Su Tesisat Kaçak İlacı – Tamir Sıvısı PRO-TUFİST

kirmadan-kimyasal-ilac-ile-su-borusu-tamir-etme-1

Su kaçak onarım kimyasalı kalorifer sistemleri, kazanlar, boru tesisatları, radyatörler ve yer taban kalorifer sistemlerindeki günlük 400 Litreye kadar su kayıplarını önler. Kimyasal, piyasada satılan her türlü malzemedeki sızıntıları (metal ve plastik malzemeleri) onarmakta kullanılır. Dış hava ile birleştiğinde kristalleşir. Sızıntı noktasında, mekanik bir yama oluşturur. Kimyasalın oluşturduğu yalıtım daimdir ve yıpratmaz. Bu ürün açık sistemlerde de kullanılabilir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tesisat Onarım Kimyasalı Nerelerde Kullanılır?

Tesisat onarım kimyasalı Pro-Tufist suyun bulunduğu hemen hemen her tesisatta kullanılmaktadır. Bunların örneklerini aşağıda sizin için listeledik.

  1. Kombi ısıtma tesisatlarında
  2. Merkezi ısıtma tesisatlarında
  3. Yerden ısıtma tesisatlarında
  4. Temiz su tesisatlarında
  5. Havuz onarımlarında
  6. Beton yüzeylerde

su-tesisat-kacaklari-icin-kullanilan-ilac-65

SU KAÇAK ONARIM KİMYASALI

Su kaçak onarım kimyasalı kullanımı, su giderlerinin kullanıldığı bütün tesisatlarda meydana gelen kaçakların onarımında, mucizevî etkisi ile çok rağbet gören bir işlem haline gelmiştir. Su kaçak onarım kimyasalının en önemli yararı kaçağın yerini tespit etmeye gerek olmamasıdır. Tesisata verilen kimyasal, kaçağın bulunduğu noktada kristalleşerek onarımını yapar. Kalorifer ve petek tesisatları, açık tesisatlar ya da evlerimizin önünde bulunan havuzlarının belli noktalarından, evlerimizde kullanmış olduğumuz temiz su borularına kadar, birden çok noktada son derece etkili bir sistemde çalışmaktadır. Birçoğumuzun, hatta tesisatçılar tarafından sürekli kullanılan kimyasal ilaç, aslında Pro-Tufist adıyla bilinen, yurt dışında özel bir şekilde üretilen bir üründür. Sayılı birkaç firma tarafından sunulan bu hizmet, tesisat borularında plastik ya da demir boru ayrımı yapmadan, her türlü tesisat üzerinde aynı kalıcı etkisini sürdürmektedir.

Genellikle 70 litre suya 1 litre Pro-Tufist ürün ilave edilerek uygulanan bu işlem sayesinde, kaçağın olduğu bölgelerde kristalleşme etkisiyle anında kaçağın giderilmesini sağlar. Bu yapının kristalleşmesinin üzerinden en az 12 saatlik bir zaman geçtikten sonra, tesisatınızda yapılan boşaltma işlemi ile daha sağlıklı bir şekilde kullanıma hazır hale gelir. Yapılan bu işlem sırasında, insan sağlığına zarar vermesi gibi bir durum olmasa da eldiven kullanması ve gözle herhangi bir şekilde teması olması halinde bol su ile yıkanması gerekmektedir. Su kaçak onarım kimyasalı beton yüzey uygulamalarında bile vermiş olduğu etkili sonuçlar sayesinde en fazla tercih edilen işlemlerden biridir. Peteklerin ya da kullanılan bölgelerin hiçbir yerine zarar vermeyen bu onarım kimyasallarını, gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Bildiğimiz hasar verici bir kimyasal özelliğinden çok daha farklı olan bu ürünler, sadece onarım amacıyla kullanılmaktadır.

Tesisat Onarım Kimyasalı Nasıl Uygulanır?

 Boruların içinde uygulanma yapıldığı sırada içeride var olan su miktarına uygun bir şekilde ayarlanıp dökülmesi ile şeklinde uygulanması mümkünken, zemin üzerinde kullanılacağı sırasında bir fırça yardımı ile yedirilerek uygulanır. Bu işlemin iki kere uygulanması daha sağlıklı olsa da tek seferde de vermiş olduğu etkili çözümler ile kalıcı olmaktadır. Hemen hemen, su tesisat borularının bulunduğu her noktada kullanılabilir özelliği olan bu ürünlerin, kimyasal ürün ya da akaryakıt taşıyan borularda kullanılması bazı durumlarda sakıncalı olabilmektedir. Tesisatta uygulama yapılmadan önce kimyasalın tam anlamı ile boşaltılması olası sorunların önüne geçilmesi için daha sağlıklı olacaktır. Kaçağın önlenmesi için kullanılan Pro-Tufist ürününden sonra, koruyucu ile devam edilen işlemler sayesinde malzemelerin delinmemesi için önlemler alınır ve suyun ph değerinin artmasına neden olunarak basınç ve sıcaklık değişimlerinde boruya zarar vermesini engeller. Peteklerin sağlıklı çalışmasında son derece yararlı olan bu etkiyi tercih eden firmamızı, diğer tesisatçılardan ayıran en önemli özelliklerden biri de budur. Sorun nerede olursa olsun, her durumda tercih etmiş olduğumuz kaliteli işlemlerle, sizleri bütün zorlu süreçlerden kurtararak su kaçak onarım kimyasalı ile daha kolay onarımlar sağlıyoruz. Siz de tesisatta oluşan kaçak problemlerinden şikâyetçiyseniz, o halde neden bizleri aramayasınız ki…

Tıkla Ara