Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?


duvarlardaki-rutubet-su-kacaginin-habercisimidir-2

Zamanla tuvaletin tavanında sararma olması, pis su borularında sızıntı var anlamına gelir. Bizler de genelde bir takım testler yaparak kesin sonuca ulaşıyoruz. Sizler evinizde bu bilgileri kullanarak su kaçağının nereden olduğunu bulabilirsiniz. Banyonun yan duvarları alt kısımlarından rutubet yapıyorsa, kalorifer borularında veya küvetin giderinde bir sıkıntı vardır.

Rutubet Oluşumunun Nedenleri

Peki ne oluyor da bu beton içerisindeki borular kırılıyor, patlıyor; içinizde merak edenler illaki vardır. Su kaçağına sebep olan faktörler iki kısımda ele alınır;

 • Dış faktörler hepimizin bildiği iş bilmeyen ustalar, kalitesiz su boruları ve inşaat zamanında darbeye maruz kalan kısımlardır.
 • İç faktörler ise şebeke basıncı ve asitli kimyasalların bolca kullanılmasıdır. Pis su boruları tıkanma yaptığında her insan eline bir kimyasal alır borunun içine boşaltır. Fakat bilmediğimiz konu bu ilaçlar kısa süre sonra gider borularının birbirine geçişi sırasında su sızdırmasını engelleyen contaları eritir.
 • Çok nadir başınıza gelecek parkenin üstüne su çıkması, fayansın üstünde su birikmesi gibi durumlarda sıcak su borunuz patlamış olabilir.

Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55

duvardaki-kabarikliklar-su-kacaginami-isarettir-1

Genelde bodrum katlarda oluşan rutubetin bir çok sebebi vardır.

Rutubet veya nem, havadaki su buharı demektir. Eğer yalıtım yetersizse, iç mekan ve dış mekan arasında ısı farkı oluşur, bu da rutubeti ortaya çıkarır. Rutubet duvarlarda küflenmeye neden olurken, çok kötü bir koku ve kötü bir görünümde oluşturur.

Duvarlarda veya yerlerde oluşan bir su kaçağı rutubete sebebiyet verir. Rutubet, daire içerisinde sıva ve boyalarda kabarma, dökülme gibi sorunlara ve küf kokusuna yer açar. Parkeler yumuşar, duvarlar terler. Dış cephede de kabarma ve nemlenme varsa, mutlaka su kaçağı var demektir. Banyo gibi yerlerde rutubet ve nem varsa eğer üst kat komşunuzda su kaçağı vardır ve tesisatına baktırması gerekir. Odanın içerisinden geçen duvarlarda rutubet oluştuğunda kalorifer tesisatında kaçak tespiti yaptırmanız gerekir.

Duvarlarda Rutubet Neden Olur?

Rutubet sorununun kaynağı tespit edilemezse, evlerde birçok kişinin korkulu rüyası olabilir. Özellikle eşyaların çürümesine ve kısa sürede eskimesine neden olduğu için insanlar rutubetten uzak durmak istemektedir. Ayrıca rutubetin sağlığa zararları denildiğinde, bazı hastalıklara karşı alerji yapma özelliği dikkate alınmalıdır. Rutubetin kelime anlamı havada bulunan su buharı demektir. Duvarlarda küflenme nedeni rutubet oluşumudur. Eğer evin yalıtımı iyi ve sağlam bir şekilde sağlanmamışsa rutubetin oluşumu kaçınılmazdır. Duvarlar gerektiği gibi yalıtım yapamadığından dolayı rutubet meydana gelir ve bu da küflenmeye yol açar. Rutubet genelde bodrum katlarında daha çok meydana gelmektedir. Bu katlarda duvarlarda küflenme oranı da daha fazla olur. Küflenme meydana geldiğinde başlarda kendimiz temizleyecek olsak bile, ilerleyen zamanlarda artan rutubeti uzman ile temizlemek kesin çözüm olacaktır.

duvardaki-kabarmalarin-sebebini-bulan-ustalar-2

Su Kaçak Bulan Firma

İstanbul Tesisat, rutubet ve küflenme sorununa neden olan su sızıntılarını kırmadan tespit eden firma olarak İstanbul’un tüm semtlerine hizmet vermektedir. Banyonun tavanında rutubet oluştu ya da odaların duvarlarında kabarmalar oluşuyor diyorsanız, bizi arayıp servis talep edebilirsiniz. Rutubete neden olan su sızıntısını bulma işlemini kısa sürede gerçekleştirip size uygun çözümü sunuyoruz. Atık su kaçağından oluşan rutubetlenme durumu kötü koku ve görünümünün dışında insan sağlığına ciddi zarar vermektedir. Bu yüzden evdeki rutubet sorununu önemsememezlik yapmadan bir an önce kaynağını buldurup rutubet ve küflerden kurtulmak için gerekli çalışmaları bir an önce yaptırmanızı şiddetle öneriyoruz.

cihaz-ile-duvardaki-kabarmalara-bakan-firmalar-3

Kameralı cihazlarla su kaçağı tespit çalışması- Cihaz ile noktasal su kaçağını tespit eden firmalar

Görüntülü sistemle su kaçağı tespiti nedir? Kameralı sistemle su kaçağı nasıl bulunur? Bu gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız. Öncelikle atık su tesisatı ve temiz su tesisatını 2 ayrı başlıkta incelemek durumundayız. Her iki tesisattaki su kaçağını bulmak için farklı aletlere ihtiyacımız vardır.

Temiz su borusu patlağı nasıl tespit edilir? Tesisata bağlanan makine ile boruların içerisine su basılır. Ardından cihazda düşüş olup olmadığı kontrol edilmektedir. Makine biz düşüş olduğunu gösterirse temiz su borularında bir yerde kaçak olduğunu anlarız ve hemen akustik dinleme cihazları ile kaçağın noktasını ses takip yöntemiyle tespit ederiz.

Temiz su tesisatında kaçak yok ise gider borularında su kaçıran yeri aramak için çalışmalarımıza başlarız. Atık su tesisat borularının içerisine kamera göndererek, giderin ne durumda olduğunu ekranda izleriz. Boruların ne derece deformasyona uğradığını kırık çatlak vb. durumunu tespit edip gerekli bilgiyi ediniriz. Kamera ile atık su borusu kaçağını tespit etme yöntemi için linke tıklayabilir daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.   Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma

Tüm kontroller yapıldıktan sonra alt kata akan suyun kesilmesi için onarım çalışmasına başlanır. Bu doğrultuda temiz su borularını aynı gün içinde tamiri yapılıp problemi çözüme kavuştururuz. Atık su tesisatlarında ki onarım çalışması için daha fazla malzemeye ihtiyaç olduğundan ertesi gün yeni pimaş boruları ve gerekli ekipmanlar ile onarım gerçekleştirilmektedir.

İstanbul genelinde tüm adreslere aynı gün içerisinde servis hizmeti vermekteyiz.

Su Kaçağı Duvarda Rutubet Yapar mı?

Su kaçağı duvarda rutubet yapar mı sorusu pek çok tüketici açısından merak edilen bir konudur. Bu çerçevede su kaçağına bağlı olarak rutubet sorununu değerlendirmek gerekmektedir. Çünkü rutubet ile alakalı olumsuzlukları gidermek için öncelikle rutubetin neden ortaya çıktığı konusunda soru işaretlerine cevap vermek gerekmektedir. Siz de su kaçağı gibi olumsuzluklarla karşı karşıya kalıyorsanız ve duvarlarda rutubetten endişeleniyorsanız bu sorunun cevabını titiz bir şekilde araştırmalısınız.

Su kaçakları, duvarlardan geçen tesisatta meydana gelmiş olabilmektedir. Rutubet meydana gelmesi çok yüksek bir ihtimal olarak kabul edilmektedir. Bu çerçevede önemli olan su kaçağının nerede ve ne şiddette meydana geldiğidir. Temiz su borusunun patlaması bir süre sonra duvarlarda ciddi nemlenmelere yol açar. Böylesi durumlarda da rutubet sorunu baş göstermektedir.

Su Kaçağı Tespiti Yapan Firma

Evinizde ya da iş yerinizde su kaçağı kaynaklı rutubet meydana gelmiş olabilmektedir. Bu sorunu ortadan kaldırmanın en iyi yolu su kaçağı tespiti yapan firma tercih etmektir. Firmamız, bu konuda bütün ihtiyaçlarınızı titiz bir şekilde karşılamayı amaçlamaktadır. Siz de su kaçağı problemleri ile karşı karşıya mı kalıyorsunuz? Bu sorundan kurtulma adına en makul hizmetlere yönelmeyi arzu ediyorsanız İstanbul Tesisat hizmetlerinden yararlanmalısınız.

Ekibimiz, rutubete neden olan bütün kaçakları kısa sürede tespit etmektedir. Tespitin kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi sayesinde sorunsuz bir süreç söz konusu oluyor.

“Duvarlardaki Rutubet Su Kaçağına İşaret midir?” üzerine 47 yorum

 1. Merhabalar, Evim 4.kat üstümde ise dubleks daire mevcut. Odanın dışarıya bakan duvarında iç kısımda ıslaklık ve kabar ve rutubet oluyor sadece bir duvarda mevcut. Rutubet olan duvarın üstünde ise üst katta ki dairenin balkonuna denk geliyor. Üst katın balkonu benim odamın büyüklüğünde ve komple cambalkon mevcut ancak 1 adet oluk var. Oluklar yetersiz olduğu ya da balkonun fayans ve giderinde bir sorun olabilir mi ya da yatılıtım kaynaklı bir sorun olabilir mi? şimdiden teşekkürler

  Yanıtla
 2. Merhabalar yüksek giriş katında oturuyorum evimin altı dükkan üst komşumun evini su basmış ve bütün su benim evime geldi tavandan başlayıp yerlere kadar bütün odalarım ıslandı ve 3 aylık cocuğum var geçiçi olarak evden uzaklaştık duvarlar ne kadar sürede kurur ve rütübet yapar mı hiç bir fikrimiz yok haziran ayındayız kurur bişey olmaz diyorlar
  ama ileride kışın falan rütübet yapar korkusu var içimizde bebeğim çok küçük lüfteen bir akıl verin gerekirse taşınıcaz cevabınızı bekliyorum teşekkürler

  Yanıtla
 3. merhambalar 2+1 dairede otryurz 1kat alt kat bodum ytak odasında duvarda ıslnma parkede ıslanma kabarma boyalrı falan hepsi akp gdiyu su gibi oda bunun sebepi ne tavanlarda bisey yok ama parkeden biaz yukarisi su icinde bna cevapverin ne yapalyim durumumuz yok evime odama bi care

  Yanıtla
  • daire içerisinde oluşan kabarma ve ıslanmalar genel olarak daire içi tesisatlar da oluşan kaçakları göstermektedir ama belli durumlarda dairenizin bulunduğu kot farkından dolayı bina dışarısından yada cephe yalıtımından da olabilmektedir.
   problemin kesin olarak çözülebilmesi için öncelikle daire içersin de bulunan tesisatların kontrolleri yapılması gerekmektedir.
   tesisatlar kontrol edildikten sonra tesisatlar ile alakalı bir kaçak probleminiz yok ise cephe ve yalıtım firmaları ile irtibata geçmeniz gerekmektedir.

   Yanıtla
 4. Merhabalar
  Bizim yatak odasının duvarının arkasında yan dairenin banyosu var.Zeminde daha çok olmak üzere,aşağıdan yukarıya doğru duvarda lekelenmeler ve rutubet oluştu.(dökülme,kabarma ve ağır koku yok ).Tesisatçı çağırdım.rutubetin olduğu duvarın tam arkasında yan dairenin duşa kabinin olduğu anlaşıldı. duşa kabının gıderının çatlak olduğunu,bu sızıntının da benım duvarımı etkıledıgını söyledi.Gideri değiştirerek ve gerekli derz ve kale odur işlemlerını yaparak sorunu cozdugunu söyledı.Ancak yaklasık 20 gün oldu ve duvarlarda herhangı bır degısme yok.Sizce de bu sorunun sebebı bahsettıgım durum mudur?Yan dairenin duşAkabındekı gider sızıntısı(15-20 cm zemını kazarak gıder borusunu degıstırdıgını ve oranın da cok ıslak oldugunu soyledı ) benım duvarımı etkıler mi?Sorun düzeldiyse ,duvardakı kuruma işlemi ne kadar sürer bunu merak edıyorum,
  2 ay sonra bebegımız olacak,ona göre baska ev bakacağım.Çok tesekkur ederım

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer yan dairenin giderinde bir sıkıntı varsa ve bu su sizin dairenize sirayet etmişse duvarların kuruması tamirattan sonra en 2 ay sürebilir. Ancak yan dairede başka bir sorun var ise duvardaki ıslanma devam eder. Bu sorunu gidermek için yan dairenin detaylı olarak kontrol edilmesi gerekmektedir. Yardım için 0212 645 33 33 numaralı hattan destek alabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 5. Merhaba,
  İnşaatı yeni biten evimizi teslim almaya gittiğimizde koridorda ve 2 odada duvarlarda yerden 30-40 cm yüksekliğe kadar ıslaklık vardı. Süpürgelikler de kabarmıştı.
  Yerden ısıtma sisteminin kollektöründe vanada sorun tespit ettiklerini, kaçağı giderdiklerini kuruyunca sorun olmayacağını belirttiler. Söylediklerine göre kollektörün bulunduğu noktadan şapın altından su ilerlemiş ve duvarlara tırmanmış.
  Ama geniş bir alana yayıldığı için sonradan sorun yaşanabilir mi emin olamadık. Parkeler kabarırsa değiştiririz dediler ancak taşındıktan sonra bu tip işlerle uğraşmamayı tercih ederim.
  Sorun çözüldü ise kuruma ne kadar sürer, ne zaman tekrar kontrol etmeliyiz, ileride koku problemi yaratır mı?
  Okursanız ve yanıtlarsanız sabrınız için teşekkür ederim, kolay gelsin.

  Yanıtla
  • merhabalar hasan bey öncelikle daireniz zemin katta ise mutlaka cihazla bütün tesisat kontrol edilmeli ve zemin temel kaçağı olup olmadığı kontrol edilmelidir.
   ısıtma sistemlerinde mevcut su basıncı aktif olarak kullanılan dairelerde bile sizin yaşamış olduğunuz problemi ancak 1 sene içerisinde göstermekte olup 30 – 40 cm yükseliğe çıkmamaktadır.
   kaçak onarıldı ise kuruma süreci mevsime ve dairenin bulunduğu cepheye göre 3 ay ile 6 ay arasını bulabilmektedir.
   Ayrıca daireniz zemin katta ise zemin katlarında temelden çıkan sular ve dışardan gelen sular nedeni ile duvarlar ve zemin su içerisinde kaldığı çok görülmekte olup mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir

   Yanıtla
 6. Merhaba ustam bnmde duvarlarda kabarma vardı tesisatçı çağırdım kamera ile tespit etti küçük bi sizinti varmış dedi tamir etti 1 ay geçti kabarma halen devam ediyo bu normal mi

  Yanıtla
 7. Merhaba beninde bahce katı dairem mutfakta dışarı bakan ve tezgah altında ve özellik ile dışabakan duvar + peteğin arkasından salona geçti kabarmalar dranaj dediğiniz bahçede yapmışlar tum binanın çevresinde diğer hiçbir bölümde yok ben nasıl bir yol izlemeliyim

  Yanıtla
 8. Merhaba
  Yeni ev aldim ve tamir yapiyorum. Ust katlarda hicbir problem yok ama giris katta tek bir duvarda rutubet var. Duvar surekli islak. Neden kaynaklaniyor acaba.

  Yanıtla
 9. merhaba kolay gelsin. evimiz bahçe katı içini yeni yaptırdık eve gireli yaklaşık 25 gün oldu. 2 hafta sonra diğer tarafları dışa bakan duvarlarda kabarmalar başladı. o kabarlmalar zamanla dökülmeye çatlamaya hatta suan siyahlaşmaya başladı kimi yerde turuncu lekeler ble var koltuk boyuna kadar geldiler şuan. birde korıdordaki parke kabaraya başladı o kaldırıp baktıgımızda altında ıslaklık olduğunu gördük onu takip ederek mutfak da lavabonun olduğu tezgahın duvarı tamamen ıslaktı. iç tesisat kontrol edildi. hiçbir kaçak yok denildi. yalnız pis su giderinin kanalizasyona çıkan kısmı kazıldı alta doğru orası sürekli ıslak yağmur kar oldugu zamanlarda daha cok ıslaklık oluyor. getirdiğimiz tesisatçının sayısını bilmiyorum artık. geneli dışardan zemin su alıyor diyorlar. temele kadar kazılması lazım diyorlar. oyle bekliyoruz sizin çözümünüz nedir yardımcı olurmusunuz lütfen…. kolay gelsin…

  Yanıtla
  • merhabalar tesisat kaçagı olmayan durumlarda bina cevresinde drenaj sisteminin olup olmadıgı kontrol edilir eğer drenaj sistemi yok ise bina cevreside musaitse yapılması tavsiye edilir.
   bina cevresi drenaj sistemine uygun değil ise bina içerisinde bir noktaya su toplama kuyusu acılmasını öneririz

   Yanıtla
 10. Mrb evimin yatak odasında betonun üzerinde en az 1 şu bardağı kadar bir su birikintisi oluşuyor siliyorum ertesi gün yine aynı duvar kenarı bastan sona kadar ıslak ve sulu ne yapmam gerekiyor

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer bahsettiğiniz duvar cam kenarıysa dış cepheden kaynaklı olarak terleme yapabilir ve zeminde su birikebilir. Bundan emin olmak için tesisatınızın sağlamlığını kontrol etmek gerekmektedir. 0532 283 64 40 whatsap numaramıza resim atarsanız daha net bilgi verebiliriz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
  • Merhaba yatak odamın 1 duvarı banyo tarafına bakıyor. Yatak odamın duvar en alttan üste doğru kabarmaya başladı ve nemli .
   Banyoda ki lavabomun alt vanalarının orda bir nemlenme var ıslaklık , duvarı orası da etkiler mi yoksa farklı bir sorun mu vardır

   Yanıtla
 11. Merhaba. Evimde duvar kabarmaya başlamıştı sonra alt komşumuzun tabanından şu damlamaya başladı ve kaçağı bulup tamirini yaptık. Alt kata akan su kesildi ama kurumaya başlayınca benim duvarımda kabarmayan yerlerdede kabarma olmaya başladı sebebi nedir acaba. Şimdiden teşekkür edrim.

  Yanıtla
 12. Ust katin su tesisatinda kacak vardi evin tavani komple su damlatti evin ici nem ve rutubet kapli sorun giderildi ancak bir odada sadece bir duvarda hala terleme oluyor ne yapmam gerekir

  Yanıtla
 13. evimin 2 üst katında kalorifer borusu patladığı için su basmış evini. ev içinde iki duvardan yayılan nemlenme var. bunun için ne yapılabilir? pencereleri açmak kaloriferi açmak yeterli olur mu. ne kadar sürede gider nem? bilgi verirseniz sevinirim.

  Yanıtla
 14. Kolay gelsin. 2+0 zemin katta bir dairede oturuyorum. Evin her duvarı belden aşağı nemli ıslak ve belden yukarısı da bütürlü toz halinde. Zamanında sanırım su basmış. Nasıl bir yol izleyebiliriz. Bu arada daire yerden ısıtmalı. Kapılar ve camlar kapalı olduğu zaman duvardaki ıslaklık nem yukarlara doğru çıkmakta. Ve süpürgeliklerde küfler meydana gelmektedir.

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Zemin kat ve bahçe katında bulunan dairelerde bu tür sıkıntılar olmaktadır. Dairenizdeki sıkıntıyı çözebilmemiz için öncelikle dairenizde test yapıp tesisatlarınızda herhangi sıkıntı varmı yokmu buna bakmamız gerekmektedir. Daire içinde sıkıntı varsa bunu bulabiliriz ancak dışarıdan gelen bir sızıntı var ise bunu bulma şansımız malesef yoktur. Yardım almak için 0212 645 33 33 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. SAYGILARIMIZLA

   Yanıtla
 15. Benim yatak odamda akşam 21.00 dan sonra çıkan bir koku var. bu koku genelikle akşamları oluyor. gündüz çok fark edilmiyor. yatak odamın iki duvarıda biri banyoya biride mutfağa bakıyor. mutfak tarafında sıkıntı göremedik ancak banyo tarafında borularda paslanma olmuştu. ama sızıntı yoktu . bu durumda ne yapmamız gerekiyor. tekekkür ederim

  Yanıtla
  • Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Eğer yatak odanızın duvarı banyo ile sırt sırtaysa ve tesisatınızda bir kaçak var ise bu duvarınızda nem ve koku yapar odanızdaki kokunun sebebide büyük ihtimalle bundan kaynaklanmaktadır. Bunun çözümü için dairenin detaylı olarak tesisatların test edilmesi gerekmektedir. 0212 645 33 33 numaralı hattımızdan yardım talep edebilirsiniz. Tespit ücretimiz 150 tl dir tamirat içinde oraya gelen ekip size fiyat verecektir. Kabul etmeniz halinde tamirtını yapacaklardır. SAYGILARIMLA

   Yanıtla
 16. Merhaba bahçe katta oturuyorum. Köşede kalan odalarda özellikle kolonların yanından boyalar kabarıyor. Birkaç yere sordum tabandan alır diyorlar. Kolonlarımız soğuk ve nemli gibi. Sutut vuruldu ama problem çözülmedi. Süpürgeliklerde de hafif yeşilimsi olmuş. Bahçeden çok 10 15 cm yüksekte bina. Problem ve çözümü nedir. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
  • iyi günler ahmet bey zemin kat dairelerde genel olarak görülebilen bir arıza durumunu yaşamaktasınız.
   bu gibi su kacak problemlerinin birden fazla nedenleri olmakla beraber aynı duzeyde çözümleride mevcuttur.
   öncelik olarak mutlaka daire içi tesisatların kontrolü gerekmektedir.
   tesisat kontrollerinde temiz ve pis su sistemlerinin sağlam olması durumunda bina cevresi drenaj sisteminin kontrolünün yapılması gerekmektedir .
   daire içi tesisat ve drenaj hattında problem yok ise eger bulunugunuz şehir deki su ve kanalizasyon idaresine dilekçe yazarak binanı cevresinde bulunan pis su kuyuları ver sokak su boru hattının kontrolünü sağlaya bilirsiniz

   Yanıtla
 17. Hocam mrb bizim ev yalitimli catida izalasyonlu olmasina ragmen kisin camlar buglaniyor ve kuzey tarafina bakan odalarin tavan kose diplerinde kuflenme oluyor bu neden olabilir tesisatta kacaktan olabilirmi

  Yanıtla
 18. Merhaba evim tek katlı müstakil evin köşe duvarları kışın hep ıslak camlarda ıslak ve camların kenarı küf camdada küf oluyor nasıl çözebiliriz.

  Yanıtla
  • İyi günler Bahar Hanım. Evinizin tesisatla alakalı bir sorunu yok anladığım kadarıyla. Çünkü kışın yağmur kar bu durumlarda ortaya çıkıyor. Evin etrafında izolasyon eksikliği olduğu için bu durum meydana geliyor. Bu durum için yapmanız gereken izolasyonla alakalı çalışma yaptırmanız gerekir.

   Yanıtla
 19. İyi günler biz en üst katta oturuyoruz salonumuzun penceresi iki tane biri balkona bakıyor orada petek yok ve korniş yeri tamamıyla kışın kufleniyor ve su damlatılıyor özelikle kar ve yağmurda bunu nasıl çözebiliriz biz kiraciyiz öbür pencere önlerinde de var ama az dediğim yerde çok fazla

  Yanıtla
  • İYİ GÜNLER MEHMET BEY KIŞIN KAR VE YAĞMUR DURUMUNDAN OLUŞAN SU AKINTILARI BİNANIZIN DIŞ CEPHE YALITIM VE İZOLASYON PROBLEMLERİNDEN KAYNAKLI PROBLEM OLDUGU ANLAMINA GELMEKTEDİR
   İZOLASYON FİRMASININ GELİP BİNANIZIN DIŞ CEPHE DUVARLARINDA GEREKLİ YALITIM İŞLEMLERİNİ UYGULAMASI GEREKMEKTEDİR

   Yanıtla
 20. merhaba, banyonun tavanının köşe tarafı giderin olduğu yer sarardı ve sonra kireç dökülmeye başladı. Banyo ve mutfak yan yana. Şimdi de mutfak tavanının kenarı sararmaya başladı. Yine aynı şekilde kireç dökülüyor.Üst komşumuz kendinden olmadığını iddia ediyor. Terlemeden dolayı olmuştur diyor. Nasıl anlayabiliriz?

  Yanıtla
  • Merhaba yaşadığınız problemin çözümü için su kaçağı tespit cihazlarımız bulunmakta. Bu cihazlarla oradaki sararmanın neden oluştuğunu bulur ve çözümünü sağlayabiliriz. Bizi arayıp yardım alabilirsiniz 0212 647 10 10

   Yanıtla
 21. Merhaba odamda duvarın altında su sızıntısı var.sabah kalktigim zaman yatağı cektigimde yatağın altında su damlacığı oluyo.odamda balık da var ondan olur mu. Kapıyı kapatıyorum akşam.
  Şimdiden tesekkurler

  Yanıtla
  • İyi günler efendim. Genel itibariyle odalarda su tesisatı bulunmaz. Kaloriferle alakalı tesisatlar geçer. Kombinizin suyu sürekli eksiliyor ise kalorifer hattında bir kaçak olabilir. Bir akıntı yoksa eğer oradan geçen su tesisatı var mı kontrol edilmesi gerekiyor. Bunun dışında bazı evlerde terleme problemi sık görülüyor. Bu yüzden terleme ile alakalı bir durum olabilir bu su damlacıkları. Evi bol havalandırıp ısı derecesini iyi ayarlayıp etrafta peteklerle alakalı ya da borularla alakalı bir sızıntı var mı dikkat ederseniz bir sonuca ulaşabilirsiniz efendim.

   Yanıtla
 22. Kolay gelsin. Evde yaklasik 1 haftadır su sesi var gece gec saatlerde ses duyulabiliyor birde wc de duyabiliyorum. Sanki biyerde çeşme açık su surekli borulardan geçiş sesini işitiyorum. Bu arada bahçe katında oturuyorum. Yukarı çıkıp daireye gelen su vanasına baktım sayaç dönüyor çeşmeler kapalı olduğu halde. Kapattım vanayı sayacda durdu haliyle. Bu 1 hafta boyunca bu su nereye aktı cok merak ediyorum. Ustam sizi aradım geldiniz kaçağı buldunuz gerekli yeni tesisatları eskileriyle degistirdiniz. Kacak tespiti ve sorunu giderdiniz,birde basınç düşürücü taktınız.. Kaca maal olur fiyat ne çıkıyor asagi yukarı. Tabi yerinde inceleme yapmadan fiyat veremeyiz diyebilirsiniz ben yinede kaba taslak aklımda bi fiyat belirlemek istiyorum. Teşekkürler simdiden

  Yanıtla
  • Merhaba Metin bey yaşamış oldugunuz tesisat problemi birden fazla nedenden dolayı olusabilmektedir.Dairenize tavan kısmından veya zeminden su cıkması durumlarında tesisatta kacak meydana gelme durumu olusmus olup kameralı cihazlarla yerinin tespiti mümkündür. Su akıntısı olmama durumlarında su sesi kullanılan atık su borularının malzeme kalitesi ile alakalı ve ust katlardaki su tesisatlarının arızalanmasından kaynaklanabilir.
   Onarım ve tadilat işlemleri için adresinize mutlaka gelinip tespit ve kesif yapılmalıdır

   Yanıtla

Yorum yapın

Tıkla Ara