Su Tesisat Kaçak İlacı – Tamir Sıvısı PRO-TUFİST

kirmadan-kimyasal-ilac-ile-su-borusu-tamir-etme-1

Su kaçak onarım kimyasalı kalorifer sistemleri, kazanlar, boru tesisatları, radyatörler ve yer taban kalorifer sistemlerindeki günlük 400 Litreye kadar su kayıplarını önler. Kimyasal, piyasada satılan her türlü malzemedeki sızıntıları (metal ve plastik malzemeleri) onarmakta kullanılır. Dış hava ile birleştiğinde kristalleşir. Sızıntı noktasında, mekanik bir yama oluşturur. Kimyasalın oluşturduğu yalıtım daimdir ve yıpratmaz. Bu ürün açık sistemlerde de kullanılabilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tesisat Onarım Kimyasalı Nerelerde Kullanılır?

Tesisat onarım kimyasalı Pro-Tufist suyun bulunduğu hemen hemen her tesisatta kullanılmaktadır. Bunların örneklerini aşağıda sizin için listeledik.

 1. Kombi ısıtma tesisatlarında
 2. Merkezi ısıtma tesisatlarında
 3. Yerden ısıtma tesisatlarında
 4. Temiz su tesisatlarında
 5. Havuz onarımlarında
 6. Beton yüzeylerde

su-tesisat-kacaklari-icin-kullanilan-ilac-65

SU KAÇAK ONARIM KİMYASALI

Su kaçak onarım kimyasalı kullanımı, su giderlerinin kullanıldığı bütün tesisatlarda meydana gelen kaçakların onarımında, mucizevî etkisi ile çok rağbet gören bir işlem haline gelmiştir. Kaçak onarım kimyasalının en önemli yararı kaçağın yerini tespit etmeye gerek olmamasıdır. Tesisata verilen kimyasal, kaçağın bulunduğu noktada kristalleşerek onarımını yapar. Kalorifer ve petek tesisatları, açık tesisatlar ya da evlerimizin önünde bulunan havuzlarının belli noktalarından, evlerimizde kullanmış olduğumuz temiz su borularına kadar, birden çok noktada son derece etkili bir sistemde çalışmaktadır. Birçoğumuzun, hatta tesisatçılar tarafından sürekli kullanılan kimyasal ilaç, aslında Pro-Tufist adıyla bilinen, yurt dışında özel bir şekilde üretilen bir üründür. Sayılı birkaç firma tarafından sunulan bu hizmet, tesisat borularında plastik ya da demir boru ayrımı yapmadan, her türlü tesisat üzerinde aynı kalıcı etkisini sürdürmektedir.

Genellikle 70 litre suya 1 litre Pro-Tufist ürün ilave edilerek uygulanan bu işlem sayesinde, kaçağın olduğu bölgelerde kristalleşme etkisiyle anında kaçağın giderilmesini sağlar. Bu yapının kristalleşmesinin üzerinden en az 12 saatlik bir zaman geçtikten sonra, tesisatınızda yapılan boşaltma işlemi ile daha sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır hale gelir. Yapılan bu işlem sırasında, insan sağlığına zarar vermesi gibi bir durum olmasa da eldiven kullanması ve gözle herhangi bir şekilde teması olması halinde bol su ile yıkanması gerekmektedir. Su kaçak onarım kimyasalı beton yüzey uygulamalarında bile vermiş olduğu etkili sonuçlar sayesinde en fazla tercih edilen işlemlerden biridir. Peteklerin ya da kullanılan bölgelerin hiçbir yerine zarar vermemektedir. Bu onarım kimyasallarını, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bildiğimiz hasar verici bir kimyasal özelliğinden çok daha farklıdır. Bu ürünler, sadece onarım amacıyla kullanılmaktadır.

Tesisat Onarım Kimyasalı Nasıl Uygulanır?

 Boruların içinde uygulanma yapıldığı sırada içeride var olan su miktarına uygun bir şekilde ayarlanıp dökülmesi ile şeklinde uygulanması mümkünken, zemin üzerinde kullanılacağı sırasında bir fırça yardımı ile yedirilerek uygulanır. Bu işlemin iki kere uygulanması daha sağlıklı olsa da tek seferde de vermiş olduğu etkili çözümler ile kalıcı olmaktadır. Hemen hemen, su tesisat borularının bulunduğu her noktada kullanılabilir özelliği olan bu ürünlerin, kimyasal ürün ya da akaryakıt taşıyan borularda kullanılması bazı durumlarda sakıncalı olabilmektedir.

Tesisatta uygulama yapılmadan önce kimyasalın tam anlamı ile boşaltılması gerekir. Bu da olası sorunların önüne geçilmesi için daha sağlıklı olacaktır. Kaçağın önlenmesi için kullanılan Pro-Tufist ürününden sonra, koruyucu ile devam edilen işlemler sayesinde malzemelerin delinmemesi için önlemler alınır ve suyun ph değerinin artmasına neden olunarak basınç ve sıcaklık değişimlerinde boruya zarar vermesini engeller. Peteklerin sağlıklı çalışmasında son derece yararlı olan bu etkiyi tercih eden firmamızı, diğer tesisatçılardan ayıran en önemli özelliklerden biri de budur. Sorun nerede olursa olsun! Her durumda tercih etmiş olduğumuz kaliteli işlemlerle, sizleri bütün zorlu süreçlerden kurtararak su kaçak onarım kimyasalı ile daha kolay onarımlar sağlıyoruz. Siz de tesisatta oluşan kaçak problemlerinden şikâyetçiyseniz, o halde neden bizleri aramayasınız ki…

Kalorifer Kaçağı Giderici Kimyasal Nasıl Uygulanır?

Su tesisatının bir parçası olarak kabul edilen kalorifer tesisatında zaman zaman su kaçakları meydana geliyor. Boru yapısının zarar görmesi ya da dışarıdan gelen etkiler söz konusudur. Bu nedelerle kalorifer borularında oluşan kaçakları kontrol altına almak gerekir. Peki, kalorifer borularını değiştirmeden kaçak tamiri mümkün mü? Pro-Tufist ile evet!

Kalorifer kaçakları tespit edildiğinde öncelikle kaçak yapan noktanın durumu incelenmelidir. Çünkü kaçak Pro-Tufist ile kapatılamayacak büyüklükteyse boru değişimi şarttır. Ama kaçak yapan kısım kimyasal ilaçla tamir edilebiliyor olabilecektir. Daha makul bir yöntem olan kimyasal ilaç kullanımı mümkündür. Kalorifer tesisatının herhangi bir noktasından kimyasal sıvı tesisata dökülmelidir. Daha sonra kombi devreye alınarak 24 saat aralıksız çalıştırılmalıdır. Kimyasal sıvı boruların içerisinde dolaşarak kalın bir tabaka oluşturmaktadır. Bu da kaçakların önlenmesi açısından çok avantajlı bir durum olur.

Kalorifer Kaçağı Giderici Kimyasalı Hangi Durumlarda Kullanmalısınız?

Kaloriferde ortaya çıkan bir su kaçağı durumunda doğrudan Pro-Tufist satın alarak uygulamanız önerilmemektedir. Çünkü bu sıvı ile kontrolün yapılıp yapılamayacağı konusunda ön incelemeler gerekmektedir. İstanbul Tesisat ekibini arayarak kaloriferlerinizin kontrol edilmesini talep edebilirsiniz. Ekibimiz, adresinize gelerek gerekli değerlendirmeleri yaptıktan sonra kalorifer kaçağı giderici kimyasal kullanılıp kullanılamayacağına karar verecektir. Kendi başınıza bu ürünü satın alıp kullanmanız ciddi problemlere neden olabilecektir.

