Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma-Kırmadan

kamerali-alet-ile-kanalizasyonu-acan-yerler-32

Kanalizasyon tıkanıklığı deyince insanların aklına hep tuvalet gelir. Hâlbuki kanalizasyon, binaya ait olmayan, sokaktaki ve bina önündeki rögarlar ve ana kanalların genel adıdır. Bahsi geçen bölgelerde sorun oluştuğunda, belediyeden başka kimsenin herhangi bir çalışma iznine sahip olmadığı unutulmamalıdır. Ayrıca ana kanalizasyon sistemi için, özel araçlar ve ekipmanlar gerektiğini de belirtmeliyiz. Hiç bir özel şirket, müdahale izni olmadığından bu tip araçları bulundurmaz. Ancak binanın rögara gelmeden önceki borusunda bir problem oluştuysa, o işe tesisat firmaları bakmaktadır. Bu hat ve bina içindeki tüm hatlar, tamamıyla bizlerin sorumluluk alanımıza girer. Tıpkı bizlerin rögardan sonraki borulara müdahale etmemizin yasak olması gibi, belediye ekiplerinin de bina içine ve binadan rögara uzanan kısma müdahalesi yasaktır. Çünkü belediyelerde de bu tip ufak çaplı borulara göre makine ve sistem bulunmamaktadır. Bu sebeplerle belirlenen bölgelerde belediye, bina içlerinde ise biz çalışırız.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kırmadan Kanalizasyon Tıkanıklığı Açma

Çeşitli sebeplerden dolayı tıkanan kanalizasyonlar günümüzde büyük sorunlara neden olmaktadır. Kanalizasyon borularının hatalı döşenmesi, tuvalet giderlerine atılan ve su ile erimeyen maddeler, mutfak giderlerinden gönderilen yağ atıkları gibi durumlar kanalizasyon borularında tıkanıklığa neden olan etkenlerdir. Bu tıkanıklıkları çözmek için kimyasal kullanmak çok yaygın olarak kullanılsa da işe yaran bir çözüm değildir. Tıkanıklığın yerini noktasal olarak tespit ederek kırmadan boruyu açmak yapılabilecek en uygun işlemdir. Aksi takdirde tıkanıklığın yerinin belirlenmemesi gereksiz tadilat işlerine yol açarken, kimyasal kullanımı borulara zarar vermekten öteye geçmeyeceğinden sızıntılara neden olacaktır.

İstanbul Tesisat bu tıkanmalara, uzman kadrosu ve bünyesindeki son teknoloji makinelerle, kısa sürede ve kalıcı çözümler uygulamaktadır. Size bir telefon kadar yakın olan servisimiz, problemli yere en kısa sürede varıp, arızayı tespit ederek; yaklaşık 30-60 dakika içerisinde işlemi tamamlayarak rapor sunar. Eğer Pimaş hattında eğimsizlik vb. gibi kalıcı bir sıkıntı yoksa yapılan işlemlere garanti verilir.

kirmadan-kanalizasyon-acma-isi-yapan-firmalar-36

Vidanjör Kullanarak Kanalizasyon Açma

Tıkanık borular, bazen katılaşmış, yapışmış ve donmuş maddeler nedeniyle açılamayabilir. Böyle durumlarda, diğer tıkanıklık açma yöntemlerimiz devreye girmektedir. Kanal borularınızı görüntüleyen kamerayla tıkanıklığa sebep olan maddelere ulaşıp, detektör yardımıyla noktasal tespiti yapılmaktadır. Bu tespitin amacı, makineyle açılamayan tıkanıkları saatlerce ve metrelerce kazmaktan kurtulup, sadece tıkanan bölgeyi kırarak tıkanıklığın kolayca açılmasıdır. Bu işlem sayesinde, zaman tasarrufu etmenin yanı sıra evinizin gereğinden fazla kırılmasına son vermekteyiz.

Diğer sorunlardan bir tanesi de rögar tıkanıklığıdır. Atık su borularında problem olmamasına rağmen, kullanılan su yine aynı borudan geri vermektedir. Bu problemin sebebi de ana rögar kanalının tıkanmasıdır. Bu aşama da vidanjör makinesi devreye girmektedir. Vidanjörün de problemi çözmesi için, rögar yerinin belli olması gerekmektedir. Bazı binaların rögarı belli olmayabilir. Bu esnada yine detektörlü kameralarımızla devreye girerek, rögarın yerini noktasal olarak tespit etmekteyiz. Böylece vidanjörün rögarı temizlemesiyle, sorun tamamen çözüme kavuşacaktır. Size faydaları bilgiler verebildiysek ne mutlu bize.

Tıkla Ara