Petekler Neden Isıtmaz?

Peteklerde ısıtma sorunu yaşayan ve firmamıza başvuran bir çok müşterimizin şikayetleri üzerine yapmış olduğumuz çalışmalar ile petekler neden ısıtmaz sorusunun cevabını çözümünü bulduk. Firmamız 5 yıldır makine ve kimyasalla petek yıkama hizmeti vermekte olduğundan edindiği tecrübe sayesinde her türlü ısıtma sorununun çözümü noktasında sizlere yardımcı olabilir. Kalorifer tesisatında ısıtma sorunu var diyebilmek için belirli hususlar vardır. Örneğin bir evin ısınmaması ayrıdır peteğin ve kombi sisteminin ısınmaması ayrı bir sorundur. Dış cephe yalıtımı alt ve üst dairenin boş olması duvar kalınlığı evin bulunduğu yerin konumu hava şartları vb. birçok durum vardır evin ısısına etki eden. Bazı yerlerde petekler çok iyi ısınsa da ev ısınmayabilir. Buna karşın çok kısık derecede çok iyi ısınan konutlarda mevcuttur. Yani anlatmak istediğimiz ev neden ısınmıyor değil radyatör neden ısıtmıyor konusudur.

kalorifer-tesisat-sistemindeki-isinma-problemini-gideren-firmaradyator-isitmama-sorununu-cozen-tesisatci Peteklerin ısınmamasının nedeni birden fazla olup en çok karşılaştığımız sorun sistem içinde kirlenme olayıdır. Kalorifer tesisat kirlenmesi zamanla sistem içindeki suyun kendiliğinden toksin üreterek kirlenmesi ve petek içinin korozyona uğrayarak suyun çamurlaşıp ağırlaşmasıdır. Su çamurlaştığı için devir daim daha yavaş olur bu sebeple de eskisi kadar iyi ısıtmaz. Şunu çok iyi kavramalıyız, ısıtma sistemi verimi düştüyse devir daim hızı azalmıştır. Sistemde dolaşan suyun hızının düşmesinin ikinci sebebi ise peteklere veya kombiye yapılan ters bağlantılarla yanlış bağlantılardır. Yine suyun hızlı dolaşmasını engelleyen petek giriş çıkışı bu konuda önemlidir. Bir kalorifer peteğine su bir taraftan giriyorsa diğer taraftan çıkış verilmelidir. Bu şekilde peteğin her yerini dolaşmış ve daha çok ısı yaymış olur. Kombiye yakın ve ufak olan peteklerde buna gerek yoktur. Ancak petek büyükse ya da kombiye uzaksa kesinlikle anlattığımız gibi bağlanmalıdır.


Servis Bölgelerimiz


Kullanılan Makineler


Hemen Servis Yazdırın

Bir sorun daha var ki peteklerin ısınmama sebepleri arasında en kolay çözülen sorundur. Kombi arızası durumunda doğal olarak petekler ısınmaz. Kombi ısıtmıyor şikayeti üzerine kombi servisi durumu çözebilir. Kombiden kaynaklanan ısıtma problemleri genellikle ateşleme sorunu yada pompa arızası ile ilgili olur. Sık karşılaşılan arızalar olduğundan kombiciler rahatça arızayı giderir. İşte petekler saydığımız bu 3 temel sebepten dolayı ısıtmaz. Peteklerde ısıtma sorunu yaşarsanız artık ne yapmanız gerektiğini biliyorsunuz. Bizi arayın her türlü soruna çözüm üretelim. 

[Toplam:7    Ortalama:2.7/5]
Bu içeriği paylaş

Tesisat Sorunları ve Çözüm Önerileri

  1. Gizem Dalyan 17 Şubat 2017
  2. Eren baybars 30 Aralık 2016
  3. Ertuğrul Şahin 12 Aralık 2016
    • Cihazlı Tesisatçı 12 Aralık 2016
  4. irfan Kılınç 2 Aralık 2016
    • Cihazlı Tesisatçı 7 Aralık 2016

USTAYA SOR

Tıkla Ara