Su Kaçağı Tespit Cihazı

su-borusu-patlaklarini-bulan-aletler-56

Su kaçağı tespit cihazı, su tesisatı döşenmiş ancak daha sonra kendiliğinden patlayan su borularının patladığı noktayı bulmak için geliştirilmiş bir makinedir. Tesisat kaçağı bulma konusunda profesyonel ekiplerle hizmet veren şirketimiz zararlarınızı minimuma indirmeyi amaçlar.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

Tesisatçıların geçmiş dönemlerde ve halen su kaçaklarını rastgele yerler kırarak bulma şekli devam etmektedir. Böyle eski ve ilkel yöntemler artık çağ dışı sayılabilirler. Geçmişte bunun için yapılacak pek bir şey yoktu belki ama artık var. Eskiden olsa mecburen tesisat kırıklarını her yeri dağıtma pahasına da olsa bulduruyorduk. O yüzden evimizin her yerinin kırılmasına engel olamıyorduk. Ama artık evimizin her yerini kırdırmaya gerek yok. Çünkü günümüz teknolojisi Sıhhi Tesisat alanında da etkisini göstermektedir. Artık su kaçağı tespit cihazı sayesinde evimizde noktasal ya da bölgesel kırım yapılacaktır.

su-tesisat-borularindaki-kacaklari-cihazla-bulma-yontemi-65

Cihazla su kaçağı bulma şirketi

Cihazla su kaçak tespiti işlemi belli aşamalarla yapılmaktadır. Öncelikle dairenizin sıcak su ve soğuk su tesisatınızda herhangi bir kaçak olup olmadığını kontrolü yapılmalıdır. Bu işlem tesisatınıza basınç verilerek yapılır.  Basınç verildiğinde sıcak ya da soğuk su hattınızda kaçak varsa devreye noktasal su kaçağı bulma cihazı giriyor. Bu cihaz sayesinde kırmadan su kaçağını bulmak çok kolay hale geldi. Boru patlağını bulduktan sonra tesisat ustalarımız size orada bir onarım fiyatı çıkararak bulunan arızayı anında giderirler. Personelimiz cihazla yapacağı dinleme sayesinde kaçağın size noktasal olarak kırıp yerini gösterecektir. Su kaçağının yerini bulan cihaz sayesinde noktasal olarak kaçağınızın yerini göreceksiniz. Şayet basınç testi yapıldığında soğuk su ve sıcak su hattında kaçak çıkmazsa dairenizin pis su giderlerinde problem var demektir. İşte burada kameralı cihazlarla su kaçağı bulma işlemi devreye giriyor. Tesisat görüntüleme cihazı ile gözünüzle göreceğiniz arızayı halletmek çok daha kolay olur.

cihazla-su-kacagi-tespiti-nasil-yapilir-100

Kameralı aletle ile atık su borunsunda görüntüleme yapan firmalar

Dairenizin pis su hattını kontrol etmek için kameralı sistemler devreye girmesi gerekir. Personelimiz tesisatınızı kontrol ettikten sonra dairenizdeki tüm giderleri kamerayla pimaşın içini görme imkânınız olacaktır. Bu sayede pimaşınızın içindeki problemlerin ne olduğunu görebileceksiniz. Tabiî ki bu işlemler sırasıyla yapılmalıdır. Öncelikle sıcak su ve soğuk su tesisatınızın basınçla ölçülüp garantiye alınması gerekiyor. Ondan sonraki aşama pimaşların kontrolü olmalıdır.  Eğer pimaşınızda da bir problem görülmezse sizin dairenizde herhangi bir problem bulunmamaktadır. Problem bitişiğinizdeki dairede ya da üst katınızdaki bir dairede olabilir. Dairenizde yapılan işlemlerin hepsi şüphelenilen diğer dairelere uygulanması gerekiyor. Tabiî ki bu işlemler sırasıyla yapılmalıdır. Öncelikle sıcak su ve soğuk su tesisatınızın basınçla ölçülüp garantiye alınması gerekiyor. Ondan sonraki aşama pimaşların kontrolü olmalıdır. Yapılan bütün işlemler firmamızın güvencesi altındadır ve garantilidir.

Yorum yapın

Tıkla Ara