“Su Tesisat Kaçak İlacı – Tamir Sıvısı PRO-TUFİST” üzerine 20 yorum

 1. hayurlı günler 35 odalı otelimin sıcak su sirkilasyon borusunda kaçak çıktı tesbit ettik ve o çatlagı tamir ettik şu anda bir sorunumuz yok fakat o çıkan parçayı inceledigimde plastik borunun içinde kılcal çatlaklar görmekteyim ileri dönük olarak buralardan su kaçagı olabilir bu sorunu nasıl halledebilirsiniz ,hayırlı günler

  Yanıtla
 2. Güneş enerjili ısıtmada iki günde bır eksilmeden dolayı su ilave gerekiyor,büyük ihtimal kazan içinde delinme mevcut kazanı sökmeden sisteme bu sıvıyla işlem yapsak kaçağı giderebilirmiyiz.Teşekkürler
  Eskişehirden arıyorum,bigilendirirseniz memnun olurum.( basınçlı sistem)

  Yanıtla
 3. Merhabalar hayırlı günler hayırlı işler bizim üst kattaki komsunun mutfak gider borusu benim mutfak dolabinin arkasindan su kaciriyor mutfak dolabini sokmeden ilac ile onleye bilirmiyiz

  Yanıtla
  • Merhaba.Kalorifer kaçaklarında kullanmış olduğumuz ilaç kombiye herhangi bir zarar vermemektedir. Zaten bu ilaç yerden ısıtma sistemi için üretilmiş olup kalorifer kaçağında da kullanılmaktadır. Eğer bir zarar veriyor olsaydı yaptığımız binlerce dairde sıkıntı olurdu. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 4. şap betonda plastik su gideri var ama etrafından iç kısma bodruma su geliyor bunun için ne yapmamız gerekiyor saglam olması için teşekkürler

  Yanıtla
 5. merhaba
  tahminimce kombiden musluklara gelen sıcak su borusu duvar içinden gidiyor. kaçak var dış duvardan sızıyor içeri yansımadı. mutfak tezgahı altına denk geliyor. duvar kırmadan ilaçla tıkama yapabilirmiyiz. 1 ay önce başka bir yerden yine aynı hat. yine dirsekten sızdı. kaynak birleşiminden değil. çok duvar kırıldı tekrar kırmadan olurmu.

  Yanıtla
  • İyi günler Mustafa Bey. Malesef ilaçla bunu tamir etmenizi önermiyoruz. Kalorifer tesisatlarında ilaç etkili oluyor çünkü sürekli aynı su devir daim edildiği için tekrar açılma riski çok çok az. Ama temiz su tesisatlarında sürekli bir basınç ve suyun yenilenmesinden dolayı ilacın açılma riski çok fazla. Yerinin bulunup yapılması çok daha faydalı ve bunu öneriyoruz efendim. Dış duvardan sızıyor olabilir ama kaçak içeriden dışarıdan kırmak pek bir işe yaramaz efendim.

   Yanıtla
 6. alttan ısıtma doğal gaz sürekli bar düşmesi
  tesisatta çatlak veya delik,kopma vs. düşünmekteyim. pro-tufist denen yöntemle kırmadan delmeden zemini bu işin çözülebileceğinden bahsetmişsiniz.Konya-Ilgın ilçesindeyim bu hizmetten faydalanabilir miyim?
  Ayrıca ücreti de merak etmekteyim!
  Bilgilendirirseniz sevinirim.

  Yanıtla
 7. Selam hayırlı akşamlar benim mutfaktaki gider borusunda sanırım kaçak var benim alt komşumun mutfağına sızıyor tamir edersem tezgahı yerinden çıkarıp fayasları Kırmam lazım ve ben tezgah zarar görmeden sizin ürünü kullanıp sorunun gidermesini istiyorum yardımcı olursanız iyi olur.teşekkür ederim

  Yanıtla
  • Efendim iyi günler. Öncelikle kaçağınız için çok üzülerek belirtmek isterim ki gider için kullanılan bir ilaç yok maalesef. Bu bahsettiğiniz ilaç sadece temiz su tesisatı ve kalorifer tesisatı için kullanılan bir ilaç. Bunun dışında bir yere kullanamazsınız. O yüzden tezgahı söküp gideri değiştirmek zorundasınız. Ya da alternatif bir çözüm bulmanız gerekiyor.

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara