Su Sızıntısı Arama Bulma Kaçak Tespit

cihazla-su-sizintisi-bulma-kacak-tespiti-230

Su sızıntısı yer tespiti, su patlağı bulma, su borusu kırılan yeri tespit, su tesisat kaçakları, banyodan alt kata su kaçağı, tavandan su akması, üst komşudan su sızıntısı, kameralı su kaçak tespit, su tesisat borusunda kaçak bulma, su sızıntısı, su kaçak tespit işlemlerinin hepsini tek kalemde yapıyoruz. Tadilat sonrası veya öncesi oluşan su sızıntılarını, kameralı makineler ile kırma dökme yapmadan, yer tespiti yapılarak problemin başlangıç noktası bulunur. En az hasarla, su borusu tamir edilerek her tarafın kırılması önlenir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Evinizde Su Sızıntısı Şikâyetimi Var?

Aşağıdaki su kaçağı yazısını tıklayarak su kaçağı bulma konusunda geniş bilgileri bulabilirsiniz.

Bu sayfayı tıklayarak su kaçağı nasıl bulunur hakkında daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bilinmeyen su kaçaklarını, profesyonel usta ve su kaçağı tespit detektörleri sayesinde hem zaman, hem de büyük tadilat gerektirmeden çözüyoruz. İstanbul Tesisat, su kaçaklarını hızlı bir şekilde yerini tespit etme, kameralı su kaçak bulma, su tesisat borularında arıza tespiti yapmaktadır. Su borularında tadilattan önce veya daha sonra başlayan kaçakların başınızı ağrıtmasına gerek yok. Bu baş ağrılarının ilacı, biz de tesisatınızın doktoru gibi, evinizi muayene edip sızıntının kaynağını buluyoruz. Söz verilen gün ve saatte servisimiz gelip, su sızıntısının yerini tespit eder. Su kaçağını bulan firma arıyorsanız doğru yerdesiniz.

kamerali-su-kacaklari-nasil-tespit-edilir-128

Ankara Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Eski sistem kırarak su kaçaklarını bulma işlemlerinden kurtulun. Çünkü artık cihazla su kaçıran yerin ana kaynağını bulan makineler var. Kısa zamanda tüm Türkiye’ye yayılan firmamız, artık Ankara’da da hizmet vermektedir. Profesyonel cihazlarla su kaçak hizmeti veren Ankara su kaçağı bulma servisimiz deneyimli bir kadroyla Ankara halkına hizmet vermektedir. Tesisatlarınızı kırmadan çözüme kavuşturan Ankara su tesisat hem kimyasal uygulamalar, hem de cihazla su kaçağı bulma konusunda profesyonel kadrosuyla hizmet vermektedir. Ankara’da su kaçağı tamiri yapan firma arıyorsanız bizimle iletişime geçmeniz yeter.

goruntulu-su-kacagi-tespiti-131

KIRMADAN CİHAZLA SU KAÇAĞI BULMA

Gelişmiş, son teknoloji cihazlar sayesinde, tam donanımlı araçlarımız ile konut ve işyerlerinde su sızıntı tespiti yapıyoruz. Banyodan bir alt kata su sızıntısı mı oluyor? Mutfaktan alt katın tavanına su mu sızdırıyor? Artık yer karolarınız kırılmadan, seramiklerinize zarar verilmeden, su sızıntısını bulan makinalar var. Bu makineler, su tesisatçılarının artık birer yardımcısı gibiler. Ustalarımıza %40 oranda yardımcı olan bu araç ve gereçler, su kaçağının hızlı bir şekilde yerinin bulunmasına yarıyor. Boru içinde görüntü almaya yarayan su altı kanal görüntüleme kameralarımızla, pis su hatlarında kırık, çatlak, birbirine geçmemiş, ters eğim olan boruları kontrol ediyoruz. Size garip gelebilir ama bazen ana boru hattına bağlanmamış pis su borularıyla bile karşılaşıyoruz.

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki artık iş yaptırmak, usta bulmak çok kolay ama işinin arkasında duran usta bulmak çok zor. Ben yaptım bitti, sözüyle çalışan binlerce tesisatçı usta var. Ustanın yaptığı hatalı işlemler sonucu bir tesisattan kaçak çıkabilir. Kimse dört dörtlük demiyoruz fakat tesisat ustalarından yaptıkları işin arkasında durmalarını, gerekirse çıkan tüm masrafı üstlenmelerini biz de en az sizin kadar bekliyoruz. Kaliteli malzeme ve sağlam bir işçilikle yapılan tesisata, en az 10 yıl hiçbir şey olmaz. Eskiden demir boru dediğimiz galveniz borular vardı. Şuan 30 yılını doldurmuş ve hala bir damla kaçırmadan günümüze kadar gelen tesisatlar hala mevcut. Asıl sorulması gereken soru; eski ustalar, böyle sağlam bir iş yaparken, yenileri neden bu sağlamlıkta işler yapamıyor? Hem de plastik boru dediğimiz, çok daha kolay bir sistemle.

SU TESİSAT BORULARINDA NOKTASAL ATIŞ YAPARAK SIZINTIYI TESPİT EDİYORUZ!

Günümüz şartlarında su sızıntısı arama çalışmaları var olan makinelerin verdiği hizmetle artık çok kolay bir hale geldi. Bir apartmanda 15 ila 20 aileyle paylaştığımız su tesisatlarında sorunlar çıkması gayet normal bir durumdur. Su sızıntısı başa geldiğinde sorunun nereden kaynaklandığını tespit ettirmek de alt ve üst kattaki dairelerin mesuliyeti haline gelmektedir. Bu dairelerde kırarak arama yapmak hem boşa vakit, hem de boşa zaman kaybıdır. Su kaçağı arayan servis çağırmak yapılacak en mantıklı iştir. Su kaçağı arama çalışmaları sırasında hem temiz su, gem de atık su gider tesisatı kontrol edilmelidir. Bunun için kullanılan farklı cihazlar vardır. Aşağıda su sızıntısı tespiti yapan firmalarda bulunması gereken cihazları yazdık.

  • Kanal görüntüleme kameraları ile atık su gider tesisatındaki kaçak sorunları tespit edilebilmektedir.
  • Akustik dinleme cihazları, su sızıntısının yerini dinleyerek bulma açısından kullanılan bir cihazdır.
  • Nem ölçerler su sızıntısını bulma çalışması sırasında kullanılan yardımcı bir cihazdır.
  • Termal kameralar ile ısıtma tesisatı ya da sıcak su tesisatındaki kaçaklar belirlenebilir.

Yorum yapın

Tıkla Ara