Su Kaçağı Tamir ve Onarım Yapan Kimyasalı

kirmadan-kacak-kimyasali-ile-su-kacagini-onaran-yerler-85

Artık günümüzde su kaçağını tamir eden kimyasal bulunmaktadır. Dairenizde veya işyerinizdeki kalorifer tesisatında meydana gelen kaçakları, bu kimyasal ile hiçbir yeri kırmadan onarabilirsiniz. Nasıl mı oluyor? Hemen anlatalım; Bu kimyasal ilaç, borunun içerisinde devamlı sirkilasyon yaptıkça, delik olan veya kırık olan bölgeden oksijenle birleşerek, o bölgede kristalleşme yapar. Kristalleşme yapan bölge, taş gibi olarak tıpkı cam görevi görür. Su kaçağını tamir eden bu kimyasal yüksek basınca ve sıcaklığa dayanıklıdır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Kalorifer sistemleri, boru tesisatları, radyatörler ve yerden ısıtmalı kalorifer sistemlerindeki günlük 400 Litreye kadar su kayıplarını önler. Kimyasal piyasada satılan her türlü malzemedeki sızıntıları (metal ve plastik malzemeleri) onarmakta kullanılır. Kimyasal, dış hava ile birleştiğinde kristalleşir. Sızıntı noktasında mekanik bir yama oluşturur. Kimyasal oluşturduğu yalıtım daimdir ve yıpranmaz. Bu ürün açık sistemlerde de kullanılabilir.

su-kacak-tamir-ve-onarim-kimyasali

Su Kaçağı Tamir ve Onarım Kimyasalı Nerelerde Kullanılır

Su kaçağını tamir eden kimyasal birçok alanda kullanılsa da bizim önerimiz bu işi bir bilene yaptırmanızdır. Kimyasalın doğru oranlarda karışması ve sisteme sağlıklı bir şekilde verilmesi için bu çok önemli bir noktadır. Kırmadan su kaçağını kimyasallarla tamiri nerelerde kullanılabilir aşağıda listeledik;

 • Kombi ısıtma sistemlerindeki kaçaklar
 • Yerden ısıtma sistemlerindeki kaçaklar
 • Merkezi ısıtma sistemlerindeki kaçaklar
 • Radyatör petek ve havlupan üretimleri
 • Temiz su tesisatı kaçakları
 • Yüzme havuzu tamiri
 • Su deposu tamiri
 • Su Tankı tamiri

Kalorifer sisteminde antifiriz, korozyon koruyucu gibi maddeler bulunmamalıdır. Nizami şekilde kullanımında pompa veya regülasyon vanalarında hiçbir hasar oluşturmaz. Alüminyum içerikli sistemlerde, yalıtım uygulandıktan (yaklaşık 4 hafta) sonra, kalorifer sistemi boşaltılmalı, durulanmalı ve yeniden doldurulmalıdır.

Kalorifer sisteminiz Sızdırıyorsa ne yapılması gereklidir

Süzgeç, kir tutucu ya da FİLTRELERİ SÖKÜN veya by-pass edin. Kalorifer sistemi su ile dolu ve havası alınmış olmalıdır. Azami sıcaklığı regülasyon vanasıyla ayarlayın. Yer taban kalorifer sistemlerinde, ısıyı işletme sıcaklığına getirin. Tüm karıştırma ve sıcak su vanalarını tamamıyla açın. Devir daim pompalarının havasını alın ve çalışır vaziyette bırakın. Kalorifer suyuna gerekli Steel Pink miktarı kadar bırakın. Kimyasal bidonunu iyice çalkalayın. Gerekli miktarda yalıtım sıvısını emniyet valfi üzerinden sisteme ilave edin. Kalorifer sistemini işletme basıncına getirin. Devir daim pompalarının havasını yeniden kontrol vidası üzerinde iyice alın. Kalorifer sisteminin 48 saat süreyle çalışmaya bırakın. Yalıtım şartlarına göre, 1 ya da birkaç gün içerisinde gerçekleşir.

kacak-kapatici-kimyasal-ile-su-kacagini-tamir-etme-52

Kimyasal Emniyet bilgileri

Malzeme çalışırken uygun koruyucu eldiven ve koruyucu gözlük/maske takın. Göze temas etmesi halinde derhal bol su ile yıkayıp hekime danışın. Cilde teması halinde bol su ile yıkayın. Belirtilen karıştırma oranlarında zehirsizdir fakat içilmemektedir. Steel Pink’i damladığı nesneler üzerinden (fayans, karo, lavabo vs.) hemen su ile çıkartın. Aksi takdirde bir daha çıkarılmayacak bir kristalleşme oluşacaktır. Çocuklardan uzak tutun.

Bertaraf etme

KİMYASAL yalıtım ürünleriyle doldurulmuş olan kalorifer sistemlerinin boşaltılmasında herhangi bir atık bertaraf işlemi gerekli değildir. (Gelsenkirchen Hijyeni Enstitüsü uyarınca) Daha detaylı bil için bkz. Emniyet bilgileri broşürü

Formülü

Silikon köpük önleyici emilsyon, boyar madde, mersolatm Alkali-silikatlar, selüloz lifler, ticari sırra tabi katkı maddeleri

Karıştırma oranı

1:60.Yeni kalorifer sistemlerinde su miktarı azdır. Ölçüm gerektirir.

Kontrol İmkânı

Dozaj doğru ayarlandığında pH değeri 10,5 ile 11 arasında bulunmaktadır. Başka kimyasallarla çözülmemektedir. Isıya ve basınca dayanıklıdır.

Saklama Süresi

Üretim tarihinden itibaren 5 yıl dondan koruyunuz.

Verdiğimiz bu bilgiler güncel deneyimlerimize uygundur.

Teknik değişiklik hakkı saklıdır.

Su kaçak onaran kimyasal ücretleri metrekare olarak hesaplanırarak, garantili olarak müşterimize uygulama yapılmaktadır.

Su kaçağı tamir ve onarımı yapıyoruz. Son sistem donanıma sahip ustalarımız evinize gelip su kaçak arama cihazıyla, su kaçağının yerini kesin olarak bulur ve tamirini yapar.

Kaçak Giderici Kimyasal Kullanımı

Su kaçaklarına müdahale daha konforlu bir yaşam için fazlasıyla önemlidir. Ancak su kaçakları ile karşılaşıldığı durumlarda daima boru değişimi tercih edilmemektedir. Çünkü kaçak yapan borunun durumuna göre daha makul seçeneklere yönelmek mümkündür. Bunlardan bir tanesi de kaçak giderici kimyasal olarak bilinen maddelerdir. Peki, kaçak giderici kimyasal kullanımı neden tercih edilmektedir? Bu kimyasalın sağladığı faydalar nelerdir? Hazırsanız tüm bu soru işaretlerine cevap vererek kaçak tamirinde kaliteli bir hizmete ulaşabilirsiniz.

Su tesisatının parçası olan bütün borularda zamana ve kullanım hatalarına bağlı olarak delinmeler, kırılmalar ya da çatlaklar oluşması mümkündür. Bu sorunlar suyun boru dışına sımasına yol açmaktadır. Sızıntı sadece çevresine zarar vermekle kalmamaktadır. Ayrıca suyun israfına ve verimliliğin ortadan kaybolmasına yol açmaktadır. Ancak kaçak giderici kimyasal kullanımı sayesinde tüm bu olumsuzlukların ortadan kaldırılması mümkündür.

Su Kaçağı Tamir ve Onarımı Yapan Kimyasal Hangi Borulara Uygundur?

Su tesisatınızda meydana gelen kırık, çatlak ve delinmelerin yol açtığı sızmalara çözümü İstanbul Tesisat sayesinde bulabilirsiniz. Ekibimiz, borularınızı inceleyerek su kaçağının ortaya çıktığı noktaları belirlemektedir. Daha sonra borularınızın yapısı ve çatlak/kırığın durumuna bağlı olarak su kaçağı tamir ve onarımı yapan kimyasal kullanılmaktadır. Üstelik bu kimyasal her durumda tercih edilen bir kimyasal değildir. Bu nedenle de profesyonel bir inceleme sonrasında kimyasalla tamir söz konusu olacaktır.

“Su Kaçağı Tamir ve Onarım Yapan Kimyasalı” üzerine 2 yorum

 1. USTA MERHABA BANYO MUTFAK MUSLUKLARI VEYA BULAŞIK MAKİNASI AÇILIP ÇALIŞTIRILDIĞINDA KOMBİ KISMINA GİDEN BORULARDAN ÇİFT TARAFLI SU KESME KELEBEKLERİ KAPALI OLSA BİLE SU AŞIRI ŞEKİLDE DAMLATMA OLUYOR

  Yanıtla
  • Kombinin boruları ile bahsettiğiniz bulaşık makinesi ve diğer muslukların soğuk su boruları arasında bir bağlantı yok. Kombinin vanaları kapattığınızda su kesilmez. Sadece sıcak suyu kesebilirsiniz fakat bununda banyo bataryasında soğuk suyu açtığınızda sıcak su borusuna karışma imkanı oluyor.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara