Lavabo tıkanıklığını ne açar?

lavabo-tikanmasini-acma-yontemleri-870

Evinizde herhangi bir problem ya da yapılması gereken bir iş olduğunda ve bu iş bu bilmediğiniz bir iş ise hemen internetten bakarsınız. Lavabonuz tıkandığı zaman da aynı şekilde internetten yardım almaya çalışıp lavabo tıkanıklığını ne açar yazıp, kendiniz açmaya çalışabilirsiniz. Sonuç olarak da birçok lavabo açma yöntemi ile karşılaşırsınız. Bunların arasında susta ile lavabo açma ve kimyasal ile lavabo açma, en çok denenen iki yöntemdir. Bu yöntemlerin denenme oranının yüksek olması da kişinin bir ustaya ihtiyaç olmadan sorunu halletmeye çalışmasından kaynaklanır. Çoğu zaman denenen bu yöntemler sonuç vermese de küçük çaplı lavabo tıkanıklıklarında etkili olabilirler.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Mesela yağlanma az ise ve çok sertleşme olmamışsa yağ çözücü ile giderinizi açmanız mümkün olabilmektedir. Aynı şekilde susta ile ileri geri ittirerek de yağlanma ve yemek artığından dolayı oluşan küçük çaplı tıkanmaları çözebilirsiniz. Fakat bu lavabo mutfak lavabosu değil de banyo lavabosu ise, buradaki saç ve sakal kıllarından tıkanan giderde bu işe yaramayabilmektedir. Yani lavabo tıkanmasını ne açar diyecek olursanız, aslında en iyi cevap kanal açma makinesi kullanılmasıdır. Diğer yöntemler de denemeye değer yöntemler olsa da büyük tıkanmalarda yardımcı olmayacaktır.

Lavabo Tıkanıklığını Açan Kimyasal Maddelerin Yapıları

Lavabo tıkanıklıkları her gün görülmese de her evde yaşanma olasılığı vardır. Bu yüzden lavabo tıkanıklığını açan maddeler konusunda gerekli bilgiye sahip olunmalı ve uzman kontrolünde tıkanıklık açma işlemleri yapılmalıdır. Lavabo borularının tıkanması sorunu ile karşılaşıldığında kullanılan bazı kimyasal maddeler vardır. Bu kimyasal maddeler zararlı olabileceği için cilt ile temas edilmemelidir. Lavabo tıkanıklığında kullanılan kimyasal maddelerden birisi kostiktir. Kostik, beyaz renkli ve nemi çeken bir madde olarak adlandırılabilmektedir. Suda kolaylıkla çözünür ve sonrasında da sabun gibi bir his veren bir çözelti bırakmaktadır. Yapısında ise Sodyum ve Hidrojen atomları yer almaktadır. İnsan dokusuna temas ettiğinde kaşındırıcı his vermektedir. Kostik maddesi fen laboratuvarlarında Karbondioksit gibi olan asidik gazları yakalama işlemlerinde kullanılmaktadır. Kostik ile tıkalı lavabo giderini açma sırasında meydana gelen buharın solunmaması gerekir.

tikali-lavabo-borusunu-ne-acar-871

Lavabo Tıkanmasını Nasıl Açarım?

Tıkanmış bir lavabo sorunuyla karşı karşıya kaldığınızda uygulayabileceğiniz lavabo açma yöntemlerini sizin için yazdık.

  1. Kimyasal kullanarak lavabo açma. Lavabo açıcı kimyasal kullanarak lavabo giderinin açılması genellikle işe yarasa da sıklıkla uygulanması tesisat sağlığına zarar vereceğinden uygulanmasını pek önermiyoruz.
  2. Yağçöz veya sirke ve karbonat kullanarak lavabo açma. Küçük çaplı tıkanıklıklarda işe yarayan bir yöntemdir.
  3. Susta kullanarak lavabo tıkanıklığı açma. Susta kullanımı işe yarayan bir yöntem olsa da gider borusuna zarar verme riskiniz mevcuttur.
  4. Tel askı kullanarak lavabo açma. Tel askı gider borularına zarar verebileceğinden çok dikkatli uygulanmalıdır.
  5. Sık sık tıkanan lavabolarda yukarıdaki yöntemler işe yaramayacak, yarasa da kısa süre sonra tıkanma belirtileri tekrar ortaya çıkacaktır. Bu sebeple bu tür durumlarda kesinlikle lavabo açıcı firma çağrılarak makineyle lavabo tıkanıklığı açma işlemi tavsiye etmekteyiz.

İstanbul Tesisat, tıkanan lavabo giderini cihazla açma işlemlerinde İstanbul’un tüm semtlerine kaliteli ve hızlı servis sağlamaktadır. Tıkanmış lavabo giderini makineyle açma sonucunda lavabo gideri kamerayla görüntülenerek tıkanıklığın tekrarlamayacağı konusundan emin olunmaktadır. Siz de bizi arayabilirsiniz ve lavabo gideri açan servis talep edebilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığını makine kullanarak açma yöntemi

Lavabo giderimi tıkandı? Giderden sular geri mi geliyor? Tüm çabalarınıza rağmen lavabo pimaşını açamadınız mı ? O halde doğru yerdesiniz. İstanbul da kırmadan lavabo borusunu açan firma olarak sizlere aynı gün içerisinde hizmet veriyoruz. Üstelik robot makine ile açılan gider borusunun içerisine kamera göndererek hasar tespitinide yapıyoruz.

Mutfak Gideri Tıkanmasını Nasıl Açabilirim?

Mutfağınızdaki lavabo sürekli tıkanıyor ve siz de bu durumda bıkıyorsanız bu sorunla yaşamak zorunda değilsiniz. Çünkü mutfak gideri tıkanıklığını çözmediğiniz sürece konforu hissetmeniz pek de mümkün olmayacaktır. O halde mutfak gideri tıkanıklığını açma yöntemleri ve bu yöntemler arasında en etkili olanı değerlendirmeye başlamanız gerekir.

Lavabo giderinde bir tıkanma söz konusu olduğunda akla gelen ilk yöntem lavabo pompası kullanmaktır. Lavabo pompası borunun üst kısmına yakın konumdaki tıkayıcıların dışarı çıkarılmasını sağlamaktadır. Ancak borunun derinlerinde bulunan tıkayıcılara müdahale imkânı sağlamamaktadır. Öte yandan mutfak gideri tıkanıklıklarında lavabo açıcı kimyasal kullanmanız da geçici bir çözüm olarak kabul edilmektedir. Çünkü kimyasalın etkisi sınırlı bir süre içindir. Bu etki geçtiğinde lavaboda tıkanma ortaya çıkması kaçınılmazdır. Lavabo açma teli kullanmanız da tıkanıklığı gidermek adına hayli önemlidir. Ancak lavabo açma telinin işi bilen biri tarafından kullanılması gerekir. Aksi takdirde lavabo borularına zarar vermeniz olasıdır. 

Tüm seçenekler değerlendirildiğinde kesin çözüm için profesyonel bir desteğe ihtiyacınız vardır. O halde sorunu kökünden çözmeye yardımcı olacak cihazla lavabo borusu açma hizmetlerine yönelebilirsiniz. 

Cihazla Lavabo Borusu Açan Tesisat Ustası

Mutfak gideri tıkanıklığına karşı en makul çözüm olan tesisat ustası çağırma konusunda İstanbul Tesisat’ı tercih edebilirsiniz. Çünkü ekibimiz gerek bilgi birikimi gerekse de cihaz kullanımı konusunda çözüm odaklı bir seçenek olmaktadır. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılayacak olan ekibimiz sayesinde tıkanıklığı en makul şekilde gideriyoruz. Tıkanıklığı ortadan kaldırmak adına robotla çözümler üretiyoruz. Ekibimizin kısa sürede gerçekleştirdiği tıkanıklık açma işlemleri sayesinde mutfak giderinde meydana gelen sorunlar kısa sürede ortadan kaldırılmaktadır. 

Yorum yapın

Tıkla Ara