Su Kaçaklarına Kesin Çözüm-Cihazla Tespit

Su-Kacaklarina-Kesin-cozum-Cihazla-Tespit

Su kaçaklarına tespit eden firmamız bu alanda birçok işi başarıyla çözmüştür. Su sızıntılarına sebep olan bölgeyi noktasal tespit eden makinelerle çalışmaktayız. Yeni olmasına rağmen kısa zamanda tüm Türkiye’ye yayılan bu sektör, uygun fiyat ve ekonomik çözümler üretmektedir. Makinesiz ve makineyle yapılan işler arasındaki farkları şöyle açıklayabiliriz; Su yürür ve yürüdüğü için alt kattan nereden çıkarsa çıksın, sizi yanıltabilir. Koridorunuzda oluşan bir su kaçağı, mutfak ve banyonuzun tabanından çıkabilir. Su bulduğu en rahat bölgeden kendini dışarı atar. Normalde eski sistem tesisatçı ile bu su sızıntılarını çözmeye kalktığınızda, tesisatçı ustanız suyun çıktığı yerden kırmaya başlayarak, kaçağı bulana kadar kırarak ilerler. Bu size hem zaman kaybı, hem de yüksek maliyetlere çıkabilir. Bizim yaptığımız sistemde ise su kaçağını kamera ve dedektörler ile buluyoruz. Noktayı tespit ettikten sonra, ister bize ister kendi tesisat ustanıza tamiri yaptırabiliyorsunuz. Su kaçağına kesin ve garantili çözümler üretmemiz, bizi tercih etmeniz için yeterli sebep olabilir. Telefonla bize ulaşabilirsiniz.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Su Sızıntısı Tespiti

Su sızıntısı oluşmaların da meydana gelen kötü durumların etkisinden kurtularak, kendinize güven sağlamanız çok önemidir. Sızmaları, zamanla büyüyerek ciddi tehlikelerin oluşmasına neden olacaktır. Bu durumlara düşmemek için, hemen gereken önlemler alınarak, sızmaları kapatmak gerekmektedir. Eğer siz sızmaları engelleyerek, bu durumun önüne geçerseniz, evinizin akıntılardan zarar görmesini de engellemiş olursunuz. Bu durumlara düşmemek için, tesisat alt yapılarının düzenli bir şekilde kontrol edilmesi gerekmektedir. Su sızıntıları çevre düzenlemelerine bakılarak da sorun bırakan ve bu sorunlardan da etkilenerek ciddi problemleri beraberinde getiren bir oluşumdur. Sızmaların önüne geçmek için, akıntıların hemen kesilerek borularında onarılması gerekmektedir.

Su kaçaklarına engellemek biraz uğraş verse de uzman tesisat ekibinin olaya el atması sayesinde, bu durumdan tamamen kurtulmak artık mümkündür. Aynı zaman da sızmaların önüne geçmek, binaların da tesisat borularını iyi bir sistemle korumak anlamına gelmektedir. Eğer borular kaçırmaya başlarsa, işte o zaman gerçek sızmalar meydana gelmiş ve bu durumdan sonra  da yapmanız gereken, hemen önlemlerini almak olacaktır. Eğer boruları onarmaz ve zamanla da sızmaların daha çok katlanmasına izin verirseniz, gerçekten büyük tehlikelere maruz kalabilirsiniz.

Tıkanan borular ya da zaman aşımına uğrayarak meydana gelen çatlamalar sonucunda, büyük sızmaların oluşmaya başladığını görürüz. Aynı zamanda, boru kısımlarında soğuk ya da dış etkenlerin baskılarından dolayı donmalar meydana gelebilmektedir. Bu durumda ısınmaya başlayan borular çatlayarak suların sızdırması duruma gelecektir. Böylesine sızmaları engellemek için, hemen tesisat işlerinden anlayan kişileri çağırarak, önlem almalarını sağlamanız gerekmektedir. Zamana bırakırsanız, gerçekten de ciddi derecede başınız ağrır ve bu durumun önüne geçmeniz de mümkün olmayabilmektedir. Borular için, bakım yaparak önlem alırsanız, ciddi anlamda rahatlamış olacaksınız. Ancak tedbir almaz ve su sızmalarının önüne geçmezseniz, başınız da ağrıyacaktır.  Su sızmalarının oluşmasında, binaların veya iş yerlerinin tesisat kısımlarında açıklar oluşması ve zamanla bu açılmaların sızmalara neden olması başta gelmektedir.

 Su Kaçağı Neden Olur?

  • Tesisatın yapımında kalitesiz malzeme kullanılması.
  • Tesisat işçiliğinin özenli yapılmaması
  • Eski tesisatlarda kullanılan demir boruların zamanla çürüyerek su kaçırması
  • Su basıncındaki ani değişimlerin tesisata hasar vermesi
  • Su tesisatını temizletmek amacıyla çağrılan ustaların yıkama sırasında çok basınçlı su vermesi

Bu gibi nedenler su tesisatlarında kaçaklara neden olabilmektedir. Su kaçağı tespiti kaçak tamirlerinde çok önemli bir olgudur. Aksi takdirde kaçağın yeri tespit edilmediğinden fazladan tadilat masrafları ödemek durumunda kalınabilmektedir. Bunun önüne geçebilme için cihazla tespit yapan ve bu tespiti yapabilen kapasitede her türlü cihaza sahip olan tesisat firmaları tercih etmelisiniz. Siz de su tesisatındaki kaçakları en kısa yoldan ve daha az masrafla tamir ettirmek için size en yakın şubemizi arayıp servis kaydı açtırabilirsiniz.

Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Su tesisatınızda meydana gelen çeşitli sorunlar su kaçağının asıl nedenidir. Ancak mevcut bir su sızıntısı varsa öncelik bu kaçağı belirlemededir. Sonrasında suyun sızıntı yaptığı yerin tamir edilmesindedir. Su sızıntısı tespiti için çeşitli yöntemler kullanılarak kısa sürede noktasal tespit süreci gerçekleşmektedir. Su kaçağının yaşamınızı olumsuz etkilediği halleri değerlendirerek su kaçağı tamiri için hızlı bir çözüm seçmelisiniz. Peki, su kaçağı tamiri nasıl gerçekleştirilmektedir?

İstanbul Tesisat ekipleri, su kaçağının başarılı bir şekilde tespit edilmesi konusunda hareket eder. Öncelikle ses cihazı ya da kamerayla su kaçağı tespit işlemleri gerçekleşir. Bu işlemleri önemli kılan en önemli faktörler vardır. Bunlardan bir tanesi tamirin daha başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak tanımasıdır. Öte yandan noktasal belirleme gerçekleştikten sonra sıra su kaçağı tamirinin tamamlanmasına gelir.

Kırmadan Su Kaçağı Onarımı Mümkün mü?

Su kaçağının evinizde önemli bir hasara yol açması mümkündür. Duvarlarda ve tavanda rutubet ile zeminde kabarmalar ortaya çıkabilmektedir. Fakat bu sorunu ortadan kaldırmak adına kırmadan su kaçağı tamiri yapılmaktadır. Kırmadan tamir işlemlerinde sıfır kırmadan söz edilmemektedir. Ancak minimum kırma sayesinde evinizin bir inşaat alanına dönüşmemesi sağlanmaktadır. 1-2 fayanslık kırma işlemiyle tamir tamamlanarak su kaçağının ortadan kaldırılması söz konusu olur. Siz de bu konuda en makul hizmetler için İstanbul Tesisat ile görüşebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara