Bulaşık Makinesi Bağlantısı

İstanbul Tesisat işinin uzmanı ustaları ile 1 saat içerisinde gelip bulaşık makinenizi bağlıyor. Bulaşık makinesinin su bağlantısının yapılması makine ile birlikte verilen özel hortumları makine üzerindeki su giriş vanalarına bağlanır. Kırmızı hortum veya kırmızı yazılı hortum sıcak su girişi, mavi veya mavi yazılı hortum ise soğuk su girişine bağlanır. Hortumun dirsekli ucu makineye takılır. Hortumun somunları el kuvveti ile sıkılmalıdır, anahtar kullanılmamalıdır. Bağlantı yerlerinde oluşabilecek su sızmalarını önlemek için, hortumun her iki tarafındaki bağlantılarda conta kullanılması gerekir. Makine tarafındaki contalar hortum filtre kanalına oturmalıdır.

Bulaşık makinesi bağlantısı, bağlantı yerlerinin su sızdırmazlığını kontrol etmek için bağlantı yapıldıktan sonra muslukları sonuna kadar açarak suyun akıp akmadığını kontrol ederiz. Musluktan en az 1, en çok 10 bar basınçla su akması makinenizin verimli çalışmasını sağlayacaktır. Çift su girişli modeller kör tapa kullanılarak tek su girişli olarak da kullanılabilir. Kör tapa, sıcak su vanasına bağlanmalıdır. Bağlantı yerinden su sızmaması için lastik conta kullanılmalıdır. Su giriş hortumlarının katlanıp, kırılmamasına ve ezilmemesine dikkat edilmelidir.

“Bulaşık Makinesi Bağlantısı” üzerine 15 yorum

 1. Bulaşık makinesinin makineye bağlı gider borusu delinmiş makinede calismiyo neden çalışmadığını anlamadım ne yapabilirim tesekkurler

  Yanıtla
 2. Merhaba, mutfagimda tezgah, lavabo ve elektrik prizi var ama bulasik makinasi icin gerekli tesisat yok, bulasik makinasi koymak istiyorum.
  Kilerde su ve pis su gideri ile elektrik boati var , camasir makinasi tesisati yaptirmak istiyorum,Ucret ne kadar olur.İstanbul Erenkoy deyim.

  Yanıtla
 3. Merhaba bulaşık makinam sıcak su girişine bağlanmış. sıcağa bağlanması mı soğuğa bağlanması mı faturada daha verimşi olur

  Yanıtla
  • Merhaba. Makineniz sıcak suya bağlandığı için her su alımında kombiniz devreye girecektir. Bundan dolayıda gaz kullanımınız artacak ve faturanız fazla gelecektir. Makine bağlantınızı soğuk suya aldırmanız daha doğru olacaktır. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 4. iyi günler; bulaşık makinamın temiz su borusunu tezgah deliğinden geçirmek için ne yapmalıyım. Borunun başı sökülebilir mi?

  Yanıtla
  • İyi günler Ömer Bey. Maalesef borunun başını sökemezsiniz yeniden kesilip oradan bir delik açılıp boruya kaynak yapılıp yeniden bulaşık makinesi musluğu için ağız çekilmelidir. Yeni bir musluk konularak kullanabilirsiniz bunun dışında başka bir şey yapamazsınız.

   Yanıtla
 5. Duvardan mutfak armatür için bulaşık makinesi bağlamak için ne yapılabilir bir nipel ve bir te ile uzatıp bir musluk ağzı alsammutfak armatürcü çok öne gelir ne yapmalı

  Yanıtla
 6. Merhaba.benim evde blomberg gsn 9580a bulasik makinesi var.su borusu sicak suya baglanmis.makinede ne gibi sorun cika bilir? Makinenin beynin falan boza bilirmi?

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara