Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Firma

atik-su-gider-borularindaki-su-kacaklarini-cihazla-tespit-eden-servis-604

Gider borusunda su kaçağı bulma, temiz su borularında sızıntı ya da yeri belli olmayan su kaçağı çeşitleri ve buna paralel olarak uygulanan yöntemler vardır. Bazen duvarlarda oluşan nemlenmeler, bazen küf atan tavanlar, bazen de çeşitli yerlerden sızan veya damlayan sular, kaçağın habercisi olabilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
Oluşan kaçağın bir çok farklı sebebi vardır. Bunları bir kaç madde halinde sıralarsak:

 • Tıkanmış giderleri açmaya çalışırken kullanılan kimyasalların contaları eritmesi
 • Boru montajı esnasında yapılan dikkatsizlik neticesinde oluşan montaj hataları
 • Yine inşaat esnasında borularda meydana gelen hasarlar
 • Demir borularda ortaya çıkan korozyona bağlı aşınmalar

Atık Su Borularındaki Kaçak Oluşumu:

Atık su borularında veya sizin bildiğiniz adıyla gider borularında oluşan su kaçakları öyle birden bire oluşmaz. Gider borusu kaçağıyla, temiz su kaçağı gözle ayırt edilemeyecek şekilde birbirine benzer. Bu konuda yapılan en büyük hatalardan biri; tavandan akan pis su kokusuz berrak bir şekilde geldiği için, temiz su borusu patlamış zannedilmesidir. Temiz suya benzemesini sebebine gelirsek; betonun içinde biriken pis suyun, alt kata geçmeden önce tabla betonu tarafından filtre gibi bir süzgeçten geçirilmesidir. Bunu denemek isterseniz bir toprağın altını kazabilirsiniz. Pis suyu bu toprağın üzerine döktükten sonra bir süre beklediğinizde toprağın emdiği suyun alt taraftan temiz bir şekilde çıktığını görebilirsiniz. Gider borusunda ortaya çıkan su kaçağı en iyi şekilde ayırt edebilmek için, alt kata damlayan suyun sürekli mi yoksa aralıklarla mı damladığını bilmeniz gerekmektedir. Alt kata ara ara su kaçağı oluyor, bir akıp bir kesiliyorsa; bu kaçak atık su gider borusunda oluşmuş bir kaçaktır.

atik-pis-su-giderlerindeki-kacagi-kamera-ile-bulan-firmalar-606
Tesisat borularında yağlanma, kireçlenme, daralma gibi problemler zamanla oluşsa da damlama, çatlama, patlama şeklinde görülen etkileri birden telaşa kapılmanıza neden olur. Aslında gider borularındaki kaçağı bulmak, temiz su borularındaki kaçağı bulmaya oranla çok daha zordur. En kötü tarafı ise sürekli bizi yanıltmasıdır. Ama siz bu konuda firmamıza güvenebilirsiniz.

Bugüne kadar bulamadığımız su kaçağı yoktur. Ustalarımız kaçağı bulduklarında size de gösterecekler ve tamiri için size bir bedel söyleyeceklerdir. Sizin kabul etme durumunuza göre tadilat aşamasına geçilecektir. Yaptığımız tadilatlarda 1 veya 2 kale bodur kırılması halinde fayansçı getirtemeyiz. Sadece tesisat onarımı yapılır ve size teslim edilir. Ancak onarım işi 1 günlük veya yarım günlük bir iş ise, buna fayansçı getirerek işin tek elden bitmesini sağlarız. Bugüne kadar yaptığımız tüm işlerde fayans konusunun hassasiyetini gördüğümüzden 1 – 2 karoyu tesisatçı da koyar mantığını kabul etmedik. Sonuçta her işin bir ustası olur ve ustası kendi işini yaparsa çok daha kaliteli ve içinize sinen bir iş olur.

Gider Borusunda Oluşan Su Kaçağını Bulma

Genellikle ev hanımları temizlik yaparken kanalizasyona gideceğini düşündüğü tuz ruhu veya çamaşır suyu gibi asitli kimyasalları kullanırken çevreye ve gider borularına vereceği zararları düşünemez. Asitli ev temizleme kimyasalları, gider borularının birbirine geçiş noktasında bulunan ve sızdırmazlığı sağlayan contaları eritip yok eder. Plastik conta özelliğini yitirdiğinde, alt katın banyosunun tavanında lekeler oluşturur.

Gider su borusu dediğimiz borular kirli su borularıdır. Bu borulardaki kaçakları su kaçağını bulan kameralı cihaz yardımıyla tespit ediyoruz. Cihazımız ile boruların içinde görüntülüyoruz. Kameralı cihazımız son donanım teknoloji ürünüdür. Renkli görüntü yapabilir, resim çekebilir ve görüntü kaydedilebilir. Yukarıdaki resimde cihazımızla çekilmiş görüntüleri görebilirsiniz. Su kaçaklarının noktaları gayet net belli oluyor. Bazen ek yerlerinde conta kayması, tam geçmeme veya contasız geçme sorunları ile karşılaşıyoruz. Bunlar net olarak kaçak belirtisidir. Fakat eğimsizlik ya da tıkanıklık durumunda, kesin olarak sızıntı yapan yer bulunamaz.

Bu da bütün giderlerin değişmesi gerektiğini gösterir. Bunlara kamera sistemi sayesinde bakılmakta tespit edilmektedir. Kamera sistemi belirli çaplardaki boruları görüntülenebilmektedir. ellilik pimaşlardan başlar ve yüzlük ölçülere kadar görüntüleme yapılmaktadır ellilik çapın altında ve yüzlüğün üstünde olan pimaşlar için ise, değişik kameralar bulunmaktadır. Örneğin 200’lük ve 300’lük borularda küçük kameralarla görüntü alınamaz. Çünkü kameranın merceği ve çapı küçüktür, boru çeperini göremez. Tabi bir de kameranın girip girmeyeceği yerler vardır. Süzgeç giderleri çoğu zaman gırtlak hortumdan yapılmaktadır. Bu tür küçük çapta borulara kameranın 1 metre uzunluğunda olan aparatı takılır ve görüntü elde edilmektedir. Büyük çaplı borularda ise, boru çeperi küçük kameralar tarafından görülemez. Merceği daha büyük olan kameralar büyük çaplı borularda çok daha iyi görüntü alırlar. Firma olarak her türlü çaptaki gider borusunu görüntüleyebilirsiniz ve kaçağın yerini tespit edebiliriz.

atik-su-kacagi-bulan-makineler-300x183 (1)

gider-borularındaki-kacagi-bulmak-300x183

Gider Borusunda Kaçak Bulan Firma

Gider borusunda su kaçağı bulan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz. İstanbul Tesisat firması, atık su borularında su kaçağı bulan firmadır. Kameralı ve son teknoloji cihazlar kullanan firmamız, bünyesindeki ustalarının tecrübesini atık su kaçağı bulan makinelerle birleştirerek, gider borusundaki su kaçağını bulma hizmetini garantili bir şekilde vermektedir. İstanbul’un tüm semtlerine hizmet veren firmamız kamerayla atık su gider borusunda kaçak arama yaparak alt kata damlayan suyun kaynağını bulmaktadır. Alt katın tavanından aralıklarla su damlıyorsa mutlaka evinize kamerayla atık su kaçağı bulan usta çağırmanız gerekmektedir. Bunun için de bizi aramanız yeterli. Size en yakın atık su gider borusu kaçağı bulan tesisatçı ekibimizi yönlendiriyoruz. Böylece sorununuzun kısa sürede çözülmesini sağlayabiliriz.

Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Tesisatçı

Atık su gider borusunda su kaçağını tespit eden firma sayesinde sorununuzu daha makul bir şekilde ortadan kaldırmak istemez misiniz? Profesyonel ekibimizle su kaçağı problemine en iyi şekilde çözüm üretebilirsiniz. Üstelik kullanılan doğru yöntemler sayesinde problemi kısa sürede ortadan kaldırabilirsiniz. İstanbul Tesisat olarak gider borusunda meydana gelen su kaçağı ile alakalı makul bir çözüm sunuyoruz.

Kaçak oluşma nedenlerine oldukça farklıdır. Tıkanan giderin açılma istendiği durumlarda kullanılan kimyasallar su kaçağını tetikleyen en önemli faktörlerden bir tanesidir. Öte yandan tesisat montajında yapılan hatalar da su kaçağı durumuna yol açmaktadır. Tesisat döşendikten sonra inşaat süreçlerinde tesisatın zarar görmesi de su kaçağı durumlarını tetiklemektedir. Tüm bu durumlar söz konusu olduğunda profesyonel bir su tesisatçısına ihtiyaç duyarsınız.

Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Firma Ücretleri

Bir su tesisatçı veya firmadan atık su gider borusunda su kaçağı tespit hizmeti talep edin. Ancak bu durumda ücretlerin farklı olabileceğini unutmayın. Çünkü bu hizmet için başvurulan yöntem daima aynı olmayabilmektedir. Kullanılan kamera ve diğer ekipmanlar ücretleri arttıracaktır. Ancak tesisatçının kendi tecrübesinden yola çıkarak tespit yapması daha makul bir seçeneğe de olanak tanıyacaktır. 

İstanbul Tesisat ile iletişime geçtiğinizde kaliteli ve ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap verecek çözümlere ulaşabilirsiniz. Böylelikle kaliteli bir hizmet almak sizin için mümkün olacaktır. O halde bizimle iletişime geçerek süreci hemen başlatabilirsiniz. 

“Atık Su Gider Borusunda Su Kaçağını Tespit Eden Firma” üzerine 6 yorum

 1. Merhabalar bizim de tuvalet taşı altında alta katta ara ara damlama oluyor. İki defa da taşı kaldırıp s borusu değiştirdik. Ama sorun yine devam ediyor

  Yanıtla
  • tuvaletlerde oluşan su sızıntıları tuvalet taşı ve altında bulun s borusu ile alakalı olmakla beraber bazı durumlar tuvalet taşı ve s borusu sağlam olup tuvalet zemininde bulunan fayanslarda ve fayans aralarında bulunan derz dolgulardanda olabilikmektedir

   Yanıtla
 2. Meraba usta bizim alt komsumuzun banyo tavanından hafif bi şekilde damla damla su akıyor tavanın köşesi sararmış bizim bankadan temiz su kaçağının bulunması için tesisatci çağırdım ama bulamadı nerede sıkıntı vardir

  Yanıtla
 3. Bulaşık makinası suyu boşaltırken giderinden su geri geliyor evye giderinden de su geliyor lavabo açıcı ile açmamıza rağmen

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara