1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (2 oy, ortalama puan: 5,00 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Lavabo tıkanıklığını ne açar?

lavabo-tikanikligini-ne-acar

Evinizde herhangi bir problem ya da yapılması gereken bir iş olduğunda ve bu iş bu bilmediğiniz bir iş ise hemen internetten bakarsınız. Lavabonuz tıkandığı zaman da aynı şekilde internetten yardım almaya çalışıp lavabo tıkanıklığını ne açar yazıp, kendiniz açmaya çalışabilirsiniz. Sonuç olarak da birçok lavabo açma yöntemi ile karşılaşırsınız. Bunların arasında susta ile lavabo açma ve kimyasal ile lavabo açma, en çok denenen iki yöntemdir. Bu yöntemlerin denenme oranının yüksek olması da kişinin bir ustaya ihtiyaç olmadan sorunu halletmeye çalışmasından kaynaklanır. Çoğu zaman denenen bu yöntemler sonuç vermese de küçük çaplı lavabo tıkanıklıklarında etkili olabilirler.

Mesela yağlanma az ise ve çok sertleşmemişse yağ çözücü ile giderinizi açmanız mümkün olabilir. Aynı şekilde susta ile ileri geri ittirerek de yağlanma ve yemek artığından dolayı oluşan küçük çaplı tıkanmaları çözebilirsiniz. Fakat bu lavabo mutfak lavabosu değil de banyo lavabosu ise, buradaki saç ve sakal kıllarından tıkanan giderde bu işe yaramayabilir. Yani lavabo tıkanıklığını ne açar diyecek olursanız, aslında en iyi cevap kanal açma makinesi kullanılmasıdır. Diğer yöntemler de denemeye değer yöntemler olsa da büyük tıkanmalarda yardımcı olmayacaktır.

Lavabo Tıkanmasını Nasıl Açarım?

Tıkanmış bir lavabo sorunuyla karşı karşıya kaldığınızda uygulayabileceğiniz lavabo açma yöntemlerini sizin için yazdık.

  1. Kimyasal kullanarak lavabo açma. Lavabo açıcı kimyasal kullanarak lavabo giderinin açılması genellikle işe yarasa da sıklıkla uygulanması tesisat sağlığına zarar vereceğinden uygulanmasını pek önermiyoruz.
  2. Yağçöz veya sirke ve karbonat kullanarak lavabo açma. Küçük çaplı tıkanıklıklarda işe yarayan bir yöntemdir.
  3. Susta kullanarak lavabo tıkanıklığı açma. Susta kullanımı işe yarayan bir yöntem olsa da gider borusuna zarar verme riskiniz mevcuttur.
  4. Tel askı kullanarak lavabo açma. Tel askı gider borularına zarar verebileceğinden çok dikkatli uygulanmalıdır.
  5. Sık sık tıkanan lavabolarda yukarıdaki yöntemler işe yaramayacak, yarasa da kısa süre sonra tıkanma belirtileri tekrar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple bu tür durumlarda kesinlikle lavabo açıcı firma çağrılarak makineyle lavabo tıkanıklığı açtırılmasını tavsiye etmekteyiz.

İstanbul Tesisat, tıkanan lavabo giderini cihazla açma işlemlerinde İstanbul’un tüm semtlerine kaliteli ve hızlı servis sağlamaktadır. Tıkanmış lavabo giderini makineyle açma sonucunda lavabo gideri kamerayla görüntülenerek tıkanıklığın tekrarlamayacağından emin olunur. Siz de bizi arayabilir, lavabo gideri açan servis talep edebilirsiniz.

 

 

Bu içeriği paylaş
Tüm yorumları göster

Bir Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.