Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti

kamerali-makine-ile-profesyonel-su-kacagi-tespiti-yapan-firma-98

Bugüne kadar İstanbul’da ve diğer şehirlerde kameralı cihazla su kaçak tespit çalışmalarına imza atan İstanbul Tesisat su tesisatı sektöründe kurumsal bir yapıya bürünmüştür. Endüstriyel alanlarda da sürdürülebilir birçok çalışmayla, firmaların bakım hizmetlerini yürütmektedir. Gelişmeye açık bir yapıya sahip ülkemizde, özellikle kentsel dönüşüm projeleriyle müşteriler tadilat işlerini minimum seviyeye düşürdü. Nasıl olsa yıkılacak telaşına kapılanlar, köklü tadilat çalışmalarından uzak durmaya çalışıyorlar. Bunun yerine arızayı bölgesel olarak bulup, tamirini yapan firmalarla çalışmayı tercih ediyorlar. Her yıl biraz daha fazla büyüme kaydeden kaçak tespit firmamız, sektörün öncüsü olmaya devam ediyor. “Biz yaptık, bitti” anlayışını yıkan bir iş ahlakı ile garantili işler yapmaya devam ediyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-alet-ile-su-kacagini-tespit-eden-sirketler-87

Su Sızıntısı Tespiti

Evlerde yaşanan en büyük sıkıntılardan biri de bir türlü sebebi anlaşılmayan su sızıntılarıdır (su kaçakları). Geçmiş yıllarda, bu sızıntıları bulabilmek hem büyük bir ustalık tecrübesi, hem de beceri gerektiriyordu. Fakat işinde en profesyonel olan usta bile, sızıntının kaynağını ve çözüm yolunu ancak birkaç denemeden sonra bulabiliyordu. Tabi yapılan bu birkaç deneme, evin muhtelif yerlerinde kırıklar ve tadilatlar anlamına geliyordu. Bazen de tüm bunlara rağmen kaçağın o daireden kaynaklanmadığı anlaşılınca, ev sahibinin elinde boşu boşuna yorgunluk ve  masrafların faturası kalıyordu.

Bu durumla ilgili geçmişte yaşanmış bir örnek verelim. Arkadaşlarımızın geçmiş günlerde bir su sızıntı (su kaçağı) tespiti için bir daireye gittiler. Ev sahibi aylardır mutfağından akan bir sızıntıdan ve bunu bir türlü çözüme kavuşturulmadığından bahsediyor. Arkadaşlarımız da tespit için işe başlayacağı sırada müşteri kendinden emin bir şekilde sızıntının boşluklardan kaynaklandığını söylüyor. Arkadaşlarımız müşterinin ısrarı üzerine önce seramik boşluklarını kontrol etmeye çalışıyor. Fakat buradan herhangi bir su sızıntı tespiti yapamıyorlar. Ve birkaç saat sızıntı tespitine devam ediyorlar. Günün sonunda arkadaşlarımız daire içerisinde herhangi bir su kaçağı olmadığını söylediklerinde daire sahibi ısrara devam ediyor.

Su Sızıntısı Tespiti Süreci

Bunun üzerine arkadaşlarımız yan daireye göz atmak istiyorlar. Fakat daire sahibinin uzun zamandır yurt dışında olduğu öğreniliyor. Ertesi gün dairenin açılması sağlanıyor ve ekibimiz ilk çalışmasında daha su sızıntısının bu daireden kaynaklandığını tespit ediyor. Buradaki kaçak yüzünden diğer dairede su sızıntısı oluşuyor. Tabi haliyle ekibimizi çağıran daire sahibi kendi dairesinde kaçak var diye düşünüyor. Ama durum anlaşılınca büyük bir külfetten kurtulduğunu anlıyor. Çünkü eski usullerle su sızıntısı tespiti yapılıyor olsa muhtemelen daire içerisinde birçok yer kırılıp daire içerisinde yeniden tadilat yapılması gerekiyor. Ama uzman ekibimiz ve teknolojimiz ile dairede herhangi bir tahribat yapılmadan su sızıntısı tespiti profesyonel bir şekilde ve yalnızca ödenecek bir keşif ücreti ile tespit ediliyor. Su kaçağının nerede olduğunu gösteren cihaz ve makineler ile kırmadan dökmeden tarama yapıyoruz. Su sızdıran bölgeyi son sistem teknolojik cihazlarla belirleyip onarımını yapıyoruz.

Kameralı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Evinizde herhangi bir yerde su sızıntısı olduğunu düşünüyorsunuz fakat su sızıntısının tam olarak yerini bulamıyor musunuz? Tam olarak tespit edene kadar şüphelendiğiniz yerden kırmaya başlamadan önce bir düşünün kırılıp dökülüp kirlenen ev, vücut yorgunluğu ve bir sonuca ulaşamamak… İstanbul tesisat profesyonel ekibiyle ve son sistem robot makinelerle evinize zarar vermeden kırmadan dökmeden gelen sızıntıyı, su kaçağını tespit eder. Sizinde su kaçağı gibi sorununuz varsa bize ulaşın teknoloji yardımıyla ve işinde uzman olan ustalarımızla size hizmet vermeye hazırız.

Su Sızıntısı Belirtileri Nelerdir?

Evinizde su sızıntısından şüpheleniyorsanız bunun ortaya çıkman ya da çıkmış bazı belirtileri vardır. Su kaçağının erkenden tespiti sizi çok daha fazla maliyet ve sorundan kurtaracaktır. İstanbul Tesisat ustaları su kaçağının belirtilerini aşağıda listeledi. Sizin dairenizde de buna benzer problemler varsa bizi arayın, kırmadan su kaçağının yerini tespit edip tamiratını yapalım.

  • Su sayacınız, bütün vanalar kapalı olmasına rağmen çalışmaya devam ediyorsa,
  • Su faturanıza daha öncekinden çok daha yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyorsanız,
  • Banyonuza tadilat yaptırmanıza rağmen, alt komşunuz tavandaki sararma şikâyetlerine devam ediyorsa
  • Seramiklerinizin derzleri renk değiştiriyorsa
  • Zeminler ıslak ya da kuru zemin olsun fark etmez, sürekli yüzeyde su oluşuyorsa
  • Sizin ya da komşunuzun duvarlarda rutubet veya ıslanma oluyorsa,
  • Kanalizasyon böcekleri evinizde görünmeye başladıysa evinizde su kaçağı problemi vardır.

Kameralı Cihazla Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Evinde su kaçağı endişesi yaşayan hemen herkes duvarların ve zeminin kırılmasını istemez. Çünkü kırma işlemi sadece ekstra masrafa neden olmakla kalmıyor. Aynı zamanda evin adeta bir şantiye alanına dönüşmesine de neden oluyor. Siz de kırma olmaksızın su kaçağının tespitinin yapılmasını istiyor olabilirsiniz. O halde İstanbul Tesisat’ı arayarak kırmadan su kaçağı tespit hizmeti için randevu oluşturun. Peki, bu hizmet için süreç nasıl işleyecektir?

Kamerayla kırmadan su kaçağı tespitinde bütün tesisat hattı titizlikle kontrol edilmektedir. Çünkü sızıntı zaman zaman tek bir noktada görülmemektedir. Tesisatın farklı noktalarından sızan su ortamın daha da zarar görmesine yol açmaktadır. Bu tür sorunların farkında olan İstanbul Tesisat ekibi cihaz kullanarak hızlı ve etkili bir tespit sürecine imza atar.

Su Sızıntısı Kamerada Görünür mü?

Bir tüketici olarak kamerayla tesisatın görüntülenme sürecinin nasıl gerçekleştiğini merak ediyor olabilirsiniz. Kullandığımız Termal Kameralar sayesinde duvarlarınıza hiçbir şekilde müdahale etmeden suyu nereden aktığını inceliyoruz. Boruların içine kamera salma yerinde duvarın dış kısmından tesisat hattını kontrol etmeyi tercih ediyoruz. Çoğu tesisat ustası kamera kullanmak yerine kırma ile su sızıntısı tespiti yapar. Ancak bu yöntem kesin sonuç vermediği gibi evinizde ciddi bir hasara da neden olacaktır. 

O halde risk almadan ve en doğru sonuca ulaşmak için su sızıntısı tespitini kamerayla yapmaya başlayabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara