Merkezi Sistem Kalorifer Borularında Kaçak Tespiti

merkezi-sistemde-kalorifer-borularinda-kacak-arama-merkezi-05

Merkezi sistem kalorifer tesisatları genellikle avantajlı sistemlerdir. Çünkü ısıtma tüm binada aynı anda olduğunda daha kaliteli olur. Aynı zamanda ciddi şekilde yakıt tasarrufu sağlanır. Alt katı ve üst katı boş olan veya ısınmayan bir evi ısıtmak için yapılan gaz sarfiyatı, merkezi sistemde harcananın iki katıdır. Ancak bu sistemlerin avantajlarının yanı sıra dezavantajları da var tabi ki. Tesisatla ilgili herhangi bir sorun olduğunda, sistemdeki suyu tamamen boşaltmak gerekir. Bu nedenle apartman genelinde anlaşma sağlanıp, belirli bir zaman dilimi ayarlanır ama bu zaman size uyar mı, uymaz mı, belli olmaz.
Örneğin merkezi sistemde su sızıntısı olduğu zaman, sadece suyunu boşaltmak bile 2 saati bulabilir. Buradan da anlaşılabilir ki merkezi ısıtma kaçağı basit bir olay değil.

Kazan Dairesinde Kaçak Var

Su kaçağı, bundan bir kaç yıl öncesine kadar çözümü zor olan bir arıza tipiydi. Ancak günümüz teknolojisi sayesinde, her arızaya çözüm bulunur hale geldi. Su tesisat alanında teknolojiyle kendini yetiştiren firma sayısı az. Çünkü insanlar son 15 yılda yeni yeni bilinçlenmeye ve kültür seviyesi artmaya başladı. İnsanlar eğitim seviyesi arttıkça da yeni fikirlere açık hale geliyorlar ve yapılan işte gittikçe gelişiyor. Konutlarda ve iş yerlerinde şebeke suyunda patlak olduğunda, cihazlarla direk yeri bulunabilmektedir. Aynı şekilde kazan dairesinde kaçak arama da yapılıyor.

Fakat şebeke suyu borularında yakalanan başarı, merkezi ısıtma sisteminde elde edilemeyebilir. Su kaçağı bulunurken, boruya basınç uygulanıp suyun kaçırdığı noktada ses oluşmasını sağlamak gerekir. Şebeke suyu borularında her dairede vana olduğu için, bu basıncı uygulayabiliriz. Merkezi kalorifer sisteminde ise tüm bina tek vanaya bağlıdır. Bu durum sonucunda, sadece bir basınç uygulayarak, sızıntı olan noktadan su kaçan yeri bulmak imkânsız hale gelir. Bu sebeple su kaçak cihazı ile merkezi kaloriferde su kaçağı arızasının yerini tespit etmek çok zordur. İşte tam bu noktada imdadımıza yetişen, kaçak giderici sıvı kimyasal dr repp kaçak onarım kimyasalı bizi kurtarır.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
merkezi-sistemlerde-su-kacak-arama-sirketleri-06

Merkezi Isıtma Sisteminde Kaçak Onarımı

Merkezi ısıtma sistemine kaçak ilacı uygulama işi, İstanbul Tesisat tarafından geliştirilmiş olup, denenmiş ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Firmamıza gelen telefonlar üzerine, böyle bir talebin olduğunu ancak bu talebe cevap verebilecek garantili bir çözüm yolu olmadığını gördük. Herkesin merkezi sistem kaçağı vardı ancak bununla ilgilenen, ciddi çözüm sunabilecek kurumsal bir firma yoktu. Biz de normal kombili dairelerde uygulamış olduğumuz kaçak giderici kimyasalları, aynı sistemin daha büyüğü olan merkezi kalorifer sisteminde uyguladık. Sonuç tıpkı kombili sistemdeki kadar başarılı oldu. Merkezi sistem sürekli su eksiltiyor diyorsanız sizler de firmamızın kalitesine ve tecrübesine güvenerek bizleri arayabilir ve merkezi ısıtmadaki kaçaklara çözüm bulabilirsiniz.

Merkezi Sitem Kalorifer Tesisatlarında Su Eksilme Nedenleri

  • Isınan su genleştiğinden su eksilmesi yaşanabilir
  • Merkezi ısıtma sistemine bağlı dairelerde peteklerin havasının alınması.
  • Sisteme bağlı radyatör peteklerinde kaçak olabilir.

Merkezi sistem radyatör tesisatı normalin üzerinde su eksiltiyorsa mutlaka kaçak vardır. Kalorifer tesisatlarında kaçak onarım kimyasalı ile kaçak problemini ortadan kaldırıyoruz. Hem de daire daire dolaşıp kaçak arama çalışması yapmaya gerek olmadan.

merkezi-sistemlerdeki-kacagi-ilacla-kapatma-yontemi-07

Isıtma Sistemindeki Kaçağı Bulma

Binanın ısıtma sistemindeki kaçak, su basıncının düşmesiyle açığa çıkar. Kazan dairesinde kaçak kontrolünü apartman görevlileri yapmaktadır. Normal şartlarda her sisteme belirli aralıklarla su takviyesi yapılır. Çünkü binada ısınan suyun genleşmesi, apartman sakinlerinin peteklerden hava alması vb. gibi birçok durum, suyun eksilmesine neden olmaktadır. Ancak alışılmışın dışındaki miktarlarda su eksilmesi oluyorsa, bu durum sistemde kaçak olduğunu gösterir. Merkezi sistemle ısınan apartmanların, kalorifer borularında kaçağı ilaçla kapatma seçeneği, sizleri büyük bir sıkıntıdan kurtaracak. Firmamız, sisteminizin büyüklüğüne göre kullanılacak kaçak ilacı miktarını hesaplar ve size fiyat bilgisi verir. Yaptığımız merkezi sistem kaçak onarım işlemi garantilidir. Bu konuda içinizde herhangi bir kuşkuya yer bırakmamak için her şeyi düşündük. Bizim için memnuniyetiniz paranızdan daha önemlidir. Sadece bizi arayıp servis yazdırmanız yeterlidir.

Merkezi Sistem Kalorifer Boruları Su Sızdırıyor?

Merkezi ısıtma sistem kalorifer borularınız su sızdırıyor ise su kaçağı ihtimali vardır. Su kaçağının yerini tespit etmeden ya da tamir etmeden önce nedenini bilmek önemli bir konudur. Kalorifer borularının sızdırma nedenlerini sizin için listeledik.

  • Merkezi sisteme bağlı olan kalorifer tesisatı eskimiş olabilir.
  • Isıtma sistemi tesisatınızda yanlış bağlantılar yapılmış olabilir.
  • Kalorifer borularındaki tıkanıklıklar sızdırmaya neden olabilir.
  • Borulardaki tahribatlar sızdırmaya neden olabilir.

Kalorifer borusundan su sızıyor diyorsanız bizi arayıp servis kaydı açtırabilirsiniz. Merkezi sistem kalorifer borularında kaçak tespiti yapan firma olan İstanbul Tesisat sunduğu garantili çözümler ile sektörde adından söz ettirmektedir.

Tıkla Ara