Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

aletle-su-damlayan-yeri-bulma-yontemi-istanbul-98

İstanbul tesisat aletle su borusunda patlayan noktayı tespit etme hizmeti vermektedir. Bu iş için kullandığımız cihazlar, bir tesisatçının kullanacağı şekilde, oldukça basit şekilde tasarlanmıştır. Yeni nesil ustalar olarak, alet edevat kullanımına büyük önem veriyoruz. Titiz bir arama çalışması için, hassas ölçüm aletlerini kullanarak, doğru yerin tespitini sağlayabiliyoruz. Tespit edilen noktanın kırılması sırasında, birbirinden değerli seramik, granit, fayans gibi malzemelere gereken dikkati göstererek, müşteriye en az maliyetle teslim ediyoruz. Duvarların içindeki su borularının nereden geçtiğini tespit ederek, yanlışlıkla delinmelerin önüne geçebilmekteyiz. Kullandığımız birbirinden yararlı elektronik aletlerin her biri, farklı amaca hizmet etmektedir. İstanbul Tesisat bünyesinde su tesisat işlerini müşteri ve bizim açımızdan kolaylaştıracak bütün cihazları bulundurmakta yeni teknolojileri yakından takip etmekteyiz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

Su kaçağı genellikle günlük yaşamda birçok kez karşımıza çıkacak durumlardan biridir. Kendi evimizde, çalıştığımız yer de ya da normal hayatımızda bulunduğumuz bir ortamda bile su kaçağı ile karşılaşabiliriz. Artık bu gibi bir durumla sıkça karşılaşmak, şaşırtıcı olmaktan çıkmıştır. Aletle su akan yeri bulan firmalar arasında, İstanbul Tesisat yaptığı özenli çalışmalarla gün geçtikçe adından söz ettiren lider bir firmadır.

kamerali-alet-su-borusu-patlagini-bulan-firmalar-65

Su kaçağı işlemi nasıl yapılır? Aletle su kaçağı nasıl bulunur?

Öncelikle akan yer neresiyse ya da su sızan yer her neresi ise oranın görülmesi gerekmektedir. Sızıntının yeri görüldükten sonra, üst kata ya da akıntının kaynağı her neredeyse oraya gidip bazı testlerin yapılması gerekir. Su sızıntısı bulan firmalar için öncelikle bazı aşamalar vardır ve bunların sırasıyla uygulanması gerekir. Su kaçak bulma işleminde yapılması gerekenlerden en önemlisi ve ilk başta yapılacak olan, temiz su tesisatının test edilmesidir. Yani evinizdeki sıcak ve soğuk su tesisatının kontrollerinin yapılmasıdır. Peki, ama bu kontroller nasıl yapılır?

Öncelikle herhangi bir musluk veya batarya sökülerek manometre cihazı sisteme takılmaktadır. Bundan sonra tesisata hava ya da su basma işlemi yapılmaktadır. Bu işlem yapıldıktan sonra, yani belirli bir basınca geldikten sonra, manometrenin vanası kapatılmakta ve içerde sıkışma olur. Eğer tesisatınızda bir kaçak varsa manometre deki basınç düşüşü gözlemlenecektir. Tesisatınızda böyle bir kaçak tespit edildiyse eğer, yani manometre düşüyorsa, aletle kaçak bulan ustalarımız devreye girecektir. Ve su kaçak bulma cihazlarıyla kaçağınızın yerini size bulacaktır. Bu işlemde kaçak, tesisata basınç verilip, sesi dinleyerek bulunmaktadır. Ustamız her yeri büyük bir titizlikle ve önemle tarayacaktır. Kaçağın yerini bulduktan sonra da size tam yerini gösterecektir. Dilerseniz ustalarımız, o an itibariyle tespit edilen bölgeyi kırarak kaçağınızın yerini hemen gösterebilmektedir.

Aletle Su Akan Yeri Bulma Ne Kadara Mal Olur?

İstanbul Tesisat ustaları aletle su akan yeri tespit ettikten sonra size kaçağın yerini hemen kırarak gösterebilmektedir. Bu işlemin yapılması tamamen sizin kararınıza bırakılmıştır. Kırdıktan sonra da tamiri yapılan bölgenin onarım fiyatını size verilecektir. Bu rakam size uygun olmayabilmekte ya da bize yaptırma istemiyorsanız ekiplerimiz size sadece kaçağın yerini göstereceklerdir. Su kaçağı bulan firmalar arasında firmamız çok eski olmakla beraber bünyesinde kaliteli ekip ve ekipmanlarıyla sektörde güven veren bir firma olarak adından söz ettirmektedir. İşlemler bittikten sonra, ustalarımız tarafından bir servis formu kesilecektir. Bu servis formunun size sağladığı avantaj bize yaptırdığınız bütün işlemlerin garantisini temin etmektir.

Robotla Su Sızıntısı Nasıl Bulunur?

Robotla su sızıntısı tespiti sayesinde yaşadığınız su kaçağı sorunlarını kolayca giderebilirsiniz. Kullanılan teknolojik ekipmanlar sayesinde sadece su sızıntısını bulmakla kalmayacaksınız. Aynı zamanda sızıntının neden olduğu sorunları da ortadan kaldırma imkânına ulaşabileceksiniz. İstanbul Tesisat ile robotla su sızıntısı bulma sürecinde sizi neler bekliyor yakından bir inceleyelim!

Su sızıntısı, borularda meydana gelen deformasyon nedeniyle yaşanan oldukça ciddi problemlerden bir tanesidir. Bu sorunu gidermek fiziki anlamda kontroller mümkün değildir. Çünkü zeminde ya da duvar içerisinde bulunan borulara müdahale etmek için termal kamera ya da ses cihazı kullanmak gerekir. Siz de bu sorunla başa çıkmak için cihaz kullanan su tesisatçısı ile iletişime geçebilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak bu konuda size en makul hizmetleri sunmayı arzu ediyoruz.

Termal Kamera ile Noktasal Su Kaçağı Tespiti

Termal kamera ile noktasal su kaçağı tespiti yaptırmanız su sızıntılarını en kısa sürede ve hatasız belirleme açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle de evinizde bir su kaçağından şüpheleniyorsanız dikkat etmeniz gereken öncelikle uzman bir tesisatçı tercih etmektir. Buna ek olarak tercih ettiğiniz tesisatçı mutlaka teknolojik çözümlere başvurmalıdır. Çünkü kullanılan ekipmanlar su kaçağı tespit süreçleri ile alakalı hızlı ve kaliteli bir çözüm sağlar.

Siz de profesyonel bir çözüme ulaşmak mı istiyorsunuz? Termal kamera kullanan İstanbul Tesisat ekibi ile su kaçaklarıyla mücadele edebilirsiniz.

“Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma” üzerine 3 yorum

 1. Yalova esenkoy deki ikiz villadan birisinin sahibiyim duvarda rutubet olusuyordu. Binaya dranaj yaptirdim . Acaba bitisik yan dairenin duvarinda su geliyormu diye dusuyorum o duvarda benim ve onun mutfak wc si buluyor yani tesisat borusu var . Kontrol etmenizi isterim fiyat verebikirmisiniz

  Yanıtla
  • İyi günler İsmail bey konutunuza gelmekte olan su problemi ile ilgili malesef bulundugunuz il sınırlarına hizmet verememkteyiz.
   bulundugunuz il sınırları içerisinde kameralı su kacak tespit firmalarından servis talebınde bulunup yan taraftaki konutun temiz ve pis su giderlerinin detaylı tespit yapılması gerekmekte

   Yanıtla
 2. Merhaba, klozetimin gider borusunda çatlak var tamiri mümkünmüdür. Ücret bilgilendirmesi yaparmısınız teşekkürler.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara