Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır Neden Tıkanır?

lavabo-borusu-tikaniksa-alt-kata-su-sizmasi-yaparmi-65

Kırmadan robot teknolojisi makineler sayesinde, tuvalet borusu açma, lavabo borusu tıkanıklığı, gider borusu, atık su gideri, klozet borusu ve pis su borularında tıkanıklık açma çalışmaları yapmaktayız.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Boru Tıkanıklığı Nasıl Giderilir?

Her türlü boru içerisinde tıkanmaları, bu boruların görüntüleme sistemleri ile görüntülenmeleri gibi işlemleri, tek kalemde yapıp sorunuzu en kısa sürede çözüyoruz. Klozetinizin borusu tıkandığında korkup paniğe kapılmanıza gerek yok. Eyvah! Bu tıkanıklık nasıl açılacak, diye düşünmeyin. Artık yeni sistemler ile 30 dakikada klozetinizin borusunda tıkanmaya sebep olan ne varsa parçalanıp su akışına devam etmesi sağlanabilmektedir. Bu tip makinaların tarihi Avrupa’da 30 yıl eskisine dayansa da bizim ülkemizde maalesef bu sistemler yoktu. Yıllar önce, robot makineler çıkmadan önce, boru tıkanıklığı yaşandığında hemen bir tesisatçı çağrılır, gelen usta da demir veya çubukla ittirilerek boruyu açmayı denerdi. Açılmadığı takdirde hemen kazmayı küreği alıp, kırmaya başlardı. Şimdi teknolojiyi kullanarak, duvarları kırmadan boru tıkanmalarını açıyoruz. Tıkanmış borunuz her ne olursa olsun, bizi arayıp bilgi alın. Sizin de eviniz veya işyeriniz kırılmadan, yüksek masraflara girmeden tıkalı borunuz açılsın.

Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Teknolojik ekipman ve profesyonel kadromuzla, hem temiz su, hem de pis su gider borularınızdaki tıkanmaları, kırmadan dökmeden açabiliyoruz. Su tesisat borusu tıkanıklığı nasıl açılır? Gider borusu tıkanıklığı nasıl açılır? Tıkanmalar neden olur? Yazımızın devamında bu konu hakkında bilgi verdik. Ancak şunu belirtmeliyiz ki; su tesisat borularındaki tıkanıklıklar ikiye ayrılır;

 1. Gider borusu tıkanıklığı
 2. Su tesisat borusu tıkanıklığı

tikali-gider-borusu-nasil-acilir-05

GİDER BORUSU TIKANMALARI VE HİZMET ÇEŞİTLERİ

 • Atık su gideri borusunda tıkanıklık açma çalışması
 • Yağmur suyu borularını makineyle açma
 • Tuvalet gider borusu tıkanıklığı ve ES değişikliği, tuvalet taşı değişikliği
 • Lavabo gideri borusu tıkanıklık açma, lavabo borusu tıkanıklığı kırmadan açma hizmeti
 • Banyo gider boru tıkanıklığı açma, banyonun ortasında bulunan yer süzgeci tıkanıklığı
 • Tıkalı klozet borusu açma hizmeti
 • Tıkanmış Kanal borusu açma ve görüntüleme
 • Kanalizasyon borusu tıkanıklığı açma kameralı görüntü alma
 • Makineyle boru tıkanıklığı açma, boru tıkanmalarının önlemek için alınacak tedbirler
 • Cihazla tıkanmış boru yer tespiti ve tıkanıklık açma
 • Mutfak gideri tıkanıklığı ve yağlanma problemleri
 • Tıkalı borunun neresinde tıkanıklık var, hiçbir yer kazılmadan tespit etme
 • Devamlı tıkanan boruların neden tıkandığı konusunda araştırma ve tamiri
 • Gizli üzeri kapalı ve yeri bilinmeyen logar (rögar) yerinin bulunması

tikali-lavabo-borusunu-robot-alet-ile-acilirmi-33

Gider Borusu, Atık Su Borusu, Pis Su Borusu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Gider borusu tıkanıklıkları genelde yanlış yapılan tesisat uygulamaları sonucu oluşur. Borularda fazla dirsek kullanımı sonucunda veya yeterli verilmeyen meyil sonucu gider borusu tıkanıklıkları görülür. Peki, gider borularında yaşanan bu tıkanıklıklar nasıl açılır:

Atık su borularındaki tıkanıklıkları açmak için herhangi bir markette satılan lavabo aç veya piyasada bu tür tıkanmaları açan tıkanıklık açma kimyasalları kullanabilirsiniz. Dünya Kimya firmasından, bu tür kimyasalları tedarik edebilirsiniz. Bu kimyasallar bütçenize uygun değil ise, o zaman bir nalburdan kılavuz dediğimiz, susta adı verilen spirali alarak gider borusunu açmayı deneyebilirsiniz. Sustadan da sonuç alamazsanız firmamızı arayarak servis isteyebilirsiniz. Bu işe özel robot ve kameralarla tıkanıklığınızı ortalama 15 dakikada açıyoruz. Ücretlerimiz İstanbul su tesisat piyasasında en uygun fiyatlar olduğu için, bizi tercih edebilirsiniz. İster klozet, ister lavabo ya da mutfak borusu fark etmez, ana borulara kadar olan bölgelerin tıkanıklığını açıyoruz.

Su tesisat borusu tıkanıklığı nasıl açılır

Temiz su borularını, yüksek basınçlı makinalar ile açıyoruz. Bir anda su gitmesi azalan muslukları, su gelmesi yavaşlayan veya hiç su gelmeyen boruları, hiçbir yeri kırmadan makina ile açıyoruz.

İstanbul Tesisat, makineler ve kameralı cihazlar yardımıyla boru tıkanıklarını, kırma dökme yapmadan açıyor. Cihazlı tesisatçılarımız tıkanan klozetleri, lavaboları, banyo, duş giderlerini modern teknolojik yöntemlerle açabilmektedir. Eski yorucu sağlıksız ve uğraş veren yöntemleri geride bırakın! Bize ulaşıp servis formu yazdırmanız yeterli olacaktır.

Tesisat Boruların Tıkanması Nasıl Önlenir?

Boru ve gider tıkanıklıklarının sebepleri arasında zaman aşımı ve yapım hataları olsa da kullanıcılardan kaynaklanan tesisat tıkanıklıkları da sıkça görülmektedir. Boruların tıkanması sonucunda başınıza açılabilecek sorunları en başından önlemek için yapılması gereken bir takım uygulamalar mevcuttur. Siz de tesisatınızn daha uzun süre dayanması için kullanıma dikkat ederek boru tıkanıklıklarının önüne geçebilirsiniz.

 • Mutfak giderlerinin tıkanmasının ana nedeni yemek artıklarının gidere gönderilmesidir. Mutfak lavabo ve evyelerine yemek, küçük çöp artıkları ve çay dökmeyerek gider tıkanmalarına karşı önlem
 • Banyo lavabosu, küvet ve duş teknesi giderlerine gönderilen saç ve sabun kalıntıları tıkanmalara neden olmaktadır. Banyo küveti, lavabosu ve duş giderine koyulacak bir süzgeçle gider tıkanmalarının önüne geçmeniz mümkündür.
 • Tuvalet borularının tıkanma nedenlerinin başında klozete düşürülen bezler, oyuncaklar gibi katı maddeler gelse de en çok kâğıt atıklar nedeniyle tuvaletler tıkanır. Bunu önlemek için suda kolayca eriyen kaliteli tuvalet kâğıtları kullanılabilir ancak biz İstanbul Tesisat olarak tuvalet kâğıtlarının çöp kutusuna atılmasını öneriyoruz.

“Boru Tıkanıklığı Nasıl Açılır Neden Tıkanır?” üzerine 6 yorum

 1. Evim tuvalet ve banyo fayans ini yaptırdım ancak kombiden gelen sicak su az gelmektedir fayansci kırmadan bu tıkanıklığı açma şansımız varmı maliyeti ne olur

  Yanıtla
 2. Merhaba, klozetin sifonunu çekince su çok yavaş gidiyor. Giderden de kötü koku cikiyor Açma ücretini öğrenmek istiyorum

  Yanıtla
  • İyi günler Sema Hanım. Öncelikle size yapılacak işlemi anlatayım. Öncelikle klozetiniz sökülecek ve altındaki ya da duvardaki giderinden içerisine çelik yay gönderilecek efendim. Bu çelik yay sayesinde tuvaletteki tıkanıklık açılacak. Açıldıktan sonra tekrar hattın içine kamera ile bakıp görüntüleme işlemi yapılacak efendim. Sonra klozetiniz tekrar yerine takılarak sorununuzu çözmüş olacaksınız. Bu işlemlerin toplam maliyeti 150 TL. 0554 499 36 18 Yunus Emre Bey ve Murat Bey ilie irtibata geçerseniz size yardımcı olacaklar efendim.

   Yanıtla
 3. Ankara Keçiören de apartmanın altında geçen borularda devamlı tıkanma oluyor.pislik alt kattan çıkıyor.boru tesisatının meyilinin iyi verilmediği söylendi. Ne yapabiliriz.yeni hat çektirip rögara versek maliyeti ne olur?

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara