Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır?

Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır
Kombinin Sürekli Su Alma Durumu
Kombi Su Basınç Ayarı

kombideki-su-seviyesinin-surekli-dusmesinin-nedenleri-34

ARTIK HERKES KENDİ KOMBİSİNDEN SORUMLU!
Yaz ayları bitti, kış kapımıza dayandı. Hava buz gibi, akşam işten eve geliyoruz, bir de ne görelim? Ev buz gibi… Sebebi ne olabilir? Dışarısının çok soğuk olması mı?

Mantıklı düşünürsek; soğuk havalar her kış yaşanılan bir durum. Sıkıntı havanın çok soğuk olmasında değil kombinizde. Bu sorunun kaynağı yüksek olasılıkla kombinizin su basıncının düşmesindedir. Unutulmamalıdır ki; kaloriferler sıcak suyun peteklerde dolaşmasıyla evimizi ısıtır
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kombiye Su Basma Nasıl Yapılır?

Vefakâr kombinizin yanına gittiğinizde, kafanızı ister altına sokun ister sokmayın, elinizle şöyle ön kısmı yokladığınız zaman, eliniz küçük bir mandala değecek. Eğer mandalınız düşmüşse bir düz tornavida kullanmak çözüm olacaktır. Mandalla ya da tornavida yardımıyla çevirdiğinizde, kombinizin üstündeki su sayaç göstergesindeki ibre kıpırdayacaktır. Kombilere su basma bu şekilde yapılır. Eğer kombinizin suyu eksildiyse bu işlemi uygulayabilirsiniz. Kombiye su basan doldurma musluğunda bir sorun varsa mutlaka servisi aramalısınız.

kombi-kacaklarini-ilac-ile-kapatma-yontemi-kullanan-firmalar-65

Kombinin Sürekli Su Alma Durumu-Kombinin Su Basıncı Kaç Olmalı?

Kombinizin su basıncının kaç bar olması gerektiği en çok merak edilen sorulardan biridir. Kombiniz su basıncını 1.5 ile 2 bar arasında tutarsanız bir sıkıntı olmaz. Ancak 2’nin üstüne çok çıkarmamaya çalışın. Bir iki defa, az da olsa çıkabilir. Bu çok büyük bir problem değil, zaten bir süre sonra kendiliğinden inecektir. Basınç 1 barın altına düşerse; kombiniz çalışmaz ve ev buz gibi olur. Basınç 3 barın üstüne çıkarsa da kombiniz fazla suyu kendi akıtır. Gelişen teknoloji sayesinde kombiler akıllıdır ve fazla müdahale gerektirmez. Kombi su basıncı verimli bir ısıtma için oldukça önemlidir.

kombi-su-doldurma-vanasi-nerede

Kombi Su Basınç Ayarı

Kombinizin su basıncını kontrol ederken su vanasını iyice sıkıştırmazsanız kombi basıncı düşmesi gibi durumlarla karşılaşırsınız. Zaten kombi su basıncı genel de düşer, artması durumunda müdahale gerekir. Kombi basıncı düştüğünde vanayı kontrol edin.

Kombiniz Sürekli Su Eksiliyorsa;

Eğer kombiniz sürekli su eksiltiyorsa problemin kaynağını kendi başınıza anlamanız çok zordur. Ancak uzman bir tesisatçı anlayabilir. Kombiniz sürekli su eksilttiği için sürekli arıza verir ve kapanır. Genellikle bu durumun evdeki su tesisatındaki problemden kaynaklandığı düşünüldüğünden boş yere endişe edilir. Çünkü su tesisatındaki bir problem evde tadilat yapılması gerektiği düşüncesine neden olmaktadır. Ama genel kanının aksine hiçbir tadilata gerek kalmadan, son teknoloji cihazlar ve bazı kimyasalları kullanarak tesisattaki tüm gedik ve kaçakları bularak kapatabilmekteyiz. Böylelikle su eksiltme sorununu çözmüş ve sizi tadilat endişesinden kurtarmış oluyoruz.

Tüm bu işlemleri yapmanıza rağmen kombiniz su eksiltmeye devam ediyorsa mutlaka kombinin içindeki parçalarda bir sıkıntı vardır. Çünkü daha önce bahsettiğimiz adımları kusursuz bir şekilde yerine getirdiyseniz kombiniz üzerinde yapabileceğiniz bir işlem kalmamıştır.
Bu durumu çözmek için bizi arayabilirsiniz. İstanbul Tesisat uzman kadrosu hemen gelir ve sorununuzla ilgilenir. Çünkü bizim vizyonumuz daima iş yönetimimizi kaliteli, dürüst ve samimi bir çerçevede tutmaktır. Siz sadece tek tıkla, anında profesyonel çalışma arkadaşlarımızdan birinin yardımına kavuşurken, biz de sizi bu kış günlerinde soğukta kalmaktan kurtarmış olacağız.
kombiye-su-nasil-doldurulur

Kombi deyip geçmeyin, kombi bozulursa:

  • Kaloriferler çalışmaz ve ev buz gibi olur.
  • Banyoya sıcak su gelmez. Eğer duş almadan dışarı çıkamayan insanlardansanız, o gün size zehir olur.
  • Genelde kombi bozulmaları, tam da siz duştayken veya bulaşık yıkarken olduğu için, her defasında hem işiniz yarım kalır. Bu durumda üşütüp hasta olursunuz.

Sözün kısası, kombinizi sevin, onun dilinden anlayın. Unutmayın ki; biz size bu konuda her türlü yardımı sunuyoruz. Diğer makalelerimize de göz atmayı sakın unutmayın.

Tıkla Ara