Banyonun Tavanından Su Akıyor

Banyo tavanında ortaya çıkan kararma, rutubet, sarartı gibi şikayetler, üst katın banyosunda meydana gelen su sızıntısı probleminden ya da ısı yalıtımı eksikliğinden kaynaklanır. Ama alt komşunuz banyonun tavanından su akıyor diyorsa işte bu acil durum alarmı demektir.

Yukardıki yazımızda anlattığımız şikayetleri yaşıyorsanız ki bu makaleyi okuyorsanız sizin de başınıza tavanda küf-rutubet vb. gibi bir sıkıntı gelmiştir. Amacımız görünmeyen su sızdırma sorunu ile alt kata daha fazla zarar vermeden direk yerini bulmaktır.

Banyonun tavanı akıyor diye telaşa kapılmayın, bu sorunu kökünden kaldırmak için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. Belki bizden önce birkaç tesisatçıya banyonun tavanını gösterip, soruna çözüm bulmak için uğraşmışsınızdır. Ama bu su akmaları sürekli olmadığı için, gelen tesisatçılar tecrübesizlikten dolayı sorununuza kesin çözüm üretemezler. Biz sürekli banyo tavanlarında oluşan kaçakları bulmak için çalışmalar yaptığımız için, konusunda uzman tesisatçı ustalarla size yardımcı olmaya hazırız.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

banyo-tavanindan-akan-suyu-kamerali-cihazlar-ile-bulan-tesisatci-firmalari-23

Banyo tavaındaki ıslaklık su kaçağına mı işarettir

Banyo tavanlarında ıslaklık yaşanması durumunda, üst kat komşunuzun ilk olarak derz boşluklarını tamir yaptırması gerekir. Eğer sızıntı aynı hızla devam ederse, cihazla çalışan tesisatçı yardımına ihtiyacınız vardır. Bu şekilde tavanı ıslak banyolara boya yapılması yanlış bir uygulamadır. Kaçak kesildikten sonra tavan kurumaya başladığında boya yapılabilmektedir.

Hepimizin hayatında başına gelmesi muhtemel olan ev sorunlarındandır su kaçağı. Su kaçağı olduğu durumda hem eve hem de sağlığa olduğu gibi, maddi yönden de insana külfet getirir. Teknolojinin ilerlemesiyle artık korkulu rüyanız olan su kaçakları cihazla tespit edilebilir hale geldi. Banyonun tavanından su akıyor ve siz de ne yapacağınızı bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Yukarıda cihazla yer tespiti yapan ustalarımızı görmektesiniz. Ellerinde bulunan cihaz, sese göre yön buldurmak suretiyle kaçağın yerini noktasal olarak tespit edebilme özelliğine sahiptir.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Evinize gelen servisimiz profesyonel kişilerden oluşur. Öncelikle su kaçağının yerini tespit etmek üzere çalışmalara başlarlar. Su kaçağının yerini tespit ettikten sonra size gösterirler. Bu gösterdikleri kaçak noktası, genelde küçük bir çatlak veya eskimiş contadan kaynaklanmaktadır. Eğer kaçak atık su borularında ise, kameralı su kaçağı tespit cihazımız sayesinde kaçağın olduğu yer ekiplerimiz tarafından tam olarak tespit edilerek; ve size gösterilir. Aşağıdaki resimde atık su boruları için kameralı su kaçağı bulma cihazının bulduğu bir görüntü bulunmaktadır.

kamerali-cihaz-ile-banyo-tavanindan-akan-suyu-bulan-ustalar-45

Cihazla su kaçağı nasıl bulunur?-Kameralı sistemlerle su kaçağını tespit eden tesisat firmaları

Su tesisat borularında patlak mı var? Alt kata akan suyu nasıl durdurabiliriz. Makine kullanarak su borusunun patladığı yeri bulma işlemini sizlere anlatmaya çalışacağız;

Öncelikle temiz su kaçağı nasıl bulunur bunu inceleyelim. Adresinize gelen tesisaçı ekibimiz öncelikle uygun bir musluktan makineyi tesisata bağlayarak çalışmasına başlar. Hemen ardından temiz su tesisatına belli bir oranda su basılarak manometre denilen alette düşüş olup olmadığı kontrol edilmektedir. Tesisatın içerisinde ki suda bir eksilme var ise manometrenin göstergesinde düşüş olacaktır. Bu durumda akustik ses dalgalarını dinleyebilen kulaklıklar takılarak sesin yoğun olarak geldiği bölgeye doğru ilerlenmektedir. Tam da burda sesin en yoğun olarak aktığı bölge bulunarak kaçak tespiti yapılmaktadır.

Atık su borusundaki su kaçağı nasıl bulunur? Gİder borularının içine gönderilen bu kamera ile kırık,çatlak vb durumların tespiti yapmak mümkündür. Çoğu firmada giderlerin içerisine bakılan endoskopik kamera bulunmamaktadır. Adresinize servis çağırmadan önce mutlaka bu soruyu sormanızda fayda vardır. Daireye geldikten sonra kamera içinde ekstrsa ücret talep eden tesisatçılarda mevcuttur. İstanbul Tesisat firmasında tüm bu ekipmanlar mevcut olup kamera için de ayrı bir ücret talep edilmemektedir.

En son olarak inceleyeceğimiz konu kalorifer kaçağıdır. Bu tesisatta kaçak olduğunu anlamak diğer tesisatlara oranlara daha kısa sürede belli eder kendini. Sürekli olarak kombinin basıncı düşmeye başladığı zaman mutlaka bir yerlerde sorun var demektedir. Daha detaylı bilgi için  Su Kaçağı Bulan Termal Kamera   adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

Su kaçağı tespit edilen bölge sizin isteğinizle onarılarak bu problem en az hasarla çözüme kavuşturulur.

İstanbul tesisat firmasında kullanılan bazı su kaçağı bulma cihazları;

 • Temiz su test cihazları
 • Endoskopik gider görüntüleme aleti
 • Termal kamerabanyodaki-su-borusu-patlagini-termal-kamera-ile-tespit-eden-firmalar-36

  Cihazla Su Kaçağı Tespiti Yapmanın Faydaları

  Önceden teknolojinin bu alanda kullanılamadığı zamanlarda, eve gelen tesisat ustaları kendince bir noktadan başlayarak evin her tarafında kırılmadık fayans, mermer veya duvar bırakmazlardı. En sonunda su kaçağının yeri tespit edildiğinde size harabe halinde bir ev ve bolca külfetli bir ödeme kalırdı. Şimdi ise hiç kırmadan cihazla su kaçağının yeri tespit edilip, sadece bir fayans açılarak su kaçağı size gösterilmektedir. Bu size hem zamandan, hem maddiyattan hem de en önemlisi evinizin görsel güzelliğinin bozulmaması açısından fayda sağlar. İşin bir de psikolojik boyutu var tabi ki. Evinizdeki inşaat işi sürekli kafanızı kurcalar, rahat edemez ve düşünüp durursunuz. İş yerinizdeki çalışma performansınız bile bu durumdan etkilenmektedir. Emin olun, işin bu tarafı maddi tarafından daha önemlidir. Firma olarak bu durumun farkındayız ve çözüm üretmek için çok daha fazla çalışıyoruz.

  Konutlarınızda su sızıntısı problemi olduğunda, eğer eviniz sigortalı ise çıkan arızanın bulunması sırasında ve bulunduktan sonraki tamirat masraflarını da ödemek zorunda değilsiniz. Poliçeniz su kaçağı arızasını da kapsıyorsa çok şanslısınız.

  Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

  Banyomun Tavanından Su Akıyor Ne Yapmalıyım?

  • Banyonun tavanında kararma oluyor.
  • Banyonun tavanında oluşan lekelenmeler neden olur?
  • Banyonun tavanından ara sıra su damlıyor.
  • Üst katın banyosundan su sızıyor.
  • Banyonun tavanı neden küflenir?
  • Banyo tavanında oluşan nemlenme neden olur?

  Tüm bu soru ve sorunların cevabının su kaçağı olduğunu biliyor muydunuz?  Banyonun tavanından akan su sorunu yaşıyorsanız bizi arayın. İstanbul Tesisat, su kaçağını bularak banyonun tavanından akan suyu kesmek için gerekli çalışmayı başlatmaktadır. Banyo tavanından akan suların kaynağını bulma işlemleri kısa sürede tamamlanarak gerekli tadilat yapılmaktadır.

Banyonun Tavanından Su Akıyor Sorununun Nedenleri Nedir?

Banyonun tavanından su akması sık sık karşı karşıya kalınan bir problem olarak dikkat çekmektedir. Özellikle de banyonun ıslak bir zemin olması nedeniyle yaşanan bu sorun genellikle üst kat komşusundan ileri gelmektedir. İstanbul Tesisat olarak soruna en makul çözümü sunarken aynı zamanda ihtiyaçlara uygun çözümler sunuyoruz. Bu sayede banyo tavanından akan suyun nedenlerini saptayarak kısa sürede en iyi sonuca ulaşmanıza olanak tanıyoruz. 

 • Tavandan akan suyun en önemli nedeni üst kat komşusunun derz dolgularında işlevselliğin ortadan kalkmasıdır. Derzlerin yıpranması nedeniyle su doğrudan bir alt kata akmaktadır. Bu durum da su sızıntıları ve beraberinde tavanda meydana gelen problemleri ortaya çıkarmaktadır. 
 • Banyo tavanından su akıyor sorununun bir nedeni de giderlerde bulunan kaçaktır. Çünkü giderdeki bir kaçak doğrudan banyo tavanında ilerler ve rutubete neden olur. Bu kaçak önlenmediği takdirde gidere akan su tavanda problemler yaratacaktır.
 • Banyo tavanında meydana gelen sızıntıların bir nedeni de kalorifer tesisatında ortaya çıkan sızıntılardır. Bu sızıntıları önleyerek tavanda oluşan sorunların üstesinden gelmek fazlasıyla mümkün olacaktır. 

Banyonun Tavanından Akan Suya Çözüm 

Banyonuzun tavanından su akıyorsa ve bu sorunu bir türlü ortadan kaldıramıyorsanız İstanbul Tesisat ile iletişime geçmelisiniz. Ekibimiz kameralı su kaçağı tespiti yaparak sorunun kaynağını kısa sürede tespit etmektedir. Tespit edilen kaçak daha sonra uygun yöntemlerle hızlı bir şekilde ortadan kaldırılmaktadır. İstanbul Tesisat sayesinde hem hızlı hem de çözüm odaklı bir seçenek sizleri bekliyor olacak!

“Banyonun Tavanından Su Akıyor” üzerine 10 yorum

 1. Üst katın tuvaletin altindan betondan alt kata su damlıyor.Klozet etrafına slikon çekmiş ve derz dolgu yaptığı halde sorun hala devam ediyor.Ne yapabiliriz.Teşekkürler.

  Yanıtla
 2. Selamlar.
  Alt kattaki komşum, banyo tavanından su sızdığını söyledi. Sızıntı tespiti için servis ücretiniz ne kadardır. Ev Koşuyolu\’ndadır.

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER BAHRİ BEY KOMSUNUZUN DAİRESİNE TAVANDAN AKMAKTA OLAN SU AKINTISINI KAMERALI SU KAÇAK TESPİT CİHAZLARI İLE KIRMADAN TESPİTİ YAPILMAKTA OLUP FİYAT BİLGİLERİ CAĞRI MERKEZİMİZİ ARAYARAK DETAYLI BİLGİ ALIŞVERİŞİ YAPILARAK VERİLMEKTEDİR

   Yanıtla
 3. selamünaleyküm banyo tavanında su akıntısı vardı, usta geldi tamamen yukarıyı kırıp sızdıran boruyı değiştirip yenisini taktı, ama tavanın içindeki köpükler baya bi su emmiş ne zaman kurumaya başlar ve tamamen ne zaman kurur

  Yanıtla
  • Sızdıran borunun tamiratını yaptığını eminseniz kuruması biraz zaman alabilir. Ayrıca şöyle bir durum söz konusu tamiratı yaptıktan sonra o kısım açık kalmadıysa kuruması 1 ay gibi bir süre alabilir. Çünkü beton emdiği suyu yavaş yavaş kusacaktır ve bu da epey bir zaman alacaktır.

   Yanıtla
 4. Banyom akıyordu yani duvardan sızma yapıyordu sonra tavandan akmaya başaldı hiç kesilmeden akıyordu tesisatçı geldi klozet ve duşun birleştiği çataldan omduğunu tespit etti. Tesisatçı tamire gelmeden 4 gün kadar önce akma kesilmişti. Tamir yapıldı 2 gün sonra yeniden akmaya başaladı. Nedeni ne olabilir.

  Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara