Süzgeç Tıkanıklığı Açma

robot-ile-süzgec-tikanikligi-acma-702

Yer süzgeçleri lavabo gider borusuna bağlandıktan sonra kısa mesafede biraz daha büyük çaptaki boruya bağlanmalıdır. Kapalı otoparklarda bulunan zemin yıkandıktan sonra toz, toprak, kum taneleri yer süzgecinden kanala göndermeye çalışılır. Yanlış kullanımlar sonucu yer giderlerinin tıkandığına birçok defa şahit olduk. İnşaat şantiyelerinde en alt katta yerlerin yıkanması için konulan giderlerin içerisine taşlar ve beton atıkları atılmaktadır. Dibe çöken kum, çimento tozu ile birleşince ıslak boru içinde donma yapar. Kanal boruları derinden gitmiyorsa sıkıntı yok. Ama yerin bir metre altındaki boruyu değiştirmek yerine basınçlı su ile yıkatmak daha doğru olacaktır. Borunun içerisinde geriye kalan betonları kanal açma makinesi ile ancak parçalayabiliriz. Eğer çok küçük taşlar varsa bunları dışarı atmak için, traktörle su taşıyan amcalar var. Onlardan yardım alarak bol su boruya vererek atabilirsiniz. Boru içerisinde beton tıkanmaları açılmaz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

makine-ile-süzgec-tikanikligi-acma-servisi-700

Sücgeç giderini kırmadan kameralı robot ile açan firmalar

Piyasada satılan beton parçalayan kimyasallarla deneme yaptık. Sonuç betonu parçalayacak hiçbir kimyasal yok. Banyonun ortasında yer alan süzgeçleri açmak bizim için çocuk oyuncağı kadar basit bir iş. Teknik cihazlar ile tıkanan banyo yer giderlerini robotu delikten göndererek suyun önünü açıyoruz. İçine poşet kaçırdığınız süzgecin içinden gönderdiğimiz robotun geri çekme kafasına takılan bez yada poşeti kafa yakalar. Gerekirse boru içinde parçalara ayırarak kanalizasyon çukuruna gönderir.

Banyo süzgeçleri hatalı kullanım sonucu tıkanabilir. Saç, kıl, toz gibi cisimler süzgeçlerin tıkanmasının başlıca nedenleridir. Özellikle ev hanımlarının kötü kokulardan ve su birikmesinden şikayet ettiklerini duyar gibiyiz. Eski kırıp dökme işlemleri tarihe karıştı. Tuvalet veya banyolarınızdaki yer süzgeçleri kırmadan dökmeden garantili bir şekilde tıkanıklığı açılır. Hizmetimiz günün her saati mevcuttur. Borularınızdaki tıkanıklıkları artık kafanıza takmayın seramik veya benzeri parke gibi kaplama malzemelerini kırmadan borularınızdaki tıkanıklıkları açıyoruz. Süzgeç giderlerindeki tıkanıklıklar ve yağmurluk su giderlerindeki tıkanmalar kolayca açılır. Mutfak giderindeki tıkanıklıkları veya banyodaki süzgeç giderlerindeki tıkanıklıkları duş süzgecindeki tıkanıklıklar küvetlerdeki tıkanıklıklar yapı malzemelerinize hiçbir zarar vermeden açılır. Arayın bizi su tesisat işlerinize kesin çözümler sunalım. Suyun geçtiği her şey için bizi arayabilirsiniz. Doğalgaz tesisatı veya diğer arızalar içinde çekinmeden bizi arayabilirsiniz.

Suyun kullanıldığı her alanda zeminde bulunan suyu emmesi için yer süzgeci montaj edilir. Zemin kısmına en yakın gider olarak adlandırılan bu yer süzgeçleri zamanla çeşitli yabancı maddelerden dolayı tıkanabilir. Çok sık kullanılan banyo ve tuvaletler birçok tesisat probleminin yaşandığı yerlerdir. Bazen yanlış kullanıma bağlı olarak, bazen de tesisat kaynaklı yada dış etkenlere bağlı olarak çeşitli tesisat problemleri yaşanır tuvalet ve banyolarda. Ama en fazla banyo için bu durum söz konusudur. Çünkü burada banyo gideri tıkanıklığı, lavabo tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı, duş gideri tıkanıklığı ve banyoların yüzeyinde yer alan yer süzgeci gideri tıkanıklığı yaşanması muhtemeldir.

kamerali-sistem-ile-süzgec-tikanikligi-acan-yerler-701

Banyo süzgeç giderleri neden tıkanır

Bu tıkanıklık problemlerinin en etkili sebebi dikkatsiz kullanımlardır. Özellikle banyolarda yer alan yer süzgeci tıkanıklığının nedeni gidere atılmaması gereken cisimlerin atılmasıdır. Bunların başında gelen ve giderleri en çok tıkayan şey kıl ve tüylerdir. Bunların herhangi bir şekilde erimesi ya da kaybolması mümkün olmadığı için giderleri etkili biçimde tıkarlar. Özellikle banyoda taranan uzun saçlar yerlere döküldüğü için yer süzgeci tıkanıklıklarının en büyük sebebidir. Başka bir tıkanıklık sebebi de yıkanan halılardır. Bu bazen banyoda değil de balkonda yer alan yer süzgeci gideri tıkanması olarak ta karşımıza çıkabilir. Özellikle yani halılar bildiğiniz gibi çok büyük ölçüde tüy dökerler ve halılar yıkandığı zaman bu dökülen tüyler bir gideri rahatlıkla tıkayabilir. Aslında bunu önlemenin çok basit bir yolu vardır. Giderlerimize takacağımız bir filtre burayı yabancı cisimlerin tıkamasını büyük ölçüde engelleyecektir.

Herhangi bir gider tıkanıklığı yaşamanız durumunda ise birkaç ufak önlem ve yöntem denediğiniz halde hala gider açılmadıysa en iyi yöntem profesyonel bir yardım almaktır. Çünkü özellikle balkon yer süzgeci gideri tıkanıklıklarında hatalı uygulamalar balkon giderine bağlı olan pimaşın yada borunun kırılıp, çatlamasına ve su sızdrımasına neden olabilir. Oysa profesyonel bir gider tıkanıklığı açma ekibi kırmadan gideri açma işlemi yapar ve evinizi tüm bu işlemler sırasında kirletmez. En önemlisi de tüm bu hizmetleri çok uygun fiyatlarla size sunar.

Yorum yapın

Tıkla Ara