Kırmadan Su Borusu Tamiri

Eskiden kırılan dökülen duvarlar, parçalanan fayanslar, ardından çıkan temizlik derken, vaktimizin çoğu bunlarla uğraşmakla geçerdi. Şimdi firma olarak değerli vaktinizi size geri veriyoruz. Duvarınızı veya seramiklerinizi kırmadan su sızıntısının tam olarak nereden geldiğini artık bulabiliyoruz. Son teknoloji cihazlarla su kaçağı nereden kaynaklanıyorsa arayın bizi bulalım. Su sızıntısına neden olan kırık veya kaynak yerinden ayrılmış borular duvarlarınız içerisinde veya alt katın tavanında su sızıntısına neden olmaktadır. Bu tür su kaçaklarının yerini hiçbir yeri kırmadan tespit edebilmek için hem tecrübe hem de cihazlar olması gerekir. Sektörde uzun yıllardır hizmet veren firmamız internet sitemiz üzerinden de sizlere hizmet veremeye başlamıştır. Su tesisat borularındaki kaçakları bulmak zahmetli, kolay olmayan bir iştir. Eskiden olsa banyonuzu veya mutfak seramiklerinizi kırdırır kaçak neredeyse o noktaya kadar kırılır tekrar baştan yapılırdı. Belki de yapılırken arıza tam teşhis bile edilemezdi. Şimdi teknolojinin gelişmesi ile önce kaçağın yerini tespit etmek gerekir. Sabır isteyen bir iş olduğu için ustalarımız size gereken özeni göstermektedirler. Sizlerden de ricamız su kaçak arama ekibimize gereken yardımları yapmanızdır. Kaçak arama sırasında sabırsız heyecanlı müşterilerimiz ekibimizin işini kolaylaştıracak yerde zorlaştırmaktadır. İstanbul tesisat ekipleri su sızıntısını bazen 30 dakikada bazen de 4 saat içerisinde bulabilirler. Bazen de dairenizde kaçak olmadığını söyleyebilirler. Bu gibi durumlarda yan daireden veya iki kat üstünüzden su sızıntısı olabilir. Böylelikle banyonuzu kırmaktan kurtarabilirsiniz. Kırmadan su borusu tıkanıklarınızı açıyoruz. Son sistem kameralı cihazlar ve robot makinelerin sağladığı kolaylıkla su kaçak probleminizi çözer. Size sadece bize ulaşmak kalır.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

kirmadan-su-borusu-tamiri-nasil-yapilir-56

Kırmadan Su Borusu Tamiri Nasıl  Yapılır?

 Su kaçıran borunun tespitinden sonra kimyasal ilaç uygulanacak kaçağın bu tarzda bir tamire uygun olup olamadığı belirlenir. Sonrasında kaç litre ilaç kullanılacağı hesaplanır. Bu hesap yapılırken 50 litre suya 1 litre ilaç karıştırılarak hesaplanır. Sonrasında su kaçağını tamir eden kimyasal bir kova içerisinde üzerine su katılarak seyreltilir. Bu işlemde önemli olan tesisat boruları içerisinde dolaşan su hacmini doğru hesaplayabilmektir. Su test pompası kullanılarak kovadaki ilacı tesisatın içerisine göndeririz. Kullanacağımız basınç değeri yaklaşık olarak 6 bar seviyelerinde olmalıdır. Manometrede kaçak sabitleninceye kadar ilaç basmaya devam edilir. Manometredeki gösterge sabitlenince su basmayı durdururuz. Kaçağın kapandığını düşünüp hemen tesisatın içindeki ilaçlı suyu boşaltmayın. İlacı tesisatın içerisinde bir gün kadar bekletip sonra dışarıya boşaltabilirsiniz.

“Kırmadan Su Borusu Tamiri” üzerine bir yorum

  1. iyi günler ferdi bey dairenizde bulunan ıslaklık kabarıklık tesisat kacagı olmakla birlikle kaynak kacagıda olabilmektedir.
    tesisat kacaklarında kameralı cihazlar ile kontrol işlemleri kırmadan yapılıp problem nereden ve neden kaynaklı tespiti yapılabilmektedir.
    ücret ve randevu için çağrı merkezimizi arayınız

    Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara