Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?

tikali-klozeti-robot-makine-ile-acma-servisi-372

Klozet içerisine bir şey kaçırılmamış ise o klozet makine olmadan açılmaz. Fakat içerisine fazla kağıt atımından dolayı tıkandı ise yada plastik koku giderici vb. sert bir cisim kaçmış ise genelde klozet es kısmında yani kıvrımından dönemez ve orada kalarak tıkanıklığa sebep olur. Elin ulaşabileceği noktaları makinesiz açabilirsiniz. Elin ulaşamadığı bölgelerde makine kesinlikle gerekir. Tıkanmış klozet nasıl açılır? Klozet tıkanıklığı açma, klozetin gideri tıkandı nasıl açabilirim? tıkanıklık problemleri sebepleri nelerdir?

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tuvalet veya klozet tıkanıklıklarını nalbur veya herhangi bir tesisatçıdan alacağınız pompa yardımı ile açabilirsiniz. Klozetin içerisine bir miktar su doldurun ve aldığınız tuvalet pompası ile vakum yapınız. Vakum sırasında üzerinize su sıçrayabilir. Bu yüzden evinizde eski elbiseler varsa değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Yada klozet içerisine nalburlarda satılan tıkalı boru açma telleri satılır. Bu teli klozetin deliğinden sokarak çeviriniz. Çevire çevire ileriye doğru itin. Sonra yavaşça geriye doğru çekin. Tıkanıklığınız hala açılmadıysa firmamızda kanal açma makineleri ile yardım alabilirsiniz.

KLOZET TIKANIKLIĞI AÇMA

Klozet ve lavabo tıkanıklıklarını kırmadan dökmeden makine ile açıyoruz. Evinizin veya iş yerinizin herhangi bir yerine zarar vermeden tıkanıklığı açıyoruz. Tuvaletiniz veya klozetinizde herhangi bir tıkanma durumunda lavabo aç veya diğer kimyasallardan denemeyiniz aksi takdirde daha fazla tıkanmaya yol açabilir ve tesisatınıza zarar verebilirsiniz.

Evinizde tıkanıklık mı var? Artık bu gibi tıkanıklık olaylarını sorun etmenize gerek yok. Çünkü artık İstanbul Tesisat var. Uzman kadromuz ve teknolojik donanımlı geniş servis ağımız sayesinde İstanbul ve çevresinde size her hafta içi ve hafta sonu acil hizmet vermekteyiz. Evinizde kötü kokuya sebep olan bu tıkanmaları halletmek üzere yetiştirilmiş ekibimiz en geç 30 dakika ile 90 dakika arasında tıkanıklık probleminden sizi kurtarmış oluyor.

Bu işlem size tıkanmış boruyu kırmadan açtığımız için çok daha ucuza geliyor. Tıkanan borunuzu makine ile değilde kırdırarak açmaya kalkışırsanız eğer 500 ile 1000 TL arasında bir bedel ödemeniz gerekiyor. Ayrıca evinizdeki inşaat pisliği ve gerginliğiniz de cabası. En iyisi siz bizi arayın kırmadan canınızı sıkmadan sizi tıkanıklık sorunundan kurtaralım.

Banyo Küvet Tıkanmaları

Bu tür durumlarda müşterilerimizin direk yaptığı sifon deliğinden ince bir metal sokarak tıkalı yeri açmak, tıkalı yeri açıp sonrasında yani 1 ay sonrasında karşılaştıkları durum alt katlarının tavanlarında bir su sızıntısı olmasıdır. Bu tür durumlarda herhangi bir demir parçasıyla sakın borulara müdahale etmeyin aksi takdirde sifon borunuzu deler ve daha fazla hasara yol açarsınız.

Mutfak gider borusu tıkanıklığı atık su borusu tıkanıklığı ve tuvalet tıkanmalarında mutlaka bizi arayın.

zarar-vermeden-tikali-klozet-nasil-acilir-371

Günümüzde tuvalet çok dikkatli kullanılmamaktadır. Aslında ne kadar önemli ve büyük bir buluş olduğu önemsenmemektedir. İlk çağlarda insanlar tuvalet ihtiyacını gidermek için yakındaki bir ağaç, taş herhangi bir yerde ihtiyacını giderebilirdi. Ancak insanlar çoğaldıkça şehirler kuruldukça tuvalet ihtiyacı için daha uzağa gitmeleri gerektiğinde artık bir buluş gerektiği açığa çıkmış ve insanlar tuvaleti icat etmiştir.

Ve bundan sonra o büyük tuvalet çilesi çözülmüş oldu ancak bu seferde tıkanan tuvaletler başa bela oldu. İnsan her türlü sistemi düşünmüştü fakat tıkandığı zaman ne yapılacağı biraz geç düşünüldü. Günümüz teknolojisi ile çözüm bulunan klozet tıkanıklığı artık sorun olmaktan çıktı. Klozetler genelde kendi altındaki kokuyu engellemek için yapılan ‘U’ şeklinde ki bölümden tıkanır.

Bunun yanı sıra bağlı olduğu hat yada binanın ana gider hattında tıkanmaktadır. Bu gibi durumlarda devreye tıkanıklık açma makinesi gidere makine vasıtasıyla salınarak içeride birikmiş pislik kireç yada taşlaşma varsa kırılır. Yada gider hattında herhangi bir bez yada zamanla oluşan kıl, tüy, saç kılı varsa bunlarda makine ile geri çekilerek dışarı çıkarılır. Tıkalı gider hattının içerisinde tıkanmaya sebep olan şey ne ise ona göre bir uç takılarak makine boruya o şekilde salınır. Örneğin hatta kireçlenme taşlaşma yada herhangi bir kırılabilecek sert bir cisim var ise kırma ucu ile bu cisim kırılarak çözülür. Kıl, tüy yada bez var ise onlarda makinanın sarma olarak adlandırılan ucu ile takılarak içerideki pislikler uca sardırılarak geri çekilmektedir.

tikali-dus-gideri-acan-tesisat-ustasitikanan-atik-su-borusunu-temizleyen-sirketTıkanmalarda tıkanıklık olan bölge kadar önemli olan bir başka şey ise işlem yapıldıktan sonra tesisata herhangi bir zarar verilmemiş olmasıdır. Eski yapılarda, tesisatlar ilk yapıldığında sabitlenmemiş ise zamanla gevşer ve makine ile işlem yapıldığı anda borular birbirinden ayrılabilir. Eğer böyle bir şey yaşanırsa tüm bina ana gider hattında tadilat gerekir. Ve aydınlık havalandırma alanında ki bu boruya tadilat yapılması neredeyse imkansızdır. Bu sebeplerden dolayı işi yaptıracağınız firma ve doğru usta çok önemlidir. Kaş yaparken göz çıkarmak istemiyorsanız doğru usta doğru firma şarttır. Aksi durumlarda kurumsal firmalar her türlü mağduriyetinizi giderir. Ancak şahıs olarak çalışan bireysel ustalar zararınızı karşılamayabilirler.

Tıkanıklık olayı makine ile açılamayabilir. Bu noktada kaliteli kurumsal firmaların farkı ortaya çıkmaktadır. Örneğin bahçede bir gider hattınız var ve topraktaki çökmeden dolayı tıkanmış durumda. Bu boru tıkanıklık makinesi ile açılmaz. Siz haklı olarak oraya çağırmış olduğunuz firmadan bir çözüm beklersiniz. Yine firmanın kalitesi bu noktada ortaya çıkar ve ekiplerimiz yüksek teknoloji sayesinde size çökmüş noktayı detektör ve kameramızla tespit eder.

robotla tuvaletin pimaşını açan firmaYaşanan sıkıntıların hepsi borunun içindeki pislikten kaynaklanmaz. Nadirde olsa bazen tesisatın hatalı yapımından dolayı su giderinizden geri gelebilir. Yada fazla yüklenme sebebiyle aniden verilen bol suyu kaldıramayıp geri verebilir. Veya ana gider borusunun binaya göre ince çekilmesinden dolayı su boruya fazla gelip ek yerlerinden dışarı verebilir. Bu gibi daha bir çok sıkıntıda ekibimiz tarafından tespit edilebilmektedir.

Yapılan işlerde firmamız içinde müşteri içinde sonuca gitmek önemlidir. Çünkü sizin probleminiz o andan itibaren artık bizim problemimizdir.

Tıkalı klozetinizi tıkanıklık açma ekibimiz gerekli alet ve cihaz yardımıyla kırma dökme yapmadan açmaktadırlar. Kamera yardımıyla tıkanıklık olan borunun içini görüntüleme yaparak ve tıkanıklık açıcı makine yardımıyla zahmetsizce açıyoruz.

“Tıkalı Klozet Nasıl Açılır?” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba, Bir kaç gün önce klozete koku giderici plastik madde düşmüştü, şu an klozet tıkandı ve sifon cektiğimde su yukarı çıkıyor yarım saat bekliyorum aşağı öyle iniyor ve içindeki pislik gitmedi Nasıl açabilirim? Kırmadan temizleme yönteminiz ve fiyatı Hakkında bilgi verebilir misiniz? Teşekkürler

    Yanıtla
    • Kamera sistemlerimiz ve makinelerimiz var kırmadan tıkanıklık sorununu çözeriz. Bizi arayıp randevu alabilirsiniz. 0212 647 10 10

      Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara