Merkezi Sistem Yerden Isıtma Tesisat Temizliği

merkezi-sistemde-yerden-isitma-temizligi-yapan-firmalar-3

Toplu yaşam alanlarında, doğalgazın daha az kullanılması için kazan dairesinde ısınan su, dairelerin içerisinde yerden ısıtma sistemlerini çalıştırmaktadır. Toplu olarak temizlenen yerden ısıtma sistemleri daha verimli çalışmaktadır. Bireysel olarak tesisatınızı temizletmek, diğer dairelerden gelen çamurlu suyu kendi dairenize kabul etmeniz demektir. Bu yüzden merkezi ısıtma sistemlerinde sadece kendi dairenizi temizletmek çok fazla ısıyı etkilemez. Tek daire temizlettiğinizde, sadece daire içerisinde borunun etrafına yapışan çamurları temizletirsiniz. Ana kolon ve kazan içindeki tortu yine sistemde kalır. Apartman olarak tesisat temizleme yapıldığı zaman, işlemin tekrarı bir kaç yıl sonra ancak yapılır. Yani ikinci bir temizliği ortalama 3 yıl sonraya atar. Tesisatınız temizlenirken, dairenizin içi kirlenmez. İşlemleri makineler ile yaptığımız için halılarınız kirlenmeden işlem tamamlanır. Zeminden ısıtma tesisatlarını temizlerken, bu işe özel makine kullanmak gerekir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
ozel-makine-ve-kimyasal-ile-merkezi-sistem-yerden-isitma-temizligi-yapan-yerler-4

Merkezi Sistem Yerden Isıtma Tesisat Temizliği

Kombi kalorifer tesisat temizliği, ortalama 2 saat içerisinde yapılmaktadır. Peteklerin içi ve borularınızın iç kısmı,makine ile yıkandıktan sonra temiz su ile durulama yapılır. Radyatörlerin havası alınıp, tesisatın filtresi de temizlendikten sonra, size teslim edilir. Yerden ısıtma sistemlerinin temizliği, özel makina ve kimyasallarla yapılmaktadır. Verimli bir ısınma için alttan ısıtma sistemleri ortalama 2-3 yılda bir temizlenmesi gerekir. Radyatör ve yerden ısıtma sistemlerinin temizliğinde lider firmalardan biri olan İstanbul Tesisat, Avrupa ve Anadolu yakasında birçok şahıs, kurum ve kuruluşa hizmet vermektedir. Konutlarda toplu yapılan temizlik işlerinizde indirim uygulamaktayız. Merkezi sistem yerden ısıtma temizlikleri de yapılmaktadır. Bizi daha fazla tanımak ve yaptığımız işleri görebilmek için, referanslarımızı inceleyebilirsiniz. Radyatör temizliği veya kalorifer tesisat temizliği hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim bölümünden bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Merkezi Sistem Yerden Isıtma Temizliği Nasıl Yapılır?

Kalorifer petek temizliğini, peteklerinizi yerinden sökmeden, evinini kirletmeden gerekli aletler ve cihaz yardımıyla temizliyoruz. Petek borularında biriken ve inatla borulara yapışan çamurlaşmış pislikleri, yağları, toz yumakçıklarını ve bakterileri, kimyasal solüsyon ve petek temizleme makinesi yardımıyla temizliyoruz. Böylece petekleriniz eski ayarda olmasına rağmen, daha etkili ve güçlü ısıtmaya başlar. Kış iyiden iyiye yüzünü göstermeden, siz de petek bakımını ve temizliğini yaptırmak istiyorsanız bize ulaşın.

merkezi-sistemde-ilacli-yerden-isistma-kalorifer-tesisat-temizligi-yapan-firma-5

Yerden Isıtma Sisteminin Bakımı

 

Tüm ısıtma sistemlerinde olduğu gibi yerden ısıtma sistemlerinin periyodik bakımı yapılmalıdır. Uzun süre bakımı yapılmayan merkezi yerden ısıtma sistemlerinde bakteri, mantar oluşumlarının yanı sıra boru tıkanıklıkları, eşanjör ve vana arızaları görülebilir. Kimyasalla yerden ısıtma sistemi temizliği size aşağıdaki avantajları sağlar.

  • Bakteri ve mantar oluşumu engellenir.
  • Balçık ve çamurlaşmadan dolayı oluşan tıkanmaların önüne geçilir.
  • Yerden ısıtma tesisatının ömrünü uzatır.
  • Yerden ısıtma sistemi temizliği yapan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. Kullandığımız merkezi yerden ısıtma tesisatına özel kimyasallar ve makinelerle bakımını yaparak daha verimli ısınma sağlıyoruz. Siz de binanın merkezi sistem ısıtma temizliği için bizi arayabilir servis kaydı açtırabilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara