir. Örneğin sık sık tıkanan bir klozeti, ev yöntemleri ile açmak sadece tıkanıklığı daha fazla büyütecek ve bir gün klozetin iğrenç bir şekilde taşmasına sebep olacaktır. Çünkü geçici yöntemler sorunu ötelemesine rağmen asla çözüme ulaştırmamaktadır.

Evinizin, taşan bir gider yüzünden kirlendiğini bir düşünün. Sanırım bu tahammül edilemez bir durum. Ama ne yazık ki birçok insan, ihmalkârlığı ve bilinçsizliği sebebiyle bu sonuçla karşı karşıya kalmaktadır. Ayrıca taşan bir tuvaletin bulunduğu mekânı, hijyenik olarak temizlemek, korkunç derecede külfetlidir. Hatta bu temizliğin maliyeti de tıkanıklığı açtırmak için ödeyeceğiniz ücretin onlarca kat üstüne mâl olmaktadır. Oysa bu kadar sıkıntıya katlanmadan, sadece 15-20 dakika sürecek bir işlemle bu sıkıntılarınıza son vermek mümkün. Üstelik hiç bir şekilde yorulmadan ve kirlenmeden!

robot-alet-ile-tikali-tuvalet-acma-servisi-87

Cihazla Gider Tıkanıklığı Açma

Tabiî ki aynı sıkıntılar tuvalet ve banyolar için de geçerlidir. Giderlerde oluşan tıkanıklıklar sebebiyle, evin içine dolan kötü kokularla (hava yoluyla) birlikte mikroplar da taşınacaktır. Profesyonel bir yardım alınmadığında, bu problemler bir kâbusa dönüşebiliyor. Önceki yıllarda, gider tıkanmalarına uygulanan çözüm yolları sıradan ve ilkeldi. Çoğu zaman sorun bir çözüme kavuşturulamıyor ve evinizin kırılan dökülen yerleri de cabası oluyordu. Tıkanıklıkları açtıralım derken kendinizi kocaman bir tadilatın içinde buluveriyordunuz. Ama artık işini iyi yapan profesyoneller sayesinde, tüm bu sorunlarınız kolayca ve tertemiz bir şekilde halledilebiliyor. Firmamız bünyesindeki cihazlarla, giderlerdeki tıkanıklıkları noktasal olarak tespit ediliyor. Tıkanıklığa sebep olan bölge, mekân kırılıp dökülmeden, kirletilemeden profesyonel ekiplerimiz tarafından temizleniyor. Eğer tıkanıklık eviniz dışındaki rögarlardan kaynaklanıyor ise, tespit kamerayla yapılıp, sorununuz çözüme kavuşturuluyor. Üstelikte iş sonunda kameramızla tekrar kontrol sağlanarak, tıkanıklığın giderilip giderilmediğini ekibimiz tarafından size görsel olarak gösteriyor. Ekibimiz mekândan sorununuz çözüme kavuşturulmadan ayrılmıyor. Özetle İstanbul Tesisat olarak zor problemleri çözüme kavuşturmak bizim işimiz. İmkânsız iş yoktur, sadece zaman alır.

Tıkalı Tuvalet Açma Yöntemleri Nelerdir?

  • Sirke ve Karbonat kullanarak gider tıkanıklığı açma
  • Lavabo açıcı gibi kimyasal ürünler kullanarak tuvalet tıkanıklığı açma
  • Sirke ve Tuz kullanarak gider tıkanıklığı açma
  • Pompa ile tuvalet tıkanıklığı açma
  • Tel, ya da elbise askısı kullanarak tıkanıklık açma
  • Kameralı cihazlarla tuvalet tıkanıklığı açma

Unutmayın, yukarıda saydığımız yöntemler arasında lavabo açıcı kimyasal kullanarak tıkanıklığı gidermek tesisat borularınıza zarar verebilir. Ayrıca tel ve askı kullanmak da en az kimyasal kadar risklidir.

Tıkalı Tuvalet Nasıl Açılır?

Tıkalı tuvaletleriniz tıkanıklık açma makinesiyle kırmadan dökmeden açılıp, içerisine kamera salarak, borunun içinde tıkanıklığa neden olan maddeler size de gösterilerek bilgilendirir. Kameralı sistem sayesinde, boruyu kontrol ederek tıkanıklığın açıldığından tam olarak emin olunur. Tıkanan tuvaletinizi, lavabonuzu, pimaş, kanal vs. son sistem robot makinalarla ve kamera yardımıyla açılır. Bunun için bize ulaşıp servis kaydı yazdırmanız yeterli olacaktır. Sizlere her zaman en kaliteli ve modern hizmeti sunmaya hazırız.

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

Bu içeriği paylaş

USTAYA SOR

Tıkla Ara