Lavabo tıkanmasına hızlı çözüm

lavabo-tikanmasini-aletle-acan-sirketler-900

Evinde lavabo tıkanıklığı sorunu ile karşılan insanlar, giderde meydana gelen taşmadan dolayı haklı olarak bir panik havası içine girerler. Lavabo tıkanmasına hızlı çözüm bulmaya çalışırlar. Tabi ilk başvurulan yer İnternet olur. İnternet üzerinde arama yapmak elbette hızlı bir çözümdür. Fakat hangi firmayı ararsanız arayın, hiç kimse 1 saatten önce dairenize ulaşamaz. Tabi şans eseri dairenize yakın bir noktada ve boşta beklenmiyorsa. Genelde bu gibi tıkanıklık açma işini yapan büyük ve profesyonel firmalar, dairenize daha çabuk ulaşır. Yinede dairenize ulaşılana kadar giderden geri gelen suyu izleyerek acı çekmek zorunda kalırsınız. Profesyonel bir ekip gelmeden önce sizin de yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunları ise ikiye ayırıyoruz; WC kalın boru ve mutfak lavabo süzgeç ince borular ile yapabileceklerinizi biliyor musunuz?

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Aletle lavabo tıkanıklığını açan firmalar?

Tuvaletten su geri geliyorsa; öncelikle eski kullanmadığınız bir battaniye ya da büyük bir bez parçasını tuvaletin deliğine sıkıştırın. Üzerine geri tepmemesi için bir ağırlık koymalısınız. Ağırlığa örnek vermek gerekirse; bir su damacanası, su dolu bidon ya da kova gibi bir ağırlık kullanabilirsiniz. Bu size tıkanıklık açma ekibi gelene kadar, evinizi pislik basmaması için zaman kazandıracaktır.

Eğer mutfaktan su geri geliyorsa aynı şekilde mutfak giderlerine bez, poşet vb. tıkayıp, suyun taşmasına engel olacak tedbirler alabilirsiniz.

Bunların dışında kendi yöntemlerimizle tıkanıklık açmaya çalışırsak eğer, daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıca lavabo açma yöntemleri  lavabo tıkanmasına hızlı çözüm olmazlar. Lavabo tıkanıklığına hızlı çözüm uygulamanın en iyi ve doğru yolu, makineyle lavabo gideri açan firma çağırmak olacaktır. İstanbul Tesisat, makine kullanarak lavabo açma servisi sağlayan bir firmadır. İstanbul’un tüm semtlerine hızlı servis güvencesiyle hizmet veren firmamız, aletle lavabo açan tesisatçı ekibiyle sorununuza hızlı çözüm sağlamaktadır. Eski usul çalışan tesisatçı usta çağırmak sorununuza geçici olarak çözüm sağlayabilse de tekrarlayan lavabo tıkanması yaşamanız kaçınılmaz olabilir. Bunun yerine, cihazla lavabo açan tesisatçı ustalara iş vermek, problemlerinize kalıcı çözümler getirir.

Tıkanan lavaboya hızlı çözüm getiren firmamız aşağıdaki adımları uygulamaktadır.

  • Servis hizmeti sağlanacak adrese varıldığında tıkalı gidere robot cihazlar kullanarak müdahale edilir.
  • Robot makine tıkanıklığa ulaştığında parçalayarak onu yok eder.
  • Ardından kamera kullanarak giderin içi görüntülenmektedir.
  • Tıkanmanın açıldığı onaylandıktan sonra gerekli görülürse jet yıkama motoru ile gider yıkanarak ilk günkü haline getirilmektedir.
  • Tüm bu işlemlerin ardından rapor tutularak yapılan uygulama garanti altına alınır.

tikanmis-lavaboya-hizli-servis-gönderen-firmalar-901

Lavabo Tıkanmasını Gideren Yöntemler

Lavabo giderinin tıkanması sorunu her evde yaşanabilir ve tıkanmanın yaşanmasının belli başlı nedenleri vardır. Lavabolara suda çözülemeyecek kağıt peçeteler ve katı cisimlerin atılması tıkanmaların başlıca sebeplerindendir. Ayrıca inşaat sırasındaki bazı olumsuz tutumlar da tıkanmaların sebebi olabilmektedir. Lavabo tıkanmaları ile karşılaşıldığında panik yapmaya gerek yoktur. Çünkü hem makinelerle hem de doğal yollardan lavabo tıkanmaları giderilebilmektedir. Lavabo tıkanmasını gideren yöntemlerin başında lavabo açıcılarının kullanımı gelmektedir. Lavabo gideri açıcı maddeler akla gelen ilk çözümdür. Bu yüzden çok fazla tıkalı olan lavabolarda kullanılması uygun görülmemektedir. Fakat güçlü kimyasal özelliğe sahip olan açıcılar, boruları eritebilmektedir. Bundan dolayı işi ustalara bırakmak daha doğrudur. Lavabo tıkanmalarında kullanılan bir diğer yöntem de karbonat ve sirkedir. Bunun için bir su bardağı karbonatı tamamen lavaboya dökün. Ardından bir bardak sirkeyi üzerine boşaltın. Karbonat ve sirke boru boyunca reaksiyona girerek, tıkalı giderin açılmasını sağlayacaktır.

Mutfak Lavabosu Açmada Kullanılan En İyi Yöntem Hangisi?

Mutfak lavabonuzun tıkanması durumunda tıkanıklığı açmak için kolları sıvamaya başlarsınız. Ancak çoğu tüketici gibi siz de hangi yöntemin en iyi seçenek olduğunu bilmiyor olabilirsiniz. Profesyonel bir hizmet almak ve mutfak lavabosunda meydana gelen tıkanmanın üstesinden gelmek adına hemen tercihinizi yapmalısınız. Böylelikle tıkanmanın neden olduğu olumsuzluklardan da kolay bir şekilde kurtulma şansına sahip olabilirsiniz.

İstanbul Tesisat, evde kendi yöntemlerinizle mutfak lavabosu açma gibi işlemleri tercih etmek yerine daha makul ve kaliteli bir seçim yapmanızı sağlar. Bu noktada önemli olan sadece lavabonun açılması değil lavabo borularına zarar verilmeden tıkanıklığın giderilmesidir. Cihazla gerçekleşen tıkanıklık açma işlemi söz konusu durumda en makul seçenek olarak kabul görmektedir. Siz de cihazla tıkanıklık açma avantajlarından faydalanarak mutfak lavabonuzdaki sorunlara çözüm üretebilirsiniz.

Lavabo Tıkanmasını Cihazla Gideren Tesisat Firması

Lavabo tıkanmaları ile karşı karşıya kaldığınızda bu sorunu pompa, kostik ya da lavabo açıcı ile gidermeniz pek mantıklı değildir. Zira bu yöntemler ancak kullanacağınız geçici çözümler olarak kabul edilmektedir. Çözümleri daha sağlıklı bir noktaya taşımak ve mutfak borusunda oluşan tıkanmayı önlemek adına aletle lavabo tıkanıklığı açma uygulamalarına yönelmelisiniz. İstanbul Tesisat olarak bu konuda en iyi hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.

Lavabo tıkanmaları durumunda tıkanıklık açan tesisat firması olarak öncelikle adresinize gelerek gerekli incelemeleri gerçekleştiriyoruz. Tıkanıklığın neden meydana geldiği ve bu tıkanıklığın nasıl çözümleneceği değerlendirilmektedir. Ön incelemeler sonrasında ekibimiz cihaz seçimi yaparak borulara uzatılan ekipmanlarla tıkanıklığa müdahale etmektedir. Kaliteli bir hizmet için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Tıkla Ara