Kanalizasyon Borusunda Tıkanıklık Açma

robot-cihaz-ile-kanalizasyon-borusu-acma-servisi-32

Geniş servis ağıyla kanalizasyon borularında oluşan tıkanmaları basınçlı su vermeden açıyoruz. Suyun geri tepmesi sonucu evin kirlenmesinin önüne geçiyoruz. Bazı binalarda kullanım miktarına eş değer boru çapı çekilmediği için suyun şiddeti kanalizasyon borusunda baskı uygulayarak parçaları sıkıştırmaktadır. Böyle bir durumda tıkanmayı daha açılmaz bir hale sokmamak için basınç kullanmayı doğru bulmuyoruz. Basıncın temizleme için açık bir kanalizasyon hattında kullanılması daha doğrudur. Kanalizasyon borusunda tıkanıklık açma işlemlerinin bir kazıya yol açması, müşteriye maliyetin iki katına çıkmasına sebep olacağından, robotla kanalizasyon giderlerinin açılması tedbirli çalışma olacaktır. Açılması çok güç yerlerde, görüntüleme sistemi kullanımı en fazla tıkanıklığın yerini saptamaya yarayacaktır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Günümüz şartlarında insanlar ellerini pek işe sürmek istemez hale geldi. Özellikle büyük şehirlerde herkes sabah akşam işine gidip gelirken trafik yüzünden büyük stres yaşıyor. Gün boyu işin stresiyle de bir hayli yorulan insan vücudu ve beyni, akşam geç saatte başka bir işi daha kaldıramaz hale geliyor. Böyle bir durumdayken evde tıkanan bir tuvaletle karşılaşmak, tamamen yıkıcı bir durum halini alacaktır. Uğraşsanız da sonuç alamayacağınız bir iş için kendinizi yormayın, bize bırakın. Firmamız İstanbul genelinde tıkanıklık açma, klozet açma, tuvalet açma, lavabo ve mutfak gideri açma konusunda size acil çözümler sunar. Kanal görüntüleme sistemleriyle atık su gider borusu tıkanıklığı açıyoruz.  Tıkanıklığa sebep olan bölge ve madde görüntülenerek tespit edilebilir.

Kanal kameralarımızla tıkanan bölgeyi tespit etmek çok basit. Bu sayede boru içerisindeki bölgede çökme veya kırık olup olamadığını kendi gözünüzle görebilirsiniz. Pimaş boru içerisine verdiğimiz sinyali detektör ile takip edip, boru güzergâhını tespit edebilmekteyiz. Her türlü ekipmana sahip olan İstanbul Tesisat ekipleri,  bu servis hizmetini daire içi ve dışarıda tüm İstanbul’a vermektedir. Kanal açma makineleriyle, sertleşmiş tıkanıklık ve kireç tutmuş borularda tıkanıklığı açmaktadır. İletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

kanalizasyon-borularinda-alet-ile-tikaniklik-acma-hizmeti-veren-firmalar-56

Kanalizasyon Borularında Tıkanıklık Nasıl Açılır?

Lavabo veya tuvalet tıkanmalarını ilaçla veya kimyasal ile açamazsınız. Hatta aşırı dozda verilen kimyasal, boru içerisinde su sızıntılarını önleyen contaların erimesine sebep olur. Boru tıkanıklığını, hiçbir yeri kırmadan ve dökmeden makineler ile açabiliyoruz. Firmamız tuvalet tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, evye tıkanmaları ve banyo gider tıkanmalarını kanal açma makineleriyle açabiliyor. Açma işleminin ardından kamera ile görüntüleme yapıp, herhangi bir problem olup olmadığını gösterebilmekteyiz. Hatta betonlaşmış tıkanıklığı, detektör ile tarayıp noktasal olarak yer tespitini yapabiliyoruz.

Kanalizasyon tıkanmalarını, kullandığımız kamera sistemi yardımıyla tıkalı olan kanalı görüntüleyip, kanal açma makinesi yardımıyla açıyoruz. Tıkalı boruyu açarken kullandığımız son sistem teknoloji sayesinde kırmadan hizmet alabilirsiniz.

Kanalizasyon Borusu Neden Tıkanır?

  • Ev veya iş yerlerinin tuvaletlerine atılan erimeyen cisimler kanalizasyon borularında tıkanıklığa neden olan etkenlerden en sık rastlananıdır.
  • Mutfaklarda iyi temizlenmeden lavabolara dökülen yemek artıkları pis su giderlerini veya kanalizasyon borularında tıkanıklığa neden olmaktadır.
  • Mutfak evyelerinden dökülen yağlar zamanla birikim yaparak giderlerde ya da kanalizasyon borularında tıkanmalara neden olabilmektedir.
  • Kanalizasyon borularında hatalı döşenmeden kaynaklanan çökmeler sonucu tıkanma yaşanabilmektedir.
  • İş yerlerinin yoğun olduğu sanayi bölgelerinde bez, poşet v.b. atıkların pis su giderlerine atılması tıkanıklığa neden olmaktadır.
  • İnşaat sırasında giderlere dökülen harç, sıva gibi inşaat atıkları zamanla katılaşarak kanalizasyon borularında tıkanmaya sebep olur.

Cihazla Kanalizasyon Tıkanıklığı Giderme

Kanalizasyon boruları, atıkların şehir şebekesine ulaşmasına yardımcı olan kısımlar olduğundan bu borularda ortaya çıkan sorunlar insan yaşamını doğrudan etkiler. Genellikle suyun giderden geri tepmesi ve giderden kötü koku gelmesine neden olur. Bu durumda kanal tıkanıklıklarını bir tüketici olarak yaşamınızı ciddi manada olumsuz etkilemektedir. Yaşam alanınızda sık sık karşılaştığınız tıkanıklık durumundan kurtulmayı istiyor olabilirsiniz. O halde en makul yöntem cihazla kanalizasyon tıkanıklığı giderme hizmeti olacaktır. Peki, bu hizmeti makul kılan yönler nelerdir? İstanbul Tesisat hizmetlerinden yararlanarak aletle kanal tıkanması açma süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Robotla Kanal Tıkanıklığı Açma Nasıl Yapılır?

Tıkanıklığın ortaya çıktığı kanalizasyon borularında öncelikli olarak tıkanmaya neden olan faktörlerin neler olduğunu saptamak gerekir. Çünkü tıkanmaya yol açan unsurların ne olduğunu bilmeden uygun cihaz belirlemek mümkün değildir. Görüntülü tıkanıklık tespit hizmetleri ile tıkanmaların değerlendirilmesi sonrasında hangi cihazla kanal açma gerçekleştirileceğine karar verilmektedir. Robotla kanal tıkanıklığı açma için en makul çözüm özel olarak tasarlanan İstanbul Tesisat kanal açma cihazının kullanılmasıdır.

Başka hiçbir su tesisatçısı ve kanal açma ustası tarafından kullanılmayan cihazlarımız sayesinde sorunu kökünden çözüyoruz. Bu sayede kısa sürede ve kesin çözümle tıkanıklık açma sürecini tamamlıyoruz.  Kanal tıkanıklıkları canınızı sıkıyor ve sizin için içinden çıkılamayacak bir hale mi dönüşüyor? O halde yapmanız gereken oldukça basit! Ekibimizi arayarak hemen bir randevu oluşturun ve kusursuz bir deneyime ulaşın!

Yorum yapın

Tıkla Ara