Tıkalı Su Borusu Açma

kamerali-cihaz-ile-tikali-su-borusun-acan-tesisatci-firmalar67

Tamircilerin çoğu zaman bu tesisat açılmaz dediği yerlerin hepsini açmayı başaran İstanbul Tesisat tıkalı su tesisat borularını açmak için gerekli tecrübeye sahiptir. Geçmişten gelen tesisat açma yöntemlerini, yeni çıkan aletlerle harmanlayarak tıkanan su tesisat borularını açma konusunda bir uzman haline geldik. Hedefimiz bütün boruları değiştirmeden, müşteriyi tadilata sokmadan en basit yöntemle tıkanıklığı açmaktır. İnternet üzerinden ya da referans aracılığıyla bize ulaşan müşterilerimiz evlerini kırdırmaktan kurtuldukları için çok şanslılar. Bilindiği üzere kırılan seramiklerin aynısını bulmak büyük bir meseledir. Fayansları kırmadan size farklı çözümler sunmamız, bizi diğer su tesisatçılarından ayıran en önemli özelliklerden sadece biridir.

Bazı su sayaçlarının göbeklerinde bulunan bilye çıkıp, tesisatı tıkayınca musluktan az su akmaya başlar. Gelen basınçtan biraz yüksek basınçlı suyu ters taraftan basarak diğer taraftan pisliği çıkartmaktayız. Ancak bu işlemi gerçekleştirmek için, su sayacının sökülmesi gerekir. Çözüme kavuşturduğumuz mutlu müşterilerimizden olmak için hemen bizi arayabilirsiniz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
su-tesisat-borularinin-tikanma-sebepleri tikali-su-borusunun-yerini-bulma

Tesisat boruları döşenirken inşaat zamanında birçok usta birlikte çalışmak zorunda kalır. Açıkta bırakılan ağızların içine duvarcı harç atabilir. Fayansçı ise yaptığı derzi bitirdikten sonra kovasını yıkar ve pis suyu gider borusundan içeri döker. Taşlaşma yapan alçıyı açmak her zaman mümkün olmuyor. Bina kullanılmaya başlayıp da tesisat borusunun tıkalı olduğu anlaşılınca, su tesisatının döşemesinde sorun olduğu düşünülüp suç tesisatçılara yükleniyor. Ancak tesisatçıların bu durumda bir suçu yok. Çünkü boruları çekerken tesisatın içi tertemizdi. İşlemi yapan tesisatçı ne söylese de seramikler kırılıp borunun içi görüldüğünde işveren ancak ikna olur. Kısaca sıvacı ya da fayansçı ustasının hatalarını binanın tesisatını yapan su tesisatçısı çekmek zorunda kalır.

tikali-tesisat-borusunu-makine-ile-acan-firmalar-41

Tıkalı Su Borusu Nasıl Açılır?

Tesisatçı ustalara bu kadar yüklenmek gerçekten de yersiz. Çünkü boruların içindeki tıkanıklığın sebebi kırmaya gerek bile kalmadan tespit edilmektedir. Tıkalı olan lavabonuz mu? Hiç paniğe kapılmanıza gerek yok! Sakın tıkalı olan yere sert demir parçası sokup boruya daha fazla zarar vermeyin. Tıkanan boru kırıldığında seramikleri kırmaktan başka çare kalmaz. Bizi arayıp bir servis kaydı açtırın. Ekiplerimiz evinize geldiğinde kamerayla bakıp, size arızayı söyleyeceklerdir. Yaptırmak isterseniz robotu gönderip tıkanan yeri açacaklar. Eğer tıkanıklık açılmazsa, robotun kafasını değiştirip tekrar denerler. Yine açılmazsa borunun kırılacak noktasını belirleyip, kısa bir sürede o bölgenin tamirini yaparak, aldıkları gibi teslim ederler. Unutmayın her çeşit boruda tıkanıklık açmak, bilgi ve deneyim istemektedir.

Tıkalı su borusu açma işleminde unutulmaması gereken bir diğer nokta da demir boru için de plastik boru için de farklı uygulamalar gerektiğidir.

Su Borusu Neden Tıkanır?

  • İnşaat sırasında sıvacının düşürdüğü harç nedeniyle tıkanıklık yaşanabilir.
  • Fayans ustasının kovasındaki derzler yıkanırken giderlerden içeri gider. Bu alçılar zaman içinde taşlaşarak tesisatı tıkayabilir.
  • Demir borulardaki pas zamanla su borularını tıkamaktadır.
  • Plastik borularda tesisat yapılırken ekleme sırasında fazla ısıtılan borular dolmaya neden olabilir.
  • Su saatinin içindeki bilye yerinden çıkarak boruyu tıkayabilir.
Tıkla Ara