Lavabodan su geri gelmesi

lavabodan-geri-gelen-suyun-cozum-yollari-889

Yorucu bir iş gününün sonunda kuşkusuz herkes evine gidip duş almak, pijamalarını giyip televizyon keyfi yapmak ister. Eve bu düşünceyle gidip de lavabodan su geri gelmesi ile karşılaşınca maalesef tüm hayalleri suya düşer. Bunun üzerine bir de eşyalar ıslanmakta ve işler iyice içinden çıkılmayan hale gelmektedir. En kötüsü de bu durumun artarak devam etmesi olacaktır. Peki, bu durumda ne yapılması gerekir?

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Lavabodan su geri geliyorsa çaresi lavabo tıkanıklığını açan, bu iş için özel olarak üretilmiş olan kanal açma makineleri kullanılarak tıkanıklığın açılmasıdır. Bunun yanı sıra, bu işi profesyonel olarak yapan ve kendini ispatlamış bir ekip bulmanız da gerekmektedir. Firmamız geniş servis ağı sayesinde, size en hızlı hizmeti verecektir. Bize ulaştığınızda size en yakın ekibi yönlendirip, çok geçmeden sorununuzu çözüyoruz. Ekiplerimiz tam donanımlı olduğu için karşılaşabileceği herhangi zor bir duruma da hemen çözüm üretebilmektedir. Bu işin en önemli kısmı ise işin doğru ve eksiksiz yapıldığına emin olabilmenizdir. Bunu da kameralar aracılığı ile sağlıyoruz. Yapılan tıkanıklık açma işlemini boru içini görüntüleyen kameralarımız sayesinde kendi gözlerinizle görüyorsunuz. Bu da bize gözünüz kadar güvenebileceğinizi size gösteriyor.

Tıkalı lavaboyu robotla açma işlemi nasıl yapılır? – Gider borularını kamera ile açma işi nasıl yapılır?

Tıkalı atık su borusu mu tıkandı? Lavabodan sular geri mi taşıyor? O halde doğru adrestesiniz. Tıkanmış gider borularına aynı gün müdahale edip problemi 30 dakika içerisinde çözebilen teknik personelimizle haftanın 7 günü siz değerli müşterilerimize hizmet vermekteyiz.  Tıkalı gider makine ile açılır mı ? Lavaboların içerisine gönderilen yaylı sistem sayesinde boruda adete süzülerek ilerleyen bu makine sayesinde kırmadan tıkanıklık açma işlemi gerçekleştirilmektedir. Gider borusunun içerisinde ki sorunu gözle görebilmeniz elbetteki ileride oluşacak problemlerin önüne de kesmektedir. Endoskopik kameralar sayesinde atık su tesisatındaki hasarların tespitide yapılıp ileride tekrar tıkanıp tıkanmayacağını da anlamamız mümkündür. Profesyonel çözümlere ulaşmak için hemen bizi arayabilirsiniz ve servis talep edebilirsiniz.

Robotla lavabo borusu açma fiyatları? Kameralı sistemle atık su giderini açan şirketler?

Makine ile tıkanıklık açma fiyatlarımız oldukça hesaplı olmakla birlikte hızlı servis ağımızla da sizi bekletmeden sorunu çözüme kavuşturmaktayız. Verilen hizmetlerden bazıları  ;

   • Cihazla lavabo tıkanıklığı açma
   • Makine kullanarak tuvalet borusu açma
   • Kameralı sistemle atık su borusu açma

lavabodan-su-geri-gelmesinin-sebepleri-890

Lavaboyu Tıkayan Maddelerin Bileşenleri

Lavabo borusunun tıkanması hayatımızda olumsuzluklara yol açabilmektedir. Bunlardan birisi işlerin aksaması diğeri ise sağlığımıza verebileceği zarardır. Lavabolar tıkandığında bir süre sonra etrafa kötü kokular yayılabilmekte ve bu da sağlığı olumsuz etkileyebilmektedir. Lavaboyu tıkayan maddelerin bileşenleri değişkenlik gösterebilmektedir. Çünkü herkes aynı maddeleri kullanmamaktadır. Örneğin, suda çözünmeyen peçeteler bir süre sonra kalıp olarak boruda kalacağından dolayı boruların tıkanmasına ve lavabodaki atıkların taşması sorunu ile karşılaşılmasına neden olur. Lavaboyu tıkayan maddelerden bir diğeri de çayın çöpüdür. Demliği temizleyeceğimiz zaman genelde kolay olarak çayın demini lavaboya dökeriz. Bu yanlış bir harekettir. Bir süre sonra çayın çöpü borularda kalarak kalıp olur ve bu da lavaboların tıkanmasına neden olur. Bu yüzden demlikteki çöpü ilk olarak çöpe boşaltıp, daha sonradan lavaboda yıkamalıyız.

Lavabodan Su geri Geldiğinde Ne yapılması Gerekir?

    • Lavabodan suyun geri gelmesi durumuyla karşılaşıldığında ilk yapılması gereken su kullanımına son verilmesidir.
    • Daha sonra üst kat komşuları lavabo giderinin kullanılmaması hususunda uyarılmaktadır.
    • Üçüncü olarak lavabo borusunun duvardaki gider borusuyla birleştiği noktaya bir kova konulduktan sonra hortum sökülerek yıkanmalıdır. Eğer gider borusundan önce hortumda tıkanma olmuşsa bu yöntem işe yarayabilmektedir.
    • Hortumda herhangi bir tıkanma yoksa kameralı aletle lavabo gideri açan firma aranarak yardım istenmektedir.

İstanbul Tesisat firması, lavabodan suyun geri tepmesi durumunda arayabileceğiniz makineyle lavabo gideri açan tesisatçılar arasında ilk sıralarda gelmektedir. Bunun nedeni ise firmamızda kullanılan aletler ve yöntemlerin neredeyse benzersiz olmasıdır. Siz de İstanbul Tesisat farkını yaşamak için hemen bizi arayın ve lavabo taşması sorununuzdan kurtulun.

Lavabo Suyu Geri Tepiyor Ne Yapmalıyım?

Lavabo, suyun kanalizasyona karışması için oluşturulmuş bir sistemin parçasıdır. Bu kapsamda lavabo teknesinin bağlandığı borular suyun düzenli ve sorunsuz bir şekilde akara gider hattına ulaşmasını sağlamaktadır. Ancak tüketici hataları ve yanlış yapılandırılan borular nedeniyle suyun giderden akması çoğu zaman imkânsızdır. Bu tür durumlarda su kanalizasyona karışmak için akmak yerine geri teper. Su geri tepmesi sadece suyun lavabo teknesinde birikmesine de neden olmamaktadır. Hijyenik sorunlara yol açarak lavabonun kullanılmayacak bir duruma gelmesine neden olmaktadır. Peki, lavabo suyu geri tepiyor sorunu yaşandığında neler yapmalısınız?

Lavabo borularının tıkanması durumunda suyun gidere ulaşması yerinde birikerek geri tepmesi çok doğaldır. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda İstanbul Tesisat ile iletişime geçerek tıkanıklık açma hizmetlerinden yararlanmalısınız. Böylelikle sonuç çok daha ideal olacaktır.

Aletle Lavabo Tıkanıklığı Açma 

Suyun lavabo borusundan geri tepmesi sizi endişelendirmemelidir. Çünkü bu durum üstesinden gelinmeyecek bir sorun değildir. Burada yapmanız gereken yalnızca doğru bir yöntem olarak İstanbul Tesisat ekibine başvurmaktır. Ekibimiz aletle lavabo gideri açma hizmetlerini sizlere sunar. Bu sayede sorunsuz bir tıkanıklık açma hizmetinin gerçekleşmesi söz konusu olacaktır.

Suyun geri tepmesini önleyecek olan aletle gider açma sayesinde tıkanıklığa neden olan bütün unsurlar temizlenmektedir. Üstelik kullanılan kaliteli yöntemler sayesinde giderde oluşması muhtemel sorunları ortadan kaldırmanı da olası. Size en uygun seçenekler için aletle lavabo tıkanıklığı açma hizmetimizi tercih edebilirsiniz.

“Lavabodan su geri gelmesi” üzerine 2 yorum

 1. Merhabalar biz 1 ay önce kadar tuvaletin fayanslarını değiştirdik ama bu tadilat olduktan sonra suyu çok yavaş çekmeye başladı Yapan ustayla görüştük içine beton kalıntısı gitmiş olabilir dedi eyer içimde öyle bir şey varsa makine ile açılır mı acil cvp verirseniz sevinirim

  Yanıtla
  • Adem bey yaşadığınız problem boruda harç kalıntısıda olabilir yada boru içine bir cisim kaçmış olabilir. Kamera sistemlerimiz sayesinde boru içini görüp sorun neyse söyleriz. Eğer tıkanıklık açma makineleri ile açılabilecek bir durum varsa aynı zamanda boruyu kırmadan tıkanıklığı da açarı. Tek yapmanız gereken bizi aramak, ofisimizi arayıp servis yazdırabilirsiniz.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara