1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (31 oy, ortalama puan: 4,29 Verdiğiniz oy için teşekkürler
Loading...

Petekler Neden Isıtmaz?

kalorifer tesisat sistemi neden ısıtmaz

Peteklerde ısıtma sorunu yaşayan ve firmamıza başvuran bir çok müşterimizin şikayetleri üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar ile petekler neden ısıtmaz sorusunun cevabını çözümünü bulduk. Firmamız 5 yıldır makine ve kimyasalla petek yıkama hizmeti vermekte olduğundan edindiği tecrübe sayesinde her türlü ısıtma sorununun çözümü noktasında sizlere yardımcı olabilir. Kalorifer tesisatında ısıtma sorunu var diyebilmek için belirli hususlar vardır. Örneğin bir evin ısınmaması ayrıdır peteğin ve kombi sisteminin ısınmaması ayrı bir sorundur. Dış cephe yalıtımı alt ve üst dairenin boş olması duvar kalınlığı evin bulunduğu yerin konumu hava şartları vb. birçok durum vardır evin ısısına etki eden. Bazı yerlerde petekler çok iyi ısınsa da ev ısınmayabilir. Buna karşın çok kısık derecede çok iyi ısınan konutlarda mevcuttur. Yani anlatmak istediğimiz ev neden ısınmıyor değil radyatör neden ısıtmıyor konusudur.

kalorifer-tesisat-sistemindeki-isinma-problemini-gideren-firmaradyator-isitmama-sorununu-cozen-tesisatci Peteklerin ısınmamasının nedeni birden fazla olup en çok karşılaştığımız sorun sistem içinde kirlenme olayıdır. Kalorifer tesisat kirlenmesi zamanla sistem içindeki suyun kendiliğinden toksin üreterek kirlenmesi ve petek içinin korozyona uğrayarak suyun çamurlaşıp ağırlaşmasıdır. Su çamurlaştığı için devir daim daha yavaş olur bu sebeple de eskisi kadar iyi ısıtmaz. Şunu çok iyi kavramalıyız, ısıtma sistemi verimi düştüyse devir daim hızı azalmıştır. Sistemde dolaşan suyun hızının düşmesinin ikinci sebebi ise peteklere veya kombiye yapılan ters bağlantılarla yanlış bağlantılardır. Yine suyun hızlı dolaşmasını engelleyen petek giriş çıkışı bu konuda önemlidir. Bir kalorifer peteğine su bir taraftan giriyorsa diğer taraftan çıkış verilmelidir. Bu şekilde peteğin her yerini dolaşmış ve daha çok ısı yaymış olur. Kombiye yakın ve ufak olan peteklerde buna gerek yoktur. Ancak petek büyükse ya da kombiye uzaksa kesinlikle anlattığımız gibi bağlanmalıdır.


Servis Bölgelerimiz


Kullanılan Makineler


Hemen Servis Yazdırın

Bir sorun daha var ki peteklerin ısınmama sebepleri arasında en kolay çözülen sorundur. Kombi arızası durumunda doğal olarak petekler ısınmaz. Kombi ısıtmıyor şikayeti üzerine kombi servisi durumu çözebilir. Kombiden kaynaklanan ısıtma problemleri genellikle ateşleme sorunu yada pompa arızası ile ilgili olur. Sık karşılaşılan arızalar olduğundan kombiciler rahatça arızayı giderir. İşte petekler saydığımız bu 3 temel sebepten dolayı ısıtmaz. Peteklerde ısıtma sorunu yaşarsanız artık ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bizi arayın her türlü soruna çözüm üretelim. 

Bu içeriği paylaş

6 Yorum

 • Gizem Dalyan

  Doğalgazımı sıfır iki gün önce dönerim fakat kombiye uzak olan kısım ısınmıyor alt kısımları buz gibi ne yapmam gerekiyor

 • Eren baybars

  Selamin aleykum hocam ben evime yeni dogalgaz dosedim ama ev isinmiyor

 • Ertuğrul Şahin

  Merhabalar Beko kombimiz var ama çok garip bir şekilde ısıtmıyor. Suyu ısıtıyor ama petekler buz gibi. Dereceyi kaça çıkarırsak çıkaralım ısınmıyor. Isınacak gibi oluyor sonra yine buz gibi. Peteklerin içindeki kirli suyu boşalttık anahtarla açıp. Havaları da aldık sanırım ama düzelmiyor.

  • Cihazlı Tesisatçı

   Benim size önerim kombi ve petek temizliğini yaptırdığınızda hiçbir sıkıntı kalmayacaktır. Dediğiniz gibi bir müşterimizin beko kombisi vardı 70 dereceye kombiyi alıyorduk petekler ılık bir şekilde yanıyordu. Temizlikten sonra 50 derecede kombiyi yaktık peteklere el vurulmuyor.

 • irfan Kılınç

  Merhaba benim kombim ecea markasıdır 3 yıl oldu sıfır taktırdım ama petekler altı ısınmıyor üstü ısınıyor ama cok cok az ısınıyor ben suyunu ve havasını boşalttım yinede aynı degisen birsey yok bunun icin ne yapmam gerekiyor
  Bilginize arz ederim

  • Cihazlı Tesisatçı

   Peteklerin neden ısıtmadığını söylemek için petek temizliği yapılarak anlayabiliriz. Bence sizin peteklerin ısınmama sebebi boru çaplarının düşük çekilmesinden kaynaklanıyor. Petek vanalarına reglaj ayarı yaparak düzelmesini sağlayabilirsiniz.

 • Tüm yorumları göster

  Bir Yorum Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.