Su Kaçağı Tamir ve Onarım Yapan Kimyasalı

kirmadan-kacak-kimyasali-ile-su-kacagini-onaran-yerler-85

Artık günümüzde su kaçağını tamir eden kimyasal bulunmaktadır. Dairenizde veya işyerinizdeki kalorifer tesisatında meydana gelen kaçakları, bu kimyasal ile hiçbir yeri kırmadan onarabilirsiniz. Nasıl mı oluyor? Hemen anlatalım; Bu kimyasal ilaç, borunun içerisinde devamlı sirkilasyon yaptıkça, delik olan veya kırık olan bölgeden oksijenle birleşerek, o bölgede kristalleşme yapar. Kristalleşme yapan bölge, taş gibi olarak tıpkı cam görevi görür. Su kaçağını tamir eden bu kimyasal yüksek basınca ve sıcaklığa dayanıklıdır.
Avrupa 0212 569 22 22 Anadolu 0216 340 55 55

Kalorifer sistemleri, boru tesisatları, radyatörler ve yerden ısıtmalı kalorifer sistemlerindeki günlük 400 Litreye kadar su kayıplarını önler. Kimyasal piyasada satılan her türlü malzemedeki sızıntıları (metal ve plastik malzemeleri) onarmakta kullanılır. Kimyasal, dış hava ile birleştiğinde kristalleşir. Sızıntı noktasında mekanik bir yama oluşturur. Kimyasal oluşturduğu yalıtım daimdir ve yıpranmaz. Bu ürün açık sistemlerde de kullanılabilir.

su-kacak-tamir-ve-onarim-kimyasali

Su Kaçağı Tamir ve Onarım Kimyasalı Nerelerde Kullanılır

Su kaçağını tamir eden kimyasal birçok alanda kullanılsa da bizim önerimiz bu işi bir bilene yaptırmanızdır. Kimyasalın doğru oranlarda karışması ve sisteme sağlıklı bir şekilde verilmesi için bu çok önemli bir noktadır. Kırmadan su kaçağını kimyasallarla tamiri nerelerde kullanılabilir aşağıda listeledik;

 • Kombi ısıtma sistemlerindeki kaçaklar
 • Yerden ısıtma sistemlerindeki kaçaklar
 • Merkezi ısıtma sistemlerindeki kaçaklar
 • Radyatör petek ve havlupan üretimleri
 • Temiz su tesisatı kaçakları
 • Yüzme havuzu tamiri
 • Su deposu tamiri
 • Su Tankı tamiri

 

Kalorifer sisteminde antifiriz, korozyon koruyucu gibi maddeler bulunmamalıdır. Nizami şekilde kullanımında pompa veya regülasyon vanalarında hiçbir hasar oluşturmaz. Alüminyum içerikli sistemlerde, yalıtım uygulandıktan (yaklaşık 4 hafta) sonra, kalorifer sistemi boşaltılmalı, durulanmalı ve yeniden doldurulmalıdır.

Kalorifer sisteminiz Sızdırıyorsa ne yapılması gereklidir

Süzgeç, kir tutucu ya da FİLTRELERİ SÖKÜN veya by-pass edin. Kalorifer sistemi su ile dolu ve havası alınmış olmalıdır. Azami sıcaklığı regülasyon vanasıyla ayarlayın. Yer taban kalorifer sistemlerinde, ısıyı işletme sıcaklığına getirin. Tüm karıştırma ve sıcak su vanalarını tamamıyla açın. Devir daim pompalarının havasını alın ve çalışır vaziyette bırakın. Kalorifer suyuna gerekli Steel Pink miktarı kadar bırakın. Kimyasal bidonunu iyice çalkalayın. Gerekli miktarda yalıtım sıvısını emniyet valfi üzerinden sisteme ilave edin. Kalorifer sistemini işletme basıncına getirin. Devir daim pompalarının havasını yeniden kontrol vidası üzerinde iyice alın. Kalorifer sisteminin 48 saat süreyle çalışmaya bırakın. Yalıtım şartlarına göre, 1 ya da birkaç gün içerisinde gerçekleşir.

kacak-kapatici-kimyasal-ile-su-kacagini-tamir-etme-52

Kimyasal Emniyet bilgileri

Malzeme çalışırken uygun koruyucu eldiven ve koruyucu gözlük/maske takın. Göze temas etmesi halinde derhal bol su ile yıkayıp hekime danışın. Cilde teması halinde bol su ile yıkayın. Belirtilen karıştırma oranlarında zehirsizdir fakat içilmez. Steel Pink’i damladığı nesneler üzerinden (fayans, karo, lavabo vs.) hemen su ile çıkartın. Aksi takdirde bir daha çıkarılmayacak bir kristalleşme oluşacaktır. Çocuklardan uzak tutun.

Bertaraf etme

KİMYASAL yalıtım ürünleriyle doldurulmuş olan kalorifer sistemlerinin boşaltılmasında herhangi bir atık bertaraf işlemi gerekli değildir. (Gelsenkirchen Hijyeni Enstitüsü uyarınca) Daha detaylı bil için bkz. Emniyet bilgileri broşürü

Formülü

Silikon köpük önleyici emilsyon, boyar madde, mersolatm Alkali-silikatlar, selüloz lifler, ticari sırra tabi katkı maddeleri

Karıştırma oranı

1:60.Yeni kalorifer sistemlerinde su miktarı azdır. Ölçüm gerektirir.

Kontrol İmkânı

Dozaj doğru ayarlandığında pH değeri 10,5 ile 11 arasında bulunur. Başka kimyasallarla çözülmez. Isıya ve basınca dayanıklıdır.

Saklama Süresi

Üretim tarihinden itibaren 5 yıl dondan koruyunuz.

Verdiğimiz bu bilgiler güncel deneyimlerimize uygundur.

Teknik değişiklik hakkı saklıdır.

Su kaçak onaran kimyasal ücretleri metrekare olarak hesaplanırarak, garantili olarak müşterimize uygulama yapılır.

Su kaçağı tamir ve onarımı yapıyoruz. Son sistem donanıma sahip ustalarımız evinize gelip su kaçak arama cihazıyla, su kaçağının yerini kesin olarak bulur ve tamirini yapar.

 

[Toplam:4    Ortalama:3.3/5]
Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

 1. MERT 15 Kasım 2017
  • Kameralı Su Tesisatçı 5 Aralık 2017

USTAYA SOR

Tıkla Ara