Evde Kanalizasyon (Lağım) Kokusu Tespiti

Banyolarda oluşan lağım kokusunu tespit etmek için evinizin kanalizasyon sistemini kontrol ediyoruz. Tesisat borularında bağlantı hatalarını düzeltip kötü kokulara kesin çözümler üretiyoruz. Evinizin içerisinde hoş olmayan kötü kokuların nereden geldiğini bulmak için kamera sistemi kullanılır. Banyo içerisinde duman teknolojisi uygulanarak koku tespiti gerçekleştirilir. Lağım kokularının sebebini araştırmak için evinize gelen ustanın tecrübesini hiç yabana atmayın. Bu konuda zerre kadar bilgisi olmayan ve hatta tesisat ustalığı bile olmayan şahısları evinize dahi almayın. Sadece para kazanma amaçlı firmaları tanımanız için şikayetvar.com web adresinden firmanın geçmişini inceleyebilirsiniz. Tercih sizin!..

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Pis Su Giderlerinde/Borularında Meydana Gelen Tıkanıklıklar

Banyodaki kötü kokuların nedeninin tespit edilmesinin ardından eviniz eski ferahlığına ve temizliğine tekrardan kavuşacaktır. Bu kokuların altında yatan neden gider borularında biriken artıklar olmakla birlikte, gider borularına atılan artıkların çürümesi sonucu oluşmaktadır. Söz konusu su borularında daha fazla hassas davranılması gerekilir. Çünkü su borularında meydana gelecek bir tıkanma, banyonuzda meydana gelen bu sorun ile daha fazla karşılaşmanıza sebep olacaktır.
Elbette yalnızca atıkların birikmesi sonucu tıkanmalardan dolayı koku gelmemektedir. Tıkanma olmasa dahi, boruların iç kısmında biriken kalıntılar da bu kokuya sebebiyet verebilmektedir. Yazımızın devamında paylaşacağımız püf noktalar ile kötü kokuların meydana gelmesini engelleyebilirsiniz.
Banyoda meydana gelen kötü kokulara nasıl engel olunur?
İlk olarak tuvalet kağıdı gibi sert maddelerin kesinlikle giderlere atılmaması gerektiğini vurgulamalıyız.
Banyo giderinizde biriken saç ve sabun artıklarının düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir.
Sifonda yeterli miktarda su bulunmalıdır. Basınç sistemine göre çalışan giderlerinizin tıkanması böylelikle azalacaktır.
banyonun-icinden-gelen-kanalizasyon-kokusu

Her ne kadar klasik bir yöntem de olsa, lavabo pompalarının hatırı oldukça büyüktür. Tıkanan giderlerin pompanın vakumlanması sonucunda basınçla açılması sağlanabilir.
Kokunun meydana gelmesindeki diğer bir faktör ise banyonuzun giderlerinde bulunan teknik bir hata olabilir. Hatta yalnızca sizin dairenizden değil, bütün apartmanın sisteminden kaynaklı bir sıkıntı olabilir. Eğim vb. faktörlerin yanı sıra yanlış yapılan bir tesisat sistemi, siz ne kadar dikkat ederseniz edin tıkanıklık oluşmasına neden olabilir. Böyle bir durumun olduğunu tespit ettiğiniz takdirde gider borularınızı değiştirmeniz ve banyonuzun tesisatını yenilemeniz kesin çözüm olacaktır.
Apartmanınızda her daire için düşecek bir havalandırma borusunun bulunması önemli bir husus olarak karşımıza çıkmaktadır. Ayrıca bina rögarlarınızın hava aldığından emin olmalısınızdır.

Banyoda Lağım Kokusu

Genelde banyolarda ortaya çıkan kanalizasyon kokularının tespitini yaptıktan sonra kalıcı çözümler üretiyoruz. Tuvalet kokusu nasıl giderilir sorusu herkesi ilgilendirdiği gibi olası problemlere karşı bilgi sahibi olmak gerekmektedir. Hayatımızın her alanında kullandığımız giderlerden gelen kötü kokular evde yaşayan herkesi rahatsız ettiği gibi misafirler karşısında da utanç duyulmaya sebep olabilmektedir.

Gider borularından gelen kötü kokular evin hijyeni açısından tehlike arz etmektedir. Evde yaşanan lağım kokusu problemi iki bölüme ayrılır; Arada bir gelen kokular ve sürekli görülen koku sorunları. Arada bir gelen kokulara örnek olarak sahil kenarında bulunan konutlarda yaşanan koku probleminden bahsedebiliriz. Bu kokular Lodos olduğunda yaşanmaktadır. Sürekli koku sıkıntısı çekiyorsanız bu şikâyeti ortadan kaldırmak çok basit bir uygulama ile mümkün.

Genelde banyoda sürekli olarak görülen koku problemleri tesisat montaj hatalarından kaynaklanan sorunlardır. Bu şekilde yaşanan koku şikâyetlerini bulmak çok zor değildir. Kamera ve diğer ekipmanlarla, sıkıntının yaşandığı dairede kokunun geldiği yeri tespit ve tamirini yapılabilmektedir. Bu kanalizasyon kokusu şikâyetlerinin son yıllarda artış göstermesinin sebepleri arasında banyolarda duşa kabin kullanımı ve yeni tip duş teknesinin ortaya çıkması yer alır. Bu konuyu biraz daha açacak olursak; eskiden duşakabin gibi suyu muhafaza eden bir şey yoktu. Doğal olarak duş esnasında bir miktar su banyonun yüzeyine taşardı. Böylece seramiklerin üstünden akan su, banyonun herhangi bir noktasına koyulan süzgeç giderine akardı. Şimdi ise duşakabin nedeniyle banyolar eskisi kadar ıslanmamakta ve bu yüzden süzgecin içinde su olsa dâhi 15 gün içerisinde buhar olup kaybolmaktadır. Süzgecin içerisinde su kalmadığı için kanalizasyondan gelen koku direk banyonun yüzeyine dağılmaktadır.

İstanbul Tesisat restoran ve otel gibi hijyene önem veren iş yerlerinde profesyonel olarak koku tespiti hizmeti vermektedir.

Banyodan Gelen Lağım Kokusunun Genel Sebepleri

 1. Banyo giderinin içerisinde su seviyesi azalmış veya kalmamış olabilir.
 2. Banyolar eskisi gibi yıkanmak yerine bez ile silindiği için gider borusu uzun süredir kullanılmamıştır.
 3. Lavabodan gelen kokuların nedeni eskiyen sifon hortumudur.
 4. Sifona yeterli miktarda su dökülmediğinden koku gelebilir.
 5. Kanalizasyon gider borularında geri tepme veya emme vardır. Emme yapmasındaki sebep, bir anda boşalan su, hiçbir yerden hava almadığı için aşağı doğru vakum yapar ve su boşaldıktan sonra hava aniden geriye doğru çıkar.
 6. Klozetten gelen kokularda, atık suyun gidere bağlantısı etrafında boşluklar meydana gelmiştir.

Tuvaletten gelen kokuları tespit etmek için bir uzmandan yardım almak kesin sonuca ulaşmak için doğru bir adım olacaktır. Detaylı bilgili için size en yakın servisimizi arayabilirsiniz.

banyo-yer-suzgecinden-gelen-pis-koku

Yer Süzgecinden Gelen Kokuların Tespiti

Genelde koku sorunlarının ana yeri banyolarda yer alan süzgeçtir. Yer süzgeçleri ıslak zeminlerde biriken suyun tahliyesi için konulmuştur. Fakat günümüzde banyoların yüzeyini yıkama olayı kalktığı için yer süzgeçleri pek fazla kullanılmıyor. Haliyle kullanılmayan yer süzgeçlerinin içerisinde su kalmıyor. Ortasında bulunan haznede su olmadığı zamanlarda kanalizasyon borularından gelen koku banyoların kötü kokmasına sebep olmaktadır.

pis-su-borusundan-kanalizasyon-kokusu-geliyor kanalizasyon-kokusnu-onlemek-icin-adaptor-conta lavabonun-sifonundan-kotu-koku-geliyor

Duşakabin Altından Gelen Kötü Kokular

Yukarıda verilen resimlerde duşakabin altına montaj edilen sifon borusunun etrafında boşluklar görülmektedir. Gelişi güzel takılan duşakabinin tahliye sifonu  direk yerdeki pis su borusunun ağzına takılmıştır. 2. resimde görülen adaptör conta konulmadan kenarlarda boşluk oluştuğu için kokuyu direk banyoya veriyor. Sifonu montaj ederken kenarlarını silikonla  boşluk kalmayacak şekilde kapattığımızda koku problemi ortadan kalkacaktır.

dusakabinin-altindan-koku-geliyor

Banyolarda kötü kokuyu engellemek için duş ya da küvetlerin alt kapaklarını çıkarıp fayans yüzeyi temizlemeniz gereklidir. Tadilat sırasında unutulan bazı atık maddeler çürümeye terk edildiğinde küvetin altında koku yapmaya başlar. Banyonun içerisinde rahatsız edici kokuyu tespit etmek için cihazlara gerek kalmadığını düşünüyorum.

mutfak-dolaplarinin-icinden-kotu-koku-gelmesi

Mutfak dolaplarının içinden gelen pis kokuların genel sebebi lavabonun altında bulunan sifonun düz bir şekilde gider borusuna bağlanmasından kaynaklanır. Resimde görüldüğü gibi lavabo sifonunu u şeklinde büküp yerine taktığınızda koku gelmeyecektir. Boruya bağlanan kısımda boşluk bulunmaması gerekir.

Süzgeç giderlerinden, lavabo giderlerinden, aydınlık ve kanalizasyon giderlerinden gelen kötü kokular bizi oldukça rahatsız etmesinin yanında, yaydıkları mikroplarla sağlığımızı tehdit eder. Genellikle kanalizasyon borusunun geri tepmesinden kaynaklanan kötü kokuların tespiti, İstanbul Tesisat tarafından itinayla ve büyük özenle yapılmaktadır. Tıkalı bölgenin açılması ve kötü kokuların giderilmesi, özel kameralı son teknolojik cihazlarla yapılmaktadır. Böyle durumlarda uzaman bir ekibe başvurmak gerekir. Sağlığımızı tehdit eden kötü kokulardan kurtulmanız İstanbul Tesisat ekibi sayesinde artık çok kolay!

Diğer bir kötü koku durumu da su kaçaklarının bulunduğu konut ya da iş yerlerinde nem ve rutubet kokularıdır. Bu gibi kokuları her soluyuşumuzda ciğerlerimize mikrop olarak girer. Bununla birlikte kullandığımız eşyaları da çürüterek bizleri maddi manevi zarara sokar. Tıkanıklıktan kaynaklı kötü kokuları uzman ellere bırakmak en doğru iştir. Sıkça karşılaşılan problemler arasında sifon problemi de yer alır. Yanlış sifon bağlantısı, mutfak veya lavabo giderinden hoş olmayan kokular gelmesine sebep olur.

lavabo-sifon-lagim-kokusu-problemi

Banyodaki Koku Probleminin Çözümü

Koku şikâyetlerine genel çözüm olarak atık su gider borularını yıkamak yeterli olacaktır. Banyodaki yer gideri içerisinden gelen kokuları basit bir şekilde önlemek için bir bez parçasını deliğe tıkayarak da çözüm bulabilirsiniz. Genelde banyoları kuru kaldığı için yer süzgeci içinde su kalmaz. Lağım kokusu içerisinde su bulunmayan yer süzgecinden dışarı çıkar. Rögar kuyusuna iki adet dirsek takılarak kanal borusunda su birikmesi sağlanır. Biriken su sayesinde poyraz veya rüzgârlı havalarda kokunun apartman içine yayılması engellenmektedir. Başka bir çözüm ise havalık borusunun, çatı seviyesinden bir metre yukarıda bırakılmasıdır.

Yukarıdaki resimde anlatıldığı gibi sifonun direk gidere bağlanması yanlıştır. Sebebi sifonla gider arasında hiçbir engelleyici olmadığı için koku oluşmasıdır. Körüklü sifon olarak tabir edilen sifonlar, S harfi şeklinde kıvrılarak bağladığında kıvrık bölgede su birikerek atık su tesisatından gelen kokuyu engelleyecektir. Ayrıca sifonun takıldığı bölgede 50’lik adaptör conta dediğimiz plastiğin olması durumunda, hem giderden geriye su gelmesi engellenmektedir hem de koku sorunu oluşmamaktadır. Resimde siyah ve beyaz renkteki adaptör contayı görebilirsiniz ve herhangi bir nalburdan tedarik edebilirsiniz. Fiyatı 1 TL ile 2 TL arasında değişmektedir.

Evde Kanalizasyon Lağım Kokusu

Evinizde veya apartmanda lağım kokusu varsa bunun olmasının birkaç nedeni olabilmektedir. Kanalizasyon tahliye hatlarınızdaki P borusunda problem olabilmektedir. Kendinize “evimde neden lağım gazı kokusu alıyorum?” diye soruyor olabilirsiniz. Su, kanalizasyon gazı kokusunu dışarıda tutmak için bir sızdırmazlık sağlar. Bir evde lağım kokusu neden olur? sorusuna verilecek çeşitli cevaplar söz konusudur. Örneğin su contası kırılırsa, lağım gazlarının kokusu kanalizasyondan banyonuza, mutfağınıza veya tüm evinize yayılmaktadır. Eski evlerde, kanalizasyon dökme demir boruların bozulması, kanalizasyon gazı kokularının evinize girmesine neden olabilmektedir.

Evimdeki Kanalizasyon Lağım Kokusundan Nasıl Kurtulurum?

Kanalizasyon gazı kokularının evinize girmesinin birkaç yolu olabilmektedir. Bu nedenle koku tespiti için test  yapılmaktadır. Kanalizasyon gazı probleminizden kurtulmanın ilk adımı, genellikle  duman testidir. Bu doğrultuda bir koku algılama testi ile kolayca gerçekleştirilebilmektedir. Bu süreç, renkli dumanı bir çatı bacasından iterek ve tahliye hattını bir test topuyla kapatarak kanalizasyon sisteminin izole edilmesini içerir. Bu, sıhhi tesisat sisteminin içindeki dumanı hapseder. Drenajlarda bir arıza varsa arıza noktasından duman akacaktır.

İster evinizde tekrar tekrar çıkan kanalizasyon gazı kokusuyla yıllardır mücadele ediyor olu  ister ilk kanalizasyon gazı probleminizle yeni karşılaşmış olun bu durum bir kanalizasyon koku algılama testi ile kolayca çözülebilmektedir.

“Evde Kanalizasyon (Lağım) Kokusu Tespiti” üzerine 46 yorum

 1. Merhaba, müstakil, ikiz villanın ortak tuvalet gideri var. Yan komşular evde yokken koku yok, evde olduklarında tuvaletlerini kullandıkları anda ağır bir lağım kokusu basıyor banyoyu. Tüm eve yayılıyor. Çözüm için ne yapmalı?

  Yanıtla
 2. 5 yaşındaki binamızda yoğun bir lağım kokusu var. Özellikle üst kattaki dairenin birinde çok yoğun olduğu için bu komşular duman testi yaptırmışlar ve mutfak lavabosundan verilen duman yatak odasının kapı kasasından çıkmış. Bu durumda pimaşlarda çatlak olabilir denmiş. Bu çatlağın kamera ile görüntülenmesi mümkün mü? Gelen usta görülmez demiş. Ne yapmak gerekiyor. Göz kararı duvar mı yıkılacak?

  Yanıtla
  • İyi günler Meral Hanım. Binanızdaki kokunun sebebi yüksek ihtimalle pimaştaki çatlak yüzünden değildir. Öncelikle kameralı sistemle pimaşın içine bakıp detaylı bir kontrol yapmamız gerekiyor. Gerekirse duman vererek kokunun asıl sebebini bulmamız gerekiyor. Binanızda aydınlıkta çatıya çıkıp kokuyu tahliye eden boru var mı yok mu ona bakılmalı. Rögardan ters esinti olduğunda geliyor olabilir. Detaylıca bütün problemleri incelemek gerekiyor efendim

   Yanıtla
 3. Gider kokusu için 3 tane lavabonun conta değişimi ve klozette yine aynı şekilde değişiklik için 750 tl fiyat verildiğine dair bir arkadaşımdan bilgi aldım. Conta dediğin 3 liralık şey. Sizce bu fiyatlar normal aralıkta mı? Ve arkadaşıma özellikle teyit ettirdim. Başka hiçbir ekstra yok. Sadece bunlar değişece diye.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz konu hakkında bir bilgim olmadığı için net bir bilgi veremiyeceğim. Yapılacak işlem ne ne kadar sürecek bunların hepsi hesaplanıp ona göre fiyat veriliyor size. Bu fiyatı veren kişide neye göre verdiğini bilmediğim için yardımcı olamıyacağım. Ama dediğiniz gibiyse biraz fazla söylemişler. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 4. Binada pis bir lağım kokusu var gün geçtikçe artıyor ve gitmiyor artık eve de koku girmeye başladı tam olarak sıkıntı ne olabilir ve nasıl giderilir

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Bu kokunun kaynağını bulmak için cihazlarla gelip tespit yapılması gerekmektedir. Tespit ücretimiz 200 tl’dir. 0212 645 33 33 numaralı hattımızdan destek talep edebilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 5. Merhaba 4 senedir dublex evde oturuyoruz salonda devamlı bir koku var kirli pimaş kokusı gibi hava rüzgarlı olumca cok daha beter bir koku oluyo sadece salonda var bu koku ve başkon var çatının gideri ordan iniyor hiçbşr cözüm bulamadık nerden geliyo bilmiyoruz yardımcı olursanız seviniriz

  Yanıtla
  • iyi günler zeynep hanım yaşamış olduğunuz koku problemi genel olarak tesisatlardaki eksikliklerden meydana gelmekle beraber çözümü olabilen bir problemdir.
   öncelikle daire içi kokular için kameralı koku tespit cihazları gelip sırası ile önce tesisattaki eksiklikleri ardından kokunun kaynak noktasını ve yapılması gerekenlerin tespiti gerekmektedir

   Yanıtla
  • Zeynep hanımın 5 Aralık 2018de attığı soruya cevaben..
   Ustamız yerine ben de bir yorum yapayım çünkü aynı dertten muzdarip idim.. Büyük ihtimal salonda klima var ve tam mutfak duvarının üzerinde değil mi ? Nerden mi bildim.. işgüzar müteahhitiniz sağolsun, Kllimanızın drenaj borusunda “S” yapılmamış.. Ve pis su giderine bağlanmış.. Dolayısı ile klima drenaj borusundan ve etrafından geliyor o koku.. Rüzgar esince rüzgar pis su egsozundan bütün o pis havayı içeri üflüyor.. Hem klima drenaj probleminizi halletmeniz, (gideri güzelce izole edip klima borusuna S vermeniz” hemde pis su egsozuna (çatıdadır büyük ihtimal ya da evin yan duvarında ) rüzgar gülü taktırmanız gerekmekte.. rüzgar gülü , rüzgar estiği zaman dönen ve rüzgarın içeri girmesini engelleyen böyle radara benzeyen bi gereç.. görmüşsünüzdür çatılarda.. Umarım yardımı olur yazdıklarımın..

   Yanıtla
  • İYİ GÜNLER MUSTAFA BEY KOKU PROBLEMLERİNDE KOKUNUN NET TESPİTİ YAPILMADAN S UYGULAMASI YAPILMASI DURUMUNDA KOKU NET OLARAK KESİLMEYE BİLİR KOKU PROBLEMİNİN NET OLARAK KESİLMESİ İÇİN MUTLAKA KAMERALI CİHAZLAR İLE TESPİT YAPILIP NET ÇÖZÜMLER ALINMASI GEREKİR

   Yanıtla
 6. Evimi komple tadilat yaptırdım. Tadilat çncesi hiç koku problemim olmamasına rağmen şimdi yerdeki giderlerden müthiş koku geliyor. Sabah akşam su dökmeme rağmen geçmiyor. Neden olmuş olabilir? İlginize teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

  Yanıtla
  • İyi günler Mine Hanım. Banyo ve tuvaletlerde kokunun birçok sebebi olabilir. Pimaşlar yapılırken bir yerde pimaşta ufakta olsa bir çatlak varsa koku problemi olabilir. Yeni tadilattan çıkmış eviniz Tuvaletin altındaki pimaş borularına S verilmemiş ise, koku yapar, bunun için tuvalet sökülerek altındaki pimaş boruya S verilmesi gerekebilir. Montaj yapılırken klozet ve pimaşın arasındaki bağlantısı tam yapılamamışsa koku yapabiilir efendim. Lavabo veya duşlarda ki sifonlara es verilmemişse bu yüzdende koku yapabilir. Firmamızı arayarak daha detaylı ve profesyonel yardım alabilirsiniz efendim. Cihazlarla kameralı sistemlerle bunun tespiti mümkün.

   Yanıtla
 7. Tamam bu işi para kazanmak için yapıyorsunuz işiniz bu,ancak; o zaman bu soru cevap olayını kaldırın. .
  Her soruya,kameralı bakmak lazım.?
  Para tuzağı…

  Yanıtla
  • Cengiz bey sorduğunuz soruya gerekli cevaplar veriliyor. Eğer sorunun çözümü için kamera sistemi ile bakmak gerekiyorsa bizim buna yapabilecek bir şeyimiz yok maalesef. Siz sorununuzun direk buradan yazarak çözebileceğimizi sanıyorsanız üzülerek söylüyorum maalesef bu işler zor işler buradan yazarak çözülemez.

   Yanıtla
  • İyi günler Bayram Bey. Öncelikle binalarda oluşan kokunun birçok nedeni olabilir. Olası koku sebeplerini sizinle paylaşacağım. Binanızın ana rögarının içi çok pisse eğer ve çok pislik birikmişse kokuya neden olabilir. Bazı binalarda rögarın içine esen rüzgarın binaya koku olarak geri dönmesine neden olur. Dairelerde pimaşlardan kaynaklı koku oluşumu oluyor. Profesyonel bir çözüm almanızda fayda var. Kameralı sistemlerimizle ve özel koku cihazımızla kokunun asıl kaynağını size buluyoruz. Daha detaylı almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

   Yanıtla
 8. Ruzgarli havalarda banyodan lagim kokusu geliyor.Her zaman olmuyor sadece ruzgarli ve yagmurlu havalarda.Banyo giderleri temiz .Neden olabilir acaba.

  Yanıtla
 9. Mrblar ben bir sitede oturuyorum 3 yıldır sitemimizde müthiş derecede lağım kokusu var ve buna bir türlü çözüm bulamadılar bina girişlerimiz ve banyolarımızdanda koku geliyor ne yapmamız gerekir yardımcı olabilirmisiniz hatta İSKİ\’den gelip caddemizde çalışmalarda yapıldı ama koku gitmedi

  Yanıtla
 10. Merhaba,

  Oturduğumuz ev yeni. 1 senelik en fazla. Özellikle rüzgarlı havalarda banyodaki lavabo ve küvet deliklerinden , ayrıca mutfak lavabosundan koku yayılıyor. Sorun ana tesisatta olabilir mi ?
  Beylikdüzü\’ndeyim

  Yanıtla
 11. merhabalar evin dördüncü katında oturuyorum tuvaletimde kışın gelmiyor yazın çok koku geliyor yıkıyorum biraz gidiyor sonra tekrar koku oluyor ne yapmam lazım

  Yanıtla
 12. Arada evi inanılmaz kötü koku basıyor nedenini bulamadım artık sabrım kalmadı bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim

  Yanıtla
 13. Ankara dan yazıyorum,bir yıl önce dubleks ağır daire aldık ve oturuyoruz,giriş antrede kanalizasyon kokusu geliyor banyo ve tuvalette hissedilmiyor,en üst 10.kattayiz, bacaya rüzgar gülü takıldı hiç bir fayda sağlamadı hatta rüzgar ters estiğinde koku arttı,lütfen yardımcı olurmusunuz,teşekkürler

  Yanıtla
 14. Merhaba. Mutfak ta fayans ve diğer odalarda parke zemin kaplı. Mutfaktaki zemini her zaman kullandığım yüzey temizleyici ile sildiğim zaman çok kötü bir koku yayılıyor. Mutfakta kullandığım kilimin altı kaydırmaz kaplı ondan olabileceğini düşündüm. Ama oda değilmiş. Yerden ısıtmalı evi yeni kullanmaya başladık. Herhangi bir bilgimiz yok. Acaba farklı yüzey temizleyici mi kullanmalıyım. Bide kullandığım Halıyı kaldırdığım anda felaket elektrik çarpıyor. Nedeni ne olabilir. Teşekkürler

  Yanıtla
  • Yerden ısıtma boruları koku yapmaz. Mutfakta oluşan kokunun sebebi farklı bir sebepten olabilir. Mutfağın sifonu doğru takılmadığı için koku sorunuyla karşılaşmış olabilirsiniz. Yukarıda resimlerde görüldüğü gibi uygulamalar yapmanız gerekir.

   Yanıtla
 15. Ben adanada oturuyorum uzun zamandır banyo dan çok ağır koku geliyor ne denediysem boş cıktı ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 16. ….Merhabalar kanalizasyon kokusu mutfaktan gelip tüm eve yayılmaktadir ..Bununla ilgili çözüm noktanız varmıdır.?

  Yanıtla
 17. Merhaba banyo ce balkon giderlerinden cok ağır lağım kokusu geliyor 4 senedir oturuyorum ve sürekli gelen bir koku hatta sokak kanalizasyonunsan da geliyor yoldan gecerken nereya başvurmalıyım

  Yanıtla
 18. Banyoda koku var, küvet ve klozet giderleri iyi çalışıyor. Ev 30 senelik bir ev ve kiracıyım.Yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla
  • Gider borularının içerisine kamera sistemi ile incelemek gerekiyor. Boru içerisinde pislikler yapıştığı içinde koku yapabilir.

   Yanıtla
 19. Evimin giriş katında 2015 aralık ayında ayrılırken olmayan bir koku Nisan ayında koku çok kötü Sayın ustam telefon bekliyorum teşekkürler

  Yanıtla
 20. Merhaba ben Toki evleri Halkalı’da oturuyorum. Banyodan gelen lağım kokularından çok çekiyoruz.yeni evleneceğiz ve oturduğumuz ev resmen lağım kokuyor, eşyalar kokmaya başladı, zehirlenmekten korkuyoruz. Siz bunlara çare olabilir misiniz?

  Yanıtla
  • Tesisatta hata vardır büyük ihtimalle bu sorunun tespiti için kamera sistemimiz var servis kaydı yaptırıp yardım alabilirsiniz.

   Yanıtla
 21. Merhaba evimiz fabrikalara yakın yeni sıfır bine ama banyoda arada kötü bir koku oluyor bütün evi sarıyor bunun için ne yapılması lazım bana ne kadara mal olur bu sorun acaba ? Şimdiden teşekkürler

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara