1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (29 oy, ortalama puan: 4,28 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Bulaşık Makinesi Bağlantısı

İstanbul Tesisat işinin uzmanı ustaları ile 1 saat içerisinde gelip bulaşık makinenizi bağlıyor. Bulaşık makinesinin su bağlantısının yapılması makine ile birlikte verilen özel hortumları makine üzerindeki su giriş vanalarına bağlanır. Kırmızı hortum veya kırmızı yazılı hortum sıcak su girişi, mavi veya mavi yazılı hortum ise soğuk su girişine bağlanır. Hortumun dirsekli ucu makineye takılır. Hortumun somunları el kuvveti ile sıkılmalıdır, anahtar kullanılmamalıdır. Bağlantı yerlerinde oluşabilecek su sızmalarını önlemek için, hortumun her iki tarafındaki bağlantılarda conta kullanılması gerekir. Makine tarafındaki contalar hortum filtre kanalına oturmalıdır.

Bulaşık makinesi bağlantısı, bağlantı yerlerinin su sızdırmazlığını kontrol etmek için bağlantı yapıldıktan sonra muslukları sonuna kadar açarak suyun akıp akmadığını kontrol ederiz. Musluktan en az 1, en çok 10 bar basınçla su akması makinenizin verimli çalışmasını sağlayacaktır. Çift su girişli modeller kör tapa kullanılarak tek su girişli olarak da kullanılabilir. Kör tapa, sıcak su vanasına bağlanmalıdır. Bağlantı yerinden su sızmaması için lastik conta kullanılmalıdır. Su giriş hortumlarının katlanıp, kırılmamasına ve ezilmemesine dikkat edilmelidir.

Bu içeriği paylaş

1 Yorum

  • Rafail Ibayev

    Merhaba.benim evde blomberg gsn 9580a bulasik makinesi var.su borusu sicak suya baglanmis.makinede ne gibi sorun cika bilir? Makinenin beynin falan boza bilirmi?

  • Tüm yorumları göster

    Bir Yorum Yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.