Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma


kamera-ile-su-sizintisi-tespit-eden-sirketler-802

Evinizde birden bire su sızıntısı oluşabilir. Aşağı komşudan şikayet gelince durumun farkına varırsınız. Genelde su kaçağı olduğu zaman, durumu kaçak olan daire değil de bir altındaki daire fark eder çünkü su genelde yüzeye çıkmaz daima alta iner. Alta inen suyu fark eden komşunuz sizi ikaz eder. Siz de su sızıntısının varlığından böylece haberdar olursunuz. Hemen su sızıntısını gidermek için kolları sıvarsınız ancak suyun nereden geldiği belli olmadığı için, o bölgenin tamamının kırılmasının gerektiğini fark edersiniz. Alt kata inen su sızıntısını en az hasarla nasıl atlatırım diyerek düşünmeye başladığınızda internet üzerinden girerek firmamız İstanbul Tesisatı bulmanız yeterlidir. Bizi aradığınız zaman telefondan kaydınızı alan ekibimiz, sahada size en yakın bölgede bulunan uzman su sızıntısı tespiti yapan tesisatçı arkadaşlarımızı yönlendirirler. Uzman ekibimiz size ulaştığı andan itibaren içiniz rahat olabilir. Çünkü son teknoloji ürünü donanımlarımızla tüm daireniz baştan aşağı taranıyor. Detaylı bir incelemenin sonucunda kaçağın yeri tam olarak tespit ediliyor.

Temiz Su Tesisat Kaçağı Bulma

Temiz su tesisatındaki su kaçaklarında nokta atışı yapılabiliyor. Su sızıntısı tespiti yapılan noktadan bir ya da iki karo kırılarak hemen tesisat onarımını da yapabiliyoruz. Her türlü takım malzemeyi yanında barındıran uzman personelimiz, ufak bir boru kaynağı için usta arama çilesinden sizleri kurtarıyor. Onarımın yapımından sonra, başka herhangi bir kaçak var mı tereddüdüne son vermek için tekrar sistem test edilir ve işlem sona ermiş olur. Su sızıntı tespiti yapan firmaların size vermesi gereken en büyük destek garantidir. Gelen firma işini bitirdikten 2-3 gün sonra alt kata damlayan su kesilmemiş ise tekrar arayıp muhatap bulabilmelisiniz. Size vereceği hizmetin bu şekilde olmaması halinde, her gelen tesisatçı ıslak bir yer bularak tamir ettim diyebilir. Önemli olan nokta aşağıya sızan suyu kesmektir. Firmamız su kesilmediği takdirde, kesilene kadar ücretsiz su sızıntısı tespiti işlemi yapar. Bu da bizi tercih etmenizi sağlayacak en büyük etkendir.
Avrupa 0212 647 10 10 Anadolu 0216 340 55 55
kamerali-makine-ile-su-sizintisini-tespit-eden-firmalar-803

Su Sızıntısı Bulan Kameraların Özellikleri

Evimizde su sızıntısı sorunu olduğunda bir süre sonra bu sızıntı daha da büyük bir hal alıp bizi ciddi derecede yüksek maliyetli zararlara uğratabilir. Bu yüzden su sızıntısından şüphelendiğinde alanında uzman kişilere başvurmak önemlidir. Artık teknolojinin gelişmesi ile birlikte her alana kameralar ve bu tarz aletler eklendi. Bu alanlardan birisi de su sızıntısı bulma. Su sızıntısını bulan kameralar da piyasa sürüldü ve böylece kırıp dökmeden ve maddi hasara yol açmadan su sızıntılarının tespit edilmesi kolaylaştı. Su sızıntısı bulan kameralar bu işlem için özel olarak tasarlanmaktadır. Bu kameraların da birden çok çeşidi vardır ve farklı borulara farklı kameraların kullanımı da mümkündür. Örneğin su sızıntısını bulan termal kameralar sıcak su borularında olan sızıntıların tespitinde kullanılmaktadır. Termal su kamerası gibi pis su kamerası ve normal su kameraları da mevcuttur.

Kameralı Su Sızıntısı Bulan Firma

Su sızıntısı herkesin başına gelebilecek ev sorunlarından olup, yerini tespit etmek sabır isteyen bir iştir. Eğer su kaçağının yeri belliyse ve küçük çapta bir sorunsa, çözümü için küçük bir tesisatçı ile makinesiz şekilde çözüme ulaşabilirsiniz. Ama ya sorun tahmin ettiğinizden daha büyükse?


Su sızıntısını su kaçak tespiti cihazıyla buluyoruz!


Artık küçük büyük demeden hiçbir su kaçağı, sizin sorununuz olmayacak. Evinizde su sızıntısı olduğunu bildiğiniz ya da şüphelendiğiniz anda bizi arayıp  servis yazdırabilirsiniz. Ekiplerimiz randevu saatinde su kaçak cihazıyla birlikte verdiğiniz adreste olacaktır. Firmamız piyasada teknolojiyi en yakından takip eden firmadır. Sahip olduğumuz makinenin fiyatı yüksek olduğu için her firmada bulunmaz. Bu cihaz sayesinde, kaçağın yerini noktasal olarak tespit ederiz. Daha sonra ustalarımız sorunun giderilmesi için tadilat veya onarım işini girerler. Bizim için öncelikle maksimum teknoloji kullanarak minimum tadilat yapmaya çalışmaktır. İşimizi profesyonel şekilde dürüst çalışma ilkesiyle yapıyoruz. Bilgimizi her geçen gün artırmak için çalışıyoruz.
Kaçakların yerini bulduktan sonra, hiç kırma işlemi yapmadan kimyasallarla onarım gücümüzü ölçtük. Su sızıntı tespitini 3 metre derinliğe kadar indirmeyi başardık. En iyi su sızıntı tespit cihazlarıyla çalışıyoruz. Ekibimizi devamlı olarak en iyi ustalarla oluşturuyoruz. Evinizde sızıntı varsa yerini kırmadan bulabileceğimizi garanti ediyoruz.

 İstanbul Tesisat, su sızıntısını kamerayla bulan tesisatçı firma olarak hizmet vermektedir. Su sızıntısının tespiti için kullanılan kameralar iki çeşittir.
 1. Kanal görüntüleme kamerası
 2. Termal kamera

Firmamız bilgisayarlı su sızıntısı bulma işlemlerinde ilk olarak dinleme cihazı kullanarak su sızıntısının yerini bulmaya çalışır. Termal kamera bu noktada devreye girer. Temiz su tesisatındaki kaçağı gösteren termal kamera ekranındaki renklerle kaçağın sıcak su hattından mı soğuk su hattından mı olduğunu bize gösterebilir. Fakat pis su borularında kaçak var ise bunun için kanal görüntüleme kamerasıyla su kaçağı bulma işlemi yapılması gerekir. Evimde su sızıntısı var diyorsanız, sorunun kaynağını aramak için boş yere uğraşmayın. Su kaçaklarını cihazla tespit eden tesisatçı çağırarak probleminize son verebilirsiniz.

Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Tesisatçı

Kamerayla su sızıntısını bulan firma sayesinde su kaçaklarının neden olduğu olumsuzluklardan kurtulmayı mı istiyorsunuz? O halde profesyonel bir hizmet alarak size en uygun seçeneklere yönelmeye ne dersiniz? Kaliteli ve bir o kadar da avantajlı bir çözüm olması açısından su sızıntısı tespiti ile alakalı İstanbul Tesisat ayrıcalıklarından yararlanmalısınız. 

Su sızıntısı çeşitli nedenlerle ortaya çıkan çok ciddi problemlerden bir tanesidir. Kaçakların nedenleri kadar sonuçlarını da titiz bir şekilde ele alarak kaçak bulma işlemlerinden yararlanmalısınız. Tam da bu noktada İstanbul Tesisat olarak kamerayla su kaçağı tespiti gerçekleştiriyoruz. Kaçak tespit işlemleri sayesinde suyun nereden sızdığını bularak sorunları ortadan kaldırıyoruz. Kamerayla su sızıntısını bulan tesisatçı sayesinde zamandan tasarruf ederken sorunun daha da büyümesinin önüne geçebilirsiniz.

Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Tesisat Ustası

Kamera kullanarak su sızıntısını bulma pek çok açıdan avantajlı bir hizmet olarak kabul edilmektedir. Bu bağlamda tesisat ustası gereken hassasiyeti göstererek tesisatta meydana gelen olumsuzlukları giderir. Peki, kamerayla su sızıntısını bulan tesisat ustası sizden ne kadar ücret talep eder?

Kamerayla su sızıntısını bulan tesisat ustası fiyatları net değildir. Çünkü her hizmet kendi içinde değerlendirilmektedir. Kullanılan ekipman ve tesisattaki sızıntıyı tespit etmek adına harcanan zaman önemli detaylardır. O halde siz de tercihinizi en iyi şekilde yaparak profesyonel bir sonuca ulaşabileceğinizi unutmamalısınız. En makul fiyatlar için de İstanbul Tesisat ile iletişime geçmelisiniz.

“Kamerayla Su Sızıntısını Bulan Firma” üzerine 10 yorum

 1. Merhabalar.Ben 5 katlı binanın 3.katında oturuyorum.Şu son iki yıldir banyo ve wc.tavanlarında garip siyah lıklar ve kabarıklıklar var.Ayrıca salon da dahil olmak üzere üç odanında tavanlarında gölgeler oluşuyor.Bir odada daha fazla.Üst katın sigorta experi yarafından ikidir bakıldı.Tesisat boruları sağlam tespiti yapıldı.Odalarda da kararmalar başlayınca acaba bina havalandırma gibi bir yerindan su sıznası varda bizim katın tavanına yani üst katın zeminine birikipte tüm zemine mi yayılıyor.Çünkü bu normal bir neme benzemiyor dipten kara kara noktacıklarla başlayıp alan genişliyor.Dilerseniz resimde atabilirim.En yoğun olan yer banyo tavanımız sonrasında wc.tavanı.Wc.tavanında da noktacıklar artmaya başladı.Bu suyun kaynağı bulunabilir mi?Dediğim gibi Binanın bir yerinden su sızması kanımca var.Üst katın zemininden yayıldığı için termal kamera ile oranın zemin ıslaklık kontrolü yapılarak başlangıcı bulunabilinir mi?Çünkü havalandırma boşluğü duvarlarından tavandan bir yerlerden bizim üst katın zeminine inen su yavaş yavaş önce benek benekle çoğalarak tüm daire tavanımıza yayılıyor diye düşünüyorum.Sız ne önerirsiniz?Teşekkür ederim..

  Cevapla
  • Tavanlarda sıkıntı varsa üst katın tesisatları kontrol edilmesi gerekiyor. Üst katın gider borularından kaynaklı bir sorun olabilir. Sigorta şirketi sizin dairenizin tesisatlarını kontrol eder. Başka dairelerde yaşanan sıkıntıya bakmaz. Firmamız detaylı arama yaptığında sorun kesinlikle bulunur.

   Cevapla
 2. Merhaba ustam benim evim dublek
  Beylikdüzü yeşilkentte oturuyorum.
  Terasım 80metre kare. Hiçbir yerinden hiçbir sızıntı yok. Sadece altkattaki bir odanın elektrik lambasına gelen borunun kenarından yani lambanın bağlı olduğu kablonun kenarından geliyor . Terasın zemininin üstüne birkat daha zemin karosu yaptım yine sadece o noktadan kışın yağmurlarda akıtıyor. Bıktırdı bunu halledebilirmisiniz . Selamlar

  Cevapla
  • Merhaba.Öncelikle geçmiş olsun. Bu akıntı sadece yağmur yağdığı zaman geliyorsa ya yalıtım da bir sıkıntı var yada teras giderlerinde bir sıkıntı var demektir. Öncelikle cihazlarla bu kaçağın kaynağını bulmamız ve ondan sonra ne gerekiyorsa ona göre yapmamız gerekmektedir. Eğer tesisatla ilgili bir sıkıntıysa sorunu net olarak çözebiliriz. SAYGILARIMIZLA

   Cevapla
 3. Iyi günler Ben dublex dairede oturmaktayim yagmur yaginca terasdan salonumun tavani islaniyor su Yalitim izalasyonda yaptirdim sonuc Ayni nasil çözüm bulunabilir ?

  Cevapla
  • İyi günler Dila Hanım. Öncelikle probleminiz için şunu söyleyebilirim. İzolasyonu hallettiğinize göre geriye tek bir ihtimal kalıyor o da tesisatınızla alakalı bir problem olduğu. İzolasyonla alakalı bir problem kalmadığına eminseniz temiz su tesisatınızı ve pis su tesisatınızı cihazlarla kontrol etmemiz gerekiyor. Profesyonel bir yardım almanız şart. Arızanın kaynaklandığı yeri bulduktan sonra tamiratı yapılacak ve böyle bir probleminiz bir daha olmayacak.

   Cevapla
 4. Ustam daire zemin katta. Toprak uzerine oturuyor. Dışaridan 1.5 metre derine inilerek izolasyon yapildi (4-5 sene once). Dairenin kabarmayan duvari yok. Kalorifer borulari disari alindi. Su tesisati duvar icinde. dairenin salon ile yan oda arasinda su ile ilgili bi boru gecmemesine (tahmin) ragmen tabandan 20 cm yukariya kadar kabarma yok. O hizada ise dalgali sekilde, sanki biraz da boru geciyormus da hissi vererek kabarma var. 1 duvari boyle. Diger duvarlari da Kabarma var.
  Her duvarinda var. Zeminden olabilir mi. Y9ksa su tesisatindan mi. Su tesisatindan ise boru olmayan (tahmin) duvar neden kabariyor. Yada neden heryer kabariyor. Toprak zeminden ise neden kabarma tabandan degilde biraz yukaridan ve sanki borudanmis goruntusu veriyor.

  Cevapla
  • iyi günler murat bey daire içerisinde oluşan kabarma ıslaklık ve nem problemleri daire içerisinde olan tesisat kaçaklarından yada dış kaçak denilen problemlerden oluşmaktadır.
   yapılması gereken işlemler daire içerisinde bulunan temiz ve pis su tesisatının kameralı cihazlar ile kontrolü var ise yerinin bulunması gerekmektedir.
   daire içerisinde bulunan tesisatta kaçak olmaması durumunda ıslaklık olan bölümden bulundugunuz il ve ilçedeki su ve kanalizasyon idaresinden numune alarak gelen suyun analizini yaptırmanız gerekmektedir

   Cevapla
 5. banyonyoyla misafir odasındaki duvar misafir odasındaki büyük bir nem ve boyada kabarma ve dökülme var banyoya baktığımızda hiç birşey yokmuş gibi gözükyor yanlız misafir odasına geçtiğimizde aşırı dercede duva nemelenmesi ve boya dökülmesi var bu yerden yukarı olarak ilerliyor sıkıntı duşakabindemi lavobamıdır acaba.

  Cevapla
  • İyi günler Hakan Bey. Probleminiz banyo tesisatıyla alakalı yüksek ihtimalle. Alt katınızda herhangi bir şikayet yoksa eğer çok ufak bir kaçaktır ve daire içinde az bir sızıntı ile duvarlarınızın ıslanmasına sebep olur. Bu duvarın dibine en yakın gider ya da tesisatlar lk şüpheliler ama klozet duş ya da yer süzgecinden olma ihtimalinide göz ardı etmemeniz gerekiyor. Bu yüzden profesyonel ve makineler ile bir yardım almanız şart efendim. Cihazlarla daha ne ve sağlıklı bir bilgi edebiliriz.

   Cevapla

Yorum yapın

Tıkla Ara