Alüminyum Alurad Panel Döküm Radyatör Temizliği

istanbul-petek-temizleme-firmalari-78

Alüminyum radyatörler farklı bir temizlik ister. Bu yüzden İstanbul Tesisat olarak, karşılaştığımız problemler sonucu oluşan tecrübelerimizle müşterilerimize, Alurad alüminyum radyatörlerini sökerek temizletmelerini öneriyoruz. Bunun sebebi radyatörlerin içinde, suyun dönüşünü engelleyecek kadar pislik ve kireç oluşmasıdır. Temizlik işlemini yine makine ile yapıp radyatörlerin içini pırıl pırıl yapıyoruz.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Döküm radyatör temizliği


Döküm radyatörlerinizde ısınma problemi yaşıyorsanız, radyatörlerinizi değiştirmeden önce temizlik yaptırmanız daha yararlı olacaktır. Bu durumda, atılmaya mahkûm olan birçok döküm radyatörü kurtardık. Radyatörlerinizi, kimyasalla ve bunun için özel yapılmış makine ile temizliyoruz. Unutmayın; döküm radyatör piyasada en uzun ömürlü ve ısıyı en çok ileten radyatörlerdir. İstanbul Tesisat, döküm radyatör temizliği işlemini makine ile yapmaktadır.

kimyasal-ilac-ile-alurad-petek-temizleme-yeri-98

Alüminyum Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Alurad radyatörlerin temizliğini klasik yöntemlerle değil, İstanbul Tesisat tarafından geliştirilen yöntemlerle temizliyoruz. Petekleri, radyatör vanalarından sökerek, basınçlı makineye bağlıyoruz. İçerisinden basınçlı su geçen peteğin kanallarına yapışan tortuları, böylece dışarı atarız. Bütün peteklerin temizliği bittikten sonra, tesisat borularının içi temizlenmektedir. Mobil sistem, yani her radyatöre ayı boru giden sistemlerin temizliği için muslukların arasına suyun dönüş yapabilmesi için hortum bağlanır. Tesisatın içini, kimyasal dökerek temizledikten sonra, petekleri yerine asarız. Tesisatın içine gerekli ölçüde koruyucu dökerek, kombiyi çalıştırıp, peteklerin havasını alarak işimizi bitiririz.

Bu arada kullandığımız kimyasalların markasını fiyatına göre değil kendi bünyemizde belirli kontrolleri yaparak seçiyoruz. Koruma kimyasalı, tesisatın içerisinde kaldığı için herhangi bir demire, metale, bakıra zarar vermemesi gerekir. Kullanılan koruma ilacı, bu yüzden kaliteli olmalıdır. Alurad petek içinde, alüminyumun kendiliğinden ürettiği taş parçalarının boyutu misket büyüklüğüne ulaşır. Kalorifer suyunun akışını tamamen durduran taşlar, petek sökülmeden kesinlikle dışarıya atılamaz. Bu büyüklükteki taş parçalarını, herhangi bir kimyasalla temizlemek mümkün değildir. Aşırı asitli bir kimyasal kullanılacak olursa da peteklere zarar verebilir.

makine-ile-alurad-petek-temizligi-yapma-sirketi-45

Alüminyum Radyatör Temizliği Yapan Firma

Alüminyum alurad peteklerinizi, normal petek temizliğinden farklı olarak vanalarından sökerek temizliyoruz. Petek temizleme makinesi yardımıyla, radyatörlerinizi temizleyip, kullanıma hazır hale getiriyoruz. Alurad radyatör temizliği, döküm peteklerin temizliğinden daha zordur. Sebebi petek dilimleri arasında ki kanalların tıkalı durumda olmasıdır. Bu sistemlerde bir bölgeden makineyi bağlayıp, kombiye bağlı olan bütün petekleri temizleyemezsiniz. Döküm radyatörlerin temizliğinde önemli olan işçiliktir. Kullanılan kimyasalı ilacı iki kat artırdıktan sonra, temizleme süresini uzun tutmak gerekir. İstanbul Tesisat Alurad petek temizli yapan firma olarak adını kanıtlamıştır. Alüminyum radyatör temizliği fiyatı almak için bizi arayabilirsiniz.

Alüminyum Radyatör Temizliği Konusunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Alüminyum petek temizliği yapılırken petekler mutlaka tesisattan sökülmelidir.
  • Alurad peteklerde asitli kimyasal kullanımı radyatörlere zarar vereceğinden kimyasal özenle seçilmelidir.
  • Alüminyum radyatörler temizlendikten sonra tesisat boruların temizliği yapılmalıdır.
  • Tüm temizlik işlemleri bittikten sonra kombinin havası alınarak, tesisata koruyucu sıvı gönderilmelidir.

Yorum yapın

Tıkla Ara