Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri ve Lavabo Açma Servisi

Lavabo tıkanıklığı açma profesyonel bir firma tarafından gerçekleştirilebilecek işlemlerdir. Tıkalı lavabo veya gider borusundan gelen kanalizasyon kokusu hiç beklemediğiniz bir anda çabucak sıkıntıya dönüşebilir. Kokuları gidermek ve tıkanmaya neden olabilecek organik kalıntıları biriktirmemek için lavabo gider borularını düzenli olarak temizleyin. Suyun eskisine nazaran doğru şekilde lavabodan gitmediğini tespit ederseniz, lavabonuzu kısa sürede düzgün bir şekilde çalışmasını sağlamak için aşağıda yazılı lavabo açma yöntemlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, daha lavabonuz tıkanmadan lavabo giderinden koku gelmeye başladığında bu tarz problemlerin önüne geçebilirsiz.

robotla-lavabo-tikanikligi-acma-yontemi-600
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

lavabo açma fiyatları

Makine ile Lavabo Açma 700 – 800
Kamera ile kontrol Var
Garanti Süresi 60 gün
Gider Yıkama Hizmeti Var
Tamirat Hizmeti Var
Lavabo açma fiyatları

1- Lavabo giderine beyaz sirke, kabartma tozu ve sıcak su uygulayın.

Bu yöntem, lavabo giderinde bakteri, yağ ve organik kalıntı birikmesinden kaynaklanan kokuların giderilmesine yardımcı olabilir. Ayrıca gelecekteki lavabo tıkanmalarını önlemek için artıkların temizlenmesine yardımcı olabilir. Lavabonun içine bir bardak (120 ml) kabartma tozu dökün, ardından bir bardak (120 ml) beyaz sirke dökün. Hemen tahliye kapağını kapatın veya tıkayın ve karışımın yaklaşık 15 dakika beklemesini sağlayın. Daha sonra, bir su ısıtıcısında veya tencerede bir miktar su kaynatın ve kaynar suyu tıkalı lavabonun içerisine dökün.
Bir ölçek kabartma tozu ve sirke çözeltisi ayrıca lavabo yüzeyinde oluşan lekeleri ve mineral birikintilerini temizlemek için de kullanılabilir.

2- Körüklü Lavabo Pompası Kullanmak

Bir lavabo tıkanıklığını açmak için bir pistonlu lavabo pompası kullanın. Pompalar, tuvaletlerin ve lavaboların tıkanıklığını açmak için mükemmeldir, ancak tıkanmış lavabo ve küvetlerde de iyi çalışırlar. Lavaboyu veya küvetin giderinin alt kısmını örtecek kadar su ile doldurun. Sıkı bir sızdırmazlık oluşturmak ve birkaç hızlı pompa vermek için pistonu lavabonun üzerine sıkıca bastırın.
Körük stili pompalar en iyi sonucu verebilir. Çift hazneli lavabonuz varsa, tam bir sızdırmazlık oluşturmak için pompalamadan önce kanallardan birini tapa veya bir bezle kapatmanız gerekebilir. Bu işlemi tuvalet için uygulanacak ise ayrı bir pompa bulundurun.

3- Vakumlu Tuvalet Lavabo Açıcı Pompa

Basınç etkisini artırmak tıkalı klozet ve lavabo giderlerini açma işlerinde kullanılır. Hava pompalama yöntemi açıklığın yakınında tıkanmalar için mükemmel bir çözümdür. Vakumlu tuvalet pompasını klozetin deliğine dayayıp yavaşça yukarı kaldırıp hızlı biçimde aşağı indirin. Bu yöntemle lavabo açan tesisatçılara ihtiyaç kalmadan kendi lavabonuzu açabilirsiniz.

4- Tıkalı lavaboyu açmak için basınçlı hava kullanın.

Teknik anlamda 8 bar basınçla çalışan hava kompresörleri mutfak, küvet ve el yıkama lavabolarında etkili olabilir. İçerisinde basınçlı hava bulunan kompresörün hortumunu tıkalı giderin içerisine gönderip açık ağızın kenarlarını boşluk kalmayacak biçimde kapatın. Basınçlı hava tıkalı boruyu hızlı bir şekilde açacaktır.

5- Su bazlı süpürge yöntemi 

Su bazlı süpürgeler lavabo temizleme için ideal cihazlardır. Süpürgenin hortumunu lavabonun ağzına dayayıp hava almamasını sağlayın. Süpürgeyi çalıştırıp tıkalı giderin içerisini boşaltın. Süpürgenizin suya dayanıklı bir cihaz olması gerektiğini unutmayın.

6- Bahçe hortumu ile basınçlı su kullanımı

Hortumun bir ucunu boşta bırakıp, diğer ucuna çamaşır makinesi musluğuna uygun girişli aparat takın. Daha sonra boşta bıraktığınız hortumun diğer ucunu lavabonun altında yer alan giderin içine doğru gönderin. Hortumun gider borusuna bağlantı yerini bir bezle sarıp suyun geri çıkmasını engelleyin. Son olarak musluğu açıp iki elinizle suyun geri çıkmasını önleyin. Bu yöntemle tıkalı tüm lavaboları açmak mümkündür.

7- Lavabo açıcı tel kullanmak (en etkili yöntem )

Ucuz bir kablo ya da lavabo açma yılanı satın alın. Bu yöntem, başka yollarla ulaşılamayan derin tıkanıklıkları temizlemek için mükemmeldir. Bu yöntem biraz pahalı ama istemiyorsanız, bir nalburdan ödünç isteyebilirsiniz. Bir makaraya sarılı kablolar birçok uzunlukta gelirken, çoğu evde lavabo tıkanıklığını açmak için 7,5 m kablo mutlaka olmalıdır. Aynı zamanda iyi bir kavrama yüzeyine sahip lastik eldivenler almalı ve özellikle yakın zamanda kezzap tarzı temizleme ürünleri kullandıysanız koruyucu gözlükler takmalısınız. Gerekirse, lavabonun altındaki sifonu çıkarın. Bazı evyelerde yerleşik bir süzgeç bulunur, bu yüzden tıkanıklığa ulaşmak için bunu atlamak zorunda kalabilirsiniz.

Bazı lavabo sifonları elle çıkarılabilir, ancak bu mümkün değilse bir anahtar veya gider açma anahtar pensesi ile çıkartabilirsiniz. Çıkardıktan sonra borudan akan suyu yakalamak için bir kovaya yakın durun. Burgu kablosunu ya da lavabo açma telini yavaşça boru açıklığının içine doğru itin. Birkaç metre sonra, bobini boruya sıkıca iterken burgu tel üzerindeki kolu çevirin. Burgu tıkanıklığı karşılayana kadar yavaşça borunun içine doğru ilerler. Borunuzda keskin bir kıvrım varsa, burgu telini sıkmanız veya krankları biraz daha sıkıca döndürmeniz gerekebilir.Dirençle karşılaşana kadar burguyu çevirmeye devam edin. Burgu teli, kırılması için çok büyük veya güçlü bir tıkanma ile karşılaşırsa, dönmeye karşı koyacaktır. Kabloyu tıkanmaya sıkıca oturtmak için kolu birkaç kez daha çevirin, sonra tıkanmayı gevşetmek için hafifçe sallayın.

8- Kirli pis suları biyolojik bir temizleyici ile temizleyin.

Düzenli önleyici tedaviler kanalizasyon borularının hoş kokmasını sağlayabilmektedir. Potansiyel olarak zararlı bakteri ve küflerden kurtulun ve gelecekteki lavabo tıkanmalarını önleyin. Gider açıcı veya lavabo açıcı gibi biyolojik veya enzimatik lavabo temizleyicilerine nispeten güvenli ve çevre dostudur. Ayrıca, atık su tesisat sisteminiz için çoğu kimyasal temizleyiciden daha güvenlidir. Kokuları ve yağ birikintilerini önlemek için bir lavabo tıkanıklığı açmak için ürün ambalajları üzerindeki talimatları mutlaka okuyun.

9- Buz, tuz ve limon kabukları ile lavabo kokusundan kurtulun.

Çöp öğütücüler mutfak lavabolarında iyi çalışır ancak kötü kokarsa, bu muhtemelen organik artıkların ve bakterilerin öğütücüler üzerinde birikmeye başladığı anlamına gelir. Bu durumdan kurtulmanız için lavabonun içini birkaç bardak buz küpü, bir avuç tuz ve birkaç limon kabuğu ile doldurun. Bu karışımı, çöp öğütücünün bıçaklarına zarar vermeden çalıştırın.

10- Makine ile lavabo tıkanıklığını açan tesisatçı çağırmak

Kırmadan lavabo açma servisi, en iyi teknikleri kullanarak borularda suyun gidişini engelleyen yeri tespit edebilir. Gider açma kameraları sayesinde 1 günlük iş, 2 saate düşürülebilmektedir. Lavabonun taşması sonucu ortalık berbat olmadan, üstüne biraz daha eviniz kirlenmeden lavabo açan firma hizmetlerinden yararlanın.

Lavabo giderini açarken yaptığımız işlemler ve kullandığımız özel uçlar sayesinde, tıkalı lavabonun tahliye borusunu tamamen temizliyoruz. Son teknoloji cihazlar kameralı robotla lavabo açan ustalar görüntülü bir şekilde tıkanan giderin açılmasını sağlar. Bu sayede, kısa süreli tekrar lavabo gideri tıkanma riskinizi tamamen ortadan kaldırır. Böyle bir kaygınız olmayacağını, boru içini gösteren kameralar ile tıkanıklığın açıldığı ispatlanmaktadır.

Tıkanmış lavabolar, özellikle daha fazla duş aldığımız sıcak aylarda, yaygın bir ev tesisatı sorunudur. Suçlu genellikle boşa giden saçlardır, ancak tek sebep bu değildir. Tıkalı giderlerin nasıl önleneceğini bilmeniz, tesisat sisteminizi iyi durumda tutmanıza yardımcı olacaktır. Bir giderin nasıl açılacağını öğrenmek, tesisatçıdan pahalı bir servis aramasını önlemenize de yardımcı olacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Servisi

Lavabo tıkanıklığı açma servisi olarak profesyonel bir hizmetle tıkanıklıkların kökünden çözülmesini sağlıyoruz. Üstelik tıkanıklıkları açmakla kalmıyor ve lavabo tıkanıklığı önleme yöntemlerini de sizlerle paylaşıyoruz. İşte lavabo tıkanıklığını önlemede dikkat edilmesi gereken konular!

Lavabo Tıkanıklığı Önleme İpuçları

 • Yiyecekleri, kahve telvelerini ve yağı mutfak giderlerinden uzak tutun.
 • Yiyecekleri lavaboya değil çöp kutusuna veya kompost yığınına atın.
 • Yağ kalıntılarını sızdırmaz bir kaba dökün. Soğuduktan sonra çöpe atın veya bir geri dönüşüm merkezine götürün.
 • Saç ve sabun köpüğünü banyo giderlerinden uzak tutun. Küvetinizi ve duş kanallarınızı bir tel örgü veya delikli bir duş gideri saç toplayıcı ile örtün. Her ikisi de saçı toplayacak ve suyun akmasına izin verecektir.
 • Bir duş gideri saç toplayıcı paslanmaz çelikten, silikondan veya her ikisinin bir kombinasyonundan yapılmaktadır. Saçın duş giderini tıkamasını önlemenin bir başka yolu da duş veya küvet tıpasını yerleşik bir ekrana sahip olanla değiştirmektir.
 • Duş almadan veya banyo yapmadan önce saçlarınızı fırçalayın. Bu işlem, gevşek saçları alır ve duş giderini tıkamasını engeller. Evcil hayvanınızı küvette veya duşta yıkamanız gerekiyorsa, giderin üzerine bir bez yerleştirin. Bir köpeğin banyo sırasında döktüğü tüy miktarı, normal duş gideri saç toplayıcınızı bile tıkayabilmektedir.
 • Neyi yıkadığınıza dikkat edin. Tuvaletler insan atıklarını ve tuvalet kağıtlarını işlemek için tasarlanmıştır. Yoğun, lifli veya hacimli malzemelerin yıkanması tıkanmaya neden olabilmektedir. Bu doğrultuda diş ipi, kadın hijyen ürünleri ve diğer evsel atıklar çöpe atılmalıdır.

“Lavabo Tıkanıklığı Açma Yöntemleri ve Lavabo Açma Servisi” üzerine 8 yorum

  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Lavabo tıkanıklık açma ücretimiz 150 TL’dir. Ekipler dairenize gelip robot ile tıkanıklığı açıp sonrasında kamera ile kontrol ediyorlar. 0212 645 33 33 bu numaradan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 1. Kolay gelsin , biz iki gün önce uzman birine lavaboyu açtırdık , kendisi robot makine ile açtı ama ilaçlama yapılmazsa tekrar tıkanabileceğini söyledi ve dediği gibi tıkandı , bunu açmamız için kesin ilaç kullanmak lazım mı makine tamamını açamaZ mı borunun ??? tekrar kolay gelsin

  Cevapla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Hattınızın tıkanma sebebi önemli olan eğer hattınızda meyil sorunu var ise hattınız sürekli tıkanabilir. Hattınız açıldıktan sonra kamera ile mutlaka kontrol edilmelidir. Ondan sonra ilaç değilde basınçlı su ile yıkama yapılması gerekmektedir. Bunun için bizden destek alabilirsiniz. 0212 645 33 33 . SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 2. Benim mutvak lavobosu acici doktum kac sefer olmuyor birde binamiz 45 senelik bina ben yeni tasindim ama bir senedir hep pomaliyorum acilmiyor cok zor aciliyor birde koku var artik lavobonun alti curumus ondan olabilirmi

  Cevapla
  • İyi günler Gülseren Hanım. Hattınız aşırı eski olduğu için artık yağlanma çok fazla ve temizlenmesi gerekiyor. Ya da pimaşın değişimi gerekiyor. Çünkü tamamen pislik ve yağ kaplamış durumda hattınızı. Firmamızı arayın makine ve kameralı sistemle en az hasarla gideri kurtaralım.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